Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?

[es] :: Storage :: kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?

[ Pregleda: 5079 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Badmin
održavanje cnc mašina,elektronika
Vojvodina

Član broj: 106096
Poruke: 17
82.208.193.*



Profil

icon kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?31.10.2006. u 16:14 - pre 211 meseci
problem je nastao posle pada sistema.pokusaj popravke win nije uspeo jer trazi sifru aministratora,a problem je sto posle unosa prave sifre on je odbija kao pogresnu tako da je ova operacija ne moguca.a kod pokusaja ponovne instalacije win zakuca se na pola instalacije zbog nekih drajvera koji mu nedostaju.povezao sam hard na drugi racunar ali nemam pristupa podacima koji su mi veoma vazni.odbija mi pristup tako da ih ne mogu ni otvoriti niti kopirati.POMOC,KAKO DA SPASEM OVE PODATKE?
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
217.169.219.*

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?31.10.2006. u 19:48 - pre 211 meseci
Sada mi padaju na pamet dva nacina:

1. Boot-ujes racuna sa hirenom i uklonis sifru pomocu ponudjenih alata za uklanjanje sifri, zakacis hd na drugi racunar i iskopiras podatke.

2. Napravis ghost image particije na kojoj su ti podaci a zatim otvoris taj image sa ghost explorerom i izvuces tvoje podatke.
 
Odgovor na temu

BigBrother2005

Član broj: 54621
Poruke: 97

Sajt: sremcod.coconia.net


Profil

icon Re: kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?01.11.2006. u 01:14 - pre 211 meseci
ima i treci nacin

File system recovery se zove program., pomocu njega se mogu otkloniti NTFS permissions.
http://www.ungsoft.com

A ima i program koji se zove ERD Commander u Winternals Admin packu koji resetuje NTFS Permissions, i to sukcesivno, i za subfoldere...

[code]
print "Hello"
[/code]

---------------------------------------
Ljudi traze znanje, a ja trazim burek
 
Odgovor na temu

151174
Pirot

Član broj: 102760
Poruke: 135
195.252.107.*

Sajt: www.tigar.com


Profil

icon Re: kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?01.11.2006. u 09:49 - pre 211 meseci
Imas free alatku Offline NT Password & Registry Editor na netu (ili kao sto rece DarkMan na Hiren'sBoot CD-u). Njome mozes da ispravis administratorsku sifru (ili da je resetujes tj. postavis bez sifre). Kada sredis to pokusaj da popravis Windows (http://support.microsoft.com/d...en-us;330184&Product=winxp) ili prikljuci HDD na drugi PC i izvuci podatke.
rookie
 
Odgovor na temu

uanic

Član broj: 66382
Poruke: 7
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?01.11.2006. u 12:53 - pre 211 meseci
Primetio sam da administrator racunara (koji pripada grupi administratora) moze da preuzme 'ownership' nad fajlovima koji se nalaze na 'neprenosivim' hdd-ovima (mozda i na prenosive, ali za ovo znam sigurno).

probaj
properties->security->advanced->owner->replace owner on subcontainers and objects

To je kod mene uspevalo svaki put, mada ne smem da garantujem, posto imam dosta uniformisane racunare...
Za ovo mora 'simple file sharing' da bude iskljucen
 
Odgovor na temu

Badmin
održavanje cnc mašina,elektronika
Vojvodina

Član broj: 106096
Poruke: 17
82.208.193.*



Profil

icon Re: kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?01.11.2006. u 15:34 - pre 211 meseci
hvala na odgovorima ali uspeo sam sinoc da ih izvadim i to uz pomoc KNOPPIXA. podigao sam live verziju na taj racunar sa ubijenim windowsom i bez problema uspeo da izvucem sve podatke zasticene admin sifrom.linux ih uopste ne registruje tako da je koriscenje takvih fajlova dostupno.
nisam znao za to ali u nedostatku ideja i to sam probao i uspelo je na srecu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: kako izvaditi podatke sa harda koji su zasticeni admin sifrom?

[ Pregleda: 5079 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.