Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363486 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 22:51 - pre 77 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
tvrdoglavi:
bile su ftxb35c/rxb35c. a ako mislis da lazem to je tvoj proble


jEL OVO TVOJE MANGUPSKO PITANJE STA SI MONTIRAO ???Kreces sa pricom o montazom bez potpune oznake kako bi napravio mistifikaciju za Daikin.
Klasika .................
Daikin je transparentan za informacije i servis uredjaja.............za razliku od Fujitsu.....


da nije smesno bilo bi zalosno na sta si spao. moja dva posta su jedan iza drugog, posle napisane oznake koja je bila samo zbog jacine klime, potrazio sam slike i postavio. nema potrebu da mistifikujem bilo sta, tvoje lazi izlaze jedne za drugom bez pardona.
ja ne uvozim fujitsu da bih ga velicao, niti uvozim daikin da bih ga velicao, niti uvozim mideu da bih je velicao. niti bilo sta od toga mistifikujem, ako neko ima zelju bilo sta od toga da uzme ja obezbedim, ako trazi preporuku ja preporucim po sopstvenoj savesti. a sta ljudi misle o tebi i meni, to je na njima da procene.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 22:58 - pre 77 meseci
Citat:
anon3017188:
Sto se tice pozicije za montazu(plava boja), je prihvatljiva ali trazi i vecu investiciju i vise uredjaja!!! Tako da nema potrebe bilo sta komentarisati oko pozicije za montazu , dok se ne odlucis koliko para si spreman da investiras.Ako je novac problem ti mozes i sa jednom klimom u hodniku da zavrsis posao za sve -- a onda je i pitanje konfora upitno.
Bolje prvo rascisti sam sa sobom, sta zelis ? -- pa pitaj sta , kako i za koliko para.



Ne gledam bas tako sve kroz novac ali hajde neka bude oko 1000+/-20% za fazu pa kasnije deo dnevnog boravka
Ako bi se moglo birati bilo bi to manji broj uredjaja ali ne po cenu konfora.
Ako bi se islo na vise uredjaja mozda bi zgodno bilo da budu isti iz prakticnih razloga
Prvo bi se resavao deo sa spavacim sobama jer tamo ima potrebe i za hladjenjem
Deo dnevni boravak kuhinja igraonica je na sjevernoj strani i povoljnija je u temperatura za 3-4 stepena ljeti
Kasnije bi se resavao i taj deo dnevnog boravka sa 2 manja ili jednim vecim uredjajem?

Na par mjesta vidm po komsiluku stavljali su jedan veci uredjaj iznad ulaznih vrata i to obicno nekog bucnog kineza i zadaju mu neku tmperaturu da ganja...
Znam da to pojednostavi dosta instalaciju (samo jedan uredjaj) kod mene bi ta varijanta bas bila zgodna jer bi se kondezat lako mogao odvesti a i spoljna jedinica bi mogla biti zasticena ispod terase koja je nekih 1-1,20m iznad zemlje. Ali ne cini mi se da bi u radu bas bila komotna ta vrijanta sa samo jednim uredjajem


Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:04 - pre 77 meseci
Meni je sve ovo van casti da sa tobom -- koji pokusavas da osporis preporuku za klimu koja ima evidentno dobro mudulaciju u rezimu grejanja-- a nije Fujitsu,, koja je upucena na adresu " Plava Trava"....kroz pokusaj da pokusas da Daikin nesto muti i zavlaci kupce prikazes kao nesto lose i kao pogresan izbor za ostale kupce Daikin.Daikin u toj klasi koju ima Fujitsu a ti zastupas kao deklarisani trgovac u potpisu tvog profila.
U jeftinom cenovnom rangu taj tvoj Fujitsu nema sta da TRAZAI -- JER NJEGOVA MODULACIJA U REZIMU GREJANJA je katastrofalna u ovom primeru "Plava Trava".
To je i tebi jasno , samo to nece niko da javno napise i kaze ALI eto JA hocu....!!!!!....i u buduce.............
Mada je vas pristup jako sirov i kvalitet diskusije je jako nizak jer ni jedan detalj o tehnickim detaljima nismo culi.........potrosnja u mirovanju kod Fujitsu nisi dao odgovor a ima toga jos..........mada od montera to i jesu jedini informacije --- vakumiranje,nosaci,..................
Sada mozemo da ocekujemo........
"driverxl", Nexten i ostale da kvare temu jer je monter krenuo da pravi biznis , jer nam je objasnio kako se radi montaza klima uredjaja....prosipa pamet koju smo mi vec kao kupci platili...................i ostale neprijatnosti od placeno0g termina na forumu ...........
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:14 - pre 77 meseci
opet cik-cak fore da ispadne kako si ti dobar a ja ili neko drugi los. procitaj moje postove i videces da nigde nisam izneo da je daikin los. niti to mislim niti to govorim. ja za razliku od tebe govorim ono sto mislim i to misljenje ne menjam. i kao sto sam napomenuo pre par postova za taj daikin oko kojeg ces sada da isplaces citave eseje, ne mislim ni da je bolji ni da je losiji od fujitsu u toj klasi cene i kvaliteta, niti sam osporio tvoju preporuku clanu plava trava. ja sam iskljucivo napomenuo da ne iznosis tacan podatak o mestu proizvodnje, i to je sustina mog pisanja. da je daikin dobar izbor za coveka nemam ni jednu primedbu na to, niti sam mu rekao da uzme fujitsu, da si manje zlurad kad vec spominjes moje trgovanje, to bi verovatno primetio. ali ti si povredjen kad te uhvate u lazi ili u nepotpunom obavestavanju i trudis se da svojim forama to promenis. a posto si se vec uhvatio za moj napisan post gde sam izneo nepotpunu oznaku, evo ti slika sa profaktura od ovlascenog uvoznika za daikin da vidisi kako sam ja dobio tu klimu da platim pod kojom oznakom, da ne bude posle bilo kakve sumnje o transparentnosti u koju se ti kunes.




FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:18 - pre 77 meseci
Citat:
anon3017188:
Meni je sve ovo van casti da sa tobom -- koji pokusavas da osporis preporuku za klimu koja ima evidentno dobro mudulaciju u rezimu grejanja-- a nije Fujitsu,, koja je upucena na adresu " Plava Trava"....kroz pokusaj da pokusas da Daikin nesto muti i zavlaci kupce prikazes kao nesto lose i kao pogresan izbor za ostale kupce Daikin.Daikin u toj klasi koju ima Fujitsu a ti zastupas kao deklarisani trgovac u potpisu tvog profila.
U jeftinom cenovnom rangu taj tvoj Fujitsu nema sta da TRAZAI -- JER NJEGOVA MODULACIJA U REZIMU GREJANJA je katastrofalna u ovom primeru "Plava Trava".
To je i tebi jasno , samo to nece niko da javno napise i kaze ALI eto JA hocu....!!!!!....i u buduce.............
Mada je vas pristup jako sirov i kvalitet diskusije je jako nizak jer ni jedan detalj o tehnickim detaljima nismo culi.........potrosnja u mirovanju kod Fujitsu nisi dao odgovor a ima toga jos..........mada od montera to i jesu jedini informacije --- vakumiranje,nosaci,..................
Sada mozemo da ocekujemo........
"driverxl", Nexten i ostale da kvare temu jer je monter krenuo da pravi biznis , jer nam je objasnio kako se radi montaza klima uredjaja....prosipa pamet koju smo mi vec kao kupci platili...................i ostale neprijatnosti od placeno0g termina na forumu ...........

od tebe nisam ni ocekivao diskusiju na drugacijem nivou, ja se ne stidim toga da sam monter, i ne stidim se toga da ljudima tu uslugu posteno odradim kako su proizvodjaci propisali. to sto si ti dokon i nemas pametnija posla nego da se zaludjujes nebitnim podacima to vec nije moj problem. ponizavanje svakako nije nesto sto prolazi kod mene posto nisam sujetan, ja sam obican monter sa busilicom i nosacima i vakuum pumpom, nisam intelektualac kao ti koji pati od nivoa da moraju svi da mu to priznaju. kompleksi su cudo. a u lazi su kratke noge. nauci i ti nesto od montera.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:30 - pre 77 meseci
Mnogo si poceo da komplkujes "Mali", ajde malo porasti.............kako mogu da primetim faza " Next i driverxl" , se polako zavrsava.
Ja sam dao preporuku da @Plava Trava kupi klimu sa dobrom i niskom modulacijom grejanja.........a to nije Fujitsu i eto nastaju problemi, jer sam izneo svoje misljenje !!!!
Predpostavljam da ovde na Elite , svako moze da iznese svoje misljenje a da to nije FUJITSU.


 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:37 - pre 77 meseci
kad nemas vise argumenata onda pocinje lupetanje i izvrtanje. dovoljno sam ja velik da se nosim sa takvim manipulatorima kao sto si ti. ja ne placem i ne kukam da mi menjaju nikove po forumima, niti ih posecujem bilo koji osim ovog, prozivas i pozivas na neku bisernu obalu a ti si biserni rudnik koji vise ne zna ni sta je gde slagao.
do pre par meseci kleo si se u fujitsu sad u daikin, sutra ces u mitsubishi ili toshibu, doduse sad je i gree postao aktuelan kod tebe, mada si bio alergican na kineze. odluci se, formiraj misljenje "veliki" nemoj da te "mali" dovode u situaciju da ljudi vide da lazes i manipulises. budi transparentan kao daikin. ali nema tu mnogo filozofije, sve sto si napisao u zadnjih par poruka je cista mangupska fora i manipulacija, moji postovi i slike stoje, svako moze da vidi i proceni ko je mali monter a ko veliki manipulator.

a sto se plave trave tice, ja i dalje mislim da si mu dobro preporucio. ti jedini vidis problem gde ga nema.

FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
+1

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:40 - pre 77 meseci
Zao mi je sto ode diskusija u krivu stranu..i ako je moje pitanje potaklo razdor.. Mozemo li da se vratimo na kolosek i ostavimo prepucavanja jer ne vode nikamo.. Cenim svaku pomoc..

Jasno mje da koliko para toliko i muzike rado bi ako bi se mogli preskociti osnovni modeli ali onda i cena naglo ode u vis puta vise komada ako se ide na tu varijantu...


Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:41 - pre 77 meseci
Morate shvatati da samo on ima ekskluzivno pravo da trazi da neko iznese tacne podatke , kad se radi o nekom drugom brendu onda je bitno da li je A1 , B2 , CK qrc , palac , godina proizvodnje , da li je kurir bio podsisan kad je donosio , ma sto cuda , ali kad je proizvedena u Turskoj a on kaze da je Ceska , e pa jbg , ko vam je dao dozvolu da to pitate

Eto ovo je bilo tek toliko da ne bude da nisam reagovao a trazio si .. A da volis da manipulises , lazno se predstavljas , lazes i unosis negativnu energiju , za to ti skidam kapu , postao si maestro ..

Zaboravio si dane kad si se kunuo u Fujitsu , svima ga predlagao kao jedno od najboljih resenja za grejanje , sad odjednom ne valja , znaci kako ti se digne tako menjas pricu , kao sto rekoh , lazov i manipulator

Plava Trava

Ne razbijaj glavu , da li uzeo Daikina ili Fujitsua u tvom slucaju gde temp ne pada ispod +4c ti ne treba da puno razmisljas . Daikin mozda jeste bolje resenje u smislu da ima nizu modulaciju i manje ce se paliti i gasiti , e sad , koliko je to prijatno ja ne znam jer sa tako malom potrosnjom i taj vazduh ne moze biti topao i prijatan ali eto ima nizu modulaciju ako to nekom znaci . Ako je cenovno tu kao i Fujtisu , Toshiba , onda ga uzmi slobodno , ali ako je osetno skuplji od navedenih , onda ga slobodno zaobidji , to je moje misljenje .
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:46 - pre 77 meseci
Citat:
Plava Trava:
Zao mi je sto ode diskusija u krivu stranu..i ako je moje pitanje potaklo razdor.. Mozemo li da se vratimo na kolosek i ostavimo prepucavanja jer ne vode nikamo.. Cenim svaku pomoc..

Jasno mje da koliko para toliko i muzike rado bi ako bi se mogli preskociti osnovni modeli ali onda i cena naglo ode u vis puta vise komada ako se ide na tu varijantu...


nisi ti kriv ni najmanje, covek ima svoje frustracije pa pokusava da ih izleci ovde.

nisu ulazni modeli toliko losiji od sledecih ali su siromasniji po opcijama i mogucnostima, doduse kod nekih proizvodjaca sledeci modeli su mnogo skuplji od osnovnog. ja i dalje mislim da ti treba prvenstveno da razmisljas o hladjenju kao potrebi jer ces imati podno grejanje koliko se secam, a uz tp ako ugradis nema potrebe da ides na bilo sta vise od osnovnog modela. ako od nekih proizvodjaca mozes za malo vise para dobiti sledeci model onda razmisli i u tom pravcu...
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:48 - pre 77 meseci
Citat:
Plava Trava:
Zao mi je sto ode diskusija u krivu stranu..i ako je moje pitanje potaklo razdor.. Mozemo li da se vratimo na kolosek i ostavimo prepucavanja jer ne vode nikamo.. Cenim svaku pomoc..


Ovo sve nema nikakve veze sa tobom , to je mogao biti bilo ko drugi ! Tebe kao ucesnika ovog foruma ovo prepucavanje i ne treba da interesuje.Ti trebas da dobijes odgovor na svoje pitanje.

A sve ostalo "driverxl" i Next i Trgovac-Monter ,je manje vazno.Ovde su vazni korisnici i buduci kupci koji zele da dobiju iskreno misljenje korisnika.
Inace ulazni model Daikin - a, je dobro resenje samo sto to nije u interesu promotera drugih, brend uredjaja.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:54 - pre 77 meseci
i ne treba da znas ono sto ti je iskreni i istaknuti clan foruma preporucio i izneo kao cinjenicu da nije u potpunosti tacno.


inace, meni je veoma u interesu sta ces ti kupiti u crnoj gori, makedoniji ili bosni ili hrvatskoj, posto imam koristi od celokupne prodaje odredjenog brenda u celom svetu. ja se nekada divim koliko masta ide daleko.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.12.2017. u 23:59 - pre 77 meseci

Ima li ko iskustva sa ovom GREE VIOLA PROFI GWH12RB-LCLH vidm da je ima za 440 sa instalacijom..
navodno ima:

Grijač kompresora
Grijač oplate spoljašnje jedinice
Hlađenje do -15°C
Grijanje do -20°C
Prikaz temperature na unutrašnjoj jedinici
Zaključavanje daljinskog upravljača
LED displej
Dvostrani odvod kondenzata
Tehničke specifikacije:
Energetska klasa: A++/A+
Kapacitet hlađenja: 3,50 kW
Kapacitet grijanja: 4,00 kW
EER: 6,10 W/W
COP: 4,80 W/W

LCLH - Pouzdano grijanje do -22°C
WiFi konekcija integrisana u jedinici, pruža mogućnost jednostavnog upravljanja putem internet veze čak i sa udaljene lokacije
Poklon set za ugradnju za 12K (izolovane bakarne cijevi 3m, kablovi 4m, rozetne, bandaž traka) omogućava brzu i pouzdanu ugradnju bez dodatnih troškova
Najveća energetska efikasnost u klasi (A++/A+) osigurava uštede u potrošnji i manje račune za struju
Automatski rad uređaja
Režim hlađenja
Režim grijanja
Režim odvlaživanja
Režim ventilacije
Ugrađena WiFi Funkcija
Potrošnja energije 0.5W u stanby režimu
G10 Inverter tehnologija
Režim rada sa uštedom energije
Režim spavanja
Vertikalno pomjeranje usmjerivača daljinskim
Fiksiranje usmjerivača daljinskim
4 brzine ventilatora
Turbo režim rada
Tihi režim rada
I feel funkcija
Inteligentno predgrijavanje
Inteligentno odleđivanje
Režim zaštite na 8°C
Naknadni rad ventilatora
Hladna plazma jonizator
Healthy filter
Radni fluid: R410A
Funkcija tajmera
Auto restart funkcija
Soft start
Samodijagnostika
Zaštita od nedostatka freona
Zaštita od niskog i visokog napona

Pitanje samo da li je to samo na papiru da ne bude u praksi tandrkalo sa losom modulacijom koje duva li ga duva al ne spusta snagu
Ako je neko imao prilike da je vidi u praksi neka napise utiske.

Za Fujitsu i Daikina cu pokusati nakon vikenda da vidm koliko bi kostali i sto ima u ponudi od 9-tki ne znam ima li kod mene potrebe z necim vecim ako se ide na vise uredjaja
Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2017. u 00:00 - pre 77 meseci
ne treba ti vise od 9ki. ja ne bih sebi uzimao gree, a ti kako zelis....
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2017. u 00:04 - pre 77 meseci
Al smarate sa Vasim prepucavanjima ,nije ni cudo sto je ova tema na forumu propala 2-3 strane normalne pa prepucavanje narednih deset
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2017. u 00:09 - pre 77 meseci
[/quote]
nisu ulazni modeli toliko losiji od sledecih ali su siromasniji po opcijama i mogucnostima, doduse kod nekih proizvodjaca sledeci modeli su mnogo skuplji od osnovnog. ja i dalje mislim da ti treba prvenstveno da razmisljas o hladjenju kao potrebi jer ces imati podno grejanje koliko se secam, a uz tp ako ugradis nema potrebe da ides na bilo sta vise od osnovnog modela. ako od nekih proizvodjaca mozes za malo vise para dobiti sledeci model onda razmisli i u tom pravcu... [/quote]

Ovo sa podnim nisam ja (na zalost)
Pitanje je bilo samo koliko moze da kosta okvirno ...


Moze li par argumenata zasto ne Gree? Da ga odmah iskrizam i njega i Vivax Aeri 12
Imaju li ta Viola i AERI kapilaru ili EV zna li neko?

Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2017. u 00:12 - pre 77 meseci
Citat:
nexteen:
Unosis konfuziju na fourmu , sad ispada da sam s jedne strane doveo @driverxl da mi hvali Mideu , onda s druge strane sam doveo @tvdglavog koji se s njim raspravlja ,


Naravno @ MRBARAKERO , nikome i nije namera da smara ovu temu , mozes da procitas sta je odgovorio Nexten -- ovo gore napisano.
Klasicna trgovina gde niko nema prava da nesto preporuci van prodaje, Mali klinac(@Tvrdoglavi) i Next.
Zbog takvih je i propala teme.............ako nije njihova zarada ili ucenje o montazi klima uredjaja - to se pretvorilo u dva najvaznija pitanja--- 100 godina uciti i slusati o montazi klima uredjaja i prodavati Fujitsu iz 2012 godine sa elektronikom kaja ima pravo na zamenu.
Zaigrala se deca.............u virtualnom svetu a nece da plate u realnom svetu -- mozda im je skupo...????





[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 03.12.2017. u 01:23 GMT+1]
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2017. u 00:13 - pre 77 meseci
onda vise malih uredjaja sto bolje rasporedjenih....izvini sto sam te pomesao, skoro je neko bio sa slicnom situacijom takodje sa mora...
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2017. u 00:17 - pre 77 meseci
Moze li par argumenata zasto ne Gree? Da ga odmah iskrizam i njega i Vivax Aeri 12
Imaju li ta Viola i AERI kapilaru ili EV zna li neko?

Da bio je neki komsija isto iz Bara prije par dana cini mi se ZVONKO R ili tko nekako
Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
77.46.175.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.12.2017. u 00:18 - pre 77 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
nexteen:
Unosis konfuziju na fourmu , sad ispada da sam s jedne strane doveo @driverxl da mi hvali Mideu , onda s druge strane sam doveo @tvdglavog koji se s njim raspravlja ,


Naravno @ MRBARAKERO , nikome i nije namera da smara ovu temu , mozes da procitas sta je odgovorio Nexten -- ovo gore napisano.
Klasicna trgovina gde niko nema prava da da nesto preporuci van prodaje, Mali klinac(@Tvrdoglavi) i Next.
Zbog takvih je i propala teme.............



sto se vise trudis da lazes vise ljudi vide kakav si. samo napred.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363486 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.