Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?

[es] :: C/C++ programiranje :: Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?

[ Pregleda: 3451 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Katja_Zap
Grad

Član broj: 37817
Poruke: 100
*.bb.online.no.



Profil

icon Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?13.11.2006. u 11:03 - pre 212 meseci
Imam miktorontroler 89S8252 i ja bih da s pomoc programa ISP unesem test program iz zbirke primjera. Povezem sve kako treba, ali ne uspijevam. Programator uvijek ima jednu upaljenu LED-icu. Kad se i ugasi ( kod resetiranja ), aktivira se pri svakom pokusaju unosa programa. Poruke koje dobivam prilikom pokusaja unosa su slijedece:

- Verification error at 0001h
- EEPROM failed verify
- Warning: No lockbits have been enabled. Use project manager to enable them
- One or more parts of Auto-Program failed

Kod toga su:
Operacija “ Read device into current buffer ” - uspjeshna
Operacija “ Verify device ( EEPROM ) against current buffer ” - uspjeshna


Ima li ko kakvu ideju sta dalje da radim ?
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?21.11.2006. u 11:11 - pre 211 meseci
Ja ovaj C ne znam :(.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Devious

Član broj: 30352
Poruke: 15
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?04.12.2006. u 07:21 - pre 211 meseci
Zar se to ne programira u ASM-u?
 
Odgovor na temu

Katja_Zap
Grad

Član broj: 37817
Poruke: 100
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?04.12.2006. u 22:54 - pre 211 meseci
" Zar se to ne programira u ASM-u? "

Ne znam. Imam nekoliko primjera i opisan postupak unosa, ali kao sto rekoh ne sljaka. Imam kompajlirane ' .hex ' zapise i njih pokusavam da unesem, ali javljaju se navedeni problemi. Program se pise u " C " ili " C++ ", a ondak se kompajlira
( Keil microvision2 ) pa se dobije citav niz nekakvih zapisa ( nepoznate namjene ), a medju njima je i spomenuti ' .hex '. Imajuci i program u ' C ' jeziku probao sam s pomocu ' Keil-a ' da kompajliram, ali ni to ne ide. Ipak, da bi imako kakav-takav motiv da se s njim borim, moram da ucinim prvi korak, ali ocito ni dotle nisam dobacio, ama ne samo ja vec niko na forumu izgleda da ne zna.

Nego, ono ' .sczg ' ili kako vec bi.... jel' to ' Sava ' ili sta ? Ako jeste, daj priupitaj, ako ti nije mrsko, kojeg FER-owca. Ima ih tamo na copore.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?05.12.2006. u 15:33 - pre 211 meseci
I dalje ovo nije pitanje za c, idi na forum o mikrokontolerima pa tamo pitaj, uostalom probaj da iskljucis verifikaciju :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Unos programa u EEPROM mikrokomtrolera ?

[ Pregleda: 3451 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.