Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize

elitemadzone.org :: MadZone :: Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13512 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize08.10.2006. u 19:39 - pre 213 meseci
Ma, meni je mnogo smešno & drago što ćemo najzad postati SVET, Evropa, ZAPAD!!!

KAKO? Lepo.

Zamislite one nesrećne Bugare i Rumune koji, kao članovi i građani EU, dolaze da rmbače i lome kičmu po Vojvodini i Istočnoj Srbiji! Barem će naši seljaci-poslodavci, (ako ih ovi "novoEuropljani" ne opljačkaju i prekolju u snu, što se dešava često) moći da "seire" što sada imaju radnu snagu iz EU!

Što reče jedan političar danas, da ga ne imenTujem:

Za ovih 15 godina... Bugarska postade član EU, Škoda postade auto, a Budva inostranstvo! Gde je tu Srbija!?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.dial-up.dsl.siol.net.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize08.10.2006. u 19:58 - pre 213 meseci
Glavni problem Srbije vidim, što bi svi nešto polemizirali, diskutirali, razpravljali, ubeđivali, tumačili, učili...., a niko ne bi da radi.
A takve niko neče!! U Rumuniji sam više puta mesečno. Onako na pogled Srbija bolje stoji, mislim lepše kuče, sređenije, otmenije je sve, ljudi razgledaniji, obrazovaniji........ Ali niko neče da radi!! Šta če meni to. Ja sam investitor i želim da se radi kako ja kažem. I kod romuna to dobijem. Niko mi ne soli pamet. Rade kako ja kažem. Mislim moja lova!!
U Srbiji sam isto pokušao investirati ali sam sve ispušio. Uvek nešto ne ide kako smom se dogovorili, uvek nešto uleti neočekivano, uvek svi krivi samo mi ne.
E pa dosta je bilo. Mslim, da bi nešto profitirao moraš nešto da uložiš. Što to ima Srbija da uloži? Sve mi nekako zvoči na onu pesmu "uzimaš a ništo ne daješ".
Igor I.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize09.10.2006. u 00:07 - pre 213 meseci
Errr...talk to the hand...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize09.10.2006. u 11:09 - pre 213 meseci
Citat:
ton_majstor: Ma, meni je mnogo smešno & drago što ćemo najzad postati SVET, Evropa, ZAPAD!!!

KAKO? Lepo.

Zamislite one nesrećne Bugare i Rumune koji, kao članovi i građani EU, dolaze da rmbače i lome kičmu po Vojvodini i Istočnoj Srbiji! Barem će naši seljaci-poslodavci, (ako ih ovi "novoEuropljani" ne opljačkaju i prekolju u snu, što se dešava često) moći da "seire" što sada imaju radnu snagu iz EU! :D

Što reče jedan političar danas, da ga ne imenTujem:

Za ovih 15 godina... Bugarska postade član EU, Škoda postade auto, a Budva inostranstvo! Gde je tu Srbija!? :D

Pozdrav!


Da ali ni jedna od tih tvrdnji nije tacna, Bugarska i Ruminija su usle u EU jer su od pamtiveka setale izmedju istoka i zapada, usli su u EU da ne bi prisli Rusiji, Americka moc polako opada a EU dozivljava stazu bivse SFRJ, zivi bili pa videli.
U Rumuniji posto imam prijatelje znam situaciju i mogu vam reci da masa stanovnistva nema da plati grejanje, zive bednije nego pre sa laznim standardom i laznom stopom inflacije, EU ce za 10 godina prestati da postoji a oni koji ne razumeju kako politika funkcionise na makro-planu ce opet traziti neke izgovore i sagledavati stvari iz jednog ugla.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize09.10.2006. u 11:26 - pre 213 meseci
Citat:

EU ce za 10 godina prestati da postoji


Iza EU stoji preko 500 miliona stanovnika i najveci ukupan GDP na svetu kada se EU pogleda kao celina - uz to reci da ce oni prestati da postoje za 10 god je podjednako besmisleno kao pricati da ce Slovenci da propadnu za nekoliko godina 90-tih, a culi smo to bas na taj nacin ;)

EU je izuzetno bitan geopoliticki igrac sa pozamasnim akumuliranim bogatstvom i jakim vezama izmedju drzava clanica koje su daleko dublje od povrsinskih politickih carki, iako njena moc opada u nadolasku Azije sto je neminovan proces, potpuno je sigurno da EU nece prestati da budne bitna, samo ce eventualno umesto #2 biti #3 na svetskoj mapi.

Te price o prestanku EU su samo plod kiselog grozdja i puke zavisti sa Balkana - zemlje koje su usle u EU 2004 su danas nekoliko puta bogatije od pocetka svojih napora da se prikljuce EU 1990-te godine, dok je Srbija, sa druge strane, na dobrom putu da za godinu-dve prestigne svoj standard iz 1990-te. Tacno je da Rumuni jos nisu dostigli standard prosecne EU, ali gledajuci ih 1990-te i gledajuci ih danas, reklo bi se da su postigli pozamasan uspeh koji se meri redovima velicine. Radili su, a ne blejali - mozda nesto treba i da se nauci od njih.

Na kraju sta vise reci - kod nas rade Rumuni, a ne gradjani Srbije kojih ima 30% nezaposlenih - toliko o odnosu prema radu.

Ko je bio u pravu - o tome govore vise nego ocigledne cinjenice.

Citat:

a oni koji ne razumeju kako politika funkcionise na makro-planu


A vidim "oni drugi" bas razumeju politicki makro plan - valjda je kolicina besmislenih i samoubilackih spoljnopolitickih odluka koju je Srbija donela u poslednjih 20 god dovoljan dokaz da mozemo da se okvalifikujemo kao svetski eksperti, ko marica u ... ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Novosti u 2007. godini - na istok sa vizom, na zapad bez vize

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13512 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.