Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta li mi je sa rukom?

elitemadzone.org :: MadZone :: sta li mi je sa rukom?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 41392 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?23.11.2006. u 16:23 - pre 211 meseci
Citat:
_djevojka_: Je l' nehumano sto sam ovo direktno napisala, ili je nehumano da sjedi kod kuce i gleda kako mu se redaju zdravstveni problemi?


Napisala si u svom tipično prijatno-ljubaznom tonu. Izgleda da ovde niko ništa ne zna dok im ti ne otvoriš oči. Sreća pa si uvek pri ruci.

P.S.
Pominjanje ruke nije u direktnoj vezi sa ovom temom.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?23.11.2006. u 16:25 - pre 211 meseci
@bakara,
Ako @time zeza, neka zeza, bar ce imati oko cega da se smije. :) Meni ne smeta. Bolje to nego da zezne svoju ruku.
Btw, kako tvoja noga?

@Bryan Fury,
Jest', velika steta sto ne pakujem sve u zadovoljavajucu ambalazu.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?22.12.2006. u 09:58 - pre 210 meseci
@time,
Citat:
znaci situacija je sledeca.utrnula mi je leva ruka ali ne skroz.najvise osecam da mi je utrnuo mali i domali prst pa sve do lakta donjom stranom.osecam i u ostatku sake ali ne tako intezivno ustvari u ostatku sake osecam da nemam bas ful kontrolu i snage dok "bockanja" nema.ovo traje vec nekih 7 dana.i ranije mi se to desavalo ali prodje.sta li moze biti problem?

I sta se na kraju desilo? Da li si nesto konkretno uradio povodom tog problema ili je proslo, pa cekas kad ce ponovo?
 
Odgovor na temu

nesa detektor
Matejevic Nenad
traktorista
Zajecar

Član broj: 242752
Poruke: 24
*.zajecar-web.net.



Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?10.12.2012. u 18:46 - pre 138 meseci
Pozdrav ! imam potpuno isti problem sa levom rukom mali prst utrnuo domali delimicno i nemam potpunu kontrolu odnosno snagu te leve ruke utrnulost se protese delimicno do lakta znaci istovetan problem koji mi se javio pre nekih par dana posetio sam kardiologa i sa njegove strane mi je receno da je sve ok savetovao mi je da pijem bevipleks i da obratim paznju na to kako nocu spavam , interesuje me kako i sta se desilo sa clanom ovog foruma koji je imao istovetan problem ????
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?10.12.2012. u 19:04 - pre 138 meseci
Nisam citao temu,ali mislim da imas problema sa kicmom koje ima veze sa ramenom.Ta utrnulost moze da
se prostire i do noge.Krvni sudovi isto mogu biti problem.Uradi dopler vrata.I,da li spavas bocno(na ramenu oslonac).?
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ip195.fastwebnet.it.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?10.12.2012. u 22:04 - pre 138 meseci
Citat:
nesa detektor:
Pozdrav ! imam potpuno isti problem sa levom rukom mali prst utrnuo domali delimicno i nemam potpunu kontrolu odnosno snagu te leve ruke utrnulost se protese delimicno do lakta znaci istovetan problem koji mi se javio pre nekih par dana posetio sam kardiologa i sa njegove strane mi je receno da je sve ok savetovao mi je da pijem bevipleks i da obratim paznju na to kako nocu spavam , interesuje me kako i sta se desilo sa clanom ovog foruma koji je imao istovetan problem ????

heh, ajd sto si bio kod kadriologa (uplasio si se onog leva ruka ako trne - infarkt :D), al sto te covek nije preusmerio na neurologa ili bar fizijatra, to mi nije jasno... To sa bevipleksom je tako pausalan savet, mislim ko da ti je reko da pijes aspirin...
tako da, mogao bi lepo da posetis pravog lekara, umesto sto ocekujes dijagnozu na forumu :)

p.s. reci posle sta ti je rekao, ja stavljam $20 na carpal tunel.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?10.12.2012. u 22:57 - pre 138 meseci
Imao sam (pretpostavljam) isti problem.

Razlog? Levu podlakticu 15 sati dnevno, jedno četvrt veka držim naslonjenu na ivicu stola, bliže laktu, ukoso, na najpovoljnijem mestu za prekid "signala". Da je od metala, popustila bi. Desna podlaktica mi je nekako u povoljnijem položaju, valjda zbog miša, pa je naslanjam bliže šaci.


Išao sam i kod kardiologa, snimao i dvaput zbog "second oppinion", koknuli mi injekije (da opravdaju cenu pregleda) i na kraju, nema ništa dok sam ne izvučeš zaključke, barem je tako s lekarima u manjem mestu. To je bilo u mom slučaju, a ti svoj analiziraj.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?10.12.2012. u 23:32 - pre 138 meseci
Citat:
X Files: Imao sam (pretpostavljam) isti problem.

Razlog? Levu podlakticu 15 sati dnevno, jedno četvrt veka držim naslonjenu na ivicu stola, bliže laktu, ukoso, na najpovoljnijem mestu za prekid "signala". Da je od metala, popustila bi.


Tzv barski lakat :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?11.12.2012. u 03:26 - pre 138 meseci
daj reci dal spavas u hladnoj sobi? ako da onda se opusti
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?11.12.2012. u 06:00 - pre 138 meseci
Citat:
nesa detektor:
Pozdrav ! imam potpuno isti problem sa levom rukom mali prst utrnuo domali delimicno i nemam potpunu kontrolu odnosno snagu te leve ruke utrnulost se protese delimicno do lakta znaci istovetan problem koji mi se javio pre nekih par dana posetio sam kardiologa i sa njegove strane mi je receno da je sve ok savetovao mi je da pijem bevipleks i da obratim paznju na to kako nocu spavam , interesuje me kako i sta se desilo sa clanom ovog foruma koji je imao istovetan problem ????


Meni se potpuno isto ovo dešavalo od iscrpljenosti.
Radio sam pre 6-7 godina jedno mesec dana neku građevinu. Razvalio sam se od posla. Sa neke drvene fasade strugao farbu sa nekim "grebačem".
Ne bi mi trnula ruka dok god se ne bi ohladili mišići. Dakle već posle 4-5 dana tog rada, otprilike par sati posle posla osetim jaku upalu mišića ali mi ruka nije trnula. Zato u toku noći bukvalno mali i domali prst skroz utrnuli. Čudan osećaj skroz. Utrne slično onako kao kad mi se desi da sedim na stopalu. Kao milijardu iglica da me bocka... Ali čim ustanem, krenem da koristim ruku prođe me to i vrati se samo upala...

Nisam se plašio jer sam znao zbog čega je :)
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?11.12.2012. u 07:09 - pre 138 meseci
Citat:
nesa detektor: Pozdrav ! imam potpuno isti problem

Imaš problem, pitao si, smatram se obaveznim da ti prenesem moja skromna saznanja, kao i lična iskustva, na tebi je sve ostalo:
Citat:
Magnezij djeluje kao prirodna barijera kalcijevog kanala i odgovoran je - za opuštanje – nasuprot kalcijevu učinku stezanja. Prema tome, magnezij je iznimno važan za zdravo funkcioniranje našeg parasimpatičkog živčanog sustava. Može biti teško povjerovati, ali naše je tijelo zapravo prije konstruirano za djelovanje u pretežito mirnom, opuštenom parasimpatičkom stanju, nego u stanju u kojem je lupanje srca te prezamorenost stresom i adrenalinom dominantan režim simpatičkog živčanog sustava, što je u današnjici u velikoj mjeri konstanta za mnoge od nas koja crpi velike količine magnezija.

Citat:
Duševni i fizički stres i pripadajuća neprekidna proizvodnja adrenalina brzo iscrpe magnezij pošto adrenalin utječe na srčani ritam, krvni tlak, suženje krvnih žila i mišićnu kontrakciju – funkcije koje zahtijevaju stalne zalihe magnezija za rad bez teškoća. Živčani sustav ovisi o dostatnoj količini magnezija zbog njegovog umirujućeg djelovanja, uključujući miran san. Usput rečeno, hibernirajuće životinje održavaju vrlo visoke zalihe magnezija. Manjak magnezija ubrzat će začarani krug te proširiti učinke kroničnog stresa što dovodi do daljnje anksioznosti, razdražljivosti, umora i nesanice – mnogih simptoma adrenalinske iscrpljenosti – kao i do povišenog krvnog tlaka i srčanih bolova – simptoma srčane bolesti.

Više detalja.
Biodostupnost magnezijum hlorida, i ostalih magnezijumovih spojeva u komercijalnoj ponudi.
Znam za situaciju kada je pacijentu sa sličnim problemima lekar ordinirao Zoloft!?
Što ne znači da lekare treba izbegavati, ali definitivno odgovornost za sopstveno zdravlje moraš preuzeti u svoje ruke, a to podrazumeva neprekidno učenje.
Prouči dobro tekstove i kreni u potragu za svojim zdravljem.
Lično magnezijum hlorid koristim svakodnevno, što oralno, što dermalno, u obliku vodenog rastvora kombinovano sa mega dozama natrijum askorbata(oko 10 grama C vitamina dnevno podeljeno u tri doze) uz to lizin i metionin, evo već više od tri godine posle infarkta i inplantiranih stentova, bez ijednog medikamenta iz oficijelne ponude.
To je jednostavno moj izbor.
I nisam pogrešio.
Svi nalazi uredni.
 
Odgovor na temu

nesa detektor
Matejevic Nenad
traktorista
Zajecar

Član broj: 242752
Poruke: 24
*.zajecar-web.net.



Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?11.12.2012. u 19:14 - pre 138 meseci
Hvala svima na odgovoru nisam napomenuo da mi se to desavalo i ranije ali da me to drzalo vrlo kratko tako da nisam ni obracao paznju , ne spavam u hladnoj sobi medjutim vrlo sam malo u pokretu posao koji radim zahteva sedenje levi lakat mi obicno bude na stolu , inace sam psihofizicki preforsirao organizam da me dan pre toga i gusilo i takodjer sam uradio sve analize sto se tice disajnih organa i ekg isto nista nije nadjeno a gusenje sam imao ujutru posle budjenja nisam mogao da udahnem ko da su mi pluca bila slepljena i posle prvog udisaja oslobodila se medutim i ovo mi se desavalo i ranije i nikad mi nista konkretno od strane lekara nije nadjeno , a inace spavam bas nekako na toj levoj ruci kad zaspim , mada skoro dva meseca vrlo lose i inace spavam odnosno budim se konstantno umoran i ledja me vrlo cesto znaju zaboleti sa osecajem napetosti u ledjima kardiolog mi je inace reko da pretpostavlja da je problem u kicmi i da obratim paznju na polozaj pri spavanju !
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?11.12.2012. u 19:37 - pre 138 meseci
Ja sam imao isti problem. Trnula mi je podlaktica, mali i domali prst na levoj ruci. Problem je bio mehanicke prirode to jest do polozaja ruku dok sedim za stolom. Obicno se naslanjam na levi lakat i malo mi se ukljestio zivac. Malo sam nosio zavoj i dasku da ne bi savijao ruku u laktu, radio fizikalnu terapiju i vezbao levu ruku kuci. Posle 2-3 nedelje kao da nista nije bilo... Simptomi su totalno nestali.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?11.12.2012. u 21:16 - pre 138 meseci
nesa detektor,
zahtev za učenjem nije imperativnog karaktera, bar ne sa moje strane, a dok sebi nešto tako sam ne postaviš kao prioritet, zahtevaj od lekara da ti uradi analizu stanja minerala u serumu, konkretno magnezijuma i kalcijuma, pa se onda prema nalazima ravnaj.
Magnezijum kontroliše preko tristotine metaboličkih procesa u organizmu, pa ti onda vidi kako će se manifestovati njegov deficit u tome, a da je njegov deficit u namirnicama endemskog karaktera, o tome ne treba posebno pričati.
 
Odgovor na temu

ivana-021

Član broj: 42726
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?12.12.2012. u 07:38 - pre 138 meseci
Meni je pre nekih mesec dana utrnula noga. Spavam ja, zazvoni telefon, naglo se cimnem, odbacim od kreveta i.... Celom duzinom sam se prosula po parketu. Znaci ubila sam se. A nogu kao da nisam imala, opste je nisam osecala minut-dva.
 
Odgovor na temu

bufalo bil
Beograd

Član broj: 137374
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?14.12.2012. u 07:07 - pre 138 meseci
Jeste ludilo kad se probudis u 3 ujutro i ne osecas jednu ruku... Onda ovom drugom rukom izmasiras ili udaras ovu sto je utrnula da se povrati i posle minut je sve ok... A meni se jednom desilo da su mi utrnule OBE! To je tek horor! Probudis se, ne znas gde si i onda skontas da nemas kontrolu nad rukama, a kad se zanjises telom osecas kako sopstvene ruke landaraju oko tebe i udaraju te... a ti nemas trecu ruku da ih izmasiras, razmisljas samo da li ce se ikad povratiti, ili ces ostati bogalj...kad se samo setim toga, brrrrrrrrrrrr..........
Inace to trnjenje mi se cesto desavalo ranije dok sam radio gomilu zgibova i sklekova...
 
Odgovor na temu

lazo2001

Član broj: 320026
178.237.208.*



Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?24.12.2013. u 16:57 - pre 125 meseci
danas u skoli sam udario laktom u stolicu i ceo dan me boli zivac.U trenutku kad sam udario osecao sam vrelinu u ruci (krv kako su mi rekli) i od tad me jako boli imali neko slicnu situaciju i nesto kako da se ublayi bol
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?24.12.2013. u 18:04 - pre 125 meseci
Tresno si malo vise zilu koja iz sake ide ka laktu.Procice za dan,dva.
 
Odgovor na temu

kompa_kt
Srbija

Član broj: 319536
Poruke: 2
46.240.247.*



+9 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?24.12.2013. u 19:34 - pre 125 meseci
Imas sve simptome srcanog udara.
Moj ujak je pre 2 godine imao identican simptom koji je trajao par dana i dobio je srcani udar koji je jedva preziveo.
Idi kod lekara i proveri da li je to u pitanju, jer ako jeste, sada se mozes izleciti bez ikakvih posledica.
Ukoliko ne odes kod lekara, a jeste srcani udar, kazu da je bol neverovatan.
Moze da se meri sa time da si gurnuo ruku u vatru na primer.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: sta li mi je sa rukom?24.12.2013. u 19:40 - pre 125 meseci
kompa_kt...Nadam sr da nisi ozbiljan.Nisi ga pitao ni koja strana a vec si mu uvalio srcani udar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: sta li mi je sa rukom?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 41392 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.