Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6404997 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2015. u 21:21 - pre 106 meseci
Mogu vam reci da ste bili u pravu sto se tice duvanja na AUTO .. Primetio sam da LU uopste ne smanjuje izduv tj jacinu izduva na hladjenju kada je podesena na fiksnu brzinu a kad dostigne temp ode u Standby , u grejanju cemo da vidimo ima li razlike . Kad je duvanje na AUTO , imam utisak da jacina duvanja bude negde izmedju 1-2-ke , jel moguce ili ja gresim . Ocenjujem po zvuku , i na AUTO imam utisak da smanjuje i povecava jacinu izduva , a opet lepo rashladi , mozda cak i bolje nego kad je ja postavim na 2-ku :)

Inace sa danasnjim danom , unutrasnja temp podesena na 25c , 45m2 , potrosila za jun - jul - avgust = 90kw


Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2015. u 21:55 - pre 106 meseci
Moja klima Fujitsu na grejanju -- kada je podesis( rucno ) na tri crte , ona izduvava i kada postigne temperaturu( tokom rada ) ona smanji na dve crte- prvo smanji kolicinu toplote i ostaje na tri crte a zatim i brzinu izduvavanja.
Na rezimu ' auto fan ' sama regulise sa kojom brzinom krece i sama u toku rada regulise brzinu izduvavanja - po potrebi.Na hladjenju moja klima stoji na ' auto fan "...............
Mislim da bi tako trebalo da rade sve Fujitse................

[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 01.09.2015. u 17:26 GMT+1]
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2015. u 22:02 - pre 106 meseci
A dobro jesi li pokusao hladjenje sa recimo 2 ili 3 crte , da li isto smanjuje jacinu izduva kao i na grejanju ili radi kao i kod mene , samo ugasi ako dostigne temp .. Pricam o jacini izduva ne o hladnom vazduhu koji izlazi , to smanjuje tj steluje svakako ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2015. u 22:51 - pre 106 meseci
Pa nisam bas obracao paznju na kojoj brzini izduvava.Ja sam ono zastitnu mrezu izbacio i rucno podesavam smer izduvavanja klime cak mogu da podelim izduvavanje levo i desno za svaku polovinu( izlaz iz unutrasnje jedinice je podeljen na dva dela ).Tako da ja to podesim kako mi odgovara i nemam problem da mi smeta izduvavanje .
Koliko sam primetio obicno izduvava kao da je na brzini dve crte.Kada nije mnogo toplo ona iskljuci izduvavanje ali nisam primetio da li smanji na jednu crtu pa iskljuci ili odmah sa dve crte krene da iskljuci.
Meni je vaznije grejanje nego hladjenje tako da na hladjenje nesto i ne obracam paznju.
Mislim da ovo oko skidanje zastitne mrezice nije lose jer pruza mogucnost bolje regulacije smera izduvavanja.

 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2015. u 13:05 - pre 106 meseci
Citat:
speja:
Ma to je jasno meni ili nekome ko je malo tehnicki potkovan i koga interesuje.... uglavnom ljudi kupuju dzepom, a ne glavom. Treba pokusati (kada neko pita za savet) jednostavno konkretno odgovoriti (bolje greje od toga, manje trosi struje....)...scop, cop, frekvencija, m3/h..... 80% ljudi pojma nema o cemu pricamo i samo se odu sa sajta... imao sam srecu da ste ti i rovaccc konkretno odgovorili na moje pitanje prosle godine i u dva dana resili moju dilemu....

rovacccc

a imam nocriu 14.
Ali mislim da su obje dobre.
Prednost bi dao nocrii zato sto je jaci uredjaj a ti imas 50m2.
Ostalo vise manje.
Nemoj mislit da ce lt serija bolje grijat na -20 nego nocria,s obzirom da je nocria jaca ona ce i bolje grijat na -20,samo nema deklarisano u papirima.
Potrosnje sto se tice ne vjerujem da bi ustedio nesto sa jednom u odnosu na drugu,sve je to slicno,i nece nocria manje radit jer ce brze ugrijat,obje ce one radit non stop kad zazimi,i slicno ce trosit.Kod mene potrosnja nocrie se krece od 250w kad nije jako hladno ili kad zahladni 400-700w,kolko ce kod tebe trosit iskljucivo zavisi od tvog prostora.
LT mislim da ima tjedni tajmer dok nocria ima dnevni,i to je razlika.

Ali javit ce se i ovi koji imaju LT,ima ih nekoliko,pa izvagaj.Uglavnom slatke su to muke,sretno.


anon3017188

Ja koristim model LT ali u tvom slucaju bih dao prednost za Nocria-a klimu.Nisi lepo pogledao potrosnju struje jer su to razliciti kapaciteti na kojima je deklarisana potrosnja struje .Nocria je 6 kw a LT je 4 kw.
Tako veliku povrsinu tesko je pokriti ravnomerno jednom klimom.

i gotovo.....moja dilema bila resena....jos jednom HVALA!!!!.... i da ni ja nisam imao para pa kupio NOCRIU i 2 x LEC... uzeo kredit, ne za more, nego za grejanje.....

Jos jedna mala konstatacija tj. pitanje.. zasto ljudi ne stavite u profil svoje ime i odakle ste? od cega se krijete? :(


Kada sam se uclanio na ovaj forum neki su me odmah napali da reklamiram zbog profila pa sam ga odmah i obrisao.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2015. u 08:13 - pre 106 meseci
Da li je pametno ovako spojiti unutrasnju i spoljnu jedinicu ? Cilj je da cevi idu po ploci u krovu -- odnosno cevi idu spolja navise i ulaze u krov pa onda ulaze u sobu.
Skica je dole " prikaceni fajlovi '.

Prikačeni fajlovi
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2015. u 08:30 - pre 106 meseci
Samo da dodam da odvod kondenzata nije problem -- unutrasnja jedinica ide na zid od kupatila tako da je moguce kondenzat odvesti u kupatilo ( odvod od ves masine )
Duzina instalacije je 4 - 5 metara.
 
0

speja
Sasa Pejic
Graficki dizajner
GRID.Line
Beograd, Zvezdara, Srbija

Član broj: 325427
Poruke: 158
89.216.27.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2015. u 08:55 - pre 106 meseci
Citat:
zoxor:
Citat:
speja:
Ma to je jasno meni ili nekome ko je malo tehnicki potkovan i koga interesuje.... uglavnom ljudi kupuju dzepom, a ne glavom. Treba pokusati (kada neko pita za savet) jednostavno konkretno odgovoriti (bolje greje od toga, manje trosi struje....)...scop, cop, frekvencija, m3/h..... 80% ljudi pojma nema o cemu pricamo i samo se odu sa sajta... imao sam srecu da ste ti i rovaccc konkretno odgovorili na moje pitanje prosle godine i u dva dana resili moju dilemu....

rovacccc

a imam nocriu 14.
Ali mislim da su obje dobre.
Prednost bi dao nocrii zato sto je jaci uredjaj a ti imas 50m2.
Ostalo vise manje.
Nemoj mislit da ce lt serija bolje grijat na -20 nego nocria,s obzirom da je nocria jaca ona ce i bolje grijat na -20,samo nema deklarisano u papirima.
Potrosnje sto se tice ne vjerujem da bi ustedio nesto sa jednom u odnosu na drugu,sve je to slicno,i nece nocria manje radit jer ce brze ugrijat,obje ce one radit non stop kad zazimi,i slicno ce trosit.Kod mene potrosnja nocrie se krece od 250w kad nije jako hladno ili kad zahladni 400-700w,kolko ce kod tebe trosit iskljucivo zavisi od tvog prostora.
LT mislim da ima tjedni tajmer dok nocria ima dnevni,i to je razlika.

Ali javit ce se i ovi koji imaju LT,ima ih nekoliko,pa izvagaj.Uglavnom slatke su to muke,sretno.


anon3017188

Ja koristim model LT ali u tvom slucaju bih dao prednost za Nocria-a klimu.Nisi lepo pogledao potrosnju struje jer su to razliciti kapaciteti na kojima je deklarisana potrosnja struje .Nocria je 6 kw a LT je 4 kw.
Tako veliku povrsinu tesko je pokriti ravnomerno jednom klimom.

i gotovo.....moja dilema bila resena....jos jednom HVALA!!!!.... i da ni ja nisam imao para pa kupio NOCRIU i 2 x LEC... uzeo kredit, ne za more, nego za grejanje.....

Jos jedna mala konstatacija tj. pitanje.. zasto ljudi ne stavite u profil svoje ime i odakle ste? od cega se krijete? :(


Kada sam se uclanio na ovaj forum neki su me odmah napali da reklamiram zbog profila pa sam ga odmah i obrisao.


Pa mislim da bar mesto gde zivis nije problem... Mozda neko zeli da posalje PM coveku iz svog grada, ...da popricaju, mozda da se vide i razmene iskustva.... Evo npr ja....iz zahvalnosti sam hteo da upoznam anon3017188 i rovcccca i da castim klopu i pice..... (rovaccc me je kasnije kontaktirao pa sam saznao odakle je...na zalost od druzenja za sada nista, covek je u drugoj zemlji, a i obaveze... :) ali nikad se ne zna...)
Fujitsu Nocria 14, 2 x Fujicu-General 07LEC. Sprat kuće 75kvm (dnevna, trpezarija,
kuhinja 32kvm + dve spavace 12 i 15kvm + kupatilo, hodnici...),izolacija demit fasada
5cm, zidano blokom na širu stranu 25cm, plafon gipsane ploce sa izolacijom 10cm
vuna + 2cm stiropor, folije (2018 iznad plafona (na tavan) dodato 20cm mineralne
vune), PVC stolarija low-e staklo...
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 07:12 - pre 106 meseci
Citat:
anon3017188:
Da li je pametno ovako spojiti unutrasnju i spoljnu jedinicu ? Cilj je da cevi idu po ploci u krovu -- odnosno cevi idu spolja navise i ulaze u krov pa onda ulaze u sobu.
Skica je dole " prikaceni fajlovi '.




Moja LG je slično montirana + Aspen pumpa i nema problema u radu.
Imaš u tehničkim podacima kolika je max visinska razlika, ne verujem da će to biti problem.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 08:00 - pre 106 meseci
Visinska razlika sigurno nije problem .Nisam siguran koliki uticaj imaju ovih 4 - 5 ugla ( krivine ) --- da li i koliko se povecava otpor i kakav uticaj ima na rad uredjaja.Ali sa druge strane kada se instalira multi sistem pretpostavljam da i tu ima jos vise ovakvis " krivina "-- mada multi je ozbiljniji sistem.
Mozda pazarim jednu manju klimu pa razmisljam o mestu za postavljanje.
Da izbegnem instalaciju unutar objekta -- samo spustis cevi sa plafona.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 08:04 - pre 106 meseci
Citat:
Heinz:

Moja LG je slično montirana + Aspen pumpa i nema problema u radu.



Jesu cevi u zidu ili idu preko zida ?
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 08:06 - pre 106 meseci
Citat:
anon3017188:
Da li je pametno ovako spojiti unutrasnju i spoljnu jedinicu ? Cilj je da cevi idu po ploci u krovu -- odnosno cevi idu spolja navise i ulaze u krov pa onda ulaze u sobu.
Skica je dole " prikaceni fajlovi '.



Kod malih visinskih razlika nece smetati nikakvo krivudanje cevi.

Kod nekih uredjaja se zahteva pravljenje uljnih zamki zavisno od visinske razlike ali trenutno recimo Toshiba ne trazi iste cak ni za

VRF jedinice gde su moguce vrlo velike visinske razlike i tome je objasnjenje R-410a koji ima velike brzine proticanja i nema problema

sa povratom ulja.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

krajiska
sremska mitrovica

Član broj: 328790
Poruke: 19



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 11:45 - pre 106 meseci
Citat:
nexteen:
Mogu vam reci da ste bili u pravu sto se tice duvanja na AUTO .. Primetio sam da LU uopste ne smanjuje izduv tj jacinu izduva na hladjenju kada je podesena na fiksnu brzinu a kad dostigne temp ode u Standby , u grejanju cemo da vidimo ima li razlike . Kad je duvanje na AUTO , imam utisak da jacina duvanja bude negde izmedju 1-2-ke , jel moguce ili ja gresim . Ocenjujem po zvuku , i na AUTO imam utisak da smanjuje i povecava jacinu izduva , a opet lepo rashladi , mozda cak i bolje nego kad je ja postavim na 2-ku :)

Inace sa danasnjim danom , unutrasnja temp podesena na 25c , 45m2 , potrosila za jun - jul - avgust = 90kw


Mislim da iznošenje ovakvih podataka dovodi u zabludu ljude koji nameravaju da uzmu klimu. Ispada da tebi klima troši jedan kilovat dnevno, što nikako ne može biti tačno. Ako već pišeš koliko si potrošio onda navedi i podatak koliko je sati radila klima u tom periodu. To je isto kao kada bi napisao da ti je auto potrošio za mesec dana 5 litara goriva, a tom prilikom si ga samo jednom isterao iz garaže.
Mitsubishi MSZ-FH35VE, stan 45kvm, pvc stolarija, izolacija 8cm stiropor, fasada
 
0

speja
Sasa Pejic
Graficki dizajner
GRID.Line
Beograd, Zvezdara, Srbija

Član broj: 325427
Poruke: 158
89.216.27.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 12:44 - pre 106 meseci
Citat:
nexteen:
Mogu vam reci da ste bili u pravu sto se tice duvanja na AUTO .. Primetio sam da LU uopste ne smanjuje izduv tj jacinu izduva na hladjenju kada je podesena na fiksnu brzinu a kad dostigne temp ode u Standby , u grejanju cemo da vidimo ima li razlike . Kad je duvanje na AUTO , imam utisak da jacina duvanja bude negde izmedju 1-2-ke , jel moguce ili ja gresim . Ocenjujem po zvuku , i na AUTO imam utisak da smanjuje i povecava jacinu izduva , a opet lepo rashladi , mozda cak i bolje nego kad je ja postavim na 2-ku :)

Inace sa danasnjim danom , unutrasnja temp podesena na 25c , 45m2 , potrosila za jun - jul - avgust = 90kw



Boga mi kad je napolju 36-38.... nocria 14 trosi dnevno 2,5-3 kw za 14h rada..temp u kuci 26C od 9-23h..sto je ok po meni..oko 215W na sat (nocu rade 2 x LEC isto na 26 i potrosnja je daleko manja. Ne mogu da izmerim ali ne predju 1-1.2kw za 10h rada)...nemam pojma kako si ti za 3 meseca potrosio 90kw? Ja to ubijem za mesec dana (Jul)... Avgust nesto manje...
Fujitsu Nocria 14, 2 x Fujicu-General 07LEC. Sprat kuće 75kvm (dnevna, trpezarija,
kuhinja 32kvm + dve spavace 12 i 15kvm + kupatilo, hodnici...),izolacija demit fasada
5cm, zidano blokom na širu stranu 25cm, plafon gipsane ploce sa izolacijom 10cm
vuna + 2cm stiropor, folije (2018 iznad plafona (na tavan) dodato 20cm mineralne
vune), PVC stolarija low-e staklo...
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 12:59 - pre 106 meseci
Pa lepo sam dosad nekoliko puta pojasnio .. Kad je temp spoljna preko 32-33c , ja ukljucujem klimu oko 11h i onda obicno radi do 22-23h , podesena na 25c i hladi 45m2 .. Sta jos zelite da uradim , nacrtam nesto :)

Znaci klima nije radila svih 90 dana jer nije uvek bilo bilo preko 32c , da sam znao da treba i to da pratim , i to bi propratio .. Ni na kraj pameti mi nije bilo da pisem koliko tacno dana je radila . Ja samo znam a to sam i ranije pisao , kad je napolje oko 35c , klima trosi oko 220w , a kad je spoljna oko 40c potrosnja se krece od 270-300w .. Naravno kad je startuje ide na 550w i odmah pada do ovoga sto sam napisao , i s vremena na vreme je cak i gasi .. Jel treba jos neki podatak , jer za mene je bilo bitno da znam koliko je KW bilo potroseno za ova tri meseca .. Kad krene grejanje ozbiljnije cu se pozabaviti sa ovom tematikom , jer hladjenje ne smatram nekim izazovom ..

I vidis , ja ne kontam kome treba klima nocu , mi posle gasenja klime pootvaramo prozore i tako je svako vece .. Kad cujem da nekom kaplje klima preko noci ja izneverujem , to za mene nije normalno jbg..

Evo sad sam skontao da na meracu imam i podatke koliko sati je radila klima , nadam se da dobro gledam na to , pise 26 dana , 5h 14min .. Pa to je oko 3kw na dan u proseku , znaci za nekih 12h rada otprilike .. Isto kao i kod @speje , znaci ni manje ni vise :)
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

speja
Sasa Pejic
Graficki dizajner
GRID.Line
Beograd, Zvezdara, Srbija

Član broj: 325427
Poruke: 158
89.216.27.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 13:10 - pre 106 meseci
@nexteen

Jbg...moram da spavam sa klimom jer je u Beogradu i nocu nesnosno..bar kod mene. Isijava asvalt i ubi..Mozda je un Zrenjaninu nocu manja temp, pa neki vetric... ne znam, ovde nocu ne moze da se dise, nekako "tezak" vazduh. Kad otvoris prozore ne znas sta je gore, saobracaj ili topli vazduh.. u opste mi nnije jasno odakle svi ovi ljudi nocu (kola, kamijoni...a zivim u mirnijem delu grada.. :( ).... a ono oko potrosnje je sada jasno (podrazumevalo se) ali ima ljudi koji su novi i citaju i dodju do pogresnih zakljucaka.... ah da..kod mene ne kaplje nego sipa!!!!! u oluk pa u kanalizaciju... nema uznemiravanja komsiluka, a i spoljasnje su na "outdoor low noise" :)
Fujitsu Nocria 14, 2 x Fujicu-General 07LEC. Sprat kuće 75kvm (dnevna, trpezarija,
kuhinja 32kvm + dve spavace 12 i 15kvm + kupatilo, hodnici...),izolacija demit fasada
5cm, zidano blokom na širu stranu 25cm, plafon gipsane ploce sa izolacijom 10cm
vuna + 2cm stiropor, folije (2018 iznad plafona (na tavan) dodato 20cm mineralne
vune), PVC stolarija low-e staklo...
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 13:19 - pre 106 meseci
Kao sto sam i ranije navodio: kuca 200 m2 na 24-25 C (i danju i nocu) 6 kom klima 241 kW za jul to je oko 40 kW po klimi odnosno oko 1,3 kW dnevno po klimi.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 13:27 - pre 106 meseci
Citat:
speja

u opste mi nnije jasno odakle svi ovi ljudi nocu (kola, kamijoni...a zivim u mirnijem delu grada.. :



Ja sam u zadnje vreme pa skoro svake nedelje u Beogradu ( Hram , Slavija ).To isto se i ja pitam " gde ide ovaj narod " , .............stalno neka guzva , nije bitno koje je doba dana !!!! A temperatura je uvek visoka . -- upali se onaj asfalt , automobili zrace...................haos .

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2045
*.opera-mini.net.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+162 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 13:32 - pre 106 meseci
lako je nextu da ne pali klimu kad se hladi na toplanu
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

speja
Sasa Pejic
Graficki dizajner
GRID.Line
Beograd, Zvezdara, Srbija

Član broj: 325427
Poruke: 158
89.216.27.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2015. u 13:36 - pre 106 meseci
Citat:
zoxor:
Kao sto sam i ranije navodio: kuca 200 m2 na 24-25 C (i danju i nocu) 6 kom klima 241 kW za jul to je oko 40 kW po klimi odnosno oko 1,3 kW dnevno po klimi.


1,3 kW dnevno po klimi.... svaka cast na izolaciji... :)
Fujitsu Nocria 14, 2 x Fujicu-General 07LEC. Sprat kuće 75kvm (dnevna, trpezarija,
kuhinja 32kvm + dve spavace 12 i 15kvm + kupatilo, hodnici...),izolacija demit fasada
5cm, zidano blokom na širu stranu 25cm, plafon gipsane ploce sa izolacijom 10cm
vuna + 2cm stiropor, folije (2018 iznad plafona (na tavan) dodato 20cm mineralne
vune), PVC stolarija low-e staklo...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6404997 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.