Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji programator koristiti, početničko pitanje

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Koji programator koristiti, početničko pitanje

[ Pregleda: 6309 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

motor
Stjepan Bartolović
Požega

Član broj: 78890
Poruke: 166
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Koji programator koristiti, početničko pitanje03.10.2006. u 20:48 - pre 212 meseci
Pozdrav,
s elektronikom se nebavim dugo, i pravio sam tiskane pločice od shema bez mikrokontrolera.
pošto se danas sve više primjenjuju i upotreba bez njih je gotovo nemoguča u nekim shemama, kojima se danas broj povečava.
Odlučio sam da napravim neke programatore s kojim bi mogao programirati večinu mikrokontrolera koje se koriste u amaterskim shemama.
I tako sam odlučio da nešto napravim:
- AllPIC programator i/ili
- NewPony programator i/ili
- Willem programator i/ili
- Orange2 programator i/ili
- Tafe programator ili

da kupim SEEPROG programator.

Sheme programatora sa podigao sa stranice WWW.elektronika.rs.ba

Može li me tko savjetovati o izboru programatora,isplativosti izrade i o drugim pojedinostima vezanim uz njih.
Sam program ja ne bih pisao u odgovarajučim programima već bi samo učitao hex datoteku i program unesao u mikrokontroler

Unaprijed se zahvaljujem na sugestijama.
 
Odgovor na temu

kontrolor
vladimir milosavljevic
novi sad

Član broj: 56663
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koji programator koristiti, početničko pitanje03.10.2006. u 21:52 - pre 212 meseci
pa to ti zavisi od toga koje vrste mikrokontrolera hoces da koristis

moj savet all pic
njega mozes za sitne pare i naruciti
prosto se ne isplati za te pare da ga sam pravis
cini mi se da je [email protected]
ili bleha @ nesto drugo
(ne bih da sada tu reklamiram ali tu sam ja narucio ima verovatno jos neko da se bavi time)
pretrazi malo

sa njim mozes sve pic microcontrolere da programiras
a kako o njima imas mozda i po najvise literature na netu isplati se da radis sa njima

]mada za pocetak ti je i stari dobri 89s52 odlican za ucenje osnova
programator za njega sam ja vec u nekom od post-ova okacio kao i za mali razvojni sistem
precesljaj malo diskusije
 
Odgovor na temu

16f84
Slovenia

Član broj: 75520
Poruke: 59
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.elektronik.si


Profil

icon Re: Koji programator koristiti, početničko pitanje14.10.2006. u 16:14 - pre 212 meseci
Ako je u pitanju programator za pic onda priporučam picallw. http://www.picallw.com/ Software može koristiti dva programatora. Picallw na kojem je mikrokontroler kojog je potrebno naručiti kot avtorja ili lowcost "p16pro" verzijo bez mikrokontrolera koja se može izraditi za sitne pare. Skini software sa stranice na gornjom linku. Shemu PCB imaš u helpu.
Sa verzijo sa mikrokontrolerom se može programirati pic, atmel, scenic i serijski eeprom. Veriziom p16pro samo pic. Ja koristim obe i dobro rade. Izpitano dobro rade isto Willem programator.
 
Odgovor na temu

mi_nismo_anđeli
STUDENT

Član broj: 178521
Poruke: 8
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Koji programator koristiti, početničko pitanje10.03.2009. u 06:30 - pre 183 meseci
Ja sam također početnik u nedoumici koji programator kupiti?
Nekako mi se najviše sviđa pickit2 ali tamo me nude 3 različite verzije istog uređaja, a ja stvarno ne razumem u čemu je razlika! Pa vas molim da mi netko objasni razliku između ova tri uređaja:
1. DV164120 - Starter kit..........
2. DV164121 - Debug Express....
3. PG164120 - PICKit2..............
Meni treba programtor isključivo za igranje sa pic-evima
Unapred Hvala
 
Odgovor na temu

Aca83
Aleksandar Aleksić
Beograd

Član broj: 216151
Poruke: 30
91.150.106.*



Profil

icon Re: Koji programator koristiti, početničko pitanje15.03.2009. u 09:41 - pre 183 meseci

Ako ti treba čisto za igranje sa PICevima, onda nema dileme - napravi ili kupi AllPIC.

Ako ćeš da praviš: http://yuelektro.cjb.net/

Ako nećeš da se smaraš pravljenjem: www.013electro.tripod.com/ponuda.html
 
Odgovor na temu

JECHAM
Odrzavanje visokog napona
Smederevo

Član broj: 13031
Poruke: 742
93.86.132.*



+8 Profil

icon Re: Koji programator koristiti, početničko pitanje17.03.2009. u 20:00 - pre 183 meseci
I ako ces da pravis i ako ces da kupis AllPic programer
http://www.sinel.cjb.net/
Commo Compact 23
četvorokraki mešni ventil sa motorom i priručnom elektronikom
 
Odgovor na temu

mi_nismo_anđeli
STUDENT

Član broj: 178521
Poruke: 8
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Koji programator koristiti, početničko pitanje08.04.2009. u 12:24 - pre 182 meseci
Zahvaljujem na pomoći, sastavio sam allpic i radi savršeno.
Potreban mi je još jedan savijet.
Bavim se autoelektrikom i imam problem sa izmjenom upravljačkih jedinica i immo. Zanima me koji programator uzeti da se jednostavno mogu preseliti podaci iz jednog eproma u drugi. I može li se to tako opšte?
 
Odgovor na temu

Aca83
Aleksandar Aleksić
Beograd

Član broj: 216151
Poruke: 30
93.86.1.*



Profil

icon Re: Koji programator koristiti, početničko pitanje20.05.2009. u 09:03 - pre 180 meseci
Citat:
mi_nismo_anđeli: Zahvaljujem na pomoći, sastavio sam allpic i radi savršeno.
Potreban mi je još jedan savijet.
Bavim se autoelektrikom i imam problem sa izmjenom upravljačkih jedinica i immo. Zanima me koji programator uzeti da se jednostavno mogu preseliti podaci iz jednog eproma u drugi. I može li se to tako opšte?


Ne znam šta se u IMMO uređajima koristi kao memorijski element, ali mislim da će ti ovo pomoći:

Programatori koji se mogu napraviti:

WILLEM - EPROMi (oni sa otvorom za UV brisanje), serijski EEPROMi
EZO-Flash - flash memorije i EPROMi
PonyProg - serijski EEPROMi
SeePROG - najbolji za serijske EEPROMe

Za sve ove programatore imaš već urađene projekte na NETu i lako ih možeš napraviti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Koji programator koristiti, početničko pitanje

[ Pregleda: 6309 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.