Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kajzersose

Član broj: 67652
Poruke: 18
194.106.187.*



Profil

icon Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)07.10.2006. u 19:05 - pre 213 meseci
Problem je sledeci. Imam najobicnije zvucnike za komp (levi i desni ))
Problem je u tome sto se desni zvucnik na kome su i kontrole (volume, tone on/off) cuje, a levi koji je preko njega povezan ne (cuje se samo zujanje). Levi radi kad ga ukljucim kod drugara. Takodje kad nakacim slusalice na desni i one rade isto tj desna se cuje a leva ne. Sta bi mogao da je problem i koliko bi eventualno kostalo da to popravim?
HVALA
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)07.10.2006. u 19:19 - pre 213 meseci
Zavisi od zvucnika ali, ako su to "najobicniji" zvucnici od 700-800 dinara, bolje je da kupis nove, danas je to cena otvaranja kod majstora. Pretpostavljam da nisi majstor tj. da moras platiti rad inace ne bi ni pitao ovo.
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
80.93.253.*



+19 Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)07.10.2006. u 23:10 - pre 213 meseci
Tako je jednostavno - ako i zvucnici i slusalice ne rade kod tebe, a zvucnici rade kod drugara, onda nije do zvucnika (jer oni ipak rade), vec do... zvucne kartice. Probaj neke druge zvucnike na tvom kompu.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)07.10.2006. u 23:33 - pre 213 meseci
Citat:
BiiigMuzzy: Tako je jednostavno - ako i zvucnici i slusalice ne rade kod tebe, a zvucnici rade kod drugara, onda nije do zvucnika (jer oni ipak rade), vec do... zvucne kartice. Probaj neke druge zvucnike na tvom kompu.]


Nece biti...

Citat:
Levi radi kad ga ukljucim kod drugara. Takodje kad nakacim slusalice na desni i one rade isto tj desna se cuje a leva ne.


To ukazuje,izmedju ostalog, i na neispravan kabal ili na defekt pojacavaca za levi kanal (koji je u kucistu desnog zvucnika)! Kartica se lako proveri ubadanjem slusalica u Line Out.
 
Odgovor na temu

kajzersose

Član broj: 67652
Poruke: 18
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)08.10.2006. u 00:36 - pre 213 meseci
slusalice normalno rade na lineout, levi normalno radi kod druga (sa njegovim jednim zvucnikom), njegovi zvucnici normalno rade kod mene.
Ali kad ubodem slusalice na zvucnik (phones) desava se isto kao i sa zvucnicima, znaci desno se cuje, levo ne.
Pri tome je i kabl ispravan (od jednog do drugog zvucnika).
Jos se prilikom ukljucivanja zvucnika cuje i levi na sekund i onda utihne.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)08.10.2006. u 00:57 - pre 213 meseci
Neispravan je pojacavac za levi kanal! E, sad, postoji mogucnost da je IC ispravan a da je greska u elektrolitima ili napajanju samog pojacavaca ali, startna cena opravke, pa makar bila i neka sitnica, moze premasiti cenu zvucnika (ako su neke "zvecke")! Prema tome, proceni sam!

PS. Pri prikljucenju slusalica na izlaz zvucnika, one koriste izlazne pojacavace zvucnika te otuda isti simptomi i na slusalicama.
 
Odgovor na temu

Galle PIM
Dragisa Savic
Nis, Srbija

Član broj: 28686
Poruke: 149
*.medianis.net.

Jabber: gallepim@elitesecurity.org
ICQ: 130341636


Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)08.10.2006. u 05:45 - pre 213 meseci
Meni se isto desilo pre 3-4 god. samo sto je postepeno umirao. Prvo je poceo da ponekad ne radi pa onda samo na nekim jacinama (kad pojacavam i smanjujem on radi-neradi), tada sam sumljao na potenciometar, onda je crko skroz levi kanal, bilo je crklo to neko kao integrisano kolo za pojacanje, pa mi je drug koji je neki majstor zamenio to (imao je taj deo) cisto drugarski. Tebi sta je crklo poima nema, uopste ne mora da bude to, a ne znam ni da ti kazem koliko kosta zbog ...
Nisam ti bas nesto pomogao sa ovim mojim iskustvom

Nisu sad skupi ovu osrednji 2.1 sistemi, to je najbolje resenje za levi kanal
Pozz
Ne pada sneg da pokrije breg,
-vec da zveri ostave svoj trag..
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)10.10.2006. u 17:37 - pre 213 meseci
a da nije problem u kablu koje dovodi signal na ulaz zvucnika sa kartice?
moguce da je jedna od tri zice u kablu u prekidu (ulaz za levi kanal).
a cudno je i to sto se cuje zujanje iz levog zvucnika sto je tipicno za pojacivac kome je ulaz otpojen pa i to ukazuje na tu gresku sa kablom...
ali u svakom slucaju ti zvucnici i nisu bas vredni truda posto svi znamo koliko kostaju...

pozdrav
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)10.10.2006. u 17:47 - pre 213 meseci
Citat:
tox master:
a cudno je i to sto se cuje zujanje iz levog zvucnika sto je tipicno za pojacivac kome je ulaz otpojen pa i to ukazuje na tu gresku sa kablom...
pozdrav

Zujanje se cuje i zbog prekomernog opterecenje strujnog izvora (povecana struja/slaba filtracija) pri proboju izlaznog stepena (IC) pojacavaca!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)10.10.2006. u 21:48 - pre 213 meseci
ja sam shvatio da desni radi kako treba a da samo levi zuji...
da je do opterecenja napajanja pojacala zujao bi i desni zar ne?
ali u svakom slucaju mozemo ovako do sutra sta bi sve moglo da bude.
ovakve stvari (kao i mnoge druge) se nemogu resavati preko "zice" to jest tastature,nema coveka koji moze za nesto 100% sigurno da kaze da je tako a da ne vidi to svojim ocima,postoje neki slucajevi kada se to moze ali najsigurnija metoda je ispitivanje "uzivo" i tek tad se moze nesto sa sigurnoscu reci sta je problem.
u ovom slucaju zvucnika,to bi coveku koji zna sta treba da gleda trebalo cca 5 minuta da ustanovi sta je u pitanju.
da me neko ne shvati pogresno,ne vredjam nikog ali svako od nas ima neku specijalnost i ne moze svako znati sve.

al' sam se sad ispametov'o! otkrio sam toplu vodu!

pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa zvucnikom (ispravan je al nece da radi)

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.