Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

identifikacija broja (sa kompjuterom)

[es] :: Fiksna telefonija :: identifikacija broja (sa kompjuterom)

[ Pregleda: 5434 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

infinite
Ivan Sedlak
Subotica

Član broj: 10202
Poruke: 9
*.ptt.yu



Profil

icon identifikacija broja (sa kompjuterom)07.05.2003. u 16:44 - pre 255 meseci
Evo ovako...pokusavam da napravim program (qbasic) koji treba da identifikuje broj telefona osobe koja me zove. E sad, treba mi neko ko se razume kako to tacno radi! Ja sam postavio neku teoriju, samo je treba malo pogledati i videti da li je teorija tacna.

Teorija: Kada neko poziva mene, centrala salje paket podataka i onda zazvoni telefon. E sad, telefoni koji imaju ugradjenu mogucnost identifikacije broja iz tog paketa nekako izvuku telefonski broj. Moja teorija je da taj paket primi modem i onda iz njega izvuce telefonski broj. E sad kako desifrovati paket? Ima neko ideju?
Hidden DOS secret: add BUGS=OFF to your CONFIG.SYS
 
Odgovor na temu

markantz

Član broj: 8338
Poruke: 599
*.155.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: identifikacija broja (sa kompjuterom)07.05.2003. u 23:06 - pre 255 meseci
Ako ti centrala ne podrzava Caller ID, onda nemoj ni pocinjati nista da radis
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: identifikacija broja (sa kompjuterom)08.05.2003. u 16:41 - pre 255 meseci
Pogledaj uputstvo od modema. Kada mu ukljucis CAller ID opciju a centrala mu tu informaciju da (izmejdu prvog i drugog zvona), tada ce modem prosto da ti ispise celu Caller ID informaciju na isti nacin kao sto ispise CONNECT string kada se poveze sa drugim modemom. Tvoj program samo treba da zna da saceka tu informaciju i da je upotrebi.

S druge strane prouci Windowsov TAPI. On vec ima ugradjenu podrsku za slicne manipulacije sto omogucava "lakse" pravljenje slicnih aplikacija. TAPI je bitan jer omogucava da procitas Caller ID info a da ne zauzmes modem kao uredjaj, to jest, drugi programi mogu da koriste modem na isti nacin.

 
Odgovor na temu

infinite
Ivan Sedlak
Subotica

Član broj: 10202
Poruke: 9
62.32.54.*



Profil

icon Re: identifikacija broja (sa kompjuterom)08.05.2003. u 17:42 - pre 255 meseci
Ok, probacu malo da gledam to sa modemom u vezi caller ID-a...
Inace, ja sam novi na ovom forumu tako da se zahvaljujem svima koji su pomogli kako meni tako i ostalima sa nekim pitanjima.
Hvala jos jednom!!!
Hidden DOS secret: add BUGS=OFF to your CONFIG.SYS
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: identifikacija broja (sa kompjuterom)

[ Pregleda: 5434 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.