Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...

[ Pregleda: 5943 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...26.11.2006. u 17:33 - pre 211 meseci
Kako vam sve cini, ako ste bili ?
Sta bi ste promenili, zamerili, dodali ?
Da li ste dolazili da se informisete na njoj ,ili da pazarite nesto ?
Koliko cesto mislite da bi trebalo da se odrzi tako nesto?

Zamolio bi' sve da se suzdrze od komentara:"Najbolji stand je bio.." i slicnih prepucavanja.

[Ovu poruku je menjao crnibombarder dana 26.11.2006. u 18:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...26.11.2006. u 18:20 - pre 211 meseci
Citat:
crnibombarder: Kako vam sve cini, ako ste bili ?
Sta bi ste promenili, zamerili, dodali ?
Da li ste dolazili da se informisete na njoj ,ili da pazarite nesto ?
Koliko cesto mislite da bi trebalo da se odrzi tako nesto?

Zamolio bi' sve da se suzdrze od komentara:"Najbolji stand je bio.." i slicnih prepucavanja.

[Ovu poruku je menjao crnibombarder dana 26.11.2006. u 18:52 GMT+1]


Cini mi se da je vise namenjena osobama koje hoce da kupe nesto polovno.
Zakon "ponude-traznje" nije dozvolio smanjenje cena. Tako da ko hoce da kupuje novu opremu, bolje da ide normalnim danima u prodavnice mnogo je kulturnije.
Da se informisem i nadao sam se da vidim i probam razne aparate ali nesto mi nije bilo prijatno zbog guzve.

Najboljeg standa nije bilo. Svi su bili krs i sabijeni u malo prostora.


Savet:
Vodite racuna o fiskalnim racunima za ulaznice da vas ne bi zatvorili. I da bi pare dosle organizatoru, a ne da dele osobe koje naplacuju ulaz.


Poz. Gosha.


JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Rendisha
Dusan Beatovic
Beograd

Član broj: 10917
Poruke: 298
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...26.11.2006. u 19:45 - pre 211 meseci
Kao sto rece Goran, prostor je stvarno bio premali i bilo je muka probijati se kroz onaj narod. Jos kad se tu zateknu fizikalci koji na rukama pokusavaju da popnu na sprat jednu Noritsu masinu koja je sve samo ne portabilna...

Kupih neki polovni CPL i jedan Osramov blic koji moze da radi kao slave, reko, da malo ispomogne onu krdzu na S5600 da bih kod kuce doznao da Fuji i u manual modu "ceprka" s blicem i da sa ovim slave-om slika bude debelo podeksponirana u odnosu na onu sa Fuji alone. Bacene pare....

Jedina stvar koja mi je delovala impresivno je bio Linhof tripod pored jedne babe koja je sedela preko puta Axela. To bih rado posedovao... Tripod, ne babu.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...26.11.2006. u 19:53 - pre 211 meseci
Citat:
Rendisha: Tripod, ne babu.

XEXE....

Ja sam ocekivao malo vishe od fotoberze. prvo nisam znao da se ulaz placa, drugo blia je ogromna guzva...
najsmesniji su mi bili oni zutaci iz BMfotoa. Bilo ih je ko mrava(zutih)... nije moglo da se pridje njihovom standu od njih samih....
Uprkos barikadama uspeo sam da pazarim S5600 po malo nizoj ceni nego inace...
ono sto me zacudilo je da stand pored isti taj fotoaparat naplacuje 20EUR vishe. Kako oni zamisljaju da prodaju to?
i da jedno pitanje, dobio sam garanciju, ali kad sam upalio aparat on je imao podesen datum a u uputstvu lepo pise da mora prvi put da se podesi... jel to treba da me zabrine??? a pisalo je da dobijam u kutiji i 4 AA baterije koje nisam dobio...
jel su mi to ukrali ili je standard da to fali? u svakom slucaju ne verujem da cu se zaliti za te baterije...

a sto se tice ucestalosti odrzavanja mislim da je ovo sasvim u redu samo da traje dva dana jer poneko ne moze bas taj dan da stigne... a i bila bi manja guzva...
 
Odgovor na temu

iboki
Bojan Bojan
Dorcol

Član broj: 121913
Poruke: 13
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...26.11.2006. u 20:33 - pre 211 meseci
Ja poranio oko 10:30 da kupim ixus 850 is za 320 e jer su "zuti" imali samo jedan takav model za berzu , kod ostalih je bio 350 e u najboljem slucaju ... Pazario sam josh i sd elite pro 1gb karticu za 35 e i torbicu za 10 e ... Sto se mene tice ja zodovoljan :) zasta sam dosao to sam i pazario ! A sto se tice prostora , slazem se da je premali i da je bilo mnogo nezgodno u onom haosu na miru razgledati aparate ...
Pozdrav !

p.s. Dali se na Ixusu formira baterija , odnosno koliko treba da se puni kada se isprazni ?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...26.11.2006. u 20:41 - pre 211 meseci
Čestitam na IXUS-u, taj je pocket-dream machine!

Baterija u njemu se ne formira, puniš je i prazniš kako hoćeš
 
Odgovor na temu

iboki
Bojan Bojan
Dorcol

Član broj: 121913
Poruke: 13
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...26.11.2006. u 21:21 - pre 211 meseci
Hvala Nebojsa na cestitki i savetima do sada ;)
I da znash , da jedva cekam tvoj test tog aparata !
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...27.11.2006. u 14:00 - pre 211 meseci


Ostatak slika sa Fotoberze mozete pogledati na http://galerija.bmfoto.co.yu
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...27.11.2006. u 14:08 - pre 211 meseci

Samo za Crnog ;)
 
Odgovor na temu

dicus
Dimitrije Ostojić
BG

Član broj: 67412
Poruke: 12
*.ptt.yu.

ICQ: 41179118


Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...27.11.2006. u 21:25 - pre 211 meseci
^ jel ti to o onom ispravnom 17/40 ? :D

Berza je bila odlična, bila bi još bolja da je opet bila u SKC-u. Naravno to ne bi bilo to da crveno-crno-bela banda na kraju tradicionalno nije završila u kafani :)




www.axelfoto.com "For photographers, by photographers."
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...28.11.2006. u 00:11 - pre 211 meseci
Tema očišćena od off-topica u drugom delu.

Molim korisnike da iznesu utiske o berzi kao događaju a ne šta je ko lično kupio/prodao.

Hvala
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...28.11.2006. u 07:46 - pre 211 meseci
Zahvaljuci aktivnim clanovima axelfoto.com tima kao i svim mojim prijateljima sve je proslo kao treba i ocekivano dobro zezanje pre svega!

Svima se zahvaljujem i jedno veliko HVALA!!!



Utisak skoro svih je da prostor u staklencu nije pogodan za Berze, te smo iz istog doneli odluku da vise ne izlazimo po svaku cenu na Berzu ukoliko procenimo da je prostor ne adekvatan a TC Staklenac je to definitivno

Zamislite da nismo uspeli da obezbedimo lokal i da je sva nasa roba trebalao da zauzme poziciju ispred samog lokala :huh: tesko da bi u tolikoj guzvi iko bio raspolozen to jest opusten.

Sala SKC-a je bila slobodna(navodni razlog podigli cene je takodje dezinformacija) a ovo je samo pokusaj da organizatori zarade vise para, ali im se po mom licnom misljenju olupalo o glavu!


[Ovu poruku je menjao Axel DPS dana 28.11.2006. u 08:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Axel DPS dana 28.11.2006. u 08:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jerafoto
Aleksandar Jeremic
Beograd

Član broj: 53365
Poruke: 31
80.93.253.*



Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...28.11.2006. u 22:43 - pre 211 meseci
Zahvaljujem se svim izlagacima a posebno posetiocima zbog kojih foto berza pre svega i postoji. Ocigledno je da je opste misljenje da je prostor bio suvise mali da bi svi bili opusteni ali je i jak utisak da su svi uzivali. Sve u svemu vasar je zavrsen, cekamo novi. Do tada uzivajte u opremi koju ste nabavili i naravno dajte ideje kako da sledeci put bude bolje.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...29.11.2006. u 00:06 - pre 211 meseci
Ko voli da se gura, ja verujem da je uzivao

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...29.11.2006. u 15:17 - pre 211 meseci

1) Ulaz koji je naplacivan posetiocima - mislim da to nije dobra praksa. Ili ako se to makar ustanovljava kao praksa onda da se to i vrlo jasno naznaci u oglasima i pozivnicima. Ovako sam prosledio informaciju o foto berzi raznim prijateljima i poznanicima, i mnogi od njih su mi rekli da nebi dosli da su znali da se ulaz i za posetioce naplacuje.

2) neadekvatan prostor i velika guzva - pogotovo su time bili revoltirani oni moji malopre pomenuti poznanici kojima sam rekao da dodju na berzu ako bude lepo vreme i oni budu negde u blizini staklenca

3) ko sto rece neko - ako se vec naplacuju ulaznice - onda MORAJU da se daju fiskalni racuni. Ovako sve jos vise pojacava utisak da je "organizacija" bila u onom starom dobrom stilu "dajte ovce da vas osisamo", "uzmi novce i bezi" :(

4) Ponuda opreme - onako osrednja, mogla bi biti i bolja. Akcijske cene i nisu bas bile nesto specijalno nize u odnosu na one po radnjama po BG.

 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...29.11.2006. u 15:53 - pre 211 meseci
Sto se tice samog naplacivanja ulaznica obratis se organizatoru, Foto Svet-u inace.
Koliko se meni cini, bila je neka fiskalna kasa na ulazu...

 
Odgovor na temu

yt1abd

Član broj: 120663
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...01.12.2006. u 19:02 - pre 211 meseci
igrom slucaja devojka sa kojom delim stan tj moja cimerka radi u skc-u kao organizator i evo par informacija:

NIJE TACNO DA ZAKUP SALE SKC-A NIJE POSLUPEO odnosno da nije skup u toj meri da ucini organizaciju berze krajnje neisplativom...

SKC ima cenovnik koji je dostupan svima i cije cena je od skoro FIKSNA pa oni koji sumnjaju u to mogu proveriti putem telefona 3602-000 pa sami mogu napraviti odnos troskova i prihoda...

podsecanja radi
ulaznica 100din
cena izlagackog mesta 700 odnosno 1000 koliko je bilo u skc-u
+reklama u oglasima, flajeri i svi oni troskovi koji se javljaju prilikom organizacije berze

zakljucak je vise nego ocigledan a zarada minimalna, odnosno onakva kakva treba da bude jer cilj berze nije prodaja i enormna zarada za jedan dan vec druzenje, razmena, dobra reklama za velike trgovce i prilika za male:)

vezano za fiskalnu kasu.... koliko sam primetio NA ULAZU JE STAJALA FISKALNA KASA I KARTE SU KUCANE.

pitanje: DA LI JE ISTA STO JE PRODATO NA BERZI SEM TIH KARATA OTKUCANO??????


mnogo veci evropski gradovi imaju manje berze a vise fotografa i vecu plateznu sposobnost!!!!!!

koliko mogu da primetim cilj organizatora je TRADICIJA FOTO BERZE....a to je najvaznije!!!

u nadi da post nece biti obrisan:)



 
Odgovor na temu

bojan_p
Bojan Pavlukovic
Subotica

Član broj: 22522
Poruke: 224
213.244.212.*

ICQ: 10007645


Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...01.12.2006. u 20:16 - pre 211 meseci
Citat:
yt1abd:
vezano za fiskalnu kasu.... koliko sam primetio NA ULAZU JE STAJALA FISKALNA KASA I KARTE SU KUCANE.


kada vec naglasavas onaj deo da su karte kucane, ja sam bio sa devojkom, momcima na ulazu dao 200din, fiskalna kasa jeste bila tamo, fiskalni isecak (racun) nisam dobio. dobio sam dva "flajera" na kojima su odstampane reklame ali na njima nigde ne pise ulaznica...

a utisci?!
planirao sam pazariti nekog polovnog nikona, nisam nasao ono sto bi meni odgovaralo. i novi je bio u planu, ali neki izlagaci su prodavali novu robu mnogo vise nego sto im stoji u cenovnicima koji se mogu naci na .netu... da li je njihov plan bio da na brzaka zarade koji dinar (euro) vise nije moje da sudim, ali da je bez veze, jeste...
resenje problema lezi u nalazenju onih koji ce ga resiti
 
Odgovor na temu

jerafoto
Aleksandar Jeremic
Beograd

Član broj: 53365
Poruke: 31
80.93.253.*



Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...14.12.2006. u 01:35 - pre 211 meseci
1. Ulaz koji se naplacuje posetiocima je apsolutno simbolican i sluzi da se plate troskovi odrzavanja berze.

2. Ukoliko smatrate da ulaz nije potrebno naplacivati imate mogucnost da posetite prodajne objekte, oglase, pijace ili sta god u tom smislu kada nije berza gde svakako nema naplate ulaza.

3. Druga varijanta je da Vi platite sve troskove. BUDITE SPONZOR.

3. Foto berza je namenjena ljubiteljima fotografije pa samim tim i ljubiteljima foto opreme.

4. Prvenstvena namera je kupovina , razmena i prodaja koriscene opreme.
S obzirom da su fotografi po definiciji sujetna kategorija ljudi, berza je prava prilika da se ukrste koplja, razmeni iskustvo i pokaze sopstveno umece. Znaci druzenje!

5. Fotografija je umetnost a ne vestina ratovanja.

6. BUDITE KREATIVNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. Organizator apsolutno ne snosi odgovornost za bilo koju transakciju koja se napravi na FOTO BERZI
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.240.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...15.12.2006. u 00:20 - pre 211 meseci
'Ajde bre,zakopavajte sekire ! To ste mogli i preko PP ;-)
Drzite se teme,ako se ne slazete sa necim onda argumentujte to - zasto?
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Prosla je Foto berza 26.11. , utisci ...

[ Pregleda: 5943 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.