Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Troskovi za d.o.o. firmu

[es] :: Vodič za posao :: Troskovi za d.o.o. firmu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28508 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Troskovi za d.o.o. firmu30.11.2006. u 14:11 - pre 211 meseci
Interesuje me posto to nigde na forumu nisam mogao da nadjem, koliki su troskovi posedovanja DOO preduzeca.
Ja znam za sledece troskove: knjigovodja 100 eur mesecno, minimum 2 zaposlena radnika (ako su na minimalcu troskovi su doprinosi za plate 5000 din po radniku mesecno), recimo da ne racunamo iznajmljivanje poslovnog prostora, koliko bi bili mesecni troskovi takvog DOO preduzeca. Takodje me interesuje koji se sve porezi placaju kad DOO ima prihode, ostvaruje dobit, sem naravno poreza na dobit koji je 10 %.
 
Odgovor na temu

atilasd
Svemir

Član broj: 79921
Poruke: 50
212.200.65.*



Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu27.04.2009. u 13:44 - pre 182 meseci
Vadim ovu temu iz naftalina posto i mene ovo zanima.

Zelim da osnujem DOO sa jos jednom osobom.
Zanima me, koliki je minimalni broj zaposlenih tj da li moze preduzece da bude bez zaposlenih?
Koji su minimalni mesecni troskovi? (doprinosi, porezi...)

Cilj su mi sto nizi, najnizi moguci troskovi.
Delatnost je prodaja IT usluga u inostranstvu dakle, izvoz usluga (ne placa se pdv).

Ako moze neko da postavi model preduzeca koje postoji a koje nista ne radi. Koje mesecne troskove ono ima?


Da li neko ima info o ovome.
milioner u pokusaju.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu27.04.2009. u 14:16 - pre 182 meseci
minimalni broj zaposlenih iznosi 1 (jedan)
ne moze d.o.o. bez direktora tj. odgovornog lica
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

atilasd
Svemir

Član broj: 79921
Poruke: 50
212.200.65.*



Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu27.04.2009. u 15:52 - pre 182 meseci
Znaci direktor+radnik ili taj radnik moze da bude i direktor sam po sebi?


milioner u pokusaju.
 
Odgovor na temu

neshasba
manager
Nis

Član broj: 218773
Poruke: 7
93.86.112.*



Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu27.04.2009. u 21:35 - pre 182 meseci
dovoljan je samo direktor. Imam i ja par pitanja: gde na netu mogu videti za koje delatnosti su koje inspekcije nadlezne. Recimo ako ja proizvodim ambalazu za prehrambenu industriju da li podlezem sanitarnoj inspekciji. da li negde postoji taksativno: za tu i tu delatnost potrebno ti je...takav objekat, ovakvi sanitarni uslovi, hccp, itd...

Minimalni troskovi za DOO zavise u mnogome od lokalne samouprave, tj. opstine u kojoj pripadas (komunalna taksa itd.) i nacina trosenja sredstava (ulaganje u osnovna sredstva smanjuje porez i sl.)
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
80.93.243.*

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu06.05.2009. u 10:15 - pre 181 meseci
Citat:
atilasd: Cilj su mi sto nizi, najnizi moguci troskovi.

Ovo je, inače cilj i svih ostalih preduzeća na planeti.
Citat:
atilasd: Delatnost je prodaja IT usluga u inostranstvu dakle, izvoz usluga (ne placa se pdv).

Prodaja IT usluga, kao i svih drugih usluga u inostranstvu podležu plaćanju PDV-a, osim ako se te usluge u potpunosti izvršavaju u inostranstvu.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.116.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu06.05.2009. u 12:07 - pre 181 meseci
Da li neko zna koliko kosta zatvaranje D.O.O firme i koji je postupak ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
94.189.182.*

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu06.05.2009. u 12:50 - pre 181 meseci
Citat:
totovic: Prodaja IT usluga, kao i svih drugih usluga u inostranstvu podležu plaćanju PDV-a, osim ako se te usluge u potpunosti izvršavaju u inostranstvu.

Nije tačno, zavisi koje usluge i šta se smatra mestom usluge. Da ne bih sada prekucavao poruku sa DevPro Talka(http://www.devprotalk.com/showthread.php?p=43717#post43717), evo ti poruke u kojoj citiram Mišljenje Ministarstva finansija RS broj 413-00-1146/2007-04 od 20.08.2007. godine. Dakle, reč je o pravom mišljenju, ne nekom primeru, objavljenom u časopisu Cekos. U stvari, evo copy&paste citiranog dela:

Citat:
U skladu sa navedenim zakonskim odredbama, kada domaće privredno društvo - obveznik PDV pruža usluge projektovanja i implementacije softverskih rešenja (izrada tehničke dokumentacije, projektovanje, izbor tehnologije, programiranje, testiranje, pilot projekat i instalacija) privrednom subjektu van republike Srbije, u konkretnom slučaju kompaniji SEMILLION INVESTMENTS LLC iz Malezije, mestom prometa ovih usluga smatra se inostranstvo. Prema tome, na naknadu za promet ovih usluga PDV se ne obračunava i ne plaća, a obveznik PDV - privredno društvo "Sooncorp" doo iz Beograda čiji inženjeri za informacione sisteme pružaju usluge privrednom subjektu iz inostranstva, ima pravo na odbitak prethodnog poreza po tom osnovu, u skladu sa Zakonom.

 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
94.189.182.*

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu06.05.2009. u 12:55 - pre 181 meseci
Citat:
atilasd
Koji su minimalni mesecni troskovi? (doprinosi, porezi...).

Ovo ti niko precizno ne može reći, mnogo je faktora u igri. Ukratko, plaćaš ugrubo 73% na plate koje si prijavio, to je sigurno svakog meseca. To moraš da plaćaš, makar ne isplatio te plate za koje plaćaš doprinose. Ostalo zavisi i nije fiksno mesečno.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu06.05.2009. u 19:48 - pre 181 meseci
Citat:
madamov: vo ti poruke u kojoj citiram Mišljenje Ministarstva finansija RS broj 413-00-1146/2007-04 od 20.08.2007. godine.

Hvala na informaciji. Inače, izvinjavam se svima da dezinformaciji koju sam pružio.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

carapitere
komercijala,firma
Beograd

Član broj: 222018
Poruke: 1
91.143.212.*



Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu09.05.2009. u 12:28 - pre 181 meseci
pocetni troskovi su oko 100 eur (pecat, takse, obrasci, ...)
po pocetku rada doo-a mogu se priloziti racuni svega ovoga i sredstva se mogu refundirati iz pocetnog budzeta firme (250eur pocetni, minimalni, uplaceni kapital)

za redovne mesecne, MINIMALNE, troskove NE ZNAM NISTA

a bas bih voleo da znam


Ono sto jos znam da za doo odgovaras i robno i finansijski
a dok si preduzetnik samo finansijski, i za preduzetnika su pocetni troskovi oko 2500 din., a mesecni troskovi iznose od 150-180 eur + porez na ostvaren promet preko faktura
 
Odgovor na temu

pblagojevic
Predrag Blagojevic
Nis

Član broj: 107852
Poruke: 14
91.148.87.*



Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu23.06.2009. u 21:34 - pre 180 meseci
Kolika je minimalna plata za direktora?

s obzirom da sam vlasnik preduzetnicke radnje, pa samim tim imam sam u radnom odnosu, da li ovo menja stvari ako registrujem i doo? mislim na deo sa platom i doprinosima?

ako nisam u sistemu PDV da li sam u obavezi da vodim knjige?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu25.06.2009. u 18:09 - pre 180 meseci
Citat:
pblagojevic: Kolika je minimalna plata za direktora?

s obzirom da sam vlasnik preduzetnicke radnje, pa samim tim imam sam u radnom odnosu, da li ovo menja stvari ako registrujem i doo? mislim na deo sa platom i doprinosima?

ako nisam u sistemu PDV da li sam u obavezi da vodim knjige?


Ako si vlasnik preduzetnicke radnje to ne znaci da su u radnom odnosu. Ti si preduzetnik. Kao preduzetnik, mozes biti zaposlen u drugoj firmi, nebitno da li tvoja ili nije. Dakle, mozes da osnujes d.o.o. i da se zaposlis u njemu. Plata u d.o.o. ce ti biti onolika koliko je sam sebi odredis, najbolje je da stavis minimalac. Poreze i doprinose placas normalno na tu platu. E sad, ako imas primanja kao preduzetnik i kao zaposleni, onda si oslobodjen doprinosa za zdravstvo i zaposljavanje na jednom od ta dva primanja, ne znam sad tacno na kom. Poreze i doprinos za PIO placas i za jednu i za drugu platu.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu25.06.2009. u 18:34 - pre 180 meseci
Citat:
pblagojevic: ako nisam u sistemu PDV da li sam u obavezi da vodim knjige?

Da, doo moze da ne bude u pdv-u ali svakako mora da vodi knjige jer ne postoji mogucnost pausalnog oporezivanja privrednih drustava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu07.07.2009. u 02:06 - pre 179 meseci
Znaci plata direktora (tj. oko 70% doprinosa) + vodjenje knjga mesecno je najveci izdatak?

Kada je rec o placanju preko racuna (firma placa firmi) da li je to moguce u slucaju firma placa preko racuna preduzetniku?

 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu07.07.2009. u 09:07 - pre 179 meseci
Da, naravno :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu09.07.2009. u 03:12 - pre 179 meseci
Hvala, znaci doo firma moze da placa putem racuna (profaktura/predracun) preduzetniku/preduzetnickoj radnji? Posto je firmama obicno problem 'izvlacenje' para sa racuna pa mogu da plate samo preko racuna ali za takve sitne poslove se ne isplati osnivati doo preduzece... preduzetnik da :)


 
Odgovor na temu

banjo88e

Član broj: 179676
Poruke: 40
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu09.09.2009. u 22:34 - pre 177 meseci
Imam szr,ali sam registrovan za rad od kuce,e sad razmisljam da se prebacim na doo,a samim tim moram imati p.prostor.
Dali je moguce prijaviti od kolege prostor koji ima firmu?Znaci da dva koriste isti,ako moze koliki je minimalac placanja p.prostora?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu10.09.2009. u 09:36 - pre 177 meseci
Sto ne koristis isti prostor za doo? I doo se moze registrovati na obican stan osim ako nije u pitanju neka specificna delatnost koja zahteva poseban poslovni prostor. Ako je stan tvoj, ili od rodbine, mozes zasnovati ugovor o ustupanju (dela) stana firmi i time izbeci placanje (zakup) a samim tim i porez. Medjutim, ako ti koristis prostor druge firme onda ces morati da radis ugovor o zakupu sa tom firmom i da placas porez na taj zakup. Sto se tice cene, ne mozes da ides previse nisko jer ti nece priznati, mora da bude po "trzisnoj vrednosti". Raspitaj se koliko kosta takav zakup pa onda tu cenu nalo spusti i tako ugovorite.
 
Odgovor na temu

markonatom
Marko Stojkovic
student
Beograd

Član broj: 218240
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Troskovi za d.o.o. firmu19.04.2011. u 00:08 - pre 158 meseci
Davno zapoceta tema i nikako da neko konkretno da odgovor na sam naslov teme "Troskovi d.o.o"


Dakle, svi postupci registracije i svega su mi jasni i uskoro cu to obaviti ali me zanimaju sami mesecni troskovi poslovanja. Naime, iz ovoga sam saznao da moze postojati 1 osnivac koji ce u isto vreme biti radnik i koji bi mogao da bude na minimalcu, mene zanima koji je trenutno minimalac u pitanju? Na taj minimalac se placa 73% mesecno? Takodje koliko sam shvatio d.o.o mora imati poslovni prostor i onda se na taj prostor placa porez?


Jos jedna stvar, preko jedne turisticke agencije sam uplacivao program za sezonski rad u americi...naime u samom ugovoru pise do tog i tog datuma na taj i taj racun uplatim toliko i toliko...i to ja sve uplatim i sve super, ali gde je tu fiskalni racun? tj. na koji nacin se to oporezuje ili ova agencija ne radi bas legalno? Jedino sta mi pada na pamet je da uplatom na sam racun te firme kasnije se to kroz knjige oporezuje, ali opet gde je fiskalni?

Mozda su ovo malo i glupa pitanja ali sobzirom da sam ucio drugu skolu ovo je za mene spansko selo, pa bih voleo i neko konkretnije objasnjenje da cisto imam sliku o tome kako to funkcionise i da bih jasnije znao u sta se upustam.


Eto opet mi pade jos jedno pitanje na pamet sobzirom da se provlaci kroz forum ali nigde jasno objasnjenje u vezi zatvaranja d.o.o tj, ukoliko mi posao pukne da li je procedura komplikovana i sta mogu da ocekujem, da li ima nekih penala ili kako to vec ide?



Hvala svima koji odvoje vreme da ovo razjasne
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Troskovi za d.o.o. firmu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28508 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.