Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banka koja hoce da radi

[es] :: E-Poslovanje :: Banka koja hoce da radi

[ Pregleda: 7187 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Banka koja hoce da radi24.05.2003. u 20:56 - pre 253 meseci
Dali u Beogradu postoji neka banka koja hoce da radi..

U prevodu, banka koja radi Ponedeljak-Subota od 9-18h, pozeljno nedeljom skraceno radno vreme... da radi praznicima barem skraceno.. itd...

vise mi pun k**** ove domace poslovnosti da u pola jedanest 'ujutu' otvaraju banke, da ne rade subotom, i da jedva cekaju neki komunisticki praznik pa da zatvore... jos malo pa ce i na svako crveno slovo poceti da zatvaraju...
 
Odgovor na temu

anon7994

Član broj: 7994
Poruke: 278
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi24.05.2003. u 22:03 - pre 253 meseci
Da li mozes da nam kazes koje usluge ocekujes od banke, tj. koje potrebe bi banka trebalo da zadovolji. Na taj nacin ces lakse doci do zadovoljavajuceg odgovora.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi24.05.2003. u 22:10 - pre 253 meseci
Pa usluge koje pruza svaka banka...

Podizanje novca sa racuna, transfer novca, dizanje gotovine sa kartica, unovcavanje cekova...
 
Odgovor na temu

anon7994

Član broj: 7994
Poruke: 278
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi25.05.2003. u 00:04 - pre 253 meseci
OK, ja sam mislio da ti imas neke mnogo vece zahteve. Narociti me je zanimalo sta ocekujes od banke nedeljom... koji je svuda u svetu neradan dan.

Banke uskladjuju svoje radno vreme sa potrebama klijenata. Ukoliko potrebe klijenta nisu zadovoljene, on ce 'glasati svojim nogama' i preneti svoje poslovanje kod neke druge banke. Banke rade puno radno vreme od ponedeljka do petka, a subotom su potrebe za bankarskim uslugama manje, tako da je i radno vreme krace.

* Podizanje novca sa racuna (dizanje gotovine sa kartica) - svaka iole ozbiljna banka ima postavljene bankomate koji ti omogucavaju pristup novcu 24 sata dnevno. Trazi od banke da ti izda bankarsku karticu koju ces moci da koristis na bankomatima.
* transfer novca - nisam siguran o kakvom transferu novca govoris. Da li je rec o transferu izmedju tvojih licnih racuna, ili je rec o placanjima na druge racune. Ako je rec o tvojim racunima, veliki broj banaka omogucava transfere onlajn (znaci 24 sata) ili putem telefona. Ako je rec o transferu na racun druge banke, tu ti nema pomoci. Platni promet funkcionise samo radnim danima, tako da i kada bi tvoja banka mogla da uradi transfer novca nerdanim danima, banka primaoca ga nebi procesovala do narednog radnog dana.
* Unovcavanje cekova. Isto kao i za platni promet. Kliring cekova se obavlja samo radnim danima, bez obzira kada ti polozis cekove. Znaci, cak i kada bi ti banka omogucila da polozis cekove u bankomat, oni bi bili unovceni tek narednog radnog dana.

Banke (pa cak i kod nas) nude mnoge druge usluge, ali ti si se raspitao iskljucivo za ove. Svi znamo kakav nam je bankarski sektor bio u ne tako dalekoj buducnosti, tako da mi, blago receno, smeta kada neko zahteva neke stvari koje ni na zapadu nisu deo svakodnevnice.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi25.05.2003. u 02:33 - pre 253 meseci
Citat:
Banke uskladjuju svoje radno vreme sa potrebama klijenata. Ukoliko potrebe klijenta nisu zadovoljene, on ce 'glasati svojim nogama' i preneti svoje poslovanje kod neke druge banke. Banke rade puno radno vreme od ponedeljka do petka, a subotom su potrebe za bankarskim uslugama manje, tako da je i radno vreme krace.


Evo recimo primer je bio sad skoro za prvi maj... Skoro 7 dana sam bio bez para jer ljudi nece da otvore banku...

Citat:
* Podizanje novca sa racuna (dizanje gotovine sa kartica) - svaka iole ozbiljna banka ima postavljene bankomate koji ti omogucavaju pristup novcu 24 sata dnevno. Trazi od banke da ti izda bankarsku karticu koju ces moci da koristis na bankomatima.


Od 'bankarskih' kartica ja mogu da napravim slikovnicu koliko ih imam... Ali kod nas imas smesan limit od 30,000din koje mozes da povuces sa bankomata u 24h... A ja sa kartice nikad ne dizem ispod $3,000 (tri transakcije po hiljadu), tako da to i nije najsrecnije resenje...


Citat:
* transfer novca - nisam siguran o kakvom transferu novca govoris. Da li je rec o transferu izmedju tvojih licnih racuna, ili je rec o placanjima na druge racune. Ako je rec o tvojim racunima, veliki broj banaka omogucava transfere onlajn (znaci 24 sata) ili putem telefona. Ako je rec o transferu na racun druge banke, tu ti nema pomoci. Platni promet funkcionise samo radnim danima, tako da i kada bi tvoja banka mogla da uradi transfer novca nerdanim danima, banka primaoca ga nebi procesovala do narednog radnog dana.


Uglavnom se radi o pristiglim SWIFT transferima... Jer recimo DHL radi i subotom i nedeljom... a ja vikendom ako dobijem uplatu, odmah bi mogao DHL-om da isporucim robu... ovako samo gubim 2 dana maltene...
Sto se tice online transfera, to nije problem, ja svojim racunima u USA i upravljam online... Ali sta meni vredi sto ja mogu da uradim trasnfer i nedeljom i praznicima i kad hocu, ako ja taj transfer nemogu da podignem ako se zadesi da stigne praznikom/vikednom...

Citat:
* Unovcavanje cekova. Isto kao i za platni promet. Kliring cekova se obavlja samo radnim danima, bez obzira kada ti polozis cekove. Znaci, cak i kada bi ti banka omogucila da polozis cekove u bankomat, oni bi bili unovceni tek narednog radnog dana.


Cekovi se u YU ne procesiraju u realnom vremenu.. Znaci ti ostavis cek, fotokopiju licne karte, i oni ti isplate pare uz odredjenu proviziju.. Cek se potom salje njihovim saradnicima ili kome vec... Uglavnom ako nesto nije u redu, oni ce nakon mesec dana da te zovu da im vratis pare... Ako je sve u redu, nikom nista...
Prema tome ako doneses cek u nedelju, i dobijes kes, tebe boli uvo kad ce oni da ga posalju na processing...

Citat:
Banke (pa cak i kod nas) nude mnoge druge usluge, ali ti si se raspitao iskljucivo za ove. Svi znamo kakav nam je bankarski sektor bio u ne tako dalekoj buducnosti, tako da mi, blago receno, smeta kada neko zahteva neke stvari koje ni na zapadu nisu deo svakodnevnice.


Pa ako ja jedan SWIFT transfer odavde platim $200, naspram $15 iz USA, ako za unovcavanje ceka platim proviziju 3%, ako za konverziju u eure budem pokraden za kurs, plus 'legitimih' 1% za konverziju sto na kraju ispadne vise od 2%, ako mi uzmu vise od 4% kada uradim transakciju na ATM-u, kada mi daju godisnju kamatu na OROCENU stednju u visini od 1.45%, a stednju po vidjenju od 0.5% da ne pominjem, a kada mi na kredit naplate kamatu od 20% godisnje, kada otvore u 10:30 umesto u 8:30... E kad je tako, onda imam pravo da im trazim ne duplo bolju uslugu nego u USA, nego desetostruko bolju uslugu... Al jebiga, ovo je Srbija, pa za desetorstruko vece pare dobijem desetostruko losiju uslugu...

I jos su me jednom navatali da platim 650,000din kaznu jer posedujem racun u inostranoj banci... strasno... ni sam tito mi to ne bi uradio...
 
Odgovor na temu

Ivan Lazarevic
Beograd

Član broj: 5312
Poruke: 40
*.verat.net

ICQ: 59010964


Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi25.05.2003. u 13:51 - pre 253 meseci
Citat:
...godisnju kamatu na OROCENU stednju u visini od 1.45%, a stednju po vidjenju od 0.5%...

U kojoj to banci daju ovako malu kamatu!?

U Komercijalnoj banci je kamata na stednju po vidjenju 2.5% za USD i 3% za EUR, a za orocenu od 2.58% za USD i 3.21% za EUR (1 mesec) do 4.55% za USD i 5.95% za EUR (36 meseci) - na godisnjem nivou, a pri obracunu kamate se odbija porez od 20%.

Ajd ako neko zna da neka banka daje vece kamatne stope neka postuje to ovde...
 
Odgovor na temu

ImPlant
Panajotis Zamos
bgd

Član broj: 730
Poruke: 238
*.verat.net

Jabber: aqw137@gmail.com
Sajt: weevify.com


Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi25.05.2003. u 14:21 - pre 253 meseci
Citat:
ventura:
...
I jos su me jednom navatali da platim 650,000din kaznu jer posedujem racun u inostranoj banci... strasno... ni sam tito mi to ne bi uradio...


ko ti je to trazio da platis kaznu?
look
closer

DON'T
PANIC
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi25.05.2003. u 14:25 - pre 253 meseci
Citat:
U kojoj to banci daju ovako malu kamatu!?


Societe Generale Yugoslav Bank AD

Citat:
ko ti je to trazio da platis kaznu?


Ma nije mi niko trazio.. Da mi je trazio morao bi i da platim..
Vec su mi u banci pretili ad ce da me prijave ministarstvu finansija jer posedujem inostrane racune a nisam zaposlen...
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi25.05.2003. u 14:28 - pre 253 meseci
[quoteVec su mi u banci pretili ad ce da me prijave ministarstvu finansija jer posedujem inostrane racune a nisam zaposlen...[/quote]
U Societe?

 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi11.07.2003. u 12:46 - pre 252 meseci
Citat:
ventura:
Dali u Beogradu postoji neka banka koja hoce da radi..

U prevodu, banka koja radi Ponedeljak-Subota od 9-18h, pozeljno nedeljom skraceno radno vreme... da radi praznicima barem skraceno.. itd...

vise mi pun k**** ove domace poslovnosti da u pola jedanest 'ujutu' otvaraju banke, da ne rade subotom, i da jedva cekaju neki komunisticki praznik pa da zatvore... jos malo pa ce i na svako crveno slovo poceti da zatvaraju...


Jeste da odgovaram 2 meseca posto je otvorena tema, ali se sada vratih iz kapitalisticke Svabije pa imam jedan komentarcic.

Raiffaisen banka nasred Gundelfingena radi od 10-12h od ponedeljka do petka. Ponedeljkom i petkom cak rade i popodne od 14-16 h :-)

Slicno "ludo" radno vreme ima dosta firmi tamo, ne samo banki. Recimo, dosta prodavnica radi od 10-18.

A sto se praznika tice, u 40 dana sto sam bio tamo strefila me 3 drzavna praznika :-). Svabe trenutno imaju vise praznika od nas...
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi17.08.2003. u 01:21 - pre 250 meseci
Jeli a jer postoji banka kod nas koja hoce da radi elektronsko poslovanje
u pravom smislu te reci .... dakle kako se to vec radi u svetu ja na sajtu
nesto prodajem .... dodje kupac ucuka CreditCard Number to se njima
prosledi na proveru ako radi skine pare tj prebaci meni na racun i gotovo ?

Hoce li toga biti uopste kod nas ? Nekada ?
 
Odgovor na temu

Ivan Lazarevic
Beograd

Član broj: 5312
Poruke: 40
*.verat.net

ICQ: 59010964


Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi17.08.2003. u 14:15 - pre 250 meseci
Citat:
Jeli a jer postoji banka kod nas koja hoce da radi elektronsko poslovanje
u pravom smislu te reci .... dakle kako se to vec radi u svetu ja na sajtu
nesto prodajem .... dodje kupac ucuka CreditCard Number to se njima
prosledi na proveru ako radi skine pare tj prebaci meni na racun i gotovo ?

Ne.
Citat:
Hoce li toga biti uopste kod nas ? Nekada ?

Mozda...
 
Odgovor na temu

dragonn
Belgrade

Član broj: 17536
Poruke: 5
*.beotel.net



Profil

icon Re: Banka koja hoce da radi11.12.2003. u 01:16 - pre 247 meseci
Citat:
ventura:
U kojoj to banci daju ovako malu kamatu!?


Societe Generale Yugoslav Bank AD


U societeu je kamata 2% na oroceno na god dana, odnosno 1.2% kada je stednja po vidjenju u pitanju...

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Banka koja hoce da radi

[ Pregleda: 7187 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.