Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da moja supruga dobije hrvatski pasos?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako da moja supruga dobije hrvatski pasos?

[ Pregleda: 8331 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranpan

Član broj: 121466
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Kako da moja supruga dobije hrvatski pasos?15.11.2006. u 20:32 - pre 212 meseci
Skoro sam se oženio pa me zanima da li moja supruga može da dobije hrvatski pasoš? Ja posedujem putovnicu i domovnicu,odnosno imam dvojno državljanstvo Republike Hrvatske i Republike Srbije pa me zanima da li moja supruga na osnovu mene može da dobije putovnicu? Moja supruga je rođena u Srbiji i nije hrvatskog porekla.U nadi da će mi neko pomoći puno se zahvaljujem. POZDRAV
 
Odgovor na temu

kiconii
Krunoslav Kolar

Član broj: 122272
Poruke: 5
212.200.52.*



Profil

icon Re: Kako da moja supruga dobije hrvatski pasos?23.11.2006. u 00:22 - pre 211 meseci
Pozdrav.

Koliko ja znam da vasa supruga ne moze dobiti putovnicu na osnovu vase.
Ali najbolje je da to proverite u Hrvatskom konzulatu u Subotici nazovite 024/988 i trazite broj HR konzulata i proverite.
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
82.208.195.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: Kako da moja supruga dobije hrvatski pasos?23.11.2006. u 23:43 - pre 211 meseci
Ja sam u istoj situaciji i raspitivao sam se u hrvatskom konzulatu u Subotici, od službenice sam dobio odgovor da je moguće dobiti domovnicu za suprugu ali ona mora biti prijavaljena u Hrvatskoj činimi se najmanje godinu dana pa tek onda da se aplicira, tako da sam zaključio da je teoretski moguće ali praktično jako teško izvodljivo, bar za sada je takav zakon. Ali najbolje je da se i sam raspitaš.

Na ovom postu sam već napisao broj telefona konzulata pa da se ne ponavljam sa pričom telefon hrvatskog konzulata u Subotici

Ako saznaš nešto novo i korisno ti javi. Pozdrav.

You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako da moja supruga dobije hrvatski pasos?

[ Pregleda: 8331 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.