Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema

[es] :: Video karte i monitori :: NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema

[ Pregleda: 4222 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tantor
moonze-konza

Član broj: 6390
Poruke: 189
*.eunet.yu.



Profil

icon NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema27.11.2006. u 18:44 - pre 211 meseci
evo sta mi izbaci kad ukljucim racunar. takodje mi izbaci i poruku da SLI nije podesen kako treba. kako sam shvatio to SLI sluzi za povezivanje 2 karte, ja imam samo ovu jednu i kako da iskljucim pojavu te poruke?

ima li ko slicno iskustvo sa ovim prvim i da pomogne sa ovim drugim pitanjem?
ko zna zna
ko ne zna 2
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Intel-V
PC servisiranje i modding
Beograd

Član broj: 95991
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema27.11.2006. u 21:02 - pre 211 meseci
Sto se tice SLI-ja, iskljuci ga tamo gde je ukljucen (ako je ukljucen) a to su obicno BIOS ili drajveri.

A to drugo sto ti izbacuje znaci da nisi prikljucio eksterno napajanje na karticu. U slucaju da jesi prikljucio napajanje, pomeri malo konektor, mozda je malo izgubio kontakt. Ako ti i tada prijavljuje isto - pravac kartu na reklamaciju.

ALI!!! Uvek ima to ali. Istestiraj karticu ovako kako jeste da vidis da li radi normalno, da li postize dobre rezultate u benchmark-u.
Ako tada radi normalno i nema pada u preformansama, probaj sa zamenom drajvera.


Pozdrav
SMV
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema28.11.2006. u 02:35 - pre 211 meseci
Ne brini, sve je u redu sa tvojim grafičkom. Reč je samo o bug-u u 91.31 verziji nvidia driver-a, a rešenja ima nekoliko:

- Instaliraš novije drivere :) (trenutno aktuelni - 93.71). Inače, greška je ispravljena još kod 91.33 verzije, pa na dalje...

- Prebaciš panel na classic view, i "poubijaš" (iz msconfig) 3 startup items koje se jave nakon instalacije drivera,
takođe disable-uj i nVidia Display Driver Service u listi servisa, kao i nvidia taskbar icon.
Ja sam upravo na ovaj način prestao da se "družim" sa onim iritantnim SLI-baloon obaveštenjem.

- Ako baš želiš da zadržiš 91.31 verziju drivera, iskoristi ovaj reg. tweak, trebalo bi da pomogne...
Code:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak\]
"NvCplEnableMultiGPUConfigurationPage"=dword:00000000
 
Odgovor na temu

tantor
moonze-konza

Član broj: 6390
Poruke: 189
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema28.11.2006. u 15:42 - pre 210 meseci
Citat:
mtraj: Ne brini, sve je u redu sa tvojim grafičkom. Reč je samo o bug-u u 91.31 verziji nvidia driver-a, a rešenja ima nekoliko:

- Instaliraš novije drivere :) (trenutno aktuelni - 93.71). Inače, greška je ispravljena još kod 91.33 verzije, pa na dalje...

- Prebaciš panel na classic view, i "poubijaš" (iz msconfig) 3 startup items koje se jave nakon instalacije drivera,
takođe disable-uj i nVidia Display Driver Service u listi servisa, kao i nvidia taskbar icon.
Ja sam upravo na ovaj način prestao da se "družim" sa onim iritantnim SLI-baloon obaveštenjem.

- Ako baš želiš da zadržiš 91.31 verziju drivera, iskoristi ovaj reg. tweak, trebalo bi da pomogne...
Code:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak\]
"NvCplEnableMultiGPUConfigurationPage"=dword:00000000


poslusacu obojicu. menjam driver. upravo ga skidam,pa cu se javiti sa rezultatima da znaju ljudi sa istim problemom.
hvala
ko zna zna
ko ne zna 2
 
Odgovor na temu

tantor
moonze-konza

Član broj: 6390
Poruke: 189
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema28.11.2006. u 17:21 - pre 210 meseci
instaliran novi driver i prema uputstvu mtraj-a sam podesio tj. iskljucio sve sto je rekao i sada nema onog SLI baloncica, niti upozorenja da nemam dovoljno struje na grafici ili da proverim kablove. Problem resen.

Inace, novi driver mi je resio i problem sa igricom koju sam igrao. Problem je bio prirode izlazenja sa igrice, nakon cega nisam mogao da dodjem do desktopa, nego samo stoji crni ekran i nista se ne desava, cak nije radilo ni ctrl+alt+del, nego samo na reset, pa sve ponovo. sada sve sljaka kako treba.

Hvala narode po 100-ti put

[Ovu poruku je menjao tantor dana 28.11.2006. u 18:57 GMT+1]
ko zna zna
ko ne zna 2
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema28.11.2006. u 19:38 - pre 210 meseci
Dovoljno je bilo da promeniš driver, i SLI obaveštenje nestaje, a sva ona dodatna podešavanja u tom slučaju nisu neophodna.

Mada nema nikakvog razloga da sve one dodatne startup zezalice "trpiš".
Ja, već po navici, prvo što uradim nakon instalacije novih graf. drajvera, je to da "poubijam" sve te dodatke u msconfig, ali to je već "stvar ukusa", a ne potrebe...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: NVIDIA 7600GS problem pri startovanju sistema

[ Pregleda: 4222 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.