Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316448 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 19:08 - pre 76 meseci
Citat:
A covjek kaze da mu redovno poslije defrosta klima jedno vrijeme trosi oko 2000w,cak i na -15.

Sto bi rekao @anon , pik se ne racuna samo odrzavanje na duze staze ..

Stoji da Eurovent nije ono sto smo mislili , stoji i da manuale koje mi citamo ne znamo da citamo ili oni lazu , kako god , uvek se setim one tvoje , sto vise citam to manje znam
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

Mateuss
Rijeka - Distrikt Brčko

Mateuss
Član broj: 19172
Poruke: 86
*.cgn.optinet.hr.

Sajt: uploadslika.eu


+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 19:15 - pre 76 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ja cesto ne razumijem sve sto se pise po forumima.
Mozda najbolje da se ne mijesam u vase savjete.
Meni ni fujitsu ni daikin ne radi po specifikacijama kako vi navodite.
Sve te klime imaju razne mogucnosti podesavanja pa se s time sve mijenja.

A pogotovo ovo poredjenje klima preko tabele sa euroventa je meni katastrofa.

Najbolje kupiti po jednu klimu fujtisu daikin toshiba mitsubishi i onda cete uocit sve prednosti i mane svake od njih.

Ovako po forumimama samo mozes citati navijacke komentare :)


rovaccccc Evo ja sam upravo snimio video potrošnju na održavanju te koliko izbacuje toplote na ispuhu iz unutarnje jedinice.

Grijem sa dvije klime 55 m2 vrata u stanu su svuda otvorena osim ostave i wc-a ovdje Toshiba Suzumi Plus 10 se nalazi u spavaćoj sobi od 14.5 m2 i puše prema hodniku kroz otvorena vrata nikad ju ne gasim niti smanjujem temperaturu uvjek je fiksna na daljincu 20c.

Vanjska temperatura u toku snimanja je bila +6.5c uz vlagu 73%.
Potrošnja 254W uz ispuh 38.1c toplog zraka na auto fan-u.

Da napomenem za neke koji neznaju kod Tošibe kad fiksno namjestite na neku brzinu fana ona ne smanjuje protok, nego smanjuje ispuh toplote i kad dođe do nekog minumuma onda se gasi.

https://www.youtube.com/watch?v=oM5hejIYY6k

[Ovu poruku je menjao Mateuss dana 06.12.2017. u 20:55 GMT+1]
Mateuss
 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 19:54 - pre 76 meseci
Citat:
Cronnin:
Citat:
mrbakero:
Jel probao neko low noise na fujitsu da li se smanji cviljenje spoljasnje tada

Da. Kod mene na LECA je osetno tiše.

Inače, čini mi se da mu bolje to ograniči snagu nego Eco. Sa uključenom Eco, pri zaletanju mi svejedno ide na maximum, ali sa Low Noise spusti na 500W.


Citat:
Plava Trava:
4) kad je ekstremno hladno ispod -2 (jednom u 50 godina: )


Nemoj da se opterećuješ ovim slučajevima. Za to sačuvaš 2 grejalice na tavanu pa ih izvučeš jednom u 30 godina.

Meni se leca ne cuje uopste ili zanemarljivo,na luca se nekad cuje cviljenje tzv. Nisam probao low noise planiram pa javljam utiske

1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 19:59 - pre 76 meseci
A kad se prebaci na tu funkciju sem sto smanji buku da li ti poveca potrosnju na odrzavanju , aj i to malo proprati ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 22:49 - pre 76 meseci
Citat:
nexteen:
Citat:
A covjek kaze da mu redovno poslije defrosta klima jedno vrijeme trosi oko 2000w,cak i na -15.

Sto bi rekao @anon , pik se ne racuna samo odrzavanje na duze staze ..

Stoji da Eurovent nije ono sto smo mislili , stoji i da manuale koje mi citamo ne znamo da citamo ili oni lazu , kako god , uvek se setim one tvoje , sto vise citam to manje znam :)

Bas tako...evo ga Pik na 57,4°C al kratko traje
https://youtu.be/rkl9oKlaPtE
Al dugo drzi 55°C sa Fan na Turbo od 800m3/h izduva......57,4°C na 26°C usis je preko 8,3Kw toplote na 800m3/h
Mereno je na +4 spoljasnu
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 22:53 - pre 76 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ove daikin klime kod mene su skroz tihe.
Ne cujemo ih unutra ni za vrijeme grijanja,ni na minusima,ni u defrostu ni posle defrosta,na zalijetanju,jednostavno izvana ne cujemo unutra nista.
A kad smo vani to je uglavnom neki sum zraka,nema zvuka motora koji imam na fujitsu klimi.

U rezimu Defrost,klima Daikin ne menja polozaj lamelica--krilca i vi nikada niste sigurni dali rad ili je u defrost -- jedino da pridjete i proverite izduvavanje.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 23:17 - pre 76 meseci
Citat:
Mateuss:
Da napomenem za neke koji neznaju kod Tošibe kad fiksno namjestite na neku brzinu fana ona ne smanjuje protok, nego smanjuje ispuh toplote i kad dođe do nekog minumuma onda se gasi.


To je dobra osobina jedne klime--tako isto i Mitsu radi konstatno ako je podesavanje rucno--Fan.Tako da Mitsu podesis na 550 m3/h vazduha i krene defrost.....posle defrosta klima radi sa istim podesavanjem samo vazduh dosta topliji a kasnije smanjuje tu toplinu ali protok zadrzava.I to se regulise isto tako u svakoj brzini podesavanja Fan --rucno.Jako pametno podesavanje za Toshibu i Mitsu.Fujitsu vi jednostavno nemate mogucnosti da naterate da radi na vecu brzinu Fan -- konstantno.

 
0

mrbakero
Beograd

Član broj: 120139
Poruke: 427
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2017. u 23:33 - pre 76 meseci
Ne mogu potrosnju da pratim jer je direktno vezana i to me nervira jer me interesuje koliko trosi za neizolovan prostor
1× Fujitsu 12 LUCA
2× Fujitsu General 07 LECA
Kuca 60 kvm
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 00:01 - pre 76 meseci
Fujitsu ne duva jako kad nema potrebe jer je tako i logicno, zamisli klima duva na najjace a modulacija niska, na unutrasnjih 20-21c imaces utisak da ti radi hladjenje. Ako hoces da ti duva jace stavis Medium i povecas temperaturu ali to sto ona izduvava tada na maximumu je vreo vazduh i zagrejace prostoriju brzo. Sta ce mi jako duvanje ako je vazduh hladan? Da zagrejes prostoriju udaljenu 8-10 metara? Izvinite ali to tako ne funkcionise, da moze onda kod centralnog ne bi svaka soba imala svoj radijator nego dva velika i udri. Ali nije tako. Velika je greska uzeti jaku klimu i staviti je u 25m2 a da ona odatle greje jos 30+ kvadrata kroz otvorena vrata. To moze samo ako su gubici izuzetno mali ali u tom slucaju tamo gde je klima ce biti nepodnosljivo toplo. Inace kad udare minusi sve te udaljene prostorije su hladne. Znam dobro jer sam 5 sezona imao dve LGC u 91m2.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 00:10 - pre 76 meseci
Ja sam par godina to spominjao.Ne svidja mi se ta osobina kod fujitsu.
Svaka klima ima auto mod.
Zasto nisu ostavili mogucnost i fixnog izbora.
Zasto su od fixne brzine napravili opet auto brzinu.

X puta bi mi odgovaralo fix fan ali ga ne mogu dobit.
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 00:57 - pre 76 meseci
Citat:
kibo68:
Citat:
Cronnin: Da, napolju i stojim i slušam je. Obično posle defrosta vuče 1000-1200 W, bio uključen Eco ili ne.
Možda će se napraviti veća razlika između Eco i non-Eco kad budu niže temperature?


Najbolje ćeš videti kad bude jako vlažno vreme i onda isprati rad posle defrosta.

Iznenadićeš se.


Aj baš ću da probam, ako me ne bude mrzelo.
Sad je, ovih dana, bio taj slučaj, ali se uopšte ne sećam da li je bila u Eco ili ne.


Citat:
anon3017188:To je dobra osobina jedne klime--tako isto i Mitsu radi konstatno ako je podesavanje rucno--Fan.Tako da Mitsu podesis na 550 m3/h vazduha i krene defrost.....posle defrosta klima radi sa istim podesavanjem samo vazduh dosta topliji a kasnije smanjuje tu toplinu ali protok zadrzava.I to se regulise isto tako u svakoj brzini podesavanja Fan --rucno.Jako pametno podesavanje za Toshibu i Mitsu.Fujitsu vi jednostavno nemate mogucnosti da naterate da radi na vecu brzinu Fan -- konstantno.

Čak, a kako radi Fujitsu? Bez obzira što forsiraš High Fan brzinu, on će svejedno da je spusti kad zagreje prostoriju?


Citat:
mrbakero:
Meni se leca ne cuje uopste ili zanemarljivo,na luca se nekad cuje cviljenje tzv. Nisam probao low noise planiram pa javljam utiske


Kad pređe ~500 W kod mene počinje da se čuje zujanje ovog tipa:
https://www.youtube.com/watch?v=1yxij2nsbZw

Sa tendencijom da ide ka ovome kako prelazi ~1000W:
https://www.youtube.com/watch?v=vZcgJ7IdcOw

Nije to neka prejaka buka. Upadljiva je samo noću kad je totalna tišina, za prolaznike u ulici. A tolika potrošnja je samo posle defrosta ili luftiranja i traje 5-10 min.
Tako sam i otkrio taj Low Outdoor Noise. Ovih dana dok je noću defrostovala :)
 
0

Mateuss
Rijeka - Distrikt Brčko

Mateuss
Član broj: 19172
Poruke: 86
*.dsl.optinet.hr.

Sajt: uploadslika.eu


+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 05:47 - pre 76 meseci
Citat:
mrbakero:
Ne mogu potrosnju da pratim jer je direktno vezana i to me nervira jer me interesuje koliko trosi za neizolovan prostor

Kod mene je razlika u potrošnji veća za cca 25% u neizoliranom prostoru u odnosu na izolirani prostor.


Mateuss
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 07:24 - pre 76 meseci
Citat:
djalf: Fujitsu ne duva jako kad nema potrebe jer je tako i logicno, zamisli klima duva na najjace a modulacija niska, na unutrasnjih 20-21c imaces utisak da ti radi hladjenje.


Cemu sluzi Fan , kod Fujitsu 700-800 m3/h.....?....kao sto ti kazes , sluzi da vremenski kratko radi,u cilju brzog podizanja temperature.A to znaci da najcesce radi u opsegu Fan 500 - 600 m3/h vazduha.Za vece vrednosti Fan treba da se ide na klimu 18 btu.A to je potpuno razumna vrednost za klimu 12 btu.Svako to i moze da proveri i kod klime Daikin na koju vrednost Fan, daje nom. kapacitet.U tom opsegu i radi Mitsu Fan 3 crte ( 550 m3/h).Ako je potreba prostora za toplotom veca onda se samo podize vrelina vazduha ali ne i kolicina vazduha.Nema buke, nema promaja........itd.
Ali " brate " , sve ostalo ima -- pa zalece kompresor , javlja se velika buka unutrasnje jedinice, cijuce-zavija ......itd , ko da ugodi narodu.
Citat:
djalf
Da zagrejes prostoriju udaljenu 8-10 metara?

Neces moci da zagrejes udaljenu prostoriju,jer smanjuje brzinu Fan.Jednostavno nema mogucnosti za rucno podesavanje Fan preko 500--600 m3/h vazduha !!!! Jedino ako su toplotni gubici prevelike ali onda se i postavlja pitanje, dimenzionisanje uredjaja.

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 07:37 - pre 76 meseci
Ne mozes da zagrejes prostoriju koja je daleko samo kroz vrata, najtopliji vazduh ide gore i osim ako nemas futer visok koliko i plafon postoji vazdusni cep koji ne dozvoljava da najtopliji vazduh ode tamo. Velikim protokom neki deo moze da se ugura ali kako je napolju hladnije sve je teze zagrejati udaljenu prostoriju. Na hladjenju je sasvim obrnuta situacija. Ne kazem da je nacin rada kod Fujitsu turbine najbolji ali ima logike. Rovacc je u pravu, Auto postoji a Fix brzina treba da bude bas to, fixna brzina.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 08:36 - pre 76 meseci

Skopljan4e


Ovako na oko sve je TOP , no ono sto se po meni jako cuje a to je kolanje freona kad si pored unutrasnje , to sigurno nije ni priblizno kao na snimku ali kakva sam ja pcjzla i to malo bi mi smetalo , svki qrc cujem , bolesnik :P

Citat:
rovac
Ja sam par godina to spominjao.Ne svidja mi se ta osobina kod fujitsu.
Svaka klima ima auto mod.
Zasto nisu ostavili mogucnost i fixnog izbora.
Zasto su od fixne brzine napravili opet auto brzinu.

X puta bi mi odgovaralo fix fan ali ga ne mogu dobit.


Ovo podrzavam iako meni i ovako sve savrseno radi i nemam potrebe za fix izduvom ali ako Fujitsu odrzava savrseno temp na AUTO , ne vidim neku svrhu za takvim podesavanjem i brzine bi trebale biti fix i time dati jos mogucnosti korisniku . Kod Mitsubishia je sreca da je tako jer njemu AUTO ne funkcionise kako treba i da je kod njih jos i izduv kao kod Fujitsua pa mogao bi da je bacis u djubre jer bez 3 brzine ne mere grejati , srecom pa bar to nije .

Citat:
Cronin

Čak, a kako radi Fujitsu? Bez obzira što forsiraš High Fan brzinu, on će svejedno da je spusti kad zagreje prostoriju?


Da , smanjice brzinu na onu za koju smatrea da je dovoljna , to je s jedne strane tj sto se tice komfora extra ali zasto ako AUTO fan to sasvim dobro radi , nije moralo tj trebalo .
Citat:

anon

Ali " brate " , sve ostalo ima -- pa zalece kompresor , javlja se velika buka unutrasnje jedinice, cijuce-zavija ......itd , ko da ugodi narodu.


Jeste , zalece kompresor ali i greje kad zatreba ako ces da uporedis s ovima kojima se kompresor ne zalece ali posustaju u grejanju kad udari jaci minus , kakva velika buka unutrasnje kad klima smanjuje izduv o cemu ti pricas , a to da se ponekad cuje jbnje hrcka e to hoce

A za zaletanje kod Fujitsua , stavite na ECO , ogranicite povlacenje na 70% , taman mu smanjite jacinu na jacinu jednog Daikina i smanjite zaletanja , a opet ako vam zatrebaju KW a vi iskljucite ECO i imate klimu koja se cuje ali i GREJE , a kod Daikina cete tada upaliti grejalicu

.
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 08:51 - pre 76 meseci
Citat:
nexteen
A za zaletanje kod Fujitsua , stavite na ECO , ogranicite povlacenje na 70% , taman mu smanjite jacinu na jacinu jednog Daikina i smanjite zaletanja , a opet ako vam zatrebaju KW a vi iskljucite ECO i imate klimu koja se cuje ali i GREJE , a kod Daikina cete tada upaliti grejalicu :D
.


Kod tebe u "auto" Fan-podesavnju, koja je brzina Fan najcesce zastupljena -- mislim na zimu i rezim grejanja ? Taj mod EKO,je jako diskutabilan za vecinu korisnika , jer daje los konfor.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 09:24 - pre 76 meseci
Eco mod ok radi ako sa tim ogranicenjem od 70% moze da postigne zeljenu temperaturu. Najbitnija stavka je manja buka i zaletanje kompresora nakon defrosta. Ako ne postize zadatu temperaturu, podignes za jedan stepen i reseno, kad ne moze da postigne na minusima gasis Eco mod i resena stvar. Na Auto modu klima vecinom radi u Low brzini ili dve crte na LU, LT a ako su gubici mali spusta i u Quiet. Meni nikad u Quiet nije radila LGC a sada ponekad da jer LLCA dodaju snagu pa LGC mora manje da zapinje. Mada su vrata gde su LLCA zatvorena da ne smetaju jedna drugoj u radu.
Ono sto sam ja primetio od kad sam dodao LLCA da mi se LGC obe cudno ponasaju na primer na -1c ili 0c kao sto je sad. Ako je blizu defrosta ona vrti lagano kao da je u Quiet brzini i trosi 300-330W. Temperatura se odrzava ali se oseca da je hladnije jer nema izmene vazduha na koju sam navikao. Ona u kuhinji je tako veslala sat vremena i pocela da me nervira iskreno jer jeste unutra 22c koliko je zadano ali deluje hladnije nego u dnevnoj gde se nalazim (racunar mi je ispod LGC) pa sam je pojacao na 23c i ona pocela da duva par minuta i otisla u defrost. Nije bilo puno leda jer je suv vazduh a LGC u dnevnoj na 22c pegla na Low brzini non stop uz potrosnju od 360-370W sad i fino odrzava 22c. LGC u dnevnoj greje veci prostor mada sinoc se i ona tako blesavila dok je u kuhinji radila ok. Ne znam jos razlog, setovane na 22c bez Eco moda jer sam mislio da ih Eco mod ogranicava. Ako neko ima ideju sta moze da bude, ja ne znam.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 09:52 - pre 76 meseci
Gresis , sa ECO ima extra komfor bar za sada , kad udari jaci minus javicu kako je ali koliko je takvih dana kod nas , i koliko takvih zima . Kod mene AUTO jos uvek odrzava zadatu na 1 brzini i retko kad je cujem da na kratko prebaci na 2 , a i nebitno je na kojoj je brzini poenta je da odrzava kako treba a on sam odredjuje brzinu , znaci ta funkcija kod Fujitsua je uradjena kako treba .
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 11:29 - pre 76 meseci
Kod tebe ce Eco moci cele zime jer imas male gubitke, 70% snage je sigurno dovoljno za tvoj slucaj. Ja sad LGC drzim sa Eco a LLCA bez, cini mi se da je tako najbolje, jos testiram.
Obe LGC sad rade normalno kada je toplije, duvaju na Low, ne gase se.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2017. u 12:17 - pre 76 meseci
Citat:
nexteen
Kod mene AUTO jos uvek odrzava zadatu na 1 brzini i retko kad je cujem da na kratko prebaci na 2 ,

Prva brzina kod Fujitsu je oko 300 m3/h vazduha -- zanci ti grejes stan od 48 m2 sa takvim podesavanjem......!!!
Citat:
nexteen: Gresis , sa ECO ima extra komfor ,

Fujitsu LU radi sa potrosnjom struje oko 250 wati, nije mi jasno sta onda dobijas sa EKO modom-- nece ona da radi sa 180 wati struje,ako postavis mod EKO.... ? Zato i meni nije jasna tvoja Upotreba EKO rezima rada. O zaletanju kompresora mislim da u takvim uslovima nema ni potrebe za bilo kakvu diskusiju.
Ja mogu da recimo razumem da sa nekom postavkom(npr Eko),omogucis uredjaju neku nisku modulaciju grejanja i prilagodis svojim uslovima ali ti zadrzavs rad uredjaja sa istom potrosnjom struje( u minimumu).


 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316448 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.