Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31092 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 10:09 - pre 211 meseci
Ugradio sam gas, ali jos nisam odradio atest... Interesuje me koliko jos mogu da se vozim kolima bez atesta. Rekli su mi u servisu da oni jednom mesecno samo rade atest. Da li ja mogu da se vozim dotle dok ne dodjem na red na atest.. I koja je procedura, jel moram otici u SUP ili slicno? Da li neko moze detaljno da mi objasni sta treba da uradim? I da li moram na istom mestu gde sam i ugradio gas da radim i atest? Koliko je to sve para? Cuo sam od nekih ljudi da se voze do sledece registracije..
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 11:29 - pre 211 meseci
Teoretski, možeš da se tako voziš do sledeće registracije i tehničkog pregleda... I da se do tada štrecaš svaki put kada vidiš patrolu saobraćajne policije na ulici... :)

Šalu na stranu, procedura je otprilike ovakva: prvo ideš u MUP i tražiš uput za odlazak na atest. Posle toga ideš do neke od institucija/organizacija/firmi ovlašćenih da naprave atest. Ako prođeš, sa tim njihovim papirom (atestom) ideš na tehnički pregled (jer su napravljene izmene na autu), a posle toga ponovo u MUP - da ti upišu promenu u saobraćajnu dozvolu...
Ne moraš da radiš atest na istom mestu gde si ugradio gas. Štaviše, većina tih servisa i nema ovlašćenje da radi te ateste (taman posla da i to rade - prvo ti ugrade, a onda ti izadaju atest za svoj rad. To treba da radi neko nezavisan i proceni urađeno i kaže jel' valja ili ne...)...

p.s. Sve ove radnje može da uradi samo vlasnik vozila (moguće je da može i sa nekom vrstom punomoći)...
Cene će ti reći neko ko je ovo skoro odradio... Ja se spremam takođe da odem, ali nikako da nađem "vremena"...

[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 06.11.2006. u 12:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 11:56 - pre 211 meseci
Da li to znaci da moram ponovo da registrujem auto?! Pa registovao sam ga pre 2 meseca!
Nacuo sam da je atest oko 50e.. Ljudi, pa to je bre obicna otimacina para.. Te boce su ionako vec atestirane.. Neko se setio pa dize debelu lovu na tome.. Uf!
Jel se placa i taj zahtev u mupu?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 12:08 - pre 211 meseci
Mislim da atest u NS-u rade na FTN-u i da je manje od 50 eura...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Plavusica
Beograd

Član broj: 86753
Poruke: 22
82.117.195.*



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 12:19 - pre 211 meseci
ne, ne moras ponovo sada registrovati kola, vec sledece godine kada ti bude bilo vreme za registraciju tada uzmi i atest! Koliko ja znam to se u Bg-u radi na Masinskom fakultetu ili tamo gde si i ugradio uredjaj, u svakom slucaju prvo moras uzeti papire od ``prodavca``, zatim se sve to nosi Ljermontovu i kada na kraju preracunas papire, takse i sve ostale gluposti sve ti to izadje preko 100 E, bar sam ja toliko platila prosle godine! CISTA KRADJA!!!
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 12:41 - pre 211 meseci
Cccc... Mamicu im!
A sta ako me sada uhvate panduri bez atesta sto vozim?
 
Odgovor na temu

Plavusica
Beograd

Član broj: 86753
Poruke: 22
82.117.195.*



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 13:11 - pre 211 meseci
nemam pojma... ali mislim da oni to i ne proveravaju, mada ... sve zavisi kakve si srece! Koliko ja znam atest ti je potreban samo zbog registracije. U nekom od prethodnih brojeva casopisa SAT su pisali o tome, probaj sve tacnije da saznas ili preko njih ili preko Instituta iz Vince.
Bilo bi dobro da na forumu imamo i nekog pandura.... ali mislim da je to mission impossible!!!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 13:48 - pre 211 meseci
Ako si u Beogradu najbolje da odes u AMSS, tamo je najmanje cimanje za atest.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 14:16 - pre 211 meseci
Citat:
MatezYU:  Te boce su ionako vec atestirane.. Neko se setio pa dize debelu lovu na tome.. Uf!
Jel se placa i taj zahtev u mupu?

Pa ne proveravaju oni boce, vec gasnu instalaciju...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Plavusica
Beograd

Član broj: 86753
Poruke: 22
82.117.195.*



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 14:45 - pre 211 meseci
... u principu ako imas vezu za tehniki atest ti i ne treba! Mislim da nasi panduri jos uvek nisu na tom nivou da se u to razumeju!!!
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
212.200.218.*



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?06.11.2006. u 19:27 - pre 211 meseci
Citat:
MatezYU: Da li to znaci da moram ponovo da registrujem auto?! Pa registovao sam ga pre 2 meseca!
Nacuo sam da je atest oko 50e.. Ljudi, pa to je bre obicna otimacina para.. Te boce su ionako vec atestirane.. Neko se setio pa dize debelu lovu na tome.. Uf!
Jel se placa i taj zahtev u mupu?


Ne, ne radiš/plaćaš ponovo registraciju, već samo upisuješ tu izmenu na vozilu u saobraćajnu dozvolu...

Da, plaćaš i neku taksu u MUP-u...

Šta ako te uhvate panduri? Pa vidi, ako primete (namirišu) da imaš ugrađen gas, a to ne piše u saobraćajnoj (u polju "napomene", a imaš i nalepnicu za bocu, plus jednu malu za zadnji vetrobran), imaju verovatno osnova da te kazne/pošalju na vanredni tehnički pregled, a onda ti ionako sledi atest (jer bez njega (teoretski) ne možeš da prođeš tehnički)...
Mada, i ja znam dosta ljudi koji (zahvaljujući "vezama") nikad nisu oterali auto na tehnički, već su samo davali dokumenta i tako sve "sređivali", pa se i danas voze neispravnim automobilima, a o nekom atestu gasa da i ne pričamo. Naravno, to je kažnjivo po zakonu (savest da im i ne pominjem, odnosno da takvim autom voze sebe i svoju porodicu)...

Uradi zato ipak taj atest i poštedio si se štrecanja i razmišljanja. Otimačina para ili ne (verovatno jeste), no to je ipak kakav-takav mehanizam države kojim se kontroliše kvalitet (sigurnost) cele instalacije....Uostalom, sve će ti se to ionako brzo otplatiti kroz duplo jeftiniju vožnju
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?07.11.2006. u 01:54 - pre 211 meseci
[offtopic]
"Pa ne proveravaju oni boce, vec gasnu instalaciju..."

Upaljacem ili sibicom?! :)

Poz,
Sale
[/offtopic]

A ako te panduracija nahvata, samo ih zamoli da ti pisu da nisi vezan ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

ELEKTRO_n

Član broj: 119534
Poruke: 44
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?07.11.2006. u 22:26 - pre 211 meseci
Spremam se i ja ugraditi plinski uredjaj u juga55, pa me zanima kolko ce me kostati "to" zadovoljstvo da se vozam jeftino?
Hoćete da trošite iracionalno a plaćate racionalno?!
http://elektron.150m.com/
.:Aparati za vraćanje el. i mechanik brojila:.
______________________________________
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?08.11.2006. u 06:13 - pre 211 meseci
Jos nesto me interesuje, recimo sada da uradim atest a do registracije imam jos 9 meseci. Da li mogu da izvadim zeleni karton i da idem u inostranstvo sa autom? Da li to predstavlja problem?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?08.11.2006. u 07:44 - pre 211 meseci
Možeš, naravno... U čemu bi uopšte bio problem?

Bitno je da ti je auto registrovan i ništa više...
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?08.11.2006. u 07:55 - pre 211 meseci
Citat:
ELEKTRO_n: Spremam se i ja ugraditi plinski uredjaj u juga55, pa me zanima kolko ce me kostati "to" zadovoljstvo da se vozam jeftino?


Kolega sa posla je pre para dana ugradio plin u svoju 55-icu i to zadovoljstvo ga je koštalo 160 evra... Tražio je najjeftiniju vraijantu, a uređaj je čini mi se neka kombinacija delova više proizvođača (ventil na boci Lovato, boca Lifam itd...), zbog smanjenja cene cele instalacije...
Kako mi je još rekao, cene ugradnje se (za Juga) u Novom Sadu kreću od 160 do 250 evra. Ovo poslednja cifra se odnosi na jedan poznat servis i (mislim) komplet Lovato uređaj...
 
Odgovor na temu

marindza
smed.palanka

Član broj: 36460
Poruke: 81
*.mainstream.co.yu.



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?08.11.2006. u 21:21 - pre 211 meseci
Ja sam sad skoro razgovarao sa jednim saobracajcem i bas ga pitam za atest itd,a on kaze da jos uvek moze da se vozi bez!
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
212.200.222.*



Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?08.11.2006. u 21:56 - pre 211 meseci
To je verovatno zbog neke "rupe" u zakonu, tačnije, panduri izgleda nemaju neki član zakona ili propis (kako li se to već zove) na osnovu koga bi vam pisali kaznu na licu mesta ako nemate atest plinske instalacije u autu...

No, kao što sam već rekao, neki inteligentan pandur (bez pošalica molim :)) bi se lako mogao dosetiti (ako se baš zainati da vam "doaka"), da vas uputi na vanredni tehnički pregled - koji sigurno nećete proći ako nemate taj atest - a to onda znači da ste upravljali neispravnim, prepravljenim (nebezbednim - kako god već) automobilom, što onda podrazumeva sigurno i neku veću kaznu, odnosno odlazak kod sudije za prekršaje...

No, to ja samo teoretišem. Vozite kako vam volja. Ja ću ipak prvom prilikom na atest - da me ne boli glava...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
62.108.116.*



+11 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?08.11.2006. u 22:28 - pre 211 meseci
Mogu da kazne i one sa ozvucenjem u autu koje nema atest jer opterecuje instalacije ili za frizider i djakuzi ako neko stavi. I ja mislim da zakon nije odredjen po pitanju toga vec ce radi na osnovu neke interne odluke policije sto je oduvek obicaj a nama se svodi na isto. Probleme mozete ocekivati kod registracije i prilikom prelaska granice.
Mislim da je to tek pocetak i da ce vremenom cena exploatacije plina biti 80-90% cene voznje na benzin. Veliki brat (ministar finansija) nas posmatra. Secam se price iz 80-ih kako se voznjom na plin izbegava placanje putarina i takvih stvari koje cine veci deo cene benzina pa treba prilikom registracije platiti neku globu.
 
Odgovor na temu

gorcilo

Član broj: 46707
Poruke: 266
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?09.11.2006. u 00:03 - pre 211 meseci
Plavci ti ne mogu nista ,jer jos ne postoji zakon kojim bi mogli da te kazne.Mogu da te zaustave i pokusaju nesto cisto da te zaplase ali nemaju nikakav osnov d bi mogli da te teraju da radis atest.jednostavno na njegovo da vozis bez atesta kazes mu da si sada ugradio plin i da upravo ides u sup po uput za atest.
Uput za atest se u supu placa 1100din,platis usput tehnicki pregled ako ne radis atest pri registraciji,i on kosta valjda nekih 3000-4000 zavisi gde ga radis.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koja je procedura za dobijanje atesta gasa u kolima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 31092 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.