Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Loto-Namestaljka

elitemadzone.org :: MadZone :: Loto-Namestaljka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33736 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 17:39 - pre 202 meseci
Citat:
ar nogard
verujem da bi sew i ti tako veselio za sedmicy svaka cast na hrabrosti.


rofil?

Ne znam gde ti živiš, ali tamo gde ja živim, u komšiluku znaju koliko rolni toalet papira trošim mesečno a kamoli da ne bi saznali da dobijem 2 miliona na lotou... Isto tako kad bi dobio par miliona evra na lotou, sigurno bi bio ladan ko špricer, ono kao, ma da, izvrnuo mi se život naopačke a mene baš briga... To možda ali ovako u ovom teoretisanju i hipotetisanju...

Citat:
Horvat:
smatram da je namesteno :),jer oni u svakom trenutku znaju uplacene kombinacije i znaju koji SIGURNO nije 7-ica i u "5 do 12" mogu da promene predstojecu dobitnu kombinaciju ;)...a izvacenje se vrsi [ako nije promenjeno,ako je promenjeno,onda "nista"] kroz onaj bubAnj,pa koja loptica "slucajno" izleti...eee ...upravo te loptice...jedna je laksa,jedna teza ,pa ce naravno laksa pre da izleti ...ukratko :)


Da bi neko postao doktor nauka, taj samo mora da ide u školu, pa na fakultet, pa na postdiplomske studije, da napiše nekakav doktorat i eto ti doktora nauka... Ništa lakše... Ili lansirati čoveka na mesec... Šta, uzmeš neki metalni cilindar, napuniš ga gorivom, posadiš čoveka na vrh i kresneš odozdo... Ili napraviš procesor, uzmeš malo silikona, premažeš ga nekim sranjima, malo pod uv, malo plastike i eto ti procesor...

Tako zvuči tvoj opis nameštanja loto bubnja...

Citat:
Horvat:
a to da ima 12 dobitaka,koliko sam zapazio ,veci su i dobici...pa moraju da ucine da bude primamljivije...a ko su dobitnici,e to je upitno...ja jos ni od koga nisam cuo da je dobio lovu...


Naravno da se ta informacija neće javno saznati ako dobitnici ne daju izričitu dozvolu.

Kad bi ti dobio loto, da li bi pristao da ti objave ime u novinama?

I bottom line, vratite se na moju prvu poruku na ovu temu - žašto bi se lutrija uopšte zajebavala i komplikovala sa nameštanjima, kad se iovako ubijaju od para.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.co.yu.



+24 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 18:26 - pre 202 meseci
Mislim da ovde vecina ljudi nema pojma kako funkcionise loto, a odatle i poticu price o namestanju.

Znaci ako se za jedno kolo uplati listica za 10 miliona din (npr) i izvuce se 7-ca dobitak je 6 miliona dinara (tj. 60%), a 4 miliona ostaje organizatoru lutrije. ako nema sedmice nagradni fond se prenosi u sledece kolo i tako dok se neizvuce sedmica. (mozda je i 50-50, nebitno)
Jasno??

Ovako radi svaka lutrija na svetu, jedino sto procenti se mozda malo razlikuju ali to je princip. Nema tu neke filozofije, jedino sto je Srbima izgleda u genu da misli da svako oce da ga za'ebe, pa paranoise.

e sad ajde budite realni i recite dali bi se iko zaje8avao sa namestanjem, pranjem para i slicnim glupostima, kad LAKO ubire milioncice sasvim regularno? Cini mi se da je cak propisano koliki procenat zarade ide crvenom krstu, koliki vamo i sl.

I pre nego sto pomislite na to, ne ne smete da organizujete svoju lutriju jer je Lutrija Srbije jedina koja ima dozvolu za tako nesto :-)
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 18:27 - pre 202 meseci
Naravno da lutrija kao organizacija neće da namešta loto kada im je lova matematički obezbedjena, ali organizacija se sastoji od pojedinaca, a pojedinci uvek žele više od onoga što dobijaju od organizacije.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 18:47 - pre 202 meseci
Pisac, pokušaj malo više da se upoznaš sa načinom organizacije lotoa i ukapiraćeš da nije tako lako prevariti kompletan sistem...

Loptice za loto (a i bubanj takođe) se drže u trezoru narodne banke do neposredno pred izvlačenje. Bubanj se donosi, raspečatira i komisijski pregleda u prisustvu javnosti (i ti bez problema možeš da prisustvuješ tome). Loptice se važu i mere pojedinačno. Tek tada komisija daje zeleno svetlo za početak izvlačenja, i tada počinje ono što ti gledaš na TV-u. Nakon toga, opet se sve vraća u trezor do narednog izvlačenja... Pojedinac sve i da hoće da namesti izvlačenje, ne može, jer je prevelik broj ljudi uključen u celu pricu...

Znači taj neko mora nekako da uđe u trezor narodne banke neprimećeno, ili da podmiti nekoga da uđe tamo, potom treba da izvrši prepravke na lopticama ili bubnju, potom treba da podmiti celokupnu komisiju, potom nekako treba da reši sve one silne penzose koji nemaju pametnija posla nego se nacrtaju u studiju da prate izvlačenje, potom treba da podmiti sve one koji verifikuju nagradu, a kao šlag na tortu uz sve to treba imati mnogo sreće pa da ne dođe do problema u toku izvlačenja, tipa da se loptica zaglavi ili nešto slično, kad bi se još najmanje desetine ljudi uključile u istragu toga... Besmisleno je uopšte razmišljati o tome. Lutriji nije u koristi da se to lažira, jer joj to direktno izbija pare iz džepa, i sve će uraditi da to spreči..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 19:12 - pre 202 meseci
Kompjuterski program, informacioni sistem? Kako njega štite? On na kraju, pre izvlačenja sedme loptice, daje cifre koje treba izvući da bi neko dobio sedmicu. Dovoljno je samo da uvek odabere jednu cifru koju niko nije uplatio, nju prikaže, i taj kompjuterski "srećnik" će u svakom kolu imati šansu 1:33 da dobije sedmicu. Onda, ako je dobije, listić se odštampa na nekom štampaču (a ionako nema nikakvu zaštitu), i eto srećnog dobitnika.

Naravno, to je samo moja ideja na brzinu. Ne sumnjam da će ljudi koji su u samoj organizaciji imati mnogo bolje i podatke o zaštiti i ideje za ostvarenje svojih ciljeva.

Uostalom, naplata putarine... :-)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 19:29 - pre 202 meseci
Ma da, organizacija loto-a se sastoji od jednog kompa i jednog operatera koji tamo sedi sam i barata listićima koristeći softver koji nema nikakvu zaštitu od pokušaja "muvanja". Pa nije to "seoski Bingo TM".
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 20:05 - pre 202 meseci
Ljudi, jeste li vi operisani od paranoje? Paranoja u umerenoj količini je zdrava i korisna :-) čak štaviše, neophodna je.

Dakle, može da bude i 10 servera, ali to neće pomoći ako je 20 ljudi u organizaciji. Jeste li vi čuli za zločinačko udruživanje, i slične pojmove (koji se pojavljuju na TV-u)? Koliko ljudi je učestvovalo u "naplati" putarine u svoje džepove?

Dosta više tih negiranja: to je nemoguće, nema šanse, ma da kako da ne, zelena stvorenja iz svemira, sefovi i pečati i komisije,..., jer ste na istom odstojanju od realnosti kao i oni što kažu da je to 100% prevara, da su sve sedmice izmišljene, itd. Hajde sada malo da uzmete zdravu paranoju u glavu pa da razmislite kako bi mogao sistem da se zezne? Ako ste u samoj organizaciji, i ako vas ima dovoljno iz organizacije (zločinačko udruživanje), možete svaki sistem da prevarite, što se pokazalo mnogo puta u svim oblastima. A u organizaciji će vas biti više što je veća para o kojoj se radi. Znači, LOTO je vrlo dobra osnova za "zločinačko udruživanje" jer vrti najmanje 300 000 evra u svakom kolu.

I ja ne kažem da je loto prevara, da me neko pogrešno ne shvati. Ja sam apsolutno neutralan (za sada). Ja samo kažem da je prevara moguća (kao i u svim oblastima), a od pojedinaca koji imaju zdravu paranoju zavisi i od toga da li će eventualna prevara biti otkrivena/sprečena.

Uostalom, da vam je neko rekao da se možda krade na putarinama (pre nego što su ih pohapsili), mogu da se opkladim da bi gomila sa ovog foruma tvrdila kako je to nemoguće jer se to ne sastoji od "jednog čoveka" i iz milion drugih razloga.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 20:09 - pre 202 meseci
Cim su prosirili na Bosnu odmah dobi sedmicu neko iz Bijeljine. Postaju providni. Proslo je 2 godine, do sada su se neki dobitnici uklopili, ne bi vise krili da su dobili. A i saznalo bi se bogami, ne moze vecito da se krije. Kako brzo promenise bubanj kad im se pokvario, zamalo da ih provale kad je dvaput izasao isti broj. Ma nije drzava luda da daje nekim slepcima tolike pare. Verovacu tek kada promene sistem, kad ne budu znali sta sam zaokruzivao. Mogu da nadju nacin, specijalne olovke ili nesto...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.220.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 20:19 - pre 202 meseci
Evo kako funkcioniše loto IS, verujem da je još unapređen do sada
http://www.sk.co.yu/2005/11/skpr01.html
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 20:51 - pre 202 meseci
Khmm, sad, kako da ti kažem... radio sam na jednom mestu, više godina, sa jakim serverima vezanim u klasterima, i svim pratećim detaljima, uključujući i sistem ulaska sa šifrom koji se nije koristio godinama jer je ljude mrzelo da kucaju šifru... pa su vrata uvek držali otvorena (a i brava je nešto bila neispravna - godinama). Nisam bio nešto oduševljen ni bezbednošću a ni neprobojnošću celog sistema. A iskreno, ni znanjem ljudi koji su tu radili. Ovde su se vrtele i veće pare nego taj loto, samo je stvar u tome što su ovde te pare pripadale nekome, pa bi bilo koji nestanak automatski značio da će te pare neko i da traži. Kod lotoa je naravno drugačija situacija, i tu nema "nestanka" već samo "dobitaka".

Svejedno, opet dolazimo do toga da su ljudi koji rade u sistemu (programeri npr.) veoma upoznati i sa sistemom i sa mogućim načinom da se sistem zaobiđe. A naročito ako se udruže sa nekom komisijom koja uparuje privremene sa zapečatiranim rezultatima... Recimo, 3 člana komisije, svaki dobije po 50 000 evra po "sedmici"... puna kapa.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 20:56 - pre 202 meseci
Ah, nisam odoleo da ne napišem ovo:
Citat:
Marko_L: Evo kako funkcioniše loto IS, verujem da je još unapređen do sada

Jeste, izgleda da je "unapređen", i to verovatno ove godine. To se odmah vidi po broju sedmica koje su izvučene. Hehehe ;-)
 
Odgovor na temu

m.stojanov
Test Test

Član broj: 126777
Poruke: 231
*.adsl.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 21:23 - pre 202 meseci
Nisam citao prethodne postove, ali kratko da odgovorim na temu: Mislim da je Loto namestaljka, da oni kontrolisu ucestalost sedmica jer vidim da posle 6 izvucenih brojeva imaju tacan podatak koji se brojevi ocekuju za sedmicu, a verujem da izlaze kuglice koje oni prethodno odrede.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 22:13 - pre 202 meseci
Citat:
pisac: Kompjuterski program, informacioni sistem? Kako njega štite? On na kraju, pre izvlačenja sedme loptice, daje cifre koje treba izvući da bi neko dobio sedmicu. Dovoljno je samo da uvek odabere jednu cifru koju niko nije uplatio, nju prikaže, i taj kompjuterski "srećnik" će u svakom kolu imati šansu 1:33 da dobije sedmicu. Onda, ako je dobije, listić se odštampa na nekom štampaču (a ionako nema nikakvu zaštitu), i eto srećnog dobitnika.


To je sprečeno jednom vrlo prostom i vrlo efikasnom metodom. Sve uplaćene kombinacije se snime na read-only medijum (CD) i odnesu u sef pre nego što počne izvlačenje. Oficijalan rezultat je podatak sa tog CD-a u sefu, a ne onaj koji vidimo na TV-u, jer ta TV baza eventualno može biti podložna manipulaciji.



 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 22:42 - pre 202 meseci
Zaista ne shvatam cemu tolika frka? Ako neko misli da je namesteno neka ne igra. Ja znam da sam odavno prestao sa klinackim lozenjem na lotto, jer sve i da nije namesteno sanse za dobitak 7-ice su smesne, a tek ako je namesteno i da ne pricam...
Naravno sve te "pricice" o namestaljki uglavnom plasiraju neki profi-lotto igraci koji tamo izigravaju neke munje kao ono, lotto kombinatorika, pa jos malo Teorije zavereTM, i eto super pricice.

Ja sam odavno batalio pricu "da deda-Mraz postoji", a oni koji jos veruju u to lepo neka cekaju svaki utorak vece ispred kioska krizirajuci. Shavatio sam da pare ne padaju sa neba,pojstoje mnogi koji misle suprotno. Savko ko igra lotto trebaju mu pare, pa neka radi ako mu trebaju pare, ako nema dovoljno neka radi vise, Ili neka smisli neki bolji i sigurniji nacin kako da dodje do para, ne znam koji su to nacini, ali sigurno znam da lotto nije jedan od njih.
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka12.09.2007. u 23:43 - pre 202 meseci
Loto je opijum za narod vise nego bilo koja religija... Kroz primamljivo obecanje lake i brze zarade i lagodne egzistencije do kraja zivota psiholoski se kupuje socijalni mir. Ljudi koji pasionirano igraju loto manje misle na realne probleme, sto je san svake vlasti. Dodatni benefit za drzavu jeste sto se krzo loto ogromne pare slivaju u njen budzet. U takvoj situaciji, kada 50% svih uplacenih para ostaje njoj, drzavi (preko Drzavne lutrije) ne pada na pamet da vara narod jer ce on uredno svake sedmice da joj placa legalni i dobrovoljni harac zvani uplata tiketa.

Posto, dakle, nije u interesu drzave da vara, ostaju nam pojedinci i insajderske grupe koje bi to eventualno pozelele. No, za razliku od ovdasnjih paranoika, (potencijalni) kriminalci stave prst na celo i razmisle - ako pokusaju da prevare drzavu i igrace, te laziraju izvlacenje i dobitak, moguci dobitak im je xxxxxx evra. Ali, tu se kace sa daleko opasnijom interesnom grupom - tom istom drzavom kojoj nije ni u finansijskom, a jos manje politickom interesu da kompromituje "zlatnu budzetsku koku" - loto.

Ko zeli da zavrne drzavu, ima na raspolaganju daleko manje rizicne i mnogo isplativije nacine od laziranja lotoa.
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.09.2007. u 00:30 - pre 202 meseci
Slazem se da drzavi nije u interesu da vara...tako da ne verujem da se namesta. Jedino me uvek zanimalo gde odlaze pare od ne podignutih dobitaka,jel se zna ko kupi taj kajmak:),tj. jel tacno regulisano kome idu te pare? Svako kolo ima negde oko 200.000 trojki pa verovatno se ne podigne 1-5%, to kad se nakupi ispadnu lepe parice..
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.09.2007. u 06:00 - pre 202 meseci
Ma da Vojvoda, kako onome ko je dobio sedmicu sanse nisu smesne? Da sam siguran da nije namesteno igrao bih do kraja zivota jer to i nije tako skupo. Kazem vam, ako ne namestaju neka promene sistem da ne znaju sta sam zaokruzio. Neka smisle nesto
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.09.2007. u 13:33 - pre 202 meseci
Citat:
llux: Ma da Vojvoda, kako onome ko je dobio sedmicu sanse nisu smesne?

Ko je taj onaj? Da nisi mozda ti, ja ili neko treci? Koliko je tih "srecnika"? A koliko je gubitnika? Sta mislis cije su pare otisle tom srecniku?
Citat:
llux: Da sam siguran da nije namesteno igrao bih do kraja zivota jer to i nije tako skupo. Kazem vam, ako ne namestaju neka promene sistem da ne znaju sta sam zaokruzio. Neka smisle nesto

Opet ti kazem, ako mislis da je namesteno nemoj da igras, a problem nije u pravilima i u postenju vec u pohlepi. Kako ti zaradjujes svoj novac? Da ne zivis mozda od igri na srecu? Zar nemas pametnija posla od igranja lotto-a, recimo da smislis neki drugi nacin zarade novca, ali ne lakse je mastati: "Timmy! Live in lie! Timmy!"(ko gleda SP razumece me)
99% ljudi koji igraju lotto su se "navukli" kao i narkomani, igraju, izgube j*bu majku onima iz Drzavne Lutrije nazivaju ih lopovima, a opet slecece nedelje vidis ih kako se manicno ponasaju da uplate novac onima koje su pre nekoliko dana nazvali prevarantima. Inace tom problematikom se odavno bave i psiholozi i psihijatri, ustanovili su skoro sve faze i raspolozenja kod individue, tako da se to skoro moze svrtati u oboljenje, kada postoje razne bolesti zavisnosti sto ne bi postojala zavisnost od igri na srecu?
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.09.2007. u 15:37 - pre 202 meseci
Nek je zavisnost, samo da je istina. Igrao bi ja loto. A da smislim nesto sto ce mi doneti milion evra, nema sanse
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-211-120.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Loto-Namestaljka13.09.2007. u 17:48 - pre 202 meseci
@ventura ... da ,zasto bi uzimali sto posto kad mogu 50% cistog kesa...e,pa ,i sam si propratio temu o vava tablama [vanuatu]...znaci ljudi su prokleti grabe sto vise,a kad puno zgrabe hoce jos vise,simple as that...


a slazem se i ja za to da ne bih voleo da se procuje da sam dobio 7-icu,medjutim to je prakticno nemoguce,jer uvece ce postojati par ljudi koji su iz prve ruke to saznali,pa onda par ljudi koji su "u poverenju" to culi i tako se krug nastavlja...
primera radi,kad je bila ona coca cola-ina nagradna igra sto deli telefone,to znam da su ljudi dobijali,jer sam cuo par osoba [iz druge trece ruke] koji su osvojili,a sto je najzanimljivije,dobijali su ih "burzuji" ,kojima u sustini ni nije potreban tel,vec imaju telefone koji kostaju nekoliko puta koliko podeljen u cc nagradnoj igri ;)

p.s. zivo me zanima kako loptice "slucajno" izlete kroz onu cev,dakle sema samog bubnja,kako funcionise,ako ima neko nek mi prosledi

jer ,ako ,npr. u bubanj pre izletanja jedne od dobitnih loptica se ubaci vazduh...u trenutku koji je kompjuterski "nasumicno" odabran,a posto kod komjutera nista nije random [sve je zadano nekom formulom]...to se moze izmanipulisati...medjutim,moguce da je formula prekoplikovana ,pa i nije moguce ovako nesto...

mozda je neko i razumeo sta sam hteo da kazem :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Loto-Namestaljka

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33736 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.