Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBM ThinkPad R50e

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: IBM ThinkPad R50e

[ Pregleda: 3801 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon IBM ThinkPad R50e17.11.2006. u 21:38 - pre 212 meseci
Cale je danas doneo kuci neki lap top... satro neka kompenzacija... izem ti kompenzaciju... kompjuter je krajnje jadan... IBM ThinkPad je u pitanju, 20-25GB hard, 256MB ram od cega nesto ide na grafiku, monitor 14" cini mi se itd. Iako izgleda kao da je nov, ne verujem jer ovako nesto nema sanse da se nadje u prodaji. Najvise me je iznerviralo sto nisam dobio ni diskove sa drajverima... uopste ne mogu da pronadjem na IBM-ovom sajtu nesto o ovom kompjuteru... nasao sam ThinkPad seriju ali nema ovog. Da li mi neko moze pomoci da ga nadjem i ako neko moze da mi kaze nesto o ovom lap top-u. Ono, da li se barem za NESTO moze koristiti?

Zanimaju me jos neke stvari:

Kao prvo, baterija mu se uzasno brzo trosi... ocigledno nije nov... da li je moguce da je "otisla" kao recimo kod mobilnog sto ode? Da li moze da se zameni?

Da li mogu da mu dodam ram memoriju i ko to radi?

Da li postoji mogucnost promene procesora?

Molim vas da mi kaze sta mi sve treba sa ovog spiska i ako moze ukratko sta za sta sluzi:

http://www-307.ibm.com/pc/supp...nt.do?lndocid=MIGR-55042#Video

Moze li da se zameni baterija?


[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 18.11.2006. u 00:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 18.11.2006. u 00:27 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e18.11.2006. u 00:28 - pre 212 meseci
Evo sad' kad' sam krenuo da formatiram disk, video sam neku skrivenu EISA UTILITIES particiju i sada ne znam sta da radim sa njom. Hard je 30GB a ona ima 5GB, da li smem da je obrisem i da li mogu sada da formatiram a da je kasnije pripojim?

Sve sam skapirao i procitao... taj EISA shit je u stvari backup svega onoga sto je bilo na kompjuteru instalirano u momentu kada je ovaj izasao na trziste. Znaci, operativni sistem, programi, sve... e sad' ja ne znam koliko je meni to potrebno... u stvari, mogao bih ja to da zadrzim kako bih uvek imao pristup svim "fabrickim" programima ali ne znam kako da pristupim samo nekim fajlovima, jer iz ACCESS IBM mogu samo da vratim sve na default ili da vratim na neku moju postavku. A ja bih znaci hteo da imam njihove drajvere i neke programe u slucaju da ne mogu da ih nadjem na netu.

[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 18.11.2006. u 03:43 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e18.11.2006. u 09:52 - pre 212 meseci
Ako nisi jos formatirao disk, drajveri na r50-kama koje sam ja video su se nalazili negde na c: drajvu. Trebaju ti vise manje svi drajveri sa ove strane koju si okacio, tako da...
Eisa particiju mozes obrisati, ali ako ti bas nije frka sa prostorom :) neka stoji.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e18.11.2006. u 12:32 - pre 212 meseci
Citat:
Fuzz: Ako nisi jos formatirao disk, drajveri na r50-kama koje sam ja video su se nalazili negde na c: drajvu. Trebaju ti vise manje svi drajveri sa ove strane koju si okacio, tako da...
Eisa particiju mozes obrisati, ali ako ti bas nije frka sa prostorom :) neka stoji.


O hvala Bogu da je neko odgovorio. :) Nisam jos formatirao, trazio sam sinoc na netu u vezi ove EISA i nasao sam sta je. Sada ne znam sta da radim sa njom. Ipak je 5GB na 30GB dosta. Ali nisam siguran da znam kako bih je obrisao i pripojio C-u un Win instalaciji, mislim da bih kasnije morao da koristim Partition Magic ali ne znam da li bih uspeo da je pripojim C-u ako bi se na njemu vec nalazili neki podaci. Imas li neki savet?

Iznerviralo me je to sto je lik caletu (koji nema pojma) predstavio da je kompjuter bolji nego sto jeste i da je nov a ocigledno je koriscen (iako je dosao u satro nekoj foliji ali nista sa njim nisam dobio od papira maltene iako je covek "prijatelj") u njihovoj firmi (koja se bavi racunarima i mrezama). Ali i pored toga nije los. U pitanju je Celeron M 1,3GHz, 256MB ram (Hjundai 2700), integrisana graficka, 30GB hard (od cega 5GB odlazi na taj fabricki back up), cipset je i855GM/GME, combo drive... Lepo i izgleda, samo sto nema ono "postolje" za prst nego ima kao mali dzojstik, izmedju tastera, kojim se pomera mis. Evo, to je ovaj: http://www-307.ibm.com/pc/support/si...cid=MIGR-54877

U pravu si, i meni se cini da se drajveri nalaze na C: drajvu u nekom diru samo mi nije jasno odakle oni tu. U svakom slucaju, ja cu videti da to sacuvam negde u slucaju da ovi sto sam skinuo nece da rade, mada ne vidim zasto ne bi radili. Inace, skinuo sam Audio, Video, Cipset, Battery i Network drajvere. Ovo drugo zaista ne znam sta je. To cu kasnije da provalim.


Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e18.11.2006. u 21:55 - pre 212 meseci
upravo sam reinstalirao Win... sredio sam ga kao bonbonicu... sve sam mu drajvere instalirao ali mi je jedna PCI CARD ostala Unknown Device a pojma nemam sta bi to moglo da bude. Ima li neko neku ideju sta bi to moglo da bude?

DA LI SE BATERIJA TREBA VADITI KADA JE LAP NA STRUJI ?

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e19.11.2006. u 21:31 - pre 212 meseci
Ok, danas sam SVE instalirao i skoro sve je savrseno osim jednog problemcica.

Naime, imam problem da pronadjem taj UNKNOWN DEVICE, mislim da je to wireless karta. Probao sam sve drajvere sa sajta i nisam uspeo. Imate li ideju?

Takodje, iako sam instalirao drajver za taster ACCESS IBM i ostale, taj taster ne radi iz Win-a a kada se komp boot-uje i kada ga pritisnem on mi da da biram izmedju neke tri stvari a ranije je odmah ulazio u Recovery konzolu. Ne znam zasto. Inace, tasteri za pojacavanje rade ali ne iscrtava se na ekranu potenciometar za volume kao do sada.

Sve u svemu, maksimalno sam zadovoljan.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e19.11.2006. u 22:21 - pre 212 meseci
Vise nisam siguran da ovaj model uopste ima wireless. Evo, pogledajte ovaj link?

http://www-307.ibm.com/pc/support/si...cid=MIGR-54877

Pise: Networking Integrated 802.11bg wireless (select models)

Znaci, nema nista u vezi wireless karte.

Da, ovaj tip i model ocigledno nema wireless kartu. Evo, to se moze videti sa ovog linka:

http://www-307.ibm.com/pc/support/si...ali date=true

sa ovog:

http://www-307.ibm.com/pc/support/si...IGR-58527#comm

Postoje modeli r50e ali drugi topovi koji verovatno imaju. Ovaj ocigledno nema. Ali koji onda hardver nedostaje?
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e19.11.2006. u 23:39 - pre 212 meseci
Problem resen! Skinuo sam programce koje samo sa sajta instalira sve drajvere koji su potrebni (i update-uje), naravno nakon sto ti biras koje zelis da instaliras a on ti ponudi sve sto ima. Tako mi je prosla instalacija i onog nepoznatog hardver, znaci sve MOZE. Definitivno nije bila wireless kartica u pitanju, ne znam sta je bilo jer nema nove stavke u Device Manager, samo nema vise UNKNOWN DEVICE.

Jedino sto me i dalje zeza je ACCESS IBM koji i dalje nece da radi cak ni kada se sistem dize, odnosno kada ga pritisnem on mi ponudi da: 1. nastavim normalan boot 2. namestim privremeno neki drugi uredjaj sa koga ce se sistem dizati 3. da udjem u BIOS.

Kada sam ga dobio taj taster je radio normalno. Ali nema veze! Sta ce mi! :D

Jedino sto mi se ne dopada je to sto ja mislim svaki od drajvera ide u start up i imena su im takva da apsolutno nema sanse da se provali sta je sta pa da moze nesto eventualno da se iskljuci... tako da imam jedva 90 mega RAM-a slobodno! Ali ipak, tako sam dobro nastelovao XP da se dize kao da ima 1GB! :D
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e21.11.2006. u 23:02 - pre 212 meseci
Da li lap sme da se drzi dugo iskljucen a da nije prikljucen za struju? Da li se tako baterija trosi? Da li joj se tako smanjuje vek ?
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e22.11.2006. u 08:44 - pre 212 meseci
Kazu da je u tom slucaju najbolje bateriju napuniti izmedju 40 i 70% i skinuti je sa racunara. Licno nemam preteranog iskustva sa tim posto niti jedan moj lap nije bio iskljucen na duze.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e22.11.2006. u 08:48 - pre 212 meseci
definiraj "dugo" u danima, mjesecima pa ćemo ti konkretno reći što da radiš....:) ? Bateriju bi bilo poželjno barem jednom u mjesec dana isprazniti do kraja i napuniti.Inače za određene periode nekorištenja laptopa postoje pravila skladištenja jer je litij dosta temperaturno ovisan.


Temperature range 46° to 60° - storage time Less than 1 month
Temperature range 26° to 45° - storage time No more than 3 months
Temperature range 0° to 25° - storage time 1 year

Ove podatke uzmi okvirno i sa odredjenom rezervom.

 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e22.11.2006. u 11:54 - pre 212 meseci
Pod dugo sam mislio na 7-10 dana. Mozda 2 nedelje, recimo za vreme godisnjeg odmora. :)

A inace znaci treba stalno da mi stoji na struji, i kada je iskljucen? I sta znaci isprazniti je celu, znaci do 1% pa onda punjenje? Mislim, nije dobro da mi se iskljuci. :)

Je l' sme da se vadi kabl za struju iz lapa dok je lap ukljucen?


Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e22.11.2006. u 12:28 - pre 212 meseci
kada ne koristis bateriju ti je stavis u FRIZIDER !??? Zezas me? :) I ti je drzis stalno tu zato sto ti komp radi na struju, je l' to taj rad?

E da, i to me zanima, znaci kada mi komp radi na struju, uopste nema potrebe da baterija bude unutra, znaci tada se ona ne koristi a toplota je "kvari" i zato ona ne treba da bude unutra?
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: IBM ThinkPad R50e22.11.2006. u 12:39 - pre 212 meseci
Otprilike...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: IBM ThinkPad R50e

[ Pregleda: 3801 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.