Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

baterija hp ppc h6340

[es] :: PDA Uređaji :: baterija hp ppc h6340

[ Pregleda: 4627 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
89.216.244.*



Profil

icon baterija hp ppc h634026.11.2006. u 18:23 - pre 211 meseci
Imam od skora hp ppc h6340 , kupio sam ga polovan , i imam problem sa njegovom osnovnom baterijom od 1800 mAh . Maksimalno trajanje ove baterije oko jedan dan uz optimalno korišćenje , korišćenje telefona , pregledavanje slika , vrlo malo korišćenje BT , sve je podešeno za minimalno trošenje baterije . Kontaktirao sam više puta hp-ove zastupnike ali do sada nisam dobio odgovor o ceni baterije što govori da je verovatno nemaju u prodaji ( na teritoriji Niša i Leskovca ).Imam nekoliko pitanja :

Gde i po kojoj ceni mogu da nađem bateriju od 1800 mAh ili 3600 mAh i
Kada telefon bude bez baterije duže od par minuta isprazni se i backup baterija . Kada tel stavim na punjenje u roku od par minura backup baterija je na 100 % . Da li je to normalna pojava ili i ona treba da se menja ( ako se uopšte i menja ). Veliki pozdrav , Aleksandar
 
Odgovor na temu

Dykstra
Nikola Pizurica
Novi Sad

Član broj: 66488
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634027.11.2006. u 10:31 - pre 211 meseci
Isti takav sam kupio polovan pre 2 meseca. Sto se tice baterije, meni maximalno traje 2 dana, ali maximalno. Posto puno zbog posla koristim mobilni, cesto moram svako vece da ga punim. Ujutro ga skinem sa punjaca, i dok dodjem kuci vec je na oko 20% baterije. Ima dana da telefon, obicno vikendom kad ga puno ne upotrebljavam, baterija izdrzi i dva dana bez problema i da ostane jos djusa. Negde sam online video te baterije, i kostaju 100 evra, mislim da ih ima ComTrade po toj ceni ali nisam siguran. Pitanje je da li se isplati za polovan PDA kuptiti dodatnu bateriju koja kosta koliko pola cene tog istog PDA.

BTW, uzeo sam SENA koznu futroju za 6340 i mnogo je dobra, savrsena, svaki otvor se poklapa sa svakim dugmetom i prikljuckom na telefonu u milimetar.
 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
89.216.244.*



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634027.11.2006. u 19:48 - pre 211 meseci
Hvala na odgovoru i mislim da si potpuno u pravu , mada sam na forumu video mogućnost online kupovine ako imaš kreditnu karticu cena je negde oko 40 eur-a i to ona od 3600 mAh. Što se tiče futrole ja sam dobio uz polovni hp i full opremu između ostalog i originalnu futrolu . Reci mi da li se i kod tebe prazni backup baterija posle nekoliko minuta ako je van telefona glavna baterija ? Pozdrav Aleksandar
 
Odgovor na temu

Dykstra
Nikola Pizurica
Novi Sad

Član broj: 66488
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634028.11.2006. u 07:27 - pre 211 meseci
Za bekap bateriju nisam siguran. Jednom mi se desilo da mi se telefonispraznio, ne znam koliko je to dugo trajalo ali mi se ispraznila memorija. Na nesrecu, u tom momentu mi je najsveziji bekap bio otprilike 2 nedelje star. Nisam siguran koliko mi bekap baterija drzi, i nesto mi se ne proverava :-)
Ovaj vikend mi je baterija izdrzala dosad najvise, 3 dana bez dopunjavanja, sto je mislim odlican rezultat. BTW, jel znas da li je ta jaca baterija deblja od obicne, jer mi je futrola bas uska i ne moze ni cioda da se ugura sa strane.
 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
89.216.244.*



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634029.11.2006. u 18:56 - pre 210 meseci
što se tiče baterije od 3600 mAh ona je deblja od osnovne (1800 mAh) i isporučuje se sa plastičnim dodatkom , tako da je sam uređaj verovatno robusniji . Na ovom linku http://pdaden.com/shop/catalog/category_506_HP_iPaq.html možeš da vidiš cenu i donekle izgled baterije. Još uvek ispitujem tržište što se tiče kupovine iste a i za sada mi ne treba jer je punim svako veče kad se vratim s posla ... ako nešto nađem zanimljivo javiću ... pozdrav
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634011.12.2006. u 23:41 - pre 210 meseci
Sto se tice trajanja baterije meni uz normalnu pricu tokom dana i normalno koriscenje traje 3-4 dana. Otprilike ide prosecno 1% baterije na 1 sat. Imao sam dosta problema sa baterijom kao i sa telefonom dok nisam nasao sta ga "zeza". Telefon je glavio, cesto bio nedostupan (a sve izgleda u redu) itd itd. Obzirom da sam na 063 nasao sam objasnjenja da je to normalno. Resenj koje sam otkrio je da samo prilikom reseta ili bilo kako prilikom prvog kacenja na gsm mrezu da se konektujem na gprs i diskonektujem. Posle toga telefon radi apsolutno normalno a baterija traje kao sto rekoh. Naravno pregledao sam i "StartUp" folder, izbacio nepotrebne stvari, optimizovao aktivne programe i sve radi kako treba.


@Dykstra
Gde si kupio futrolu? Ako smatras da je reklamiranje ako napises ovde na forumu posalji mi odgovor na mail.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634012.12.2006. u 18:50 - pre 210 meseci
Ne znam kakva je baterija kod tebe , nova ili polovna , jer kod mene najviše može da izdrži 1 dan . Baterija je polovna i aparat je star oko dve godine ali je u dobrom stanju ( mislim da je prethodni korisnik nedovoljno ozbiljno shvatio mogućnosti ppc ) tako da je korišćen u multimedijalne svrhe , gledanje slika i video fajlova ... Što se tiče problema sa mrežom ja sam na 064 i čuo sam za problem na telenor mreži , kod mene se dešava da ispadne iz mreže i ako imam poziv u tom trenutku ne mogu jasno da čujem osobu sa druge strane ... kažu da je to "normalno" za ovakvu vrstu uređaja ?!Reci mi koje si programe izbacio iz startup i kako poboljšao rad ppc , možda bi i meni pomoglo ... Kakva ti je sinhronizacija sa pc-om preko usb-a ?

pozdrav
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634013.12.2006. u 09:15 - pre 210 meseci
@aleksa0805

Uredjaj je kupljen pre skoro dve godine ali nisam ga ja korisitio. Od tada pa do septembra ove godine je "heavy" koriscen kao PPC (office, multimedia, wifi po firmi i ko zna sta jos) a i kao telefon (i do par sati razgovora dnevno). Od septembra je presao u moje ruke. Baterija je originalna koja je stigla sa njim. U periodu pre nego je dosao do mene neredovno je, stihijski punjena i dopunjavana kao i sto je i sam uredjaj bio koriscen. Kada sam ja poceo da ga koristim trosio je brzo bateriju sto znaci cak i uz restriktivnu upotrebu (da nekazem samo stand by) uspela bi da sastavi 24-28 sati. Problemi sa mrezom su bili skoro pa svakodnevni. Cak se desavalo da ne moze ni da se resetuje iz prvog, drugog, treceg ili vise puta. Uradjen mu je hard reset (i to dva puta), flashovan sistem ali je sve bilo isto. Onda mi je jednom prilikom kada sam probao da telefoniram a telefon otkazao poslusnost (jednostavno "dialing...." i tako u nedogled, pa onda jos neke greske vise se i ne secam) palo napamet da probam da vidim da li GPRS radi. I gle cuda. Na GPRS se konektovao i telefon je primio par poruka koje su cekale dok sam bio "nedostupan". Sve to bez restovanja. Nakon toga sam probao sledece: resetujem uredjaj, sacekam da se "podigne" konektujem se na GPRS i nakon par sekundi diskonektujem. Sve radi najnormalnije!!!! Da "kucnem u drvo" i da ga ne ureknem ali nema nikakvih zaglavljivanja i nedostupnosti. Jedini "problem" (mada meni ni to nije) je njegova brzina rakcije kada zelim da se javim na poziv: desava se da prodje i po 4 sekunde od kada pritisnem zeleno dugme pa do momenta kada se telefon javi i ja mogu da pricam. Ali to je verovatno sporost uredjaja vise nego problem.

U periodu kada se zaglavljivao nisu mi ni GPRS parametri bili podeseni i tada je prosto "jeo" bateriju. Narocito je trosio na te probleme sa ispadanjem iz mreze. Ko zna, mozda je "ispadao" i mnogo vise ali se sam "vracao" pa nisam nista primecivao ali je zato trosio bateriju.

Sto se tice startup foldera u windows-u jedino sto sam ostavio tamo je iPAQWirelessAuto.lnk. Sve ostalo sam prebacio u drugi folder i ucitavam po potrebi (ostatak "paranoje" iz vremena kada se zaglavljivao). Nisam jos gledao servise po "registiry" ali bio sam spreman i to da proverim da bi ga oslobodio "nepotrebnih" poslova.

Preko USB-a koristim ActiveSync 4.2 i nema nekih problema. Da ne pomenem da je problema bilo u vremenu dok se zaglavljivao. ;-)

Sto se tice zanimljivih programa preporucujem ITaskmgr (za pregled i zatvaranje programa koji ostaju da rade u pozadini) i MagicButon (za istinsko zatvaranje programa kada se pritisne "X"). Oba su besplatni a vrlo korisini. U prvom mozes da vidis i trenutno opterecenje procesora i procese koji rade na PPC-u.

P.S. Evo juce ujutru je skinut sa punjenja i trenutno je na 86%. Pricao sam juce telefonom i koristio neke programe tokom dana...
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634014.12.2006. u 19:02 - pre 210 meseci
@ mexico

...svaka čast... Uradio sam konekciju na gprs , diskonektovao se odmah posle nekoliko sekundi i evo posle celodnevog korišćenja ( pregledavanja multimedijalnog sadržaja , normalnog razgovaranja ... bez wifi i BT) , procenat baterije je negde oko 86% , što je negde oko 1% potrošnje na sat ( kako si i naveo ) . Što se tiče gprs na 063 sam podesio bez problema i radi odlično , što nije slučaj sa 064 mrežom . Niko u toj kompaniji ( bar koga sam ja pozvao) nije znao da podesi parametre , čak sam i bio u korisničkom centru , dobio sam odgovor da se javim posle nove godine !? Zbog posla kojim se bavim ne bih menjao broj , pami se nameće rešenje kupovine drugog telefona ili podešavanje 064-ke . Ako slučajno znaš kako da podesim parametre na 064 javi se . I drugo , da li možda znaš koji programčić da skinem za konvertovanje video fajlova za iPAQ ?

pozdrav Aleksandar
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
91.148.99.*



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634014.12.2006. u 20:25 - pre 210 meseci
@aleksa0805

Proveri privatni mail na elitesecurity ;-)
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634018.12.2006. u 23:32 - pre 210 meseci
@mexico

... dobar ti je ovaj site ... jesu li sigurni ovi programčići obzirom da dolaze , koliko vidim iz Rusije ... U svakom slučaju hvala

p.s. baterija je sasvim o.k. , spasio si mi najmanje 40 eura
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634019.12.2006. u 12:05 - pre 210 meseci
Sve koje sam probao su OK (programi) .

Steta samo za onaj .to sajt. Izgleda da je definitivno nestao
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634019.12.2006. u 18:22 - pre 210 meseci
"Steta samo za onaj .to sajt. Izgleda da je definitivno nestao "
nisam proveravao, da li to znači da moraju da se krekuju ?

Da li možda postoji neko na planeti ko ima pocket pc h6340 na 064 mreži i pri tome podešene parametre za gprs/mms/e mail . To bi me jako obradovalo
pozdrav
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634019.12.2006. u 22:27 - pre 210 meseci


mt:s

GPRS PARAMETRI:

APN = gprswap
Username = mts
Password = 064



kao sto je kod telenora

APN = internet
Username = mobtel
Password =gprs

Ja sam i sa ovim parametrima sa h6340 uspeo da se zakacim na GPRS.
Nemam trenutno kod sebe podesavanja. Provericu sutra pre podne pa
cu dodati ako nesto treba.


Sto se tice sajtova .to je nestao i nece ga vise ni biti .

A onaj drugi... Pa probaj....
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

aleksa0805
Aleksandar Prokopović
Leskovac

Član broj: 122814
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: baterija hp ppc h634020.12.2006. u 20:52 - pre 210 meseci
... ma znam te parametre , ali ne bih da gubim vreme i živce sa nečim što nije 100 % sigurno . Ako budeš našao kompletno podešavanje pošalji ga .

Što se tiče sajta.ru ima fenomenalnih programa ali trenutno imam problema sa sbb-om tako da je skidanje bilo katastrofalno , bolje rečeno nemoguće . Uspeo sam da skinem Tonaya[1].Tech.Net.Board.v2.0.XScale.WM2003.WM2005.Regged-DVTPDA , mada mi traži neke ključeve i kozna šta još , pa sam batalio . Iskreno 12 sati sam uz pc na poslu , tako da nemam vremena a i strpljenja da tražim ključeve i ostalo

inače baterija treći dan bez punjenja i to na 50 % , pravo čudo

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: baterija hp ppc h6340

[ Pregleda: 4627 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.