Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podesiti xorg.conf nakon instalacije Slack-a?

[es] :: Linux :: Kako podesiti xorg.conf nakon instalacije Slack-a?

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Kako podesiti xorg.conf nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 19:07 - pre 210 meseci
Instalirao sam Slack, ali kad ga pokrenem dobijem komandnu liniju i ulogujem se u njoj. nemam pojma kako onda da pokrenem graficko okruzenje odnosno KDE?! Zaista idiotska situacija... jednostavno kad ukucam startx, monitor se zatamni i izbaci obavestenje da ne moze da prikaze taj video mod...

[Ovu poruku je menjao ilkebgd dana 06.12.2006. u 11:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 19:34 - pre 210 meseci
kada se logujes , samo ukucas startx ,a da stavish da se kde automatski pokrece uradis sledece [code] pico /etc/inittab i onda nadjes liniju # Default runlevel. (Do not set to 0 or 6)
id:3:initdefault: i ovu trojku promenis u 4.


Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 19:44 - pre 210 meseci
startx
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 21:48 - pre 210 meseci
Kad ukucam startx monitor mi izbaci poruku da ne moze da prikaze taj video mod... i ja onda probam sa xorgconfig (nasao sam podatke za moj monitor u specifikaciji) i tu unesem opsege za horizontalnu/vertikalnu frekvenciju, dubinu boja i rezoluciju medjutim opet isto! onda izaberem jednu od ponudjenih (nisku-namerno) i onda mi se ne desi to ali izbaci greske... kaze da vga kartica ne podrzava 16 miliona boja (sto nije tacno) i da ne moze da nadje "screen", odnosno monitor?! probao sam i da rucno editujem fajl xorg.conf na sve moguce nacine (prema tabeli video modova za moj monitor) i nista, ili monitor izbaci onu poruku ili se jave pomenute greske...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 21:51 - pre 210 meseci
Evo ga - http://www.slackbook.org/html/x-window-system.html tu pise redom sta i kako i na kraju kaze: "You can start X now with the startx command."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
212.200.223.*



+16 Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 22:10 - pre 210 meseci
Citat:
tdjokic: Evo ga - http://www.slackbook.org/html/x-window-system.html tu pise redom sta i kako i na kraju kaze: "You can start X now with the startx command."


Isto to samo u prevodu na srpski:
http://slackbook.ns-linux.org/x-window-system.html
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.beobug.com.



+69 Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 22:13 - pre 210 meseci
evo moj slucaj , uvek sve podesim ok ,al nikad nece radi kako treba , i onda sam jednom uspeo , napravio sam kopiju falja , i skoro sam reinstall sistem , radi upgrade , opet uradio sve isto ,al ovaj put je palio na 1024x768 na monitoru , dok je u sistemu bilo 640x480 i onda mi je pravio "virtual screen" , al to nije vazno , evo ti pa probaj sa ovim , bar da uporedis , kopiraj il sta vec
Code:
Section "Monitor"

#    HorizSync  30-64         # multisync
#    HorizSync  31.5, 35.2    # multiple fixed sync frequencies
#    HorizSync  15-25, 30-50  # multiple ranges of sync frequencies
# VertRefresh is in Hz unless units are specified.
# VertRefresh may be a comma separated list of discrete values, or a
# comma separated list of ranges of values.
# NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY.  REFER TO YOUR MONITOR'S
# USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.
    Identifier     "My Monitor"
    HorizSync       31.5 - 79.0
    VertRefresh     40.0 - 150.0
    Option         "DPMS"
# HorizSync is in kHz unless units are specified.
# HorizSync may be a comma separated list of discrete values, or a
# comma separated list of ranges of values.
# NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY.  REFER TO YOUR MONITOR'S
# USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.
EndSection

Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

haldejac
Ivan Stojanovic
Kanopus

Član broj: 46443
Poruke: 16
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?02.12.2006. u 23:59 - pre 210 meseci
Citat:
ilkebgd: ... kaze da vga kartica ne podrzava 16 miliona boja (sto nije tacno) i da ne moze da nadje "screen", odnosno monitor?!

Da li si odabrao dobar driver za graficku?

U xorg.conf-u imas deo:

Section "Device"
Identifier "..."
Driver "..."
VideoRam ...
EndSection

Gde u polju Driver treba da stoji driver za graficku koju si odabrao prilikom pokretanja xorgconfig-a, dok ono sto ti pise u polju Identifier treba da pise u polju Device u delu:

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Device "..."
Monitor "..."
DefaultDepth ...
...
Without music to decorate it, time is just a bunch of boring production deadlines or dates by which bills must be paid.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Kako pokrenuti KDE nakon instalacije Slack-a?04.12.2006. u 08:15 - pre 210 meseci
Pa izlistao sam ceo spisak grafickih i izabrao drajver za nvidiu gforce, sto je najpribliznije bilo, imam gforce fx 5200... ima 128M rama, to sam takodje izabrao...
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Kako podesiti xorg.conf nakon instalacije Slack-a?06.12.2006. u 10:04 - pre 210 meseci
Problem je resen, morao sam da instaliram iz komandne linije nvidijin drajver, a prethodno da predjem na kernel 2.6...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako podesiti xorg.conf nakon instalacije Slack-a?

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.