Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje neuronske mreže - iskustva?

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Programiranje neuronske mreže - iskustva?

[ Pregleda: 8183 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
195.66.191.*

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Programiranje neuronske mreže - iskustva?18.05.2003. u 17:04 - pre 254 meseci
Planiram da kao temu za seminarski uzmem programiranje neuronske mreže u Javi. Osnove teorije neuronskih mreža sam manje-više proučio, skinuo sam sa Neta neke primere isprogramiranih NM i sad hoću da počnem sa izradom svog programa. Ono što me zanima je koliko je to posla (nemam mnogo praktičnog iskustva sa Javom).
Svi saveti su dobrodošli.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.satlynx.net

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Programiranje neuronske mreže - iskustva?19.05.2003. u 08:22 - pre 254 meseci
Moj bivši kolega Velibor Ilić se ozbiljno bavi veštačkom inteligencijom i neuronskim mrežama. Koliko mi je poznato radio je istraživanja na polju ubrzanog obučavanja neuronskih mreža, a čak je izradio nekoliko VCL komponenti za razvojno okruženje Delphi. Na njegovoj web stranici možeš pronaći neke tekstove u vezi ove teme, a možeš ga i lično kontaktirati. Adresa je:
http://solair.eunet.yu/~ilicv/index.html
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.ppp-bg.sezampro.yu



+62 Profil

icon Re: Programiranje neuronske mreže - iskustva?07.06.2003. u 20:13 - pre 254 meseci
Elem, evo mene prvi put na ovoj konferenciji, pa ako nesto odvalim, ne zamerite.
Isao sam na sajt u gornjem postu i pogledao ovlas radove Velibora Ilica. Vidim da je sve manje-vise radio u Delphi-ju, sto je (po meni) logican izbor; koncentrise se na sustinu (algoritme), a vrlo malo vremena gubi na programiranje user interface-a. Ne, ne pokrecem temu "koji je IDE bolji"; samo dajem neko moje vidjenje kao iskusan Delphi programer.
Sta u stvari hocu da kazem, ili bolje reci pitam? Evo o cemu se radi. Na jednom screenshot-u je prikazan ObjectInspector sa propertijima klase koja je ekvivalentna neuronskoj mrezi. Na OI-ju se vidi nesto kao BrojNeuronaSloj1, BrojNeuronaSloj2, BrojNeuronaSloj3...BrojNeuronaSloj10. Pitam se, da li je coveku bio problem da isprogramira user interface za unos proizvoljnog broja slojeva (sa njihovim brojem neurona po sloju), ili je postojao bas RAZLOG sto je broj slojeva zakucan na 10?
Pozdrav

Rajko
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
216.252.190.*

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Programiranje neuronske mreže - iskustva?10.06.2003. u 04:00 - pre 254 meseci
Pa da, u pravu si. Pogledao sam sajt još ranije, ali nisam to primetio. Inače, većina primera koje sam skinuo sa neta ima opciju unosa proizvoljnog broja slojeva i neurona, nije uopšte problem da se implementira.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Programiranje neuronske mreže - iskustva?

[ Pregleda: 8183 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.