Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija od stana do PTT ormarica

[es] :: Fiksna telefonija :: Instalacija od stana do PTT ormarica

[ Pregleda: 7919 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 11:01 - pre 211 meseci
Dobio sam novu telefonsku liniju i majstori su mi rekli da treba da "odradim" instalaciju od stana do PTT ormarica u prizemlju.
Zivim kod Fontane (Carina) i imam kablovsku (PTT KDS).
Pretpostavljam da je skoro nemoguce provesti kabl od uticnice u mom stanu do PTT ormarica (putem kojim ide postojeca linija). Da li to majstori mogu da urade, ili je jedino resenje da idem pored instalacije za PTT KDS (stavio bih kanalice pored njihove kanalice).
Koliko majstori uzimaju za takav zahvat (po metru).

Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 13:03 - pre 211 meseci
Izgleda da su im takvi propisi, meni su doveli novu liniju pre neku godinu i morali smo sami da razvodimo do stanova. Pošto ste verovatno svi dobili nove linije, najbolje da angažujete nekog majstora da odradi celu zgradu. Ako nemate koga, skoro sam siguran da će da se pojavi neki majstor koji nudi te usluge, možda baš oni koji su doveli do zgrade. ;)
Pominješ utičnicu u stanu, kakva je postojeća instalacija? Odakle dolaze ti kablovi?
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 15:11 - pre 211 meseci
Pa postoji instalacija u celoj zgradi, ali ja sam trazio (i odobrili su mi) novu liniju. Cini mi se da nema sanse da prodje kabal kroz postojecu instalaciju (zgrada je iz '62.).
Bilo bi dobro ako je neko skoro uvodio novu liniju, a da zivi oko Fontane-da mi napise svoja iskustva. Bas me zanima kako su mu doveli paricu do stana!

(Postojeca instalacija je klasicna- PTT ormaric kod lifta u prizemlju i gomila kablova koja ulazi u crevo koje ide u zid)
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+62 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 17:59 - pre 211 meseci
Iako ti sad to deluje tesko, mislim da ti je guranje nove parice kroz postojece crevo najlaksa varijanta.

Prvo pregledaj kuda ide postojeca instalacija - verovatno na svakom spratu takodje postoji neki razvodni orman u kome se od glavnog vertikalnog voda siri horizontalni razvod do stanova. Ako tako nesto postoji, ostaje ti samo da nadjes kljuceve tih ormana, nabavis sajlu za provlacenje kablova i zasuces rukave... Krenes od prizemlja na gore (ili obrnuto) i guras sprat po sprat...

Srecno
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
195.252.116.*

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 19:35 - pre 211 meseci

Posto si naveo da je zgrada iz 62 god instalacija je verovatno provucena kroz Bergman cevi koje su obicno veceg promera snopa koji ide kroz nju.
Zica je verovatno 0,8mm sto znaci da uradis sledece:

Nadjes jednog ortaka,otvorite sve prolazne dozne i krenite tako sto ces pomocu svoje postojece parice izvuci druge 2 parice i resen problem.

Mogu ti reci da fora pali u 90% slucajeva,ja sam tako po blokovima izvlacio i po 10 spratova bez problema.

poz.\


Citat:
AstroDule: Dobio sam novu telefonsku liniju i majstori su mi rekli da treba da "odradim" instalaciju od stana do PTT ormarica u prizemlju.
Zivim kod Fontane (Carina) i imam kablovsku (PTT KDS).
Pretpostavljam da je skoro nemoguce provesti kabl od uticnice u mom stanu do PTT ormarica (putem kojim ide postojeca linija). Da li to majstori mogu da urade, ili je jedino resenje da idem pored instalacije za PTT KDS (stavio bih kanalice pored njihove kanalice).
Koliko majstori uzimaju za takav zahvat (po metru).


Ova varijanta ti ne pije vodu jer koliko ja znam KDS majstori buse rupe kroz ploce knap za svoje kablove.
Ljubac
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 20:06 - pre 211 meseci
Citat:
ljubac: Nadjes jednog ortaka,otvorite sve prolazne dozne i krenite tako sto ces pomocu svoje postojece parice izvuci druge 2 parice i resen problem.

Mogu ti reci da fora pali u 90% slucajeva,ja sam tako po blokovima izvlacio i po 10 spratova bez problema.
Problem je u onih 10% pošto ako ne uspe ostaje i bez postojeće linije. ;)
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.yu.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 20:47 - pre 211 meseci
Citat:
calexx: Problem je u onih 10% pošto ako ne uspe ostaje i bez postojeće linije. ;)

Tako je, toga se najvise plasim. Naime plavo bela parica je dosta kruta i ne znam kako ce se ponasati na krivinama, a od dozne na spratu do moje uticnice ima bar 3 krivine (90 stepeni)
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
195.252.116.*

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 21:15 - pre 211 meseci
Citat:
AstroDule: Tako je, toga se najvise plasim. Naime plavo bela parica je dosta kruta i ne znam kako ce se ponasati na krivinama, a od dozne na spratu do moje uticnice ima bar 3 krivine (90 stepeni)


Ma ako dodjes do od izvodnog ormana do svog sprata onda si na konju,do gajbe je posle ok evo dizem procenat na 99%.

mali savet> SAPUN ili tecnost za sudove je zakon.
Ljubac
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
212.200.240.*



Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 21:37 - pre 211 meseci
Ja sam imao slican problem i resio sam ga tako sto sam uveo ISDN. Bio sam dvojnik i kupio sam novu liniju. E sad, meni su ovi iz Telekoma hteli da razvedu liniju samo sto je problem bio u tome sto je ormaric kod nekog dede u garazi, taj deda ne zivi u mojoj zgradi vec 5-6 godina ali je zadrzao garazu i ne moze niko da ga uhvati da dodje i pusti instalatere. Pa sad moze da se nekako pridje iz moje garaze ali sa spoljne strane...sve u svemu ja sam odustao od daljeg cimanja i trampio sam tu novu liniju i dvojnicku za ISDN. A na ISDN su me nakacili preko postojece instalacije, samo su je premestili sa dvojnicke parice na ovu cistu.

Mislim da ti je najlakse da lepo trampis te dve linije za ISDN (ne placa se nista) i dobices svakako bolju uslugu nego sa dve pojedinacne obicne linije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica10.11.2006. u 22:05 - pre 211 meseci
Ja sam razmišljao i dalje, kada su nam uvodili nove žice provukao sam do stana dve parice pa pošto sam kasnije uzeo ISDN, druga parica je i dalje tu i čeka sledeću priliku. :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica11.11.2006. u 16:19 - pre 211 meseci
Slusaj ovo sta ti ljubac kaze. Ja nisam znao za foru, nego sam morao da je "izmislim" pa sam 10 dana razmisljao kako, nabavio sam cak i profesionalnu sajlu za te stvari, ali nije pomogla jer je crevo bilo previse popunjeno. Kad sam se setio ovoga sto on kaze, zavrsio sam sve za sat vremena. Majstor je trazio 2.000 dinara, a ja nisam hteo ni da cujem za majstora - za mene je bio pravi izazov da to sam uradim!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

conexal
BGD

Član broj: 90180
Poruke: 5
195.252.116.*

Sajt: www.conexal-telecom.co.sr


Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica12.11.2006. u 06:56 - pre 211 meseci
to sa 2 soma je jos jeftino.

pojedinci traze 10 e po spratu

pozdrav
Bane
 
Odgovor na temu

ananija
Vladimir
Beograd

Član broj: 102335
Poruke: 72
212.200.219.*



+6 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica12.11.2006. u 11:21 - pre 211 meseci
prvo bi trebalo da se posavetujesh,da vidi prostor,neko ko je to vec radio, jer je tebi najveci problem prvi sprat,oni koji su radili znaju zashto. Od PTT ormana ti krece sva instalacija, do prvog sprata je imash najvise,a nakon toga na svakom sledecem spratu za broj stanova manje. kao po nekom pravilu te plavo-bele zice su 0.6,0.8 te bi nakon prvog sprata bez problema uz sajlu mogao sam da postavish instalaciju. Moja preporuka bi ti bila da izvlacenje stare instalacije radi postavljanja nove bude poslednja mogucnost, jer je tvoja parica od PTT ormana "upletena" u ostavlu instalaciju i moze da budesamo dupli posao,moze ali ne mora.Pozovesh ortaka,nadjete sajlu(idijotizam je da kupujesh), kupish par piva,uzmesh sredstvo za pranje sudova(da podmazes,ako zatreba) i za dva sata ste gotovi. Srecan rad
.... je.. se Mitru kad' popije litru ....
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.yu.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica12.11.2006. u 11:57 - pre 211 meseci
Prica je zavrsena :) SRECNO
Kad sam krenuo da malo povucem kabl iz uticnice- kabl je PUK'O. Naime zice su bas trule, pa nisam hteo da rizikujem da mi na pola puta pukne.
Uspeo sam iz PTT ormarica u prizemlju da izvucem novu paricu do dozne na mom spratu, a tu sam usao u kanalicu od PTT KDS-a i pravo do stana.
Hvala na savetima.
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

conexal
BGD

Član broj: 90180
Poruke: 5
195.252.116.*

Sajt: www.conexal-telecom.co.sr


Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica14.11.2006. u 08:56 - pre 211 meseci
Sine Mitre koliko smo ih samo ja i ti odradili uz pomoc piva i deterdzenta.

N.Varos


Bane
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica14.11.2006. u 17:20 - pre 211 meseci
Ja sam to uradio bez greške. Ormarić je iza ulaznih vrata ali baš na zidu moje dnevne sobe. Čim smo izvukli kabl iz ormarića, izbušili rupu i tu gurnuli dve parice, jedna je rezervna ali neću da imam problem da gurnem još 10. Po stanu mi je lako da razvučem kako god hoću.
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica15.11.2006. u 00:28 - pre 211 meseci
Citat:
conexal: Sine Mitre koliko smo ih samo ja i ti odradili uz pomoc piva i deterdzenta.

N.Varos


Kad nema deterdženta dobro posluži i svinjska mast. A za provlačenje kablova kroz podzemnu kablovsku kanalizaciju najbolje pomoćno sredstvo je ŽIVA MAČKA!!!
 
Odgovor na temu

ljubac
Cvijanovic Ljubomir
Privatnik Telekomunikacije
Borca

Član broj: 21111
Poruke: 281
195.252.116.*

Sajt: www.gtelefon.net


+10 Profil

icon Re: Instalacija od stana do PTT ormarica15.11.2006. u 07:32 - pre 211 meseci
Citat:
Guda: Kad nema deterdženta dobro posluži i svinjska mast. A za provlačenje kablova kroz podzemnu kablovsku kanalizaciju najbolje pomoćno sredstvo je ŽIVA MAČKA!!!






Dali si znao da se za provlacenje vecih kapaciteta kroz kablovsku kanalizaciju koristi industrijski vazelin?Verovatno je dobar i za instalacije.


pozdrav
Ljubac
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Instalacija od stana do PTT ormarica

[ Pregleda: 7919 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.