Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316825 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

melink
Stuttgart

Član broj: 46449
Poruke: 25
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2005. u 15:20 - pre 229 meseci


A kopernikus ????
 
0

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2005. u 18:35 - pre 229 meseci
Moze li neko ko ima Tadiran astro infinity da mi kaze da li je daljinski sa velikim ili malim displayem

I kakvo je misljenje o klasicnim LG klimama (ove sto se 12-ice prodaju za 390 eur sa ugradnjom)
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2005. u 20:57 - pre 229 meseci
Ja mislim da sam danas u novinama video da je veliki displej. A stvarno ne znam iz kojeg razloga su LG klime toliko skuplje od ostalih.

Moze li neko da mi kaze, da li se uz ove Midea, Galantz ili Neo klime dobija sva propratna oprema (cevi, nosaci i ostale zajebancije). Drugar mi kaze da su sve one tako jeftine zato sto nista od toga nemaju i da moram da dam jos 50-60 eura za te zajebancije.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

viktorparacin
tehnicar za emisionu tehniku

Član broj: 10615
Poruke: 397
*.ptt.yu.

Sajt: www.barkan.rs


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2005. u 21:30 - pre 229 meseci
@Nabukodonosor,
uz Kopernikus stize sve komplet
uz Neo ne stizu samo nosaci
uz Mideu ne stize nista
Prime focus 1.60m, Nokia9800, Dreambox 500HD, Total TV-maximum, Xperia Go,
Yamaha RX-V395, Bose AM5 III, Sony CDP-XE700, Daikin FTKX35, ...
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2005. u 21:57 - pre 229 meseci
To za Kopernikus mi je i ovaj drugar rekao. Znaci otprilike se najvise isplati uzeti Neo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

R310
Covke Aragorn

Član broj: 19816
Poruke: 9
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2005. u 23:15 - pre 229 meseci
Kakve su ove nove klime sto su se pojavile-3 slova pocinje na W(nemogu da se setim;blokirao mi mozak).Kazu sklapaju se kod nas,5 god.garancije.
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.05.2005. u 23:43 - pre 229 meseci
U, to sa 5 godina garancije je mnogo duhovito...
Svake godine placas "reket' na ime produzenja garancije. Pa moze da ti da i na 20 godina, i napr. napalcuje ti godisnje 45e. Ja mislim da bi bilo brdo morona koji bi to rado placali. Pa za 5 godina das jos 150 evra (mislim da je oko 30evra danak), dakle pola klime, i jace. Za tu lovu mozes sam da je servisiras ako ikad i rikne, a ne da usred sezone cekas majstora koga bas boli k sto je tebi klima riknula u garanciji, mislim ti si mu najvazniji na svetu, kad treba da ti radi za dzh.
Ja sam platio Mideu 250e sa sve garancijom i svejedno je dal stize sa cevima, ili ne, montaza ce isto da kosta.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 00:33 - pre 229 meseci
Citat:
Ono sto me plasi jeste to sto je na sajtu Tadirana napisano da je 12-ica za prostor do 30 kvadrata, dok svi nasi tvrde da je to za 40-60 kvadrata.

Vise puta je objasnjeno da ne moze da se klima "deklarise" za odredjenu povrsinu, tu je vazna jedino toplotna izolacija zidova + kolicina toplote koja se proizvodi unutra, tako da jedna ista klima u idealnim uslovima moze da hladi 500 kvadrata a u jako nepovoljnim uslovima mozda jedva bude dovoljna za 5 kvadrata. Takodje, nije svejedno da li se klima koristi u predelima gde je letnja temperatura 30 stepeni ili gde je 50 stepeni itd ima tu mali milion parametara koji su svi vazniji od povrsine prostorije.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 00:39 - pre 229 meseci
Citat:
Za tu lovu mozes sam da je servisiras ako ikad i rikne, a ne da usred sezone cekas majstora koga bas boli k sto je tebi klima riknula u garanciji, mislim ti si mu najvazniji na svetu, kad treba da ti radi za dzh.

Pa okreni malo oglase, pitaj koliko je npr. zamena kompresora? Evo, da ti pomognem da se ne mucis, cena je tu negde izmedju 200 i 250 EUR-a. Pa sad ti vidi sta ti je bolje da das godisnje po 20 EUR-a ili ako crkne kompresor 200 minimum? Mislim, ipak je to stvar izbora, niko te ne tera ako neces, svako treba sam da izvede racunicu, pa kako smatra da mu je isplativije tako ce i raditi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 01:54 - pre 229 meseci
Pa mene ne treba da zanima koliko kosta zamena srafa ili kompresora. Mene zanima da imam garanciju od 5 godina i moze da crkava kompresor koliko hoce, njihovo je da mi ga zamene. Ne znam sta ti tu nije jasno?! Pa necu ja da placam servisiranje kada mi u garanciji nesto crkne?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 09:47 - pre 229 meseci
Pozdrav,

ne citas dobro" uslov za 5-godisnju garanciju je OBAVEZAN servis svake godine koji kosta 20-30 eura, kako Te ko zacepi. Tek sa takvim izvrsenim servisom svake godine racunas na 5 godina garancije. Ovo je, naravno, trik, iz inostranstva ne stizu nikakvi uslovi vec se to ovde dogovara posao i priprema novac za ubuduce. Sa druge strane, ukoliko je klima na nekom izuzetno zagadjenom mestu u gradu sa strasnom cirkulacijom gasova itd. redovno servisiranje ne bi trebalo da bude pod tackom razno vec pod tackom obavezno, vlastitih pluca radi.
 
0

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 10:12 - pre 229 meseci
@Nabukodonosor:
Ma zamenice ga oni, to stoji, ali ces da se nacekas. Pa u sezoni ljudi cekaju na montazu po 7-10 dana. Zamisli da ti u sezoni rikne nesto. Pa ima da cekas septembar. Montazer ima pune ruke posla (montaze od kojih uzima lovu), a ti ocekujes da ce da dotrci kod tebe, istog trena kad cuje da je tebi riknula klima, i da se zeza za dz. Malo teze, i to je tako normalno.

Na svakom je da izabere. To je cisto osiguranje, za takve aparate se ZNA da traju dugo pa se prodaje velika garancija, ljudima koji zele osecaj sigurnosti. I to se placa.
Napolju se za svu tehnicku robu nudi cena sa standardnih godinu dana garancije, i sa npr. dve godine. Kako ko voli.
 
0

nenci
Nenad Ciric
Beograd

Član broj: 59903
Poruke: 18
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 10:52 - pre 229 meseci
Da sada kupujem klimu Tadirana bi zaobiso u sirokom luku, ja sam ga uzeo prosle godine TADIRAN-a ASTRO seriju tj. njihovu trenutno najbolju ,prvo lose izmontiran ,cevi su savijali onako kako bi i ja sam ,dve ruke pa na koleno ,spoljna jedinica vrlo bucna ,kompresor radi samo sto necrkne ,komsije oce da me linciju svaki put kada je uklljucim ,plasitika mi vec krcka unutra da nemogu da skinem filter kako treba ,plastika spoljne se uvija kao da je od papira, inace klima je vrlo malo radila prosle godine zbog vec svima poznatog loseg vremena ,zimi samo probana par puta cisto toliko da vidim kako greje (i nista specijalno na temperaturi od + 10 do +15 treba mu jedno pola sata da greje kako treba tj. da neduva hladno ,a na minusu mozete da zamislite ) i pored sveg tog "velikog" rada ,prvo toplo vreme me docekalo tako da mi se cuje ventilator na untrasnjoj jedinici kao da jepojedena biksna ili neki slican zvuk, mislim sta vise ,meni je to ZA SADA vrlo dovoljno da se pokajem...po ko zna koji put sto sam je uzeo , placena muskih 515eur. prosle godine ,kupljena kod glavnog uvoznika u prolazu kod Vuka ,najgore sto sam klimu trazio mesecima i gledao sve i svasta mnogo uredjaja ,i odlucio se za tadirana
 
0

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 11:25 - pre 229 meseci
Mislim da prvi put cujem da se neko zali na Tadirana,ja bih na tvom mestu odmah reklamirao klimu u njihovom servisu,pa nek se oni *ebavaju sa tim,zasto cvrci,i slicno.


Inace vidim da su Galanz klime povoljne,a uz to firma i ima i net site(mislim nije neki anonimus kog ni na netu nemozes da nadjes),kakve su one?
Vidim da su ispod 250 eur,pa me interesuje koliki im je radni vek,dal da razmisljam od par sezona,ili o 4-5.Kolika je garancija na Galanza,i jos neka iskustva,a da vrlo bitno da li daljniski ima veliki display(jako bitno).
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 12:32 - pre 229 meseci
Citat:
Ma zamenice ga oni, to stoji, ali ces da se nacekas. Pa u sezoni ljudi cekaju na montazu po 7-10 dana. Zamisli da ti u sezoni rikne nesto. Pa ima da cekas septembar. Montazer ima pune ruke posla (montaze od kojih uzima lovu), a ti ocekujes da ce da dotrci kod tebe, istog trena kad cuje da je tebi riknula klima, i da se zeza za dz. Malo teze, i to je tako normalno.

Only in Serbia.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Drugarac
Miroslav Stefanovic
Beograd

Član broj: 59937
Poruke: 1
195.252.85.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 15:31 - pre 229 meseci
Ej ljudi sad sam se registrovao nakon sto vec 3 dana pokušavam da na osnovu vaših odgovora zaključim koju klimu da kupim. Otprilike ispada DA SU SVE DOBRE I DA NIJEDNA NEVALJA. Totalno sam zbunjen. Kapiram da ovde niko neće zlonamerno da da pogrešan savet, pa bih vas zamolio da mi pomognete.

Stvar je sledeća, živim u garsonjeri veličine 20 kvadrata na zadnjem spratu ispod leti usijane ploče koja cele noći bukvalno zrači toplotu koju je nakupila u toku dana. Jedini spoljni zid mi je ceo u prozorima okrenut ka pravcu jugozapad, što znači da od podne počinje pečenje. Problem je i u površini na koju bi se ugradila spoljna jedinica jer je fasada potpuno propala pa sam prinudjen da spoljnu kačim ngde na ploči. Kako sam čuo spoljna ne sme da bude iznad nivoa unutrašnje jedinice. DA LI JE TO TAČNO?

I konačno, kog bi ste mi proizvodjača preporučili i koliko BTU je dovoljno. Ne mora da bude najjeftiniji , bitniji mi je kvalitet. Za grejanje me baš briga pošto mi je i zimi vrućina. Bio sam najbliži Tadiranu ali me je pokolebao neko od vas koji ga je žešće napljuvao (ne sumnjam u njegovu iskrenost).

P.S. Šta mislite o Elite mobilnoj klimi 10 000 din, sa nekim posudama koje se drže u zamrzivaču pre nego se stave u uredjaj?
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 15:48 - pre 229 meseci
Citat:
Drugarac:P.S. Šta mislite o Elite mobilnoj klimi 10 000 din, sa nekim posudama koje se drže u zamrzivaču pre nego se stave u uredjaj?

Pa to mozes i sam da napravis. Samo stavis dve zajedjene flase ispred ventilatora. Dodaj jos malo para i kupi klimu ko covek.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

nenci
Nenad Ciric
Beograd

Član broj: 59903
Poruke: 18
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 21:10 - pre 229 meseci
Verujem da je tadiran i dalje dobra klima ,ali ja nisam bio te srece .... ili sam previse ocekivao , u svakom slucaju svako ko se odluci da ga uzme ,dobro da otvori oci i nek visi majstorima nad glavom pri montiranju , neka trazi da pogleda kompresor i vidi ciji je ,jer ja licno mislim da je kod mene neki ko zna koji ,jer je proslo leto kako sam cuo bila jagma za kompresorima i veliki proizvodjaci nisu mogli da isporuce dovoljnu kolicinu fabrikama,cekao sam klimu dve nedelje bog toga, meni su prvo rekli da je kompresor Matsushita (jebem ga kako se pise) ,pa Hitachi ,pa na kraju Toshiba ... pa opet Hitachi tako da ko zna sta je stavljeno Sany neki verovatno ,jel ima neko montiran ASTRO (kupljen u zadnjih godinu dana) jer oni stariji nemogu da se porede ,nesto najbolje sto sam video ,metalna spoljna vrlo robusna ima 55kg 12-stica, unutrasnja plasika vrlo vrlo kvalitetna ,skoro besumna ,sve ono sto ove nove izgleda nisu ,bas bi me zanimali utisci ?
 
0

nepiyu
N.Dragojevic
Pancevo

Član broj: 55024
Poruke: 29
*.102.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.05.2005. u 22:33 - pre 229 meseci
Uz Galanz klimu sam sve dobio.Tj,platio sam 285 evrica,ljudi dosli i za 2 sata su ugradili i nista nisam ja morao dodatno da nabavljam.
A ovi iz ***-a su verovatno moroni kada mi njihov menadzer objasnjava,a vise puta sam ga pitao,da taj Panasonic na popustu nema nikako ni timer,ni defrost.Doduse,gledao sam daljinac i nisam ni ja video funkcije za timer??

[Ovu poruku je menjao momsab dana 14.07.2008. u 14:47 GMT+1]
 
0

Zakkturbo
ZAk Turbo

Član broj: 26951
Poruke: 23
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.06.2005. u 07:27 - pre 229 meseci
Može li neko da mi napiše ime sajta gde bih mogao da vidim podatke za Galanz klimu koja se prodaje u našim krajevima (sa Panasonic/Matsushita kompresorom). Unapred sam zahvalan.
Live Like a Man
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316825 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.