Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Majka i sin umrli od gladi

elitemadzone.org :: MadZone :: Majka i sin umrli od gladi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7417 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Majka i sin umrli od gladi05.11.2006. u 18:32 - pre 213 meseci
Pa naravno da ce se pojaviti - kao sto se i uvek pojave, i daju svoja misljenja, osude, podrske, itd...

Poenta price da ni u jednoj zemlji premijer ili predsednik ne mogu da se bave time - mislim, mogu da daju pare u crveni krst, da nekom poklone nesto i sl... ali sistematski oni ne mogu da pomognu ni iz bliza koliko bi pomoglo da se svako po malo promeni - na bolje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.sksyu.net.



+218 Profil

icon Re: Majka i sin umrli od gladi05.11.2006. u 21:17 - pre 213 meseci
Zalosno.
Nema veze to sto sam ja iz Subotice, ali da li se neko zapitao sta je on radio 3-4 dana sa mrtvom majkom u kuci?
Da li je on normalan?
Pored njih je pronadjen poziv da odu u Narodnu kuhinju. Zasto nisu otisli?

Konkretno u Subotici, a verovatno i u drugim mestima, kada treba da se kopa, bere voce ili tako nesto niko se ne prijavljuje.

I ovo me je podsetilo na dogadjaj pre par godina kada sam cigancicu koji je prosio kupio sendvic, a on me mrko pogledao i bacio sendvic u smece!

Mislim da svako moze da se snadje bar za hranu, a i ako ne moze postoje Narodne kuhinje, rodbina, prijatelji ....

I da ponovim. Sta je radio 3-4 dana sa mrvom majkom u kuci?!??!!?

Ipak, zalosno je sto se to desava.

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
213.244.212.*



+3 Profil

icon Re: Majka i sin umrli od gladi05.11.2006. u 22:07 - pre 213 meseci
nishta novo za suboticu , jedino subotica ima najskuplje komunalije i sl sranja a bossovi samo kradu pare i "prave" neke fontane ,
zashto se ne zavrshi zaobilaznica oko subotice(nego svi kamioni idu kroz karadjordjev put) samo zato shto bash zaobilaznica prolazi kroz kasinu kuc (koja slucajnost)
a njih bash briga ko je u subotici gladan i jedva spaja kraj skrajem
uzas
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Majka i sin umrli od gladi05.11.2006. u 22:22 - pre 213 meseci
Citat:
VladaSuali da li se neko zapitao sta je on radio 3-4 dana sa mrtvom majkom u kuci?
Da li je on normalan?

Kako si siguran da je on kasnije umro, je li zato sto je tako "zvanicna" obdukcija utvrdila? Ovaj slucaj ne treba potencirati, jer nije jedini i ne treba na njihovoj zrtvi da se dobija na publicitetu, ali da ovakvih stvari ima u nasem narodu, to je sigurno. Malo, malo cujemo kako se neki penzioner objesio i sl. Jad i tuga, ukratko, i svako je na svoj nacin kriv za to.
tyranBL
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.sksyu.net.



+218 Profil

icon Re: Majka i sin umrli od gladi05.11.2006. u 23:57 - pre 213 meseci
Citat:
tyranBL:
Kako si siguran da je on kasnije umro...


Razmisli.
Kolika je verovatnoca da su istovremeno umrli od gladi?
'Ajde da su se smrzli, pa moze skoro istovremeno.
Da su istovremeno umrli to znaci da su totalno isto fizicki gradjeni, da imaju istu potrosnju energije... i jos hiljadu podudarnosti.
Nije nemoguce ali jako, jako tesko.

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
82.131.178.*



+679 Profil

icon Re: Majka i sin umrli od gladi06.11.2006. u 01:28 - pre 213 meseci
Citat:
VladaSu: Zalosno.
Nema veze to sto sam ja iz Subotice, ali da li se neko zapitao sta je on radio 3-4 dana sa mrtvom majkom u kuci?
Da li je on normalan?


Citat:
Tela majke i sina pronađena su 31. oktobra i procenjuje se da je majka umrla sedam dana pre toga, a sin tri dana, ali da je nakon smrti majke on očigledno bio u takvom stanju da nije mogao nikoga da obavesti.

...

Obdukcija je pokazala da je neposredni uzrok smrti Ivana Vojnića Hajduka perforacija čira na želucu i teško unutrašnje krvarenje.

...

Nezvanično „Politika” saznaje da je stručnjak iz Beograda koji je u subotičkoj bolnici radio obdukciju tela, bio šokiran stanjem u kojem su se tela nalazila i činjenicom da su kod oboje mišići potpuno atrofirali, što je posledica dugotrajne gladi.


Mišići su im atrofirali, pa je vrlo moguće da niko nije imao snage ni da se digne na sopstvene noge. A tek kada je nastupilo unutrašnje krvarenje, onda je to bio kraj...

Citat:
VladaSu: Pored njih je pronadjen poziv da odu u Narodnu kuhinju. Zasto nisu otisli?


Možda zato što su bili mrtvi?

Citat:
Tela majke i sina pronađena su 31. oktobra

...

Da ironija bude veća na kapiji je ostala poruka da od 1. novembra mogu da dobiju obrok u okviru Narodne kuhinje.


Pročitajte tekst, pa onda komentarišite!
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Majka i sin umrli od gladi06.11.2006. u 02:22 - pre 213 meseci
@VladaSu,

Citat:
Zalosno.
Nema veze to sto sam ja iz Subotice, ali da li se neko zapitao sta je on radio 3-4 dana sa mrtvom majkom u kuci?
Da li je on normalan?

Pa kad ti neko blizak umre, ako si izolovan, i eventualno patis od nekih drugih psihickih problema, nemas para za hranu, a kamoli za sahranu, onda mozda drugacije 'gledas' na situaciju. Zasto osudjivati covjeka uopste, a nisi prosao njegovim stopama?

Citat:
Pored njih je pronadjen poziv da odu u Narodnu kuhinju. Zasto nisu otisli?

Mozda nisu imali snage da odu. Mozda nisu imali koga da pitaju da ih odvede. Da nekog mole? Dignitet/gubitak istog? Vecina ljudi voli da ostane samostalna koliko god je to moguce.

Citat:
Konkretno u Subotici, a verovatno i u drugim mestima, kada treba da se kopa, bere voce ili tako nesto niko se ne prijavljuje.

Ako si gladan, tezak je i sam zivot, a kamoli rad. Koliko djece ode u skolu praznog stomaka? Da li se neko zapita o tome? A ima i ljudi koji nece da rade. :)

Citat:
I ovo me je podsetilo na dogadjaj pre par godina kada sam cigancicu koji je prosio kupio sendvic, a on me mrko pogledao i bacio sendvic u smece!

Zacudjen si jer nije reagovao kako si ocekivao? Ako prose, obicno prose u grupama, jer znaju da ljudi zele dati djeci, a onda dodje neko stariji - ne mora majka, na primjer njihova baka ili druga rodjaka ili rodjak, i sta god oni dobiju, oni im pokupe, i mogu potrositi na hranu, a mogu i na cigarete, ili sta god drugo. Njima cesto ostane sheepak, pa se snalaze kako znaju i umiju. Mozda je mali znao da im nece biti drago sto nije skupio dovoljno novca, mozda ce ga tuci kasnije zbog toga, a ti mu nudis - sendvic!? Ne znas iz koje pobude reaguje, a i to malo dijete ima dignitet, nebitno sto ga vidis na ulici da prosi. Otkud znas koja mu je frka u glavi, a tako mali? Samo on zna svoju pricu. Jesi ga pitao da li hoce da mu kupis sendvic? Uradio si onako kako si najbolje mislio, a on nek' radi sa tim sta god mu volja. I ja im tutnem u ruku po koju cokoladu, ma gdje ona zavrsila kasnije - njihova je.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Majka i sin umrli od gladi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7417 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.