Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko izbora zvucne kartice

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc oko izbora zvucne kartice

[ Pregleda: 8765 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragansky
Krusevac

Član broj: 95547
Poruke: 372
195.252.87.*

Sajt: krusevac.net


+1 Profil

icon Pomoc oko izbora zvucne kartice28.11.2006. u 00:51 - pre 211 meseci
Dvoumim se oko izbora zvucne kartice dali Creative Audigy 2 ZS ili Creative X-Fi XtremeMusic cene su im iste oko 90€.
Svaki savet je dobrodosao.
 
Odgovor na temu

felino
Bg

Član broj: 37042
Poruke: 71
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora zvucne kartice30.11.2006. u 21:16 - pre 210 meseci
Pa, ako se ja pitam, nijedna...

Za sta ti treba? Muzika, igre, filmovi? Onda uzmi X-Fi. Zbog podrske za igrice.
Ako ti treba za neki rad sa zvukom, snimanje itd onda bezi od Crshative-a.
 
Odgovor na temu

dragansky
Krusevac

Član broj: 95547
Poruke: 372
195.252.87.*

Sajt: krusevac.net


+1 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora zvucne kartice30.11.2006. u 23:12 - pre 210 meseci
Najvise za slusanje muzike i obradu nekih starih LP ploca a gledanje filmova i igrice se podrazumeva ali za to mi nije tolko bitno.
 
Odgovor na temu

felino
Bg

Član broj: 37042
Poruke: 71
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora zvucne kartice01.12.2006. u 00:06 - pre 210 meseci
Pa, ukoliko hoces da je povezes na neki pojacavac pa potom sa njega na pasivne zvucnike (ne mislim na bilo sta od multimedijalnih aktivnih zvucnika-od 2.0 do 5.1), i da pri tom slusas muziku, milsim stvarno slusas a ne da ti bude zvucna kulisa, onda uzmi recimo nesto od firme M-Audio, npr Audiophile 192, noviju generaciju (mislim da nije preko 150 EUR, toliko negde bese prethodna). Ima bolje i A/D i D/A konvertere od Krshejtiva. Inace, verujem da razliku izmedju tih kartica neces primetiti cak ni na tzv. "najboljim zvucnicima na svetu" )))) tj Lo(l)igetch-u pa ti zato kazem da zavisi od toga na sta ces povezivati karticu.

Ako ces malo ozbiljnije da se zezas (ili radis) sa zvukom, tek tada zaobidji Krshejtiv-ove proizvode. Mislim, nije ni M-Audio vrh ali je svakako bolji. Eto, npr. CD plejer Yamaha CDX-596 ima bolje D/A konvertere od M-Audio Audiophile-a. Ipak, kada sam testirao X-Fi (music, fatal1ty i jos jednu) i uporedjivao sa Audiophile, razvalio ih je M-Audio- i po pitanju snimanja i po pitanju reprodukcije, i objektivno, po frekvencijskom odzivu itd. E, sad kome treba za igrice, X-Fi podrzava ono sto je za igrice bitno itd itd, a M-Audio ne pravi kartice za igrice pa onda nesto i nema...a i samo je stereo te ti nema surround...

U svakom slucaju ako se dvoumis da li da ostanes pri integrushi ili da uzmes Creative, uzmi Creative, jasno.

Za obradu snimaka sa gramofonskih ploca i audio kaseta, ako ti treba jedan clanak na srskom u kome se to jako detaljno objasnjava (iz nepoznatih razloga se zabranjuje pisanje o tome na forumu, bar na Muzickoj produkciji), javi se na PP ili da kacim ovde kao fajl.

E, sad pogledah.Ta malo starija varijanta M-Audio kartice se zove Audiophile 2496 a novija ne znam tacno, verovatno 192. Ne koristim je cesto, stoji kao back up
 
Odgovor na temu

dragansky
Krusevac

Član broj: 95547
Poruke: 372
195.252.87.*

Sajt: krusevac.net


+1 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora zvucne kartice01.12.2006. u 00:56 - pre 210 meseci
Znam ja za te kartice i upravo sam naso nesto od toga inace M-audio AUDIOPHILE 192 je najnovija kartica i kosta 199 €,
AUDIOPHILE 2496 je starija i kosta 129 € i nesto sto bi bilo zanimljivo Revolution 7.1 ne znam koliko kosta
ali verujem da je dosta bolje resenje od creativa e sad se postavja pitanje dali AUDIOPHILE 2496 ili Revolution 7.1,
mislim da su tu cene priblizno iste nasao sa par brojeva pa cu sutra saznati tacno.
Inace Revolution 7.1 je malo univerzialnija kartica u odnosu na AUDIOPHILE 2496 a sta ce kvalitetnije raditi posao,
to vec ne znam nemam iskustva sa tim karticama.
A evo i linka gde ima mnogo skupljih i kvalitetnijih kartica verovatno ce nekom posluziti
http://www.skymusic.co.yu/prodaja/studio/zvucna_karta/index.html
 
Odgovor na temu

felino
Bg

Član broj: 37042
Poruke: 71
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora zvucne kartice01.12.2006. u 02:36 - pre 210 meseci
Mislim da su Revolution izbacili imajuci na umu bas kucne korisnike, zbog surround-a. Pre bih isao na Audiophile ali vidi sam sta ti treba tj koliko ti je 7.1 bitan.

Da,kad si vec nakacio taj link, RME su odlicne, ako ne zalis kintu. Mada, ja ipak ostajem veran LynxTWO. Skuplji je od vecine RME, smatra se referentnim a i sam RME je priznao da Lynx ima bolje konvertere...

Dobro, evo ti clanak

[Ovu poruku je menjao felino dana 03.12.2006. u 22:55 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc oko izbora zvucne kartice

[ Pregleda: 8765 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.