Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpsko i Srbijansko

elitemadzone.org :: MadZone :: Srpsko i Srbijansko
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23609 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 10:46 - pre 211 meseci
Citat:
ton_majstor
Rodbina moje žene su "Srbi iz Hrvatske", ne zovu se "Hrvatijanci"... jel'te. A još bolje, Hrvati iz Hrvatske su "samo" Hrvati. Ovi iz Srbije ih ne zovu Hrvatijanci, ne daj Bože!


Pa ne zovu se Hrvatijanci jer nisu iz Hrvatije, ali nema veze. Iako, primetices da ni u jednoj -ska zemlji ne zive -anci.
Ali kao sto rekoh, nebitno. Razumem da te to smeta, ali probaj da se ne nerviras toliko oko toga. Sta ja treba da kazem kad me neko iz BG-a zove Vojvodjaninom...to je ipak mnogo uvredljivije.
anti-heroin spree
 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 10:58 - pre 211 meseci
Citat:
ton_majstor: Odmah da se dopunim...

Svima je ostala u glavi ova pesma slavnog Branka Radičevića (1824-1853):

...
Eto, on je:



3. On im je tepao. :))

Vidio je ljepotu raznolikosti.
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 11:43 - pre 211 meseci
Fuzz, za rodbinu sam se malko šalio, pošto nisu Hrvati... al' najpre će da budu Srbi iz Zapadne Slavonije!

A "Vojvođanin" nije pežorativno, naprotiv! Vrlo je konkretno, stvara jasne predstave o vrednoći, mentalitetu (i ishrani!)

Što to tebe vređa!??

Mada, ja Vas sve tamo zovem: "Prečani"! Dolazi od "preko", "preko reke", "prekoputa"... starinski izraz, koristili ga moji baba (prečanka!) i deda, a oni su ljudi sa kraja XIX i početka XX veka.

E, sad... ako te (Vas) i to ljuti... prestaću!

@djevojka: naravno, potpuno nevino, iskreno i razdragano... koliko mu je to TBC dopuštala.

Pozdrav!
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 11:48 - pre 211 meseci
Brate kada vidim ekipu koja se promovise kao Vojvodjani, pegla mi se, tako da...
Ali precani je ok...nisu deda i baba bili ludi :)
A prednost je sto i ja tebe mogu da zovem isto. Ustvari...ja cu tebe zvati prekijanac :)
anti-heroin spree
 
0

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 12:46 - pre 211 meseci
Citat:
Fuzz: Pa ne zovu se Hrvatijanci jer nisu iz Hrvatije, ali nema veze. Iako, primetices da ni u jednoj -ska zemlji ne zive -anci.
Ali kao sto rekoh, nebitno. Razumem da te to smeta, ali probaj da se ne nerviras toliko oko toga. Sta ja treba da kazem kad me neko iz BG-a zove Vojvodjaninom...to je ipak mnogo uvredljivije.


Ma jel onda su iz Spanije Spanijanci a ne Spanci?!
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 12:55 - pre 211 meseci
Citat:
Fuzz:  Iako, primetices da ni u jednoj -ska zemlji ne zive -anci.


anti-heroin spree
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 13:29 - pre 211 meseci
Kako?!
A zemlja Ganska u kojoj zive Ganci?
;-)
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.dialup.neobee.net.



+39 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 20:44 - pre 211 meseci
Citat:
Razumem da se Albanac buni kad ga nazoves Siptarom, ili Rom kad ga nazoves Ciganinom


e pa ja ne razumem zasto se bune ako ih zoves siptarima kada sami sebe tako zovu...a sto se tice cigana ne znam sta izvorno znaci rec cigan ali ne mora da bude uvredljiva, zavisi kako ti gledas na to...pomisli samo na pesme djoleta balasevica
 
0

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 21:31 - pre 211 meseci
ton_majstor:

Nema ovde svađe oko ovoga, nego je vrlo jednostavno: Ne volim da me zovu srbijanac! Tačka

Slažem se.

I ne sviđa mi se da me neko zove SRBIJANKA.

Kad govorimo o nekome, obično ga imenujemo po ličnom imenu (na primer Žika iz Srbije, ili Pera iz Čačka) ili pak Šumadinac, pa samim tim određujemo da osoba živi u Srbiji. Stoga srbijanac doživljavam uvredljivo (na ličnom primeru sam se uverila da je i upotrebljeno u takvoj nameri).
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko14.11.2006. u 21:43 - pre 211 meseci
Pa zloupotrebljava se jednako kao i Bosanac, Hercegovac ili Crnogorac.
anti-heroin spree
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 16:35 - pre 211 meseci
Pre neki dan sam u drugoj temi nazvao coveka Crnogorijancem, tema je uklonjena ja sam popio grdnju zbog vredjanja...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 17:19 - pre 211 meseci
@Broker,

Grdnja je bila mahom zbog neceg drugog, ali sada je to OT.

Ne znam sta da mislim oko "Srbijanac" - ali fakat je da bi trebalo promeniti referentnu literaturu ako postoji neki dovoljan broj ljudi kojima je termin "Srbijanac" uvredljiv.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 17:30 - pre 211 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne znam sta da mislim oko "Srbijanac" - ali fakat je da bi trebalo promeniti referentnu literaturu ako postoji neki dovoljan broj ljudi kojima je termin "Srbijanac" uvredljiv.


Da, stvarno bi to bilo najbolje, onda bi se javila braca sa svih strana koja bi se zalila na slicne "problematicne" reci i eto nama novog jezika po volji naroda.
I dalje ne razumem tu fobiju oko Srbijanaca, jos niko da mi objasni tu uvredljivu notu, niti je rec bas tako mlada (starija od svih clanova na forumu), niti ima ikakve veze sa Hrvatima, ratnim odnosima ili ne znam s kim u regionu. Ako je neko klaustrofobican to je njegov licni problem - nema veze sa postojecih jezikom, valjda je cilj da se postojeci recnik prosiruje a ne smanjuje.

Ako bude referendum za Srbijance, ja sam za :)
 
0

enes_k1
LG GSM product manager
Sarajevo

Član broj: 18988
Poruke: 186
*.europronet.ba.

Jabber: enes_k1@hotmail.com
ICQ: 341779218


+7 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 18:30 - pre 211 meseci
E da pitam i ja nesto. Posto sam ja rodjen u Srbiji , a po "nacionalnosti" ( vjeroispovijesti ) sam Musliman. I imam drzavljanstvo republike Srbije, sta sam ja Srbin ili Srbijanac ? Posto mi u Bosni ne daju da sam Bosanac, a ja necu da sam Bosnjak :)
'Ajde neko pametan neka mi odgovori.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 18:54 - pre 211 meseci
Srbin brate. To sto si muslimanske veroispovesti, ne pravi nikakvu razliku.
 
0

sezam
Novi Sad

Član broj: 25634
Poruke: 18
82.208.195.*



+2 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 19:12 - pre 211 meseci
Ako je on Srbin, ti si Musliman. Cista matematika.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 19:17 - pre 211 meseci
Matematika ti je losa - jer bi onda i svaki Amerikanac, Francuz, Nemac bio "musliman" jer ima Francuza, Amerikanaca, Nemaca, itd... koji su muslimanske veroispovesti.

Ako covek ima drzavljanstvo Republike Srbije - on je Srbin po drzavljanstvu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
195.252.78.*



+294 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 19:29 - pre 211 meseci
Svaki čovek ima slobodu izbora o tome kako će se (i da li će se) nacionalno izjasniti. Enese, niko ti ne može i ne sme reći kako da se izjašnjavaš. Možda se osećaš kao Musliman, možda kao Srbin, možda kao Bosanac - to je tvoj izbor.

edit:sad vidim tek

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako covek ima drzavljanstvo Republike Srbije - on je Srbin po drzavljanstvu.


Ivane, ne bih se složio. Mislim da reč "Srbin" označava isključivo osobu koja je srpske nacionalnosti, a ne i srpskog državljanstva.

[Ovu poruku je menjao Emilio Ranchez dana 15.11.2006. u 20:40 GMT+1]
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 19:40 - pre 211 meseci
Citat:
Emilio Ranchez: Svaki čovek ima slobodu izbora o tome kako će se (i da li će se) nacionalno izjasniti. Enese, niko ti ne može i ne sme reći kako da se izjašnjavaš. Možda se osećaš kao Musliman, možda kao Srbin, možda kao Bosanac - to je tvoj izbor.


Nije stvar kako se neko oseca ili kojoj naciji/veri pripada, dakle ako je neko drzavljanin Srbije on je automatski Srbin, Bosne Bosanac itd. (dakle po drzavljanstvu)
Pazi osim komplikovanog Balkana, svuda u svetu te ljudi pitaju odakle si, niko te nece pitati sta si ti tacno, koje nacije ili vere.

E sad, sto na tom istom Balkanu postoje varijacije tipa Srbijanac, Bosnjak, Hercegovac, Musliman itd je stvar regionalnog karaktera.

Sve u svemu ako neki Svedjanin pita nekog Muslimana iz Sandzaka odakle je, on ce odgovoriti iz Srbije, sto je tom istom Svedjaninu dovoljno da zakljuci da je on Srbin, kraj price.


Citat:
Emilio Ranchez: Ivane, ne bih se složio. Mislim da reč "Srbin" označava isključivo osobu koja je srpske nacionalnosti, a ne i srpskog državljanstva.


Znaci Zinedin Zidan nije Francuz?
 
0

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.net.upc.cz.

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Srpsko i Srbijansko15.11.2006. u 20:07 - pre 211 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Matematika ti je losa - jer bi onda i svaki Amerikanac, Francuz, Nemac bio "musliman" jer ima Francuza, Amerikanaca, Nemaca, itd... koji su muslimanske veroispovesti.

Ako covek ima drzavljanstvo Republike Srbije - on je Srbin po drzavljanstvu.


Ne vidim kako neko može da bude Srbin po državljanstvu! Može da bude Srbin po nacionalnosti. Pa zašto su se onda onoliko borili da u preambuli ustava piše onaj dio o Srbima ako su svi koji žive u Srbiji Srbi???
Ivane, čak i ako je tvoja tvrdnja tačna (u šta sumnjam) mislim da se sa njom ne bi složila velika većina nesrba u Srbiji. I sa pravom!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Srpsko i Srbijansko
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23609 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.