Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?

[ Pregleda: 5709 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?27.09.2006. u 12:32 - pre 214 meseci
Imam deck Technics RX 933,autorevers a strana,B strana obicna i ta strana snima-record.
Dek je lepo radio medjutim odjednom autoreversna strana A-play prema desno-normalni play radi perfektno,premotavanje nazad je ok, a napred do pola trake i posle staje ne moze da premota traku.Kad ukljucim drugu stranu na autoreversnoj strani A pocne da mrsi traku jer se ne okrece levi-prvi tockic,a drugi-desni se okrece,premotavanje nazad uopste ne moze da pokrene traku-dek iskljucuje premotavanje,premotavanje prema toj strani-napred ide otezano i kako premotava onda normalnije i brze-kako i bi trebalo da premotava.Druga B strana koja nije autoreversna radi perfektno,samo je zanimljivo sto ne moze da se steluje azimut je nema opruge vec distancer i sve zasravljeno a postoje dve rupice za stelovanje kao i na autoreversnoj strani,posto je polovan dek kupljen pretpostavljam da je i remontovan-popravljan.
Koji je problem sa premotavanjem i plejom na drugoj strani deka A?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

Član broj: 74689
Poruke: 512
212.110.67.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?01.10.2006. u 00:26 - pre 213 meseci
Verovatno su gumice u pitanju koje najcesce stradaju zbog svog veka trajanja ili od nekoriscenja....mada nemora da znaci da su gumice problem....moze da bude i neki mehanicki kvar....ili eventualno i motor....
pozdrav
Sale
 
Odgovor na temu

geloso
Belgrade

Član broj: 28738
Poruke: 6
195.252.90.*

ICQ: 40877466


Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?01.10.2006. u 08:11 - pre 213 meseci
posto garancija sigurno vise ne vazi,

iskljuci ga iz struje, smakni tih par srafova i otvori poklopac,
ukljuci ga u struju i ne diraj nista oko transformatora,

ubaci kasetu u levi dek, osvetli nekom lampom dobro, pritisni play i posmatraj sta se dogadja,
videces odmah gde 'slajfuje'

pogledaj vezu sa motorom, ako ti traka staje kod premotavanja a motor radi kao lud, klizi neka gumica - menjaj, ako i motor staje sa gumicom, problem je verovatno do motora, napajanja - trazi majstora,

imas jedan mali kotur koji seta levo desno kad menjas strane kod premotavanja ili slusanja, pogledaj da li on radi svoj posao, specijalno kad pustas b stranu na A deku, pogledaj da li i kako naleze, on ocigledno ne radi dobro svoj posao, ili klizi jer je guma na njemu propala, ili ga nesto (prasina ili nesto sto sto ne bi trebalo da je tu) sprecava da nalegne kako treba


svojevremeno sam iz ovih razloga uzeo Technics RS-B755, koji NEMA gumica, ali mi je zato ceo zupcanik spao sa jednog od motora :))

u svakom slucaju ta mehanika nije komplikovana i siguran sam da ces resiti stvar
srecno


 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?02.10.2006. u 14:58 - pre 213 meseci
Pokusacu,ali mi nije jasno ako je motor kako lepo radi B strana,ona sto nije autoreversna,znaci zeza me A strana i to ona u suprotnom pravcu od normalnog-B strana,buduci da je ranije lepo radio pretpostavljam da je u pitanje gumica,pogledacu pa cu se javiti,Hvala!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?02.10.2006. u 21:26 - pre 213 meseci
Pokvaren ti je prenos na levi motac trake, u tvom slucaju reversni, pa ti zbog toga vraca na desnu stranu i nece da premotava, cista mehanika. Ali offtopic, zasto ce ti taj deck sa toliko glava i smerova, obican odlicno obavlja posao u danasnje vreme, jedino ako imas specijalne prohteve?!?!?!?!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?02.10.2006. u 21:29 - pre 213 meseci
I, da motor i njegova elektronika su sigurno ispravni jer pegla glavu u traku, a to mu je najtezi zadatak.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?03.10.2006. u 11:50 - pre 213 meseci
Dalibore,netrazim nista posebno,nego kad vec imam taj dek i radio je lepo,samo hocu da ga dovedem u ispravnom stanju,isplati li se da nosim to kod majstora,hoce li me odrati?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?03.10.2006. u 12:02 - pre 213 meseci
Ma kakvi, to se vodi pod sitan kvar. Nego izvini nisam hteo da zvuci lose, sada te shvatam. Da li ti je prenos na taj motac zupcasti ili frikcioni, i da jel mozes da probas na prazno jeli okrece i koliko jako. To bi trebalo da je spregnuto oprugom na neki materijal nalik vati, da nebi suvise zatezao traku, ako tuda klize samo rastegni malo oprugu i turpijicom "matiraj" povrsine koje nalezu na taj sundjeric.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?05.10.2006. u 09:53 - pre 213 meseci
Probacu pa cu javiti-hvala!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?11.12.2011. u 13:37 - pre 150 meseci
Ja da ne otvaram novu temu, slicna stvar, samo nije mrsenje trake, a dek je dupli Teac W-660R, sto nije ni tako vazno. Kad se ukljuci autorevers mod, ponekad je sve OK, a ponekad kad okrene drugu stranu, pocne da ide ubrzano, sto se i glasno cuje, a ne kao kad se ukljuci ono preskakanje X pesama, kad se to sto ide ubrzano skoro pa ne cuje. Ovo se ne desava uvek i sa svakom kasetom nego samo ponekad. Dosuse, od tih kaseta, "najmladja" je stara preko 15 godina i svih tih 15 godina kasete nisu uopste koriscene, pa je mozda i u tome stvar. Kad nije ukljucen autorevers sve je OK.

E sad, kad pocne tako da radi, nece da se sredi stanje ako se pritisne stop pa plej na toj strani koja "cvrci", ali ako se pritisne premotavanje nazad ili napred na trenutak, pa onda plej, onda pocne da ide normalno. I to se desava na obe strane, tj na oba deka, ne uvek kazem, ali ponekad. Ja sumnjam da to samo treba da se malo podmaze mehanika, pa da li moze to da se uradi odvijac sprejem, pazljivo da se ne prska po gumicama i to, ili mozda nije do toga, pa je onda bolje da se nista ne dira i da se ne koristim autorevers ako treba. Ili je stosam napisao, mozda stvar u starim kasetama pa mozda one malo glave i zbog toga se to desava, a opisano stanje nema veze sa mehanikom.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?11.12.2011. u 14:19 - pre 150 meseci
Evo, bas sad je lepo uradio autorevers trake sa kojom se juce pojavio taj problem sa "cvrcanjem". Bice ipak da je to kod mene do starih kaseta kako ja vidim.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?11.12.2011. u 17:03 - pre 150 meseci
traku koja je dugo stajala treba "razmotati" pre upotrebe... znači premotati bar jednom s kraja na kraj...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?12.12.2011. u 07:58 - pre 150 meseci
Primetio sam da se ovo ne desava sa trakama koje su bar neki "brend" nego samo sa onim trakama koje su se pojavile ovde u prodaji tamo u drugoj polovini osamdesetih "na angro" koje je pakovao svako ko kako stigne i prodavao ih pod kojim imenim stigne. Pa onda znajuci da se slicna situacija ponekad desava i sa dekovima koji su ono, cisto mehanicki, mislim dugmad im funkcionisu cisto mehanicki, ako nije lepo stavljena kaseta, pretpostavljam da je problem u tome sto kad mehanizam okrene glavu i podigne se, zbog loseg tela kasete se to negde zaglavi, taman toliko da glava moze da ocitava traku, ali i da pinc roler moze da je vuce brze nego sto treba, i zato se javlja to pistanje i cvrcanje jer se traka krece brze nego sto treba. Tako da je verovatno sa dekom sve u redu, nego te kasete ne valjaju i nikad nisu ni valjale, samo sto se to na cisto mehanickim uredjajima ne primecuje.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?12.12.2011. u 09:14 - pre 150 meseci
Stare trake ne brendirane baciti i ne upotrebljavati ih više. Preventivno pogledati stanje gumenih pinčera, očistiti ih a u krajnjem slučaju i zameniti. Guma se vremenom stvrdne i pinčer nema funkciju koja mu je namenjena!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?12.12.2011. u 19:52 - pre 150 meseci
Ma da, ali sad kad sam ponovo aktivirao moje stare kasete posle 15 godina, sto se mene tice, ako se zalazi u sitna crevca, snimcima sa kaseta koje su brendirane, a snimane su sa CDa ili sa ploca, mp3 ne moze vodu da nosi. Ali dobro, u medjuvremenu smo se navikli na to da zarad malog gubitka na kvalitetu imamo kvantitet i lakocu rukovanja, pa neka ide. Jer mp3 plejeri i slicno jesu zgodni za putovanja, izlete, kafice ovo ono, i mp3 i slicni digitalni formati jesu mnogo zgodniji nego diskovi, ploce i kasete za radio stanice, televizije, pa i za kucnu upotrebu itd, a ovo sa kasetama, plocama i diskovima moze da ostane kucna egzotika za ljubitelje i njihove casove dokolice. Jer cak ni ljubitelji nece sad bas u svakom trenutku da sede pa da obracaju paznju na kvalitet snimka i da ga merače, nego ce i oni uglavnom muzikom da razbijaju tisinu.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?12.12.2011. u 20:05 - pre 150 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ma da, ali sad kad sam ponovo aktivirao moje stare kasete posle 15 godina, sto se mene tice, ako se zalazi u sitna crevca, snimcima sa kaseta koje su brendirane, a snimane su sa CDa ili sa ploca, mp3 ne moze vodu da nosi. Ali dobro, u medjuvremenu smo se navikli na to da zarad malog gubitka na kvalitetu imamo kvantitet i lakocu rukovanja, pa neka ide. Jer mp3 plejeri i slicno jesu zgodni za putovanja, izlete, kafice ovo ono, i mp3 i slicni digitalni formati jesu mnogo zgodniji nego diskovi, ploce i kasete za radio stanice, televizije, pa i za kucnu upotrebu itd, a ovo sa kasetama, plocama i diskovima moze da ostane kucna egzotika za ljubitelje i njihove casove dokolice. Jer cak ni ljubitelji nece sad bas u svakom trenutku da sede pa da obracaju paznju na kvalitet snimka i da ga merače, nego ce i oni uglavnom muzikom da razbijaju tisinu.


A kakve ovo sve ima veze sa promenom brzine trake i mršenjem iste?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?12.12.2011. u 21:11 - pre 150 meseci
Ima sve veze sa svime. To ti je taj cuveni butterfly effect.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?12.12.2011. u 21:50 - pre 150 meseci
E u mojim godinama mogu svašta da naučim


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem deck,mrsi traku na autorevers drugu stranu i ne premotava traku?

[ Pregleda: 5709 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.