Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

serijski broj sa diska Windows XP Home - original

[es] :: Windows desktop :: serijski broj sa diska Windows XP Home - original

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13567 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanet

Član broj: 119636
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 22:05 - pre 212 meseci
imam originalni XP Home ali nemam njegov broj, kako da ga nadjem , mislim ima li neko programce za skeniranje diskova i pronalazenje broja koji je na njemu , ako moze rucno - kako, gde da ga nadjem da disku, koji folder ?

Nemam ni kesicu ni nalepnicu , samo originalni disk sa hologramom ?

[Ovu poruku je menjao milanet dana 01.11.2006. u 23:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 22:15 - pre 212 meseci
Broj ne postoji kao podatak na disku. Serijski broj mozes naci na kutiji ili kesici od diska, ili na nalepnici koja ti je zalepljena na kućište.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-43.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 22:46 - pre 212 meseci
Pošto ga očigledno nisi kupio, baci ga i ostani na onom Windows­-u sa koga se javljaš. (Šta će ti Home verzija?).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 23:01 - pre 212 meseci
Ne znam po cemu je to tako ocigledno...
Eto ja npr. trenutno imam originalni XP Pro, Visual Studio i office i nemam key-eve.. jednostavno sam ih zagubio.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 23:11 - pre 212 meseci
Citat:
Shadowed:Eto ja npr. trenutno imam originalni XP Pro, Visual Studio i office i nemam key-eve.. jednostavno sam ih zagubio.


Kao da ih i nemas! Verovatno znas za obavezu da nalepnicu drzis na racunaru? Da je tako znao bi i SN. Ovako, imas OS legalan koliko i 95% ostalih kod nas.
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 23:11 - pre 212 meseci
Pa ne znam. Kontaktiraj Microsoftov support i pokusaj sa njima naci neko resenje. Verovatno ima neki ID na CD-u (trenutno mi nije tu) koji je po necemu jedinstven i na osnovu koga ti mogu dati serial.

P.S. Kada odgovaras na temu idi na "Odgovor na temu", a ne na izmenu. Čisto da bi se znao redosled događaja.
 
Odgovor na temu

milanet

Član broj: 119636
Poruke: 5
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 23:19 - pre 212 meseci
dobro je, nisam banovan - znaci da su na ovom forumu ok likovi , a ne kao npr. ***** gde nesmes da pisnes o nelegalnom XP-u ka da svi na tom forumu koriste legalan Windows. Ja sam samo hteo da iskoristim taj disk, posto je originalan da vidim kakva je razlika.



Napomena moderatora: Ovde je reklamiranje zabranjeno bez obzira da li se radi o pozitivnoj ili negativnoj reklami.

[Goran Mijailovic: Izmenjen deo suprotan Clanu 15 Pravilnika za korisnike]



[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 02.11.2006. u 04:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 23:27 - pre 212 meseci
Citat:
milanet: Ja sam samo hteo da iskoristim taj disk, posto je originalan da vidim kakva je razlika.

Skoro* nikakva.

*$199

P.S.
Postoji jedan program pomocu kojeg mozemo da dobijemo sve S/N-e sa racunara, ali to ne mijenja cinjenicu da je potrebno imati naljepnicu.
tyranBL
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 23:36 - pre 212 meseci
Citat:
Postoji jedan program pomocu kojeg mozemo da dobijemo sve S/N-e sa racunara


Postoji mnogo takvih programa (everset, sysmechanic...) , ali oni ne mogu pomoci milanet-u.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original01.11.2006. u 23:41 - pre 212 meseci
Citat:
mLAN: Postoji mnogo takvih programa (everset, sysmechanic...) , ali oni ne mogu pomoci milanet-u.


U kom smislu, mislis da ovi programi uopste ne mogu da izvuku S/N WinXP HE ili kao sto sam i ja rekao po pitanju legalnosti takve licence? Ako si mislio na ovo drugo, onda se slazemo.
tyranBL
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 00:51 - pre 212 meseci
@buljko. Ne moram imati nalepnicu, ali naravno, ne znace mi nista dok ne nadjem key-eve. Zato ih nisam ni instalirao jer ne zelim da ih zeznem.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 03:46 - pre 212 meseci
Citat:
milanet: dobro je, nisam banovan - znaci da su na ovom forumu ok likovi , a ne kao npr. ***** gde nesmes da pisnes o nelegalnom XP-u ka da svi na tom forumu koriste legalan Windows. Ja sam samo hteo da iskoristim taj disk, posto je originalan da vidim kakva je razlika.


Uh pa ne sme ni ovde
http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici

Citat:
14. Stop krađi softvera

Na ES forumima je zabranjeno objavljivanje serijskih brojeva ili "crack"-ova koji omogućavaju nelegalno korišćenje softvera bilo koje vrste. Takođe je zabranjeno postavljanje linkova za ilegalan download komercijalnog softvera. Ovakve teme će biti obrisane, a korisnik opomenut.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-45.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 13:05 - pre 212 meseci
ovo ima negde na ovom forumu:
Provera da li je Windows aktiviran
Pokreni Start -> Run i tu upiši ili pejstuj ˝C:\WINDOWS\system32\oobe\msoobe.exe /a˝ (bez navodnika). Udari OK i pojaviće se plavi prozor. Ako je Windows aktiviran pisaće ˝Windows is already activated. Click OK to exit.˝ (na engleskom). Ako nije aktiviran ponudiće ti aktivaciju.


Kada se pokrene ova provera na tek instaliranom legalnom Windows-u, verovatno pokaže da nije aktiviran. Da bi se aktivirao i radio neograničeno, treba da se uključiš na internet i aktiviraš ga (potraži objašnjenje na ovom forumu). Tada se snimaju podaci o celom sistemu: softveru (windows) i hardveru (tvoj računar). Da nije tako mogao bi da se prošetaš po komšiluku, pa da svaki dan instaliraš po jedan legalan Windows sa tog originalnog diska. Probaj, moći će, ali kada istekne 15 dana i kada aktiviraš prvi (ako negde već nije aktiviran), javi da li je uspelo i na sledećem. U tom slučaju bi´ ja za oba računara (P IV i stari P II) mogao da kupim samo jedan Windows i rašim problem. Kupuje se softver, a ne plastična okrugla ploča sa rupom i sredini.
Ovo je moje mišljenje, nisam proveravao i moguće je da uopšte nisam u pravu. Neka me neko ispravi u tom slučaju.


[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 02.11.2006. u 14:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 15:27 - pre 212 meseci
Citat:
tyranBL: U kom smislu, mislis da ovi programi uopste ne mogu da izvuku S/N WinXP HE ili kao sto sam i ja rekao po pitanju legalnosti takve licence? Ako si mislio na ovo drugo, onda se slazemo.


Pa mislio sam na drugo, ali takodje i da ne mogu izvući broj sa neinstaliranog windows-a, t.j. CD-a.
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 16:56 - pre 212 meseci
Naravno da ne moze u tom slucaju, ali ja sam mislio da je kod njega taj Win vec instaliran pa da on hoce da ga reinstalira nanovo, pri cemu bi bilo moguce ovo uraditi o cemu razgovaramo jer bi se radilo o postojecoj instalaciji. U svemu tome, ja sam previdio ovo:
Citat:
milanet: Ja sam samo hteo da iskoristim taj disk, posto je originalan da vidim kakva je razlika.
sto upucuje da kod njega nije instaliran taj XP HE.
Moja greska, ali bitno je da se razumijemo o cemu pricamo.




tyranBL
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 18:21 - pre 212 meseci
Sa CD-a ne mozes izvuci CD Key. To moras potraziti na net-u, ali ne na ovom sajtu.
Medjutim, tada ti Windows nece vise biti legalan.

Ispravan nacin bi bio da odes u MS kancelariju u BG-u i pokazes racun i pitas njih.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 20:29 - pre 212 meseci
Citat:
Shadowed: @buljko. Ne moram imati nalepnicu, ali naravno, ne znace mi nista dok ne nadjem key-eve. Zato ih nisam ni instalirao jer ne zelim da ih zeznem.


Ako imas legalan WinXP trebao bi imati nesto slicno ovome a tu pise to sto pise. Ili mozda imas nesto drugo? Ne znam sta znaci "ne zelim da ih zeznem", koga, sta?



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 21:26 - pre 212 meseci
To na slici je OEM Windows i sa njim mora ići nalepnica budući da je vezan za konfiguraciju gde je instaliran. Ali OEM verzija Windows-a nije jedina, tako da ne moraju svi imati to što je na slici.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 21:53 - pre 212 meseci
Za nalepnicu ti je rekao Bryan. Mislio sam, ne zelim da instaliram XP sa nekim key-em sa net-a i tako ga ucinim nelegalnim (zeznem ga - XP).
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: serijski broj sa diska Windows XP Home - original02.11.2006. u 22:10 - pre 212 meseci
Pa, zar ne postoji nacin, ako je Win legalno nabavljen, da se ponovo dobije izgubljen-zaboravljen key?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: serijski broj sa diska Windows XP Home - original

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13567 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.