Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sound forge - snimanje pesme

[es] :: Audio softver :: Sound forge - snimanje pesme

[ Pregleda: 7497 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Sound forge - snimanje pesme12.11.2006. u 23:08 - pre 212 meseci
U Sound forge sam snimio nekoliko pesama i kada sam hteo jednu da izdvojim na poseban folder išao sam sa kopy i paste, ali sam dobio snimak koji je znatno ubrzan. Kako da to uradim sa ove dve naredbe, a da bude normalna brzina pesme. Na kraju sam obrisao sve pesme sem one koja mi je trebala i ona je sama ostala u tom folderu i onda sam one druge pesme ponovo usnimavao na drugi folder i izgubio silno vreme.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Sound forge - snimanje pesme13.11.2006. u 00:55 - pre 212 meseci
Mozda si snimak koji ima sample rate od 44.100 Hz pokusao da paste-ujes u prozor koji je predvidjen za snimak od 48.000 Hz (mada SF obavestava kada tako nesto pokusas da uradis)...proveri u donjem desnom uglu Sound Forgea sa kojim sample rate-om radis.
 
Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Sound forge - snimanje pesme13.11.2006. u 05:45 - pre 212 meseci
Tačno to. Video sam da piše nešto tako, ali nisam znao šta to znači. Dobro, kako sada da napravim da to ide onako kako treba? Imam Sound forge 5, stara verzija, s obzirom da postoji i 8, ali dobra je, radi posao. Međutim, išao sam na opciju help da vidim šta tamo piše. I video sam. Piše svašta, objašnjeno je super, ali ima jedan strahovit problem. Sve što piše je na engleskom. S obzirom da sam slab sa tim jezikom, i da postoji velika verovatnoća da neću najlepše da prevedem nešto, postoji li neki sajt gde na lepom našem jeziku piše kako se rukuje ovim programom.

[Ovu poruku je menjao parmin dana 13.11.2006. u 07:02 GMT+1]
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Sound forge - snimanje pesme14.11.2006. u 21:54 - pre 212 meseci
Citat:
parmin: kako sada da napravim da to ide onako kako treba?

Pa jednostavno, fajlove koji su na 48.000 Hz nemoj da mixujes sa onima koji su na 44.100...ako iz nekog razloga treba da ih mixas ili da ih lepis jedan na drugi, moras da uradis resamplovanje jednog od njih, tj. ides na Process > Resample i odaberes sample rate u kom ces da radis...
Sto se tice uputstva za Sound Forge, ja sam negde naisao na srpski tutorial, ali da me ubijes, ne secam se gde...ako naletim na njega, sigurno cu ga uploadovati.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Sound forge - snimanje pesme19.11.2006. u 21:53 - pre 212 meseci
Ako si se odlucio za Sound Forge mislim da nije skupa investicija odvojiti par stotina dinara za knjigu (imas verziju 6 i 8 ) . Posto si slab sa engleskim knjiga ce ti sigurno pomoci da ovladas osnovama ovog programa . U podesenjima uvek ima sitnih stvari koje ti kasnije pomazu u radu . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

dabass
aleksandar matejic

Član broj: 77723
Poruke: 74
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Sound forge - snimanje pesme26.12.2006. u 14:03 - pre 210 meseci
Ma sta ima veze sto ti ne ide englesi, ionako sve strucne stvari kazemo na engleskom ili nesto izmedju :)

kao ono pastujes, risemplujes itd! Tu ti srpski i ne treba ;)

A ja recimo jos koristim SF6. zavrsava mi sve sto mi treba i nisam ni instalirao ni 7 ni 8,

Zato nemoj da se opterecujes oko toga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Sound forge - snimanje pesme

[ Pregleda: 7497 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.