Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampanje iz Accessa na Colibri fiskalnoj kasi

[es] :: Access :: Stampanje iz Accessa na Colibri fiskalnoj kasi

[ Pregleda: 3891 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Stampanje iz Accessa na Colibri fiskalnoj kasi14.10.2006. u 15:45 - pre 213 meseci
Ovakvih tema je bilo ali cini mi se nista konkretno.
Napravio sam aplikaciju i sada hocu da je povezem sa fiskalnom kasom. Napravio sam kod koji exportuje u .txt format stavke racuna, a imam i kasu Colibri.
Na stampanje kasa ne reaguje. Cuo sam da treba imati program koji povezuje PC sa kasom koji ustvari proverava svakih nekoliko milisekundi da li je nesto poslato kasi da stampa. Ako je ovo tacno onda:
1. Gde da nabavim ovakav program
2. Da li je besplatan
3. da li se razlikuje od kase do kase
4. da li to program preko kojeg se u kasu ubacuju artikli (ovaj program imam)

ako je neko radio ovo (siguran sam da ima takvih) molim da me malo uputi. Kontam da svaka kasa ima svoj format fajla koji prima sa PC-a (txt ili csv mozda ima i drugih), koji je unapred odredjuje kako treba da izgleda red koda u programu koji stampa stvke racuna.

[Ovu poruku je menjao darkog dana 16.10.2006. u 22:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
212.200.120.*



Profil

icon Re: Stampanje iz Accessa na Colibri fiskalnoj kasi18.10.2006. u 11:22 - pre 213 meseci
Program nije besplatan, kosta 80EUR.
Mozes ga kupiti od EI koji proizvode i kasu.
Kada ga dobijes dobices i uputstvo kakav treba da bude txt fajl a ne da ga pravis kako ti padne napamet.
U istom objasnjenu ce biti i kako se kasa automatski puni artiklima i kako se memorija prazni kada dodje artikal koji je prvi posle pune memorije.
 
Odgovor na temu

darkog
Obrenovac

Član broj: 82291
Poruke: 147
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Stampanje iz Accessa na Colibri fiskalnoj kasi18.10.2006. u 17:15 - pre 213 meseci
Onda je pitanje da li se isplati taj trud i koliko trebam da prodam program korisniku. Ja mislim da to sa fisklanim kasama (praviti od fiskalne kase fiskalni stampac) se ne isplati jer treba ubediti nekog da kupi racunar, monitor i napravi mesta na radnom stolu za tu skalameriju. Fabricki fiskalni stampaci su nesto drugo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Stampanje iz Accessa na Colibri fiskalnoj kasi

[ Pregleda: 3891 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.