Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316916 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.adsl.beotel.net.



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.05.2008. u 00:53 - pre 193 meseci
Citat:
andrejbeca: Kupio sam dve Gorenje klime KGS 26(9-ka) i KGS 34 (12-ca).Ugradio ih je Goranje serviser,vakumirane su,ali su one dve cevi
zajedno umotali skoro celom duzinom osim pri samom kraju kod spoljne jedinice.Sa ovom devetkom je veliki problem jer mnogo vibrira kada radi kompresor,tako da se trese ceo zid.Zna li neko zbog cega se to desava,jer sa ovom dregom nema nikakvih problema.


Tresu se zato sto te klime nemaju nista zajdnicko sa gorenjem sem nalepnice... U staroj jugi je bio obicaj da slovenac uveze robu preko "svojih granica" i u pocetku je pakovao u svoju ambalazu a kasnije je samo bahato prelepljivao etikete i plasirao na domace trziste. Inspekcije su tada imale pune ruke posla
Ministar za spoljnu trgovinu je uvek bio ko? Aj pogadjajte :P

Trese se verovatno zato sto je ventilator ili nepritegnut dovoljno ili lose odliven... To ja imam na nekim tzv končar klimama
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

ficanidza
Vladimir

Član broj: 180881
Poruke: 20
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.05.2008. u 15:07 - pre 193 meseci
Ima li neko iskustva sa Korel klimama koje navodno radi Midea!?
 
0

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
91.150.104.*



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.05.2008. u 15:08 - pre 193 meseci
Znam ja da Gorenje nikada nije ni naprvilo klimu,kao sto ne prave ni masine za sudove i ko zna sta jos.
Klime,bar tu sadasnju seriju KGS im pravi Turski "Vestel ",ali je cudno to sto taj podatak ne znaju ni njihovi
ovlasteni serviseri.Po meni ta firma mozda i nije losa jer rade i za "Whirpool"-a.

Inace nije u pitanju ventilator,jer spoljna jedinica prenosi vibracije na zid u ritmu rada kompresora,a
prestaje cim se on iskljuci.Kod jednog poznanika ugradili istu 12-icu pa ima iste probleme(Rekli su mu iz
servisa da je to zato sto mu je zid od siporexa!!!)
 
0

milamilos
programer, BAS
Beograd

Član broj: 181397
Poruke: 5
195.178.39.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.05.2008. u 09:19 - pre 193 meseci
Posle duze razgledanja, citanja i biranja, mislim da cu kupiti Mideu MSM3 12HR.

bordzija: MSM3 12 HR uzeh pre neki dan, ugradili mi i ladila je fino. Iznecu svoja
zapazanja tokom upotrebe.

Da li imate vec neka dodatna zapazanja i preporuke?

Pojavio se jos jedan model Midee MSE 12HRN2, koja kosta samo 1000 din vise, a po opisu bi covek rekao da je avion, a ne klima. Ima li neko komentar?

Svima hvala na dosadasnjim i buducim savetima,
Mila Milosavljevic
 
0

milamilos
programer, BAS
Beograd

Član broj: 181397
Poruke: 5
195.178.39.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.05.2008. u 13:25 - pre 193 meseci
Kupila sam klimu i to ipak Mideu MSE 12HRN2 u Tehnomaniji za 18.999 din. Prodavac mi je rekao da je to sad najbolji model koji imaju. Sutra stize, pa cemo je valjda za koji dan i ugraditi i isprobati. Poslacu komentare.

http://www.tehnomanija.co.yu/katalog/midea-klima-mse-12hrn2.html

Pozdrav svima,
Mila
 
0

ficanidza
Vladimir

Član broj: 180881
Poruke: 20
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.05.2008. u 21:42 - pre 193 meseci
I ja sam na kraju pazario istu klimu u istoj prodavnici. Ajde iznecemo svoja zapazanja posle nekog perioda koriscenja pa mozda nekom i pomogne u izboru.
 
0

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
79.101.164.*



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.05.2008. u 16:07 - pre 192 meseci
Da li moze neko da kaze o klimi SAMSUNG SH-12 ZGS (de luxe 2003 ).
Naime to je klima proizvedena u Koreji,verovatno mod. 2003,a u prodavnici stoji vec vise od godinu i po
pa su joj sada snizili cenu na oko 400€(bila je sotinak € vise).Treba mi ipak nesto kvalitetnije od ovih Gorenja,Midea i sl.
Da li joj smeta ako je proiyvedena pre tri,cetiri godine,a da je stajala u magacinu sve vreme?
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.05.2008. u 17:28 - pre 192 meseci
samo povedi racuna da su odgovarajuce spoljasnja i unutrasnja jedinica jer
je pitanje zasto je stajala u magacinu
Nista joj ne smeta, mozda je pogubila freona od stajanja ali se to dopuni.
Najbitnije je da ima validnu garanciju!
To su dobre klime... Drugar je tada uzeo i ogromna je unutrasnja jedinica,
ladi kao zmija i necujna je. Jedini problem mu je sto su vratanca pukla i
majstor mu trazi 1.000 dindzi za popravku tj zamenu istih.
Pozz

PS: To je prava 12ica a ne kao ove danas sto se prodaju kao 12ice a u stvari su 10 ke nekakve... Kupis jednu i shvatis da ne moze da ladi... Pa onda kupis i drugu a to je minimum 600 eura pa ti vidi kako su se dosetili kinezi da varaju narod

Glup narod bira glupu vlast!
 
0

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
79.101.187.*



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.05.2008. u 20:38 - pre 192 meseci
Ajd' Kinezi,ma ovi nasi su veci od njih.Kako je moguce da u najjacem ovl.servisu za Gorenje u Srbiji(to su mi rekli i u
u njihovom call centru)nemaju pojma iz koje fabrike im poticu klime.Nije mi verovao sve dok mu nisam pokazao gde
to pise na kutiji.Nisam ja nezadovoljan samom klimom,vec im je sva ta podrska oko servisa samo sarena laza.
Neka neko proba da nadje na njihovom sajtu fotku te klime.Ja je za godinu pretrazivanja nisam uspeo.
Dobro kaze moj komsija da su oduvek bili srafciger industrija.Inace onu "vibrirajucu" devetku smo malo umirili
stavljajuci 3mm ravne gume iza nosaca ka zidu(ucinak oko 50%).Sutra cu pokusati da stavim sundjer gumu
umesto ove(mnogo je meksa).Ako to uspe otvaram regionalni razvojni centar za unapredjenje Gorenje proizvoda.
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.05.2008. u 05:18 - pre 192 meseci
Ma to je sve stoka trgovačka koja samo gleda bez motike da spljačka trostruko...
nekoga... Prekljuce mi izgori espreso aparat star jedva mesec dana marke " Elite" i odem po garanciji u Bg elektronik... Ostavim uredjaj u servisu i
sutradan mi zvoni telefon - Kaze mi vise ne servisiramo ovo, idite tamo gde ste kupili (tempo) pa pitajte sta da radite...
Mislim se stoka uboga, i treba da propadne... Cini mi se da vise niti jedan
uredjaj nema garanciju
Pozz


[Ovu poruku je menjao bordzija dana 24.05.2008. u 06:29 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

Neo85

Član broj: 48361
Poruke: 116
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.05.2008. u 17:56 - pre 192 meseci
Citat:
ficanidza: I ja sam na kraju pazario istu klimu u istoj prodavnici. Ajde iznecemo svoja zapazanja posle nekog perioda koriscenja pa mozda nekom i pomogne u izboru.


Jel moze za par dana neki utisak o ovoj klimi, nameravam da kupim neku uskoro pa reko da vidim informacije iz prve ruke.
 
0

borneo

Član broj: 57852
Poruke: 78
*.adsl.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.05.2008. u 19:53 - pre 192 meseci
Nisam primetio ovu temu, pa sam otvorio posebnu sa mojim pitanjem. Molim moderatore da moju temu izbrisu. Hvala

Elem, suzio sam izbor na Midea MSM3 09HR i Midea MSG 09 HR.
Da li neko zna ima li razlike u kvalitetu, kompresoru, buci itd. izmedju ova 2 modela?
(Modela MSM3 09HR nema na Mideinom sajtu, da nije neki divljak kao csu ??)

Takodje, podaci o MSG 09 HR, (kvadratura koju moze da ohladi i jos ponesto) se drasticno razlikuju od onih na zvanicnoj Mideinoj stranici za ovaj model.
Po Tehnomaniji, to je 30-45m2, a po Midei 14-21.

Zanimljivo da se pokrivena kvadratura puno razlikuje i za MSG 12 HR, na Tehnomanijinom i Mideinom sajtu.

Zivim u staroj zgradi sa visokim plafonom (~3.50m), i najbitnije mi je da ohladim sobu od 20ak kvadrata.
Problemi:
- Jako debeli zidovi (spoljasni na suncanoj strani), koji kada se zagreju daju efekat TA peci.
- Kubatura je prilicno velika zbog visokog plafona
- Vrata sobe stalno otvorena prema hodniku

Zbog svega ovoga nije mi svejedno da li klima moze da ohladi 30-45m2 (sto bi mi bilo sasvim dovoljno) ili 14-21m2 (sto bi verovatno bilo slabo u mom slucaju).

S druge strane, razlika u potrosnji pri hladjenju izmedju 9-ke (900w /960 na midea sajtu/) i 12-ice (1230w), uopste nije zanemarljiva, pa bih radije uzeo 9-ku.

Hvala unapred
 
0

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
79.101.161.*



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.05.2008. u 21:42 - pre 192 meseci
Juce sam obisao prodavnice po Pancevu.U jednoj videh da sem onog Gorenja (Vestel),koja ima R 407 c,a i za taj
gas sam na srodnome forumu cuo da hoce da polako salju u zaborav ,sve ostale (8 razlicitih proizvodjaca,FOX,,VOX,"BOX",
sijo mi ga Djura i sl.)koriste R 22 , koji kako procitah hoce da zabrane i da ze transportuje kroz zemlje EU.Sad nije mi
poenta dal gas ovaj ili onaj,nego vidite li da svi ist-azijsko smece valjaju ovde na Balkanu.
Svracao sam i do dve poznatije prodavnice za racunare,i zamislita kad udjoh,mal se ne onesvestih.Kod obojce
(nemaju veze jedan sa drugim)vidim po kamare klima marke 'Paolo'.Zvucnu karticu koju mi prodali za komp.
5.1 ne umeju da mi nameste da radi u SURROUNDU,kazu javi se distributeru on ih je uvezao,pa ce da ti daju podrsku,al
zato ide leto pa ce raja da navali na klime ,a valjda ce ovi hardverasi sto rade kod njih da ih i ugradjuju.
Komsija iznad kupio 2007 Samsunga ,sorry ne znam model,al' reko da su menjali cak tri unutrasnje dok je uopste pocela da
hladi.
Ma posto vidim gde sve ovo ide,a klima mi treba za kucu sa odlicnom izolacijaom,odo ja u ponedeljak
da jos jednom sacnem onaj korejski Samsung tj. nisam joj video spoljnu,nabacase kineskih Samsunga i Panasonica
sve na kamaru.
 
0

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
79.101.241.*



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.05.2008. u 23:00 - pre 192 meseci
Kakav je to uredjaj za stvaranje kiseonika u ovoj Midei.I sve to ostalo za 18.999.
Taj model mi lici na model sa istim kucistem unutrasnje koji vidjah prosle godine,cinila mi se privlacna za oko,na
prvi pogled,kasnije videh taj display im bre jeftino-suntavo uradjen,ti simboli na njemu su nazvrljani totalno bez
smisla.Plastika na njemu u rangu mog Gorenja,lepa na oko, verovatno ce da pucka dok se hladi posle gasenja funkcije
grejanja bar 10 min.(Ima leka za to,pustim je da radi na manjoj zadatoj temp. od sobne ,zadam timer od deset min.,pa u auto fan modu polako izduva preostalu temp.)
Ej bre,u ovoj zemlji moras da budes naucnik i na pijaci kad kupis cvetni rasad,jerbo ce da ti uvale neki korov.
Pozzz za Bordziju.
Juce ja i koleginica pazarili u najjacoj radnji za tehniku u gradu,za firmu neki Mulinex sokovnik,
tamo nam ga lepo otvorili,pokazali da nije slucajno ostecen i sve O.K.,posle uzeh da ga sastavim
sve po uputstvu,vidim da na slici a i u uputstvu ima nakakva posuda gde se toci iscedjeni sok,al toga nema u
kutiji.Ovi moji se naljutise , kazu gde ti oci,ja zamalo odo da reklamiram,kad sitnim slovima na dnu pise da
te obicne drljave case nema u bas svim modelima,za sva trzista.Casa sigurno vradi bar tri evra,pa puta x br
komada eto zaradica.Pise na njemu da je M. in Spain.Do njega bio M.in France,spojevi na plastici 90% kvalitatniji,a
oba iz EU.
Kakav bre servis i garancija,bio sam i ja honorarno kod tipa zaduzenog za ceski Saturn.Oni imaju toliku gamu modela
proizvoda,iste godine po 10 modela pegli, usisivaca,resoa,tostera,telefona!!!,i bog te pita cega sve jos,samo
im fale rezervni delovi,jer kao satro drzava ne dade da se uvezu,a u stvari sve im prave Kinezi, pa ko zna iz koliko
fabrika to stize, da verovatno ni Ceh ne zna sta ide u koji aparat,a o semama da ni ne govorim.
(Na jednoj mini pecnici videh neki kineski prekidac koji trebe da prekine 2000 W , a konstruisan od limcica debljine
staniola na kutiji za cigare,ma raspao se i niko ga vise nije uspeo da sastavi.)
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.05.2008. u 05:49 - pre 192 meseci
U cemu je fazon sto na Midea sajtu nema modela MSR3 12HRQB4? Jel ovo neko cudo samo za nase i bugarsko-rumunsko trziste?
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.adsl.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.05.2008. u 13:13 - pre 192 meseci
Ja mislim da je to isti fazon kao CSU, HHAA itd - ne pravi je Midea nego se stancuje u nekim levim fabrikama...

Inace, ovih dana gledam klimu za sebe i sve sto nalazim po poznatijim radnjama su modeli za nase i bugarsko trziste kojih nema na sajtovima proizvodjaca (npr LG iz Turske, Samsung na kome je sve na ruskom i ne pise odakle je itd). Znaci bukvalno ne znam vise sta da trazim... Smor...
 
0

borneo

Član broj: 57852
Poruke: 78
*.adsl.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.05.2008. u 18:37 - pre 192 meseci
Ljudi, jel ovde nikoga ne uzbudjuje to sto se podaci o efikasnosti modela, na Tehnomanijinom sajtu vise nego duplo razlikuju u odnosu na zvanicni Midein sajt?

Ima li podatka, vaznijeg od ovog?
 
0

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.05.2008. u 21:21 - pre 192 meseci
Tu svako svakog vara i laze, prodavci pricaju gluposti i nebuloze zato sto
ni ne znaju sta prodaju...
Danas sam bio u metrou i ukapirao da imaju 10 modela klima koje isto kostaju
a sve su kao jaje iste :D
Sve grdje i grdje, sta vam bog da ;)

Po mojoj proceni, mislim da 20% klima ove godine nece imati nikakvu
garanciju, ebe se njima za inspekciju trzisnu kada to prodaje Miskovic koji
je kupio pola Srbije. Mi smo njegov enterijer...
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

salej76
Aleksandar Jankovic
Beograd

Član broj: 107840
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.05.2008. u 22:02 - pre 192 meseci
Caos ljudi,
i ja sam kupio klimu MIDEA MSE-12HRN2 u poznatoj nam prodavnici u BGD-u. Prema podacima postavljenim na sajtu pomenute firme stoje podaci za ovaj model sa naznakama da izmedju ostalog poseduje i :
Ionizator
...
Uređaj za stvaranje kiseonika =======> sta god to znacilo
...
Kada sam pogledao shemu na samoj klimi ovi uredjaji su nacrtani isprekidanom linijom sto mislim da znaci da su samo opcija.

Klimu sam doneo u sredu, a montirao je u subotu (juce). Kada sam kupovao receno mi je da u garantnom listu stoji spisak firmi za montazu ovog modela. Na kraju kada sam je raspakovao shvatio sam da je postoji garancija od uvoznika ***, ali spisak ovlascenih montazera nije stajao. Stajao je tu neki spisak firmi u hrvatskoj i pretpostavljam da je dosla odatle. Ponovo sam kontaktirao firmu kod koje sam kupio klimu i receneo mi je da na njihovom sajtu stoje ovlasceni servisi. Zatim sam kontaktirao jedan jedini servis koji je bio zaduzen za montazu i oni su mi rekli da su prebukirani poslom i da bi mogao da ocekujem montazu za 10-tak dana sto se meni nije dopalo i trazio sam novo resenje. Zatim sam ponovo posetio spisak servisera na sajtu prodavca i video da pise ukoliko serviser nije u stanju da montira klimu mozemo kontaktirati neku trecu firmu koja radi sa svim klimama. To sam i ucinio. Oni su prihvatili da mi montiraju klimu. Zatim sam pozvao uvoznika klime cija je bila garancija i pitao da li priznaju ovu firmu kao montazera kako bi mi vazila garancija, i oni su rekli da priznaju. Na kraju mi je ta treca firma poslala neku cetvrtu i ona mi je ugradila klimu. Prosto da ne poverujes. U dva dana sam imao kontakt sa 4 firme i vise ni sam ne znam koje je to vrzino kolo. Ipak klima radi skoro besumno. Prilicno lepo hladi, ali naravno da sacekamo toplije dane pa cemo videti. Sam montazer mi je rekao da je zadovoljan sa Mideom i da veruje da necu imati problema, s obzirom da je u njoj ugradjen Toshibin kompresor.
Sale
ps. mogu vam reci da i estetski izleda prilicno dobro, iako ja vise paznje posvecujem njenim tehnickim karakteristikama
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
*.adsl.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.05.2008. u 22:30 - pre 192 meseci
Citat:
Ljudi, jel ovde nikoga ne uzbudjuje to sto se podaci o efikasnosti modela, na Tehnomanijinom sajtu vise nego duplo razlikuju u odnosu na zvanicni Midein sajt?


Mene ne - nakon sto sam procitao par komentara o njima, uverio se u njihovu *ljubaznost* uzivo i izvalio tolike razlike u specifikacijama ne pazarim vise nista kod njih ;)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316916 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.