Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6386017 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StAnO1E
Beograd

Član broj: 6761
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 09:15 - pre 88 meseci
@kibo68
Citat:
Koju ti površinu greje LECA?Moguće je da ti non stop radi u ful snazi,pa zato mnogo ledi.
I ja imam LECU,ali ni približno ne ledi kao tvoja. I moja je na otvorenom.


Greje se povrsina od nepuna 24 kvadrata, izolacija navedena u potpisu, mislim da nije kvadratura problem, radila je lepo i na -10 kad je bilo suvo i isla je veoma retko u defrost.
Imam merac potrosnje na tom uredjaju i mogu da ispratim kako spusta potrosnju nakon zaletanja posle defrosta, tako da znam da ne radi stalno na maksimumu, radi onako kako treba da radi inverter, spusta potrosnju sukcesivno sve do nekih 300-350W
Bice da su problem ovi specificni uslovi i vlaga koja stvara inje, i neki sitan nazovi sneg a koji se hvataju na resetku sa strane spoljne jedinice i zatvara one proreze pa spoljna jedinica tesko "dise". Najverovatnije zbog toga radi sa losijim kapacitetom jer je sada ta strana skoro potpuno zatvorena.


[img][/img]
MSZ-SF42VE + ASYB09LDC + ASHG07LECA Greju i hlade potkrovlje kuce 100m2 + TA pec 4.5 KW ( ne ukljucuje se al ako zatreba tu je )
Demit fasada 5cm stiropor.
Unutra gips karton, 2cm stiropor izmedju zida i ploca.
Pod krovom vuna 10 cm,
U prizemlju stan koji se greje na 22-23 C.
Ispod jednog dela potkrovlja garaza od 22m2 koja se ne greje.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 09:22 - pre 88 meseci
Ne znam da li sme, ali znam da alkohol topi led. Da li je opasno za izmenjivac? Ja mesam Mer za staklo i alkohol pa prskam staklo kod auta kad zamrzne. Ako sme i pristupacna ti je, ne bi bilo lose da isprskas malo da joj pomognes sa tim ledom. I vidi neko resenje da je pokrijes da ne kisne i ne mrzne.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Lesnina

Član broj: 336117
Poruke: 5
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 10:17 - pre 88 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
Lesnina:
U dilemi sam oko kupovine inverter klime.

Ova 2 modela ce Vam kazati koji je cjenovni rang:

1. GREE GWH12MA K3DNE2L (SEER 6,10
SCOP 5,10)

2. VIVAX ACP-12CH35AEZI (SEER 6,10
COP 0 SCOP 4)


Posto nisi informisan evo ja da pokusam , onako ukratko..............ovo sto si ti napisao ili to sto ti kao kupac citas " specifikacije " , to nema nikakve blage veze sa realnoscu.Vidi , mi ipak " geografski " pripadamo Evropi i tu ipak vladaju neki uslovi i standardi za prodaju uredjaja za hladjenje - grejanje.I tu se kaze da uredjaji sa sertifikatom treabaju imati " Eurovent sertifikat " --- znaci klasicna CIVILIZACIJSKA norma za nase Geografsku pripadnost.Evo imas ovde...

http://www.eurovent-certificat...lect_marque=&select_class=

Tu imas i Haier klime , koje ( recimo ) spadaju u jeftinije uredjaje , imas i ostale.............i u Nemackoj,Belgiji ...itd....... se naravno prodaju i klime Gree, ali posto ipak moraju da ispostuje bar osnovne standarde oni prodaju klime Gree pod drugacijim oznakama i broju " factor code ".A nama i Africi , Burma, Laos i Dzibuti prodaju neke druge klima uredjaje.
To je onako ukratko, jer ovo tvoje pisanje o vrednostima za SCOP,SEER nemaju nikakve blage veze i nemoj da to uzimas za ozbiljno sta je ko napisao na papiru..........to 18 - 12 BTU , SCOP , SEER....to je sve izmisljeno u realnosti za bilo koju ozbiljnu diskusiju.
I nemoj da zaboravis da jeftini ( sumljivi ) inverteri mogu da ti naprave problem .Kvarovi kod inverterskog sklopa i elektronike mogu biti jako skupi i prosto nemoguci za popravku.Pogotovu ako svi znamo da ta " xxxxxx", Kineska elektronika moze biti jako diskutabilna................
Ako si blizu mora mozda je bolji izbor on-of klima nekog renomiranog proizvodjaca nego srljati u diskutabilnog invertera ( Kineza ).........



Zahvaljujem na odgovoru.
Nisam dublje ulazio u problematiku, neke druge tehnicke stvari su mi hobiji, ali sam vidio da ovdje ima znalaca pa sam zato i odlucio da pitam.
Parametri koje sam napisao su deklarisani od strane proizvodjaca kao takve sam ih upisao, poredjenja radi samo. Ocigledno da to ne mora imati blage veze sa istinom, al nek ide onda sve u onu stvar ako se covjek ne moze osloniti na deklaracije proizvodjaca.
Inace u Pg sam, tako da nije primorska klima ali nije ni hladno nesto posebno, ali svakako ove on-off koje sad imam ne mogu koristiti ispod 1c/0c.

Za Haier se sjecam da su se nekad prodavale ali ne znam da li ih sad neko uvozi, nisam naisao.
Za japance mi je oduvijek bilo jasno da su izbor ali zaista nisam u mogucnosti to da priustim u ovim okolnostima.

P.S. prijatelj ima daikin sistem i zalio mi se juce kako prije 10tak dana kad su T kod nas isle do -10c (sto nije cest slucaj) nije mu mogla grijati, da je iskljucio i ukljucio radijator. Opet, kum ima daikin i radila mu je solidno (kaze nesto manjim kapacitetom kako mu se cini)
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 10:21 - pre 88 meseci
Citat:
StAnO1E:
@kibo68
Citat:
Koju ti površinu greje LECA?Moguće je da ti non stop radi u ful snazi,pa zato mnogo ledi.
I ja imam LECU,ali ni približno ne ledi kao tvoja. I moja je na otvorenom.


Greje se povrsina od nepuna 24 kvadrata, izolacija navedena u potpisu, mislim da nije kvadratura problem, radila je lepo i na -10 kad je bilo suvo i isla je veoma retko u defrost.
Imam merac potrosnje na tom uredjaju i mogu da ispratim kako spusta potrosnju nakon zaletanja posle defrosta, tako da znam da ne radi stalno na maksimumu, radi onako kako treba da radi inverter, spusta potrosnju sukcesivno sve do nekih 300-350W
Bice da su problem ovi specificni uslovi i vlaga koja stvara inje, i neki sitan nazovi sneg a koji se hvataju na resetku sa strane spoljne jedinice i zatvara one proreze pa spoljna jedinica tesko "dise". Najverovatnije zbog toga radi sa losijim kapacitetom jer je sada ta strana skoro potpuno zatvorena.


[img][/img]



I ja sam kao i ti u Beogradu,jedino što je meni na južnoj strani,ali nije pod zaklonom. Grejem manje kvadrata(petnaestak)ali su dva spoljašnja zida bez izolacije,međutim LECA održava lako zadatih 24c.
Nemam merač(u planu je nabavka)pa ne znam koliko mi troši,ali mislim da ne radi punim kapacitetom.
Moguće je da ti je ipak glavni uzrok onakvog zaleđivanja mesto gde ti je klima montirana,jedino me malo čudi da teško ide preko 22c-23c.
Ako ti je na dohvatu ruke da možda uzmeš metlu i očistiš(skineš inje) rešetku da lakše diše.

[Ovu poruku je menjao kibo68 dana 26.01.2017. u 12:40 GMT+1]
 
0

AndrijaGM
Andrija Stankovic

Član broj: 153159
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 12:02 - pre 88 meseci
Pisao sam par puta o LG klimi ovde, ali nikad dok nisam poceo detaljnije da pratim ovaj forum nisam mnogo zagledao njen rad, do ove zime, pa sam hteo da napisem utiske o njoj na ovim velikim minusima kako se pokazala.
Naime, u pitanju je model LG C12AWR (poznatiji kao ArtCool), star malo preko 10 godina placen tada oko 800 evra.
Pohvale:
- Iskreno, na ovim velikim minusima, najniza temperatura je bila -24 u Gornjem Milanovcu, klima je radila kao zmaj, ispustala je vreo vazduh, i imala je vrlo retke defroste na oko sat i nesto malo vise, koji su kratko trajali(oko 5 minuta) i bez problema je u prostoru od 30 kvadrata drzala temperaturu od 23 stepena, koji inace i nije nesto dobro izolovan.
-Sto se tice izmenjivaca na spoljnoj jedinici, on je stalno suv i nikada, od kada sam je kupio na njemu nisam video leda. Malo se zabeli pred defrost, ali to je najvise sto sam primetio da se na njoj nesto nahvatalo(naravno, lulicu sam skinuo). Dok komsijin Fujitsu ima poprilicno snega i inja na izmenjivacu, ali i on savrseno greje, uverio sam se sam u to.
-Plazma filteri bas fino rade i duvanski dim lepo eliminisu iz prostorije
-Ispusta mnogo lepe polifone melodije kada primi komandu sa dajlinskog :)
E, sada mane:
-elektronika je ocajno uradjena. 2012 godine, kada su bili veliki minusi, crkla je elektronika na spoljnoj jedinici, otislo je 120 evra na njenu zamenu. Zatim, regulacija temperature je jako losa, ako zelim da se ogrejem, ne smem nista ispod 26 na daljinskom da stavim, jer u suprotnom, temperatura u sobi bi bila oko 18-19 stepeni i klima uopste ne bi duvala, tek bi se povremeno upalila da malo podmlaci vazduh(tako je bilo od kad je kupljena). Na displeju je pola simbola pregorelo, tako da ne vidim zadatu temperaturu, ni sat kako treba, a i kada je fan u CHAOS modu, taj simbol se vise ne prikazuje na ekranu(ima slika u prilogu). Menjan je jednom i temperaturni senzor na unutrasnjoj jedinici.
-Plastika je takodje ocajno uradjena mnogo krcka i pucketa, i kada su krilca upaljena na swing, kada dodje u odredjen polozaj cuje se tandrkanje krilaca(ovo vazi i za horizontal i vertical swing). Takodje, ove godine, sa jedne strane klime su se polomile zabice koje drze plastiku, pa ona malo sad visi sa zida ima i za to slika u prilogu.
-Uzasna buka spoljne jedinice, pogotovu za vreme defrosta, bukvalno se cuje po celoj kuci nocu kada je radila defrost na ovih -20 i nesto.
-Ima jedan zanimljiv bug. Recimo, kada otvorim da se proluftira malo soba. PO zatvaranju, upalim klimu na JET (Turbo) kako bi brze zagrejala i po prestanku rada JET moda(posle sat vremena se sam gasi), klima krece da izduvava prohladan vazduh i tako stalno i opadne temperatura u sobi ispod 20 stepeni(cak iako je na daljinskom 30). Onda mora da se ugasi, saceka 10-ak minuta, pa da se ponovo upali, kako bi mogla normalno da radi.

Eto, to su moja iskustva sa LG-jem za ovih 10 godina. Da me je ogrejala, jeste, ali i da me je kostala popravki i to jeste. Pisao sam o tome, vidim da malo ko pise o njoj, pa ako se neko razmislja o LG-ju da zna kakva su moja iskustva.
Pozdrav! :)





[Ovu poruku je menjao AndrijaGM dana 26.01.2017. u 14:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Lesnina

Član broj: 336117
Poruke: 5
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 15:14 - pre 88 meseci
Citat:
@Lesnina:
A šta je problem sa sadašnjim klimama, pa da ne mogu da greju? Duvaju nedovoljno toplo, ili zaledi spoljna jedinica? Ako je ovo drugo, stavi grejač tacne pa probaj tako. Ovo kažem je znam da neke on-off klime greju i do -10°C. Ako ni to nije rešenje, skupljaj pare za ozbiljniji inverter. I čime se greješ kad je temp ispod nule?


@mr Jozzo

Problem je vjerovatno sve sto si nabrojao.
Do +3c (quadro) grije relativno OK, ispod toga sve manje topao vazduh izduvava da bi oko 0c hladan isao i pocinje da pravi duge pauze- iskljucenja, samo ispusti freon (valjda se oslobadjajuci velikog pritiska-mucenja) i kraj...sto se tice Cryptona tu je nesto bolja situacija, on moze cak i do -2/-3c da grije ali je kapacitet znacajno manji pa je zrak mlak (ne i topao-vruc) u tim okolnostima.
 
0

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
5.134.111.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 17:00 - pre 88 meseci
Odledio sam klimu cas posla sa onom prskalicom za voce.Sipas toplu vodu,nadrukas i gurnes onaj vrh u rupe za odvod i brzo se odledi.
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 17:20 - pre 88 meseci
Da je to tebi zaledilo kao meni , mogao bi da prskas ceo dan i ne bi odledio , cepovi po 5cm i to vise komada .. Jel znas da topla voda ne prija tim prskalicama , dobro je nisi zjbo :P
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 17:56 - pre 88 meseci
Moze topla voda ali ne vruca u te prskalice, valjda do 40c, pise na njima.
@peca
Pa nemoj kroz rupu tako prskas izmenjivac dok radi, nadam se da si je gasio. Sipaj vodu sa leve strane klime tako da voda ide samo na tacnu, odledice se.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
+1

peca259
Referent
NN DOO
Beograd

Član broj: 335646
Poruke: 244
5.134.111.*

Jabber: peca259


+15 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 18:09 - pre 88 meseci
Prskao sa strane po dnu dok nije pocelo da otice kroz rupu.Radio u defrostu.Mozda nije trebalo tada?Sta moze da se zezne ako prskam kroz rupu dok radi?Sta kad je kosava i ledena kisa koji duvaju pravo u klimu,zar nije to isto?
Fujitsu 12lgc i Daikin ftxb25c.,Fujitsu
asyg07lmce/lmca
Stan u kući 75m2, 8cm stiropor i fasadna cigla.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 18:17 - pre 88 meseci
Citat:
AndrijaGM:
Pisao sam par puta o LG klimi ovde,
E, sada mane:
-elektronika je ocajno uradjena. 2012 godine, kada su bili veliki minusi, crkla je elektronika na spoljnoj jedinici, otislo je 120 evra na njenu zamenu. Zatim, regulacija temperature je jako losa, ako zelim da se ogrejem, ne smem nista ispod 26 na daljinskom da stavim, jer u suprotnom, temperatura u sobi bi bila oko 18-19 stepeni i klima uopste ne bi duvala, tek bi se povremeno upalila da malo podmlaci vazduh(tako je bilo od kad je kupljena). Na displeju je pola simbola pregorelo, tako da ne vidim zadatu temperaturu, ni sat kako treba, a i kada je fan u CHAOS modu, taj simbol se vise ne prikazuje na ekranu(ima slika u prilogu). Menjan je jednom i temperaturni senzor na unutrasnjoj jedinici.
-Plastika je takodje ocajno uradjena mnogo krcka i pucketa, i kada su krilca upaljena na swing, kada dodje u odredjen polozaj cuje se tandrkanje krilaca(ovo vazi i za horizontal i vertical swing). Takodje, ove godine, sa jedne strane klime su se polomile zabice koje drze plastiku, pa ona malo sad visi sa zida ima i za to slika u prilogu.
-Uzasna buka spoljne jedinice, pogotovu za vreme defrosta, bukvalno se cuje po celoj kuci nocu kada je radila defrost na ovih -20 i nesto.
-Ima jedan zanimljiv bug. Recimo, kada otvorim da se proluftira malo soba. PO zatvaranju, upalim klimu na JET (Turbo) kako bi brze zagrejala i po prestanku rada JET moda(posle sat vremena se sam gasi), klima krece da izduvava prohladan vazduh i tako stalno i opadne temperatura u sobi ispod 20 stepeni(cak iako je na daljinskom 30). Onda mora da se ugasi, saceka 10-ak minuta, pa da se ponovo upali, kako bi mogla normalno da radi.

]


Pretpostavljam da je u tom modelu kompresor "5RS102XAA21 MATSUSHITA"=National=Panasonic -- zato i moze da greje.Mozes da pogledas spisak kompresora za Lg -- obicno je Panasonic = Matsushita , ili neke kopije istih.Imas ovde..........


http://www.uniks.ru/index.sema?a=articles&pid=10&id=60

Sto se tice elektronike -- obicno ljudi manje paznje posvete tom jako vaznom detalju.Obicno se paznja usmerava na kompresor i vizualni efekat a u zadnje vreme ljudi sve vise obracaju paznju i na lampice , reklame , wi-fi ,......itd.Lg ima solidnu tehnicku podrsku pa je moguce i dobiti rezervni deo.A zamisli Kineza posle pet godina, on vec nastancao 3 nova modela koja su zamena za tvoju klimu.Pitanje je i kakvu servisno - tehnicku podrsku imaju kod nas ???
Ja sam moju klimu Fujitsu LT kupio 2011 godine , i evo sada je vec 2017 god i jos uvek je u ponudi a nadam se, imace je jos bar 2-3 godine u ponudi.10 god. za jedan model samo pokazuje kvalitet takvog uredjaja ali i pokazuje i proizvodjaca da nije od onih koji besomucno na 6 meseci izbacuju na trziste nove uredjaje.
Taj tvoj LG bogami izasao sa popravkom 1000 Eura.Sto se tice dizajna , jeste lepa klima.Lepa bogami.............
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 18:28 - pre 88 meseci
Citat:
bukovski:
ASYG 12 LU je 88990.00 din
ASYG 12LLCC je 62000.00 din


A ti -- izaberi zlatnu sredinu model " LM ".
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 18:33 - pre 88 meseci
Drugar pazario pre 2 godine stan, novogradnja 55m2, imao neku on/off noname klimu ugradjenu, etazno grejanje struja. Negde u ovo vreme prosle godine teo da zameni klimu za nesto bolje, pitao za savet i ja mu rekao nocrija 14 ili lt 12... mozda bolje nocrija, al on uzeo lt, juce pricali, u sezoni kad greje, stedi u odnosu na etazno 50EUR mesecno, znaci 600EUR vec ustedio zato jer je s etaznog na struju presao na LT za grejanje, sledece sezone otplatio-ustedeo ulog...

[Ovu poruku je menjao dkk dana 26.01.2017. u 19:46 GMT+1]
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.01.2017. u 19:35 - pre 88 meseci
Danas sam pratio kako se ponasa klima 09llc kad se vraca iz stand by rezima. 2-3 minuta vuce 300w i onda u zavisnosti ako nije ukljucen eco mod za 2 3 min nagura na 1kw a ako jeste onda na 500w. Nakon dodatnih 2-3 min spusti na 300-400w i tako radi.ventilator na eco bude na 1 a bec eco na 2. Sada je pitanje koliko bi manje potrosila da ima manju modulaciju recimo 150w i koliko se klimi smanjuje zivotni vijek kad se stalno pali i gasi. Sto se tice komfora nema nikakve razlike ha radila stalno jer temperatura padne za nekih 0,2-0,5C i u dobro izolovanoj kuci to se apsolutno ne osjeti jer ne postoji nikakvo strujanje hladnog zraka.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.01.2017. u 10:25 - pre 88 meseci
Citat:
dkk:
Negde u ovo vreme prosle godine teo da zameni klimu za nesto bolje, pitao za savet i ja mu rekao nocrija 14 ili lt 12... mozda bolje nocrija, al on uzeo lt, juce pricali, u sezoni kad greje, stedi u odnosu na etazno 50EUR mesecno, znaci 600EUR vec ustedio zato jer je s etaznog na struju presao na LT za grejanje, sledece sezone otplatio-ustedeo ulog... :-)


Uštedeo je 300, 600 će biti za 2 godine od početka upotrebe. Osim ako i preko leta koristi grejanje.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.mediaworksit.net.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.01.2017. u 13:02 - pre 88 meseci
Hebe ga matish :)
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.01.2017. u 14:15 - pre 88 meseci
Citat:
Heinz:
Citat:
dkk:
Negde u ovo vreme prosle godine teo da zameni klimu za nesto bolje, pitao za savet i ja mu rekao nocrija 14 ili lt 12... mozda bolje nocrija, al on uzeo lt, juce pricali, u sezoni kad greje, stedi u odnosu na etazno 50EUR mesecno, znaci 600EUR vec ustedio zato jer je s etaznog na struju presao na LT za grejanje, sledece sezone otplatio-ustedeo ulog... :-)


Uštedeo je 300, 600 će biti za 2 godine od početka upotrebe. Osim ako i preko leta koristi grejanje.

Da budemo precizni, jan, feb, mart, apr, pa oct, nov, dec, jan, feb, 9x50=450 do sad i jos mart i april i bice 550 do kraja ove grejne sezone...
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.01.2017. u 17:33 - pre 88 meseci
Elem , jedna bogata ponuda klima uredjaja u komsiluku.Zanimljivo je da ima i PREPORUKA za koju kvadraturu ( ili,m3 ) prostora se PREPORUCUJU neki od modela i velicine uredjaja.

http://vimaks-klimatici.com/marka/panasonic.html
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.01.2017. u 18:23 - pre 88 meseci
@next ...............???

http://www.danas.rs/ekonomija....+prvo+u+Ni%C5%A1u+i+Zrenjaninu
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.01.2017. u 20:30 - pre 88 meseci
Jel ima nesto sto ti ne pratis :D

Znaci pocelo je , polako ali sigurno .. Ja sam opet dobio opomenu za dug iz 2016g , zena bila da poprica sa njima tj sa pravnicom , ona joj kaze da oni moraju opet da predaju izvrsiteljima iako smo mi vec podneli prigovor na onu prvu opomenu izvrsitelja , a odgovor od suda nikako da stigne . Rece joj zena da je pitanje sta ce biti sa toplanom , opsti je haos , i da mi istrajemo u ovome sto radimo , naravno sve nezvanicno .
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6386017 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.