Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 56055 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 20:27 - pre 211 meseci
prvo:
vec postoji tema o zarku.

a sad ontoppic:
Znaci, ispada da mi kao predstavnici prosecnih ljudi, zapravo samo koristimo moral kao sredstvo 'zauzdavanja' onih individua koje su sposobnije za evolucionu borbu, i time pokusavamo da podignemo sanse za opstanak sopstvenih gena. Sponzoruse su znaci jedna sposobna i snalazljiva bica, koja na sve dostupne nacine pokusavaju da prezive i da obezbede opstanak svom potomstvu, a mi ih (izgleda potpuno bezrazloga) smatramo nemoralnim i promiskuitetnim. Kiselo grozdje, indeed. (sada razmishljam i o necemu trecem....nepravicu temu..uskoro).
'rani bota pa šalji na forum
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 20:38 - pre 211 meseci
Ponekad, da.

Poenta je da je moral mnogo kompleksniji sistem pravila nego sto prosecna ljudska jedinka zeli da prizna.

Normalna osoba ne zeli da ulazi u sitna crevca i sto objektivnije sagleda moral, kao neverovatnoi kompleksan sistem pravila i odnosa, vec ga jednostavno "zaokruzi" (redukuje) u jedan jednostavan, koji joj odgovara.

Pa tako svakoga ko se ne uklapaju u taj sistem, smatra za prekrsioca, losu osobu (a pri tome vrlo tesko, do nikako, razlikuje kriminalca od kreativnog pojedinca).
 
0

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.222.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 20:47 - pre 211 meseci
A što se tripujete da su sponzoruše nešto posebno? Toliko sam dobrih riba video kako se voze prljavim autobusom, a još više grobova kako ulaze u dobra kola ili džipove! Evo pogledajte samo ove grobove sa televizije (Karleuša, Ceca ...), 100x lepših devajaka možete naći na ulici.
E sad, da li su sve devojke sponzoruše? Naravno da nisu! Čak nije ni većina!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 21:11 - pre 211 meseci
Citat:
Nah, u Japanu ne bi mogao da bude tako "pametan" jer tamo postoji zakon odnosno isti se postuje. Da li je i "koju torbu?" Karic pametan?!

Da bi varao i obmanjivao ljude ne treba ti pamet, vec nedostatak elementarnog ljudskog morala.


Za Karica ne znam, previse je radio da bi neko sad mogao da odokativno pljucne i izrekne presudu - ali nisam siguran da Zarko krsi i jedan zakon Republike Srbije. Ovo sto ti pises je tipican primer kiselog grodja koji se vidja na ovoj temi.

Da Zarko zivi u USA, verovatno bi morao da stavi zvezdicu i disclaimer sitnim slovima u reklami da "results might vary based on individual performance" - da zivi u Japanu, verovatno bi se bavio necim drugim, posto ne verujem da bi se namlatio para od skole racunara, itd...

--

Dakle, "sponzori" su kriminalci ili bar prevaranti. Sponzoruse su nemoralne. Koga je Zarko prevario i kako? Onda je prevarant i pisac knjige "Naucite C++ za 21 dan" posto sam potpuno siguran da vecina citaoca te knjige ne moze nauciti C++ za 21 dan. Hocemo da ga tuzimo?

Meni nije jasno zasto su ljudi toliko spremni da neki svoj sistem vrednosti postave kao imperativan, i do te mere sude o necijem drugom ponasanju da krenu otvoreno ljude nazivaju svakakvim imenima?

Isto tako i sto se "sponzorusa" tice - nikako da ukapiram zasto one toliku paznju okupiraju da se cak i na ovom forumu na N strana drobi o tome - sponzoruse su devojke sa odredjenim prioritetima u zivotu koji su drugaciji od, recimo, mojih ili tvojih - ali ne vidim sto bi to neko kritikovao i napadao - zive svoj zivot, mene ne ugrozavaju niti mi smetaju - sto bih se bavio njima ili, jos gore, kritikovao ih zbog neceg sto se tice samo njihovog zivota. Ako i nesto lose rade, to rade samo sebi - i od takvih losih odluka ce samo one da imaju stetu, ne ja ili ti.

Glupo je da filozofiram, ali bilo bi daleko pozitivnije za sve da je pogled na svet vecine ovde malo vise optimistican - taj Zarko mozda izveze svoju skolu Bugarima ili Makedoncima, i unese svez kapital u Srbiju i porezom ono bar malo da doprinese - a sponzoruse bar mogu da uticu na nekog stranca da, onako pijan i pun prasetine, donese poslovnu odluku u korist neke investicije... ili da budu uslikane na nekoj razglednici i privuku neke turiste koji ce da ostave $$$ - i samo to, pa su ucinile nesto pozitivno za razliku od onih kojima sve smeta i koji vole samo da kritikuju :-)))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 21:34 - pre 211 meseci
Znaci Ivane, sponzoruse su itekako dobre za nasu privredu?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 21:39 - pre 211 meseci
Ma Ivan sve gleda kroz pare. Materijalisto! :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.222.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 21:45 - pre 211 meseci
Citat:
Isto tako i sto se "sponzorusa" tice - nikako da ukapiram zasto one toliku paznju okupiraju da se cak i na ovom forumu na N strana drobi o tome
Ni meni uopšte nije jasno!
Citat:
zive svoj zivot, mene ne ugrozavaju niti mi smetaju - sto bih se bavio njima ili, jos gore, kritikovao ih zbog neceg sto se tice samo njihovog zivota. Ako i nesto lose rade, to rade samo sebi - i od takvih losih odluka ce samo one da imaju stetu, ne ja ili ti.
Upravo tako!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 21:45 - pre 211 meseci
Citat:

Znaci Ivane, sponzoruse su itekako dobre za nasu privredu?


Pa da li su "itekako" dobre ne znam, ali ako ih uporedim sa kriticarima svega, cenim da jesu korisnije ;-) Nije najvaznija stvar na svetu, ali i to je nesto, zar ne ;-)

Sponzorusa, kao sto neko rece je vid evolutivne borbe medju ljudskim jedinkama - njena deca nece biti u istoj situaciji kao ona (da moraju da se bore za materijalnu bezbednost) - takodje, moze lako da se desi da to njeno dete, zbog dobre materijalne situacije, moze da razvije svoje talente i da ih pretvori u zivotni uspeh jer mu roditelji mogu uloziti u dobro skolovanje i sl...

Dakle, sa cisto evolutivnog stanovista - sponzorusa ima vrlo pozitivan cilj osim cistog materijalistickog i sebicnog (za sebe) - a to je i dobra buducnost za njihovu decu - sto, opet, ne moze biti los cilj :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.222.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 21:57 - pre 211 meseci
Citat:
Sponzorusa, kao sto neko rece je vid evolutivne borbe medju ljudskim jedinkama - njena deca nece biti u istoj situaciji kao ona (da moraju da se bore za materijalnu bezbednost)
A odakle ti ideja da su sve sponzoruše u lošoj materijalnoj poziciji? Nisam studirao sponzoruše, ali bi rekao da mnogo više ima sponzoruša koje su u materijalnoj poziciji čak i bolje od prosečnog građanina nego onih koje su siromašne.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 22:02 - pre 211 meseci
Pa ima i toga verovatno, money attracts money kaze jedna izreka - ali sam gotovo siguran da su vecina "sponzorusa" u Srbiji ili u relativno losem finansijskom stanju pre trazenja sponzora, ili u nesigurnom finansijskom stanju koje im ne bi garantovalo stalan priliv prihoda uz takvu lezernost koju imaju/zele.

Ima i onih koje bi da budu domacice i da se bave decom, ali u bogatom okruzenju - ima toga svuda u svetu... i te su "sponzoruse" po svakoj definiciji jer traze i $$$ uz muza ;-)

Ali pretpostavljam da se izraz "sponzorusa" kolokvijalno danas upotrebljava za mladju zensku osobu koja visi po fancy mestima i ulazi u veze sa ljudima koji su dobro stojeci u materijalnom smislu ;-)))


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?08.11.2006. u 23:51 - pre 211 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... ali nisam siguran da Zarko krsi i jedan zakon Republike Srbije. Ovo sto ti pises je tipican primer kiselog grodja koji se vidja na ovoj temi.

Da Zarko zivi u USA, verovatno bi morao da stavi zvezdicu i disclaimer sitnim slovima u reklami da "results might vary based on individual performance" - da zivi u Japanu, verovatno bi se bavio necim drugim, posto ne verujem da bi se namlatio para od skole racunara, itd...

... Koga je Zarko prevario i kako? Onda je prevarant i pisac knjige "Naucite C++ za 21 dan" posto sam potpuno siguran da vecina citaoca te knjige ne moze nauciti C++ za 21 dan. Hocemo da ga tuzimo?

Meni nije jasno zasto su ljudi toliko spremni da neki svoj sistem vrednosti postave kao imperativan, i do te mere sude o necijem drugom ponasanju da krenu otvoreno ljude nazivaju svakakvim imenima?..

... Glupo je da filozofiram, ali bilo bi daleko pozitivnije za sve da je pogled na svet vecine ovde malo vise optimistican - taj Zarko mozda izveze svoju skolu Bugarima ili Makedoncima, i unese svez kapital u Srbiju i porezom ono bar malo da doprinese - a sponzoruse bar mogu da uticu na nekog stranca da, onako pijan i pun prasetine, donese poslovnu odluku u korist neke investicije... ili da budu uslikane na nekoj razglednici i privuku neke turiste koji ce da ostave $$$ - i samo to, pa su ucinile nesto pozitivno za razliku od onih kojima sve smeta i koji vole samo da kritikuju :-)))

A ne tako davno...

Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Floyd:Ne znam šta mu toliko zamerate, čovek je iskoristio glupost naroda da bi izreklamirao svoju školu i zaradio mnogo para.


Svaka mu čast.Bravo - ala nam je samosvest jaka... zamisli, covek nekog za*ebao i odmah je baja... on mi je idol... u stvari.. moram i ja da smislim neku veliku prevaru pa da si resim sve zivotne probleme.

Zamisli, uspeo da uradi ljude koje nemaju blage veze sa tim poslom... svaka mu cast, stvarno veliki intelektualni poduhvat. Remarkable. Bas ce cela drzava da profitira od toga.

Nemoj da pomisliš da te bilo šta prozivam, samo me interesuje šta se/te je toliko promenilo za tri godine?
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 00:31 - pre 211 meseci
Evolucija :)?
 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 00:47 - pre 211 meseci
Sponzorusa?!
 
0

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 01:15 - pre 211 meseci
Citat:

ZaMpA:
Gledam Timofejeva i tamo neka profesorka "doktorira" sa tezom da kod nas nema komunikacije medju mladima zbog-pazi sad-sistema vrednosti koje je utemeljio prethodni rezim a i zbog razvoja tehnologije, kao sad svi bulje u mobilne i kompove.
Zbog turbo-folka, kaze ona, su sve devojke postale sponzoruse, a svi momci mafijasi!


Da se vratimo na pocetak teme... :-)

Dimkovic, pctel, ventura i jos neki su zapravo braneci sponzoruse dokazali da je doticna profesorka bila u pravu sto se tice analize, jer prihvaceni sistem vrednosti ocigledno zaista ide u prilog sponzorusama.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 03:11 - pre 211 meseci
Citat:
ntojzan: Da se vratimo na pocetak teme... :-)

Dimkovic, pctel, ventura i jos neki su zapravo braneci sponzoruse dokazali da je doticna profesorka bila u pravu sto se tice analize, jer prihvaceni sistem vrednosti ocigledno zaista ide u prilog sponzorusama.

i
Citat:
Gledam Timofejeva i tamo neka profesorka "doktorira" sa tezom da kod nas nema komunikacije medju mladima zbog-pazi sad-sistema vrednosti koje je utemeljio prethodni rezim a i zbog razvoja tehnologije, kao sad svi bulje u mobilne i kompove.
Zbog turbo-folka, kaze ona, su sve devojke postale sponzoruse

Ne da smo mi bili u pravu, vec je doticna profesorka otkrila toplu vodu - materijalne vrednosti igraju znacajnu ulogu u medjuljudskim odnosima. To je tako, i sa tim smo se slozili ne samo nas trojica prozvanih vec i svi ostali koji su dali komentare. Ono sto je problem je sto profesorka tvrdi da je to pojava "od juce" tj. od pre par decenija, sto je veoma cudno, jer ista pojava postoji od kad postoji covecanstvo. Doslo je samo do sitne izmene - sve do pre 50 godina je porodica devojci nalazila dobrostojeceg muza (tzv. sponzora) a od tada pa ovamo porodica se mnogo ne mesa u te stvari vec ona sama mora da se potrudi - obuje visoke stikle, obuce kratku suknju, namontira megabrus, ode na friziranje, nakaci malo prigodnog nakita pa hajd u lov na splav ili slicno mesto gde se okuplja krupna divljac. Znaci nije problem u pojmu "sistem vrednosti" vec u epitetu "prihvaceni", koji nikako ne stoji. Sistem vrednosti je takav kakav je oduvek bio. Izjava da DANAS nema komunikacije je totalna besmislica, jer kao sto sam vec ranije pomenuo, moji baba i deda su pre svadbe od komunikacije imali samo po neki pogled krisom, ispod oka. A danas? Ne shvatam kako bilo ko iole pametan moze tvrditi da danas ima manje komunikacije nego sto je imalo u ranijim periodima istorije. Ajd' sto tvrdi da se sponzorusa kao pojava pojavila poslednjih decenija, nego za to krivi razvoj tehnike... Gledao sam neki dokument o nekom africkom plemenu, gde se ti njihovi crnci bave uzgojem goveda, to su ljudi bez odece, koji od Hi-Tech stvari imaju samo drveni stap za teranje goveda i eventualno luk i strelu za odbranu od divljih zivotinja. Bez obzira na slab razvoj tehnologije, tamosnjim udavacama ne smeta da svog djuvegiju biraju po njegovom bogatstvu (velicini stada), tako da sto je devojka lepsa, ona se udaje za onog koji u posedu ima vise goveda. Takodje, ti crnci nikada nisu culi za nekakav "turbo folk", tako da cemo i njega iskljuciti sa liste potrebnih i dovoljnih uslova za pojavu sponzorusa.

@ntojzan
Ako si procitao ovo sve detaljno i bez preskakanja, reci mi kojim delom svoje poruke dokazujem da je doticna profesorka u pravu?!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 03:56 - pre 211 meseci
Kad već pomenu dotičnu, skoro je gostovala i na dvestodvojci i nalupetala se, propisno. Ako nastavi sa medijskim eksponiranjem biće još ovakvih tema
Ukratko, ona je feministkinja ali je niko ne shvata, ni muškarci ni žene u Srbiji ne shvataju njenu misiju ali ona će to da promeni, i jezik treba da se menja kako je ona zamislila i sve u tom stilu. Užas!
 
0

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.171.244.43.ap.yournet.ne.jp.



Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 04:53 - pre 211 meseci
@pctel:
Ovako. Vi niste dokazali da je odnos sponzor-sponzorusa nametnut od strane prethodnog rezima,i turbo folka, ili nedostatka komunikacije, niti sam ja tvrdio da jeste. Samo kazem da ste lep dokaz da je odnos sponzor-sponzorusa opste prihvacen. Inace, ja mislim da je tuzno sto imamo slican sistem vrednosti kao ti crnci, pa valjda bi trebalo da smo napredniji od njih i moralno a ne samo tehnicki. Mada smo se mi tek nedavno vratili na taj sistem vrednosti, jer u vreme nasih baba/deda je to vise bilo u fazonu bogati sa bogatima, siromasni sa siromasnima, dok je danas vise prodaja lepote za pare u pitanju. A za vreme komunizma taj sistem vrednosti uopste nije postojao. Dakle cinjenica jeste da se taj sistem u srbiji ponovo pojavio tek u devedesetim godinama. Znaci mi smo se 1990-e vratili na vrednosni sistem crnaca koji se bave uzgojem goveda. Lepo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 07:00 - pre 211 meseci
Citat:

Nemoj da pomisliš da te bilo šta prozivam, samo me interesuje šta se/te je toliko promenilo za tri godine?


Pa puka cinjenica da doticni nije bio tuzen - i da je njegova blic marketing strategija jasnija - na pocetku je stvarno zvucalo kao zesca prevara, ali koliko vidim lik ima najobicniju skolu racunara koja se ne razlikuje preterano puno od neke druge domace skole racunara.

Citat:

Dimkovic, pctel, ventura i jos neki su zapravo braneci sponzoruse dokazali da je doticna profesorka bila u pravu sto se tice analize, jer prihvaceni sistem vrednosti ocigledno zaista ide u prilog sponzorusama.


Pre svega, ja uopste ne "branim sponzoruse" vec samo pokusavam da shvatim zasto ih neko osudjuje na nacine koji se iskazuju na ovoj temi, a meni nisu bas najjasniji :-))

Drugo, koliko mi je poznato iz teme - doticna profesorka tvrdi da su vecina devojaka u Bgd-u sponzoruse - sto je notorni nonsens sa kojim bih mogao da se slozim jedino posle konzumacije dosta halucinogenih sredstava.

Citat:

A za vreme komunizma taj sistem vrednosti uopste nije postojao. Dakle cinjenica jeste da se taj sistem u srbiji ponovo pojavio tek u devedesetim godinama.


Ne znam, gledajuci filmove iz doba komunizma i te kako mi se cini da je doticni sistem postojao (postojali su kremovi drustva i elite, i osobe koje se lepe za pripadnike tih elita) - samo nije postojala medijska sloboda koja je omogucavala ovakvim likovima, kao sto je ta profesorka - da na TV-u pricaju o tome ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 12:22 - pre 211 meseci
Citat:
ntojzan: Samo kazem da ste lep dokaz da je odnos sponzor-sponzorusa opste prihvacen.

OK, oko toga se slazemo, opste prihvacen sada i uvek bio (izuzev u nekim ekstremnim slucajevima)
Citat:
u vreme nasih baba/deda je to vise bilo u fazonu bogati sa bogatima, siromasni sa siromasnima, dok je danas vise prodaja lepote za pare u pitanju.
OK, za ovo si dobrim delom u pravu, ali ja hocu samo da kazem da je materijalni status uvek bio jedan od naj vaznijih kriterijuma. Ono sto se mozda promenilo je cinjenica da se lepota mnogo vise ceni danas nego tokom nekih ranijih perioda istorije. Ali, time se vec udaljavamo od teme jer lepota nije svojstvena samo sponzorusama, pa se ne moze dovoditi u uzrocno-posledicnu vezu sa temom.

Citat:
A za vreme komunizma taj sistem vrednosti uopste nije postojao. Dakle cinjenica jeste da se taj sistem u srbiji ponovo pojavio tek u devedesetim godinama.

Pre svega, komunizam je teoretski mnogo dobro drustveno uredjenje, ali je u praksi dokazan kao nemoguc na duge staze. On sa sobom nosi mnoga izvestacena shvatanja, tako da njegove sisteme vrednosti ne mozemo uzimati kao referencu, jer je normalno da se njegovim nestankom drustvo preorjentise na neki realniji sistem vrednosti. Jeste, komunizam je savrseno zamisljen kao izuzetno moralan sistem, ali u teoriji nije bas tako funkcionisao... ali da se ne upustam dalje u offtopic, dobro je sto se svrsilo, mada jos uvek trpimo negativne posledice tog vremena. E, da, zamalo da zaboravim, ja sam rodjen u komunizmu i secam se da su tokom ranih godina mog zivota lepe devojke jos uvek jurile "vojna lica", znaci ljude koji imaju najbolje plate, stanove dobijene od drzave i naravno neki lep autic. Da ne pominjemo zelju da se ode iz sela u grad, mogao je momak u selu da bude naj lepsi, naj pametniji i naj dobrodusniji, retko koju devojku je bilo briga za te kvalitete. Znaci, Marks i Engels su mozda zamislili komunizam bez toga, ali nista na svetu nije idealno, pa ni komunizam.

Citat:
Znaci mi smo se 1990-e vratili na vrednosni sistem crnaca koji se bave uzgojem goveda. Lepo.

Otprilike tako. Vratili smo se na sistem vrednosti koji je realan i koji je postojao tokom svih perioda istorije od kamenog doba do kapitalizma, eventualno mozda sa izuzetkom kratke ekskurzije u komunizam i njegove nerealne sisteme vrednosti, ali i to pod velikim znakom pitanja.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?09.11.2006. u 13:09 - pre 211 meseci
Strucnjaci , a da li su i trophy supruge sponzoruse http://en.wikipedia.org/wiki/Trophy_wife :) ?

Evo pogladajte ocigledan primer Donlda Trumpa i one slovenke ? Cak je bila kombinacija da joj je ovaj lik na jednoj reviji dao vizitku
i ova nije imala pojma ko je i ladno ga od***ala .. Posle kada su rekli ko je, ona ga zvala da se kao izvini itd. :))))

Diskusija oko neke sasvim normalne pojave ponude i potraznje . Glupost .


Citat:
Ivan Dimkovic: Pa puka cinjenica da doticni nije bio tuzen - i da je njegova blic marketing strategija jasnija - na pocetku je stvarno zvucalo kao zesca prevara, ali koliko vidim lik ima najobicniju skolu racunara koja se ne razlikuje preterano puno od neke druge domace skole racunara.


Ne, lik je obican prevarant , mani se ti marketing strategije i fazona ko je jaci , ljigaviji ,pametniji i bezobrazniji taj prosperira u zivotu (istina). Ako odes kod doktora i on ti kaze da moze da izleci prehladu za jedan dan i za to ti naplati 100 evra , a tebi prehlada ostane jos nedelju dana sta je to ... Isto sto je i zare uradio , samo malo ociglednije ? Napomena : Kod nekih ljudi je zaista moguce izleciti prehladu za 24 sata .
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su sve devojke u Beogradu sponzoruse?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 56055 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.