Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EXIT 07 - Novi Sad

elitemadzone.org :: MadZone :: EXIT 07 - Novi Sad

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37682 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 12:23 - pre 211 meseci
He...vidim razvila se tema ...u svakom slucaju ja ne bih(i necu) kupio karte za festival ciji program ne znam,iz jednostavnog razloga sto sam u tim godinama kada mi SAM odlazak na festival nije vise garancija dobrog provoda.Da bih se sad pokrenuo, i stajao ,i gurao se u prasini sa omladinom (;-) morao bih da imam jak razlog...

Jedino ce mi naravno biti zao,ako se ispostavi da su exitovci zaista nasli/doveli taj jak razlog ,a ja nisam jeftinije kupio kartu,kad sam mogao ;-(

Simple as that,k'o sto neko rece.

Jebi ga, neki na festival odu(idu) zbog muzike ,a neki zbog festivala,kao takvog... ;-)
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
212.200.25.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 12:41 - pre 211 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Hteo sam da kazem da je festival u obavezi da objavi spisak izvodjaca pre prodaje karata, jer oni ne prodaju karte za vazduh i obilazak tvrdjave nego za slusanje muzike a sadrzaj muzike koja ce biti pustana je informacija o festivalu.

Zašto bi festival bio u obavezi da objavi spisak izvođača pre prodaje karata?

Šta ga obavezuje da uopšte objavi spisak izvođača?

Naravno da ima interes da se taj spisak objavi, jer dosta ljudi odlučuje svoje prisustvo na osnovu nekih određenih stavki sa spiska ... ali - da li ga išta obavezuje da spisak objavi?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 13:13 - pre 211 meseci
Citat:
Šta ga obavezuje da uopšte objavi spisak izvođača?


Zakon o zastiti potrosaca. Imas citirane clanove iznad.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
195.252.78.*



+294 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 13:24 - pre 211 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Opravdano je - jer je to praksa kod takvih festivala, prodaja pre poznatog lineupa.

Na kraju krajeva - nije obavezno, kupuje samo onaj ko hoce i ko misli da je to dobra investicija, jel da?

Nije da te teraju da kupis karte :)

Apsolutno!

Citat:
Slobodan Miskovic:Hteo sam da kazem da je festival u obavezi da objavi spisak izvodjaca pre prodaje karata, jer oni ne prodaju karte za vazduh i obilazak tvrdjave nego za slusanje muzike a sadrzaj muzike koja ce biti pustana je informacija o festivalu.

Mislim da bi objava bilo kakvih imena bila još veća obmana, jer oni ni sami ne znaju da li će neke od njih uopšte doći. Recimo da objave da će "možda doći" Jon Spencer, Holly Golightly, Killers, Franz ponovo, Anthony & the Johnsons.... i ja, recimo, kupim kartu baš zbog svih njih, a onda se ispostavi da niko od njih ne dođe...

U krajnjem slučaju, ako kupim karte "na slepo", a posle mi se ne svidi lista izvođača, u maju-junu ću sigurno moći da izvučem bar tih uloženih 3,5k din od karte.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 13:32 - pre 211 meseci
Citat:
Mislim da bi objava bilo kakvih imena bila još veća obmana, jer oni ni sami ne znaju da li će neke od njih uopšte doći.


To je njihov problem, problem nesposobnosti menadzera EXIT-a. Velika vecina svetskih zvezda ugovara nastupe mnogo pre samih nastupa a to sto organizatori EXIT-a hoce da sa obezbede pre nego sto ugovore nastupe da ne bi bili u minusu je protivzakonito jer tim obmanjuju javnost prodajom necega ciji se sadrzaj jos ne zna.
Kao kada bi investitor prodavao neizgradjene stanove cija se kvadratura, lokacija i opremljenost ne zna. Voleo bih da vidim ijedan festival koji prodaje karte bez da najavi bar jednog izvodjaca koji ce nastupati na istom... Ako ih vec ima toliko kao sto neki kazu nece biti tesko da se linkuje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 14:05 - pre 211 meseci
Citat:

protivzakonito jer tim obmanjuju javnost prodajom necega ciji se sadrzaj jos ne zna.


Samo ako je protivzakonito prodavati karte za festival bez unapred poznatog sadrzaja - sto ces ipak morati sudski da dokazes ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
212.200.25.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 14:09 - pre 211 meseci
Neverovatno ... hajde onda ...
Citat:
Slobodan Miskovic: Postoji zakon o zastiti potrosaca gde stoji da kupac mora da bude upoznat za onim sto kupuje. ;)

2. Osnovna prava potrošača
Član 3.
3)informisanost - raspolaganje činjenicama od značaja za pravilan izbor i zaštitu od nepoštene oglasne poruke ili oznake na proizvodima koje mogu potrošača da dovedu u zabludu;

IV. POSEBNI OBLICI ZAŠTITE POTROŠAČA U OBLASTI USLUGA
1. Obaveza davaoca usluga
Član 36.
Davalac usluge je dužan da svoju uslugu ponudi na način kojim potrošača jasno i nedvosmisleno obaveštava o vrsti i kvalitetu usluge prema utvrđenoj specifikaciji.

VI. INFORMISANJE I OBRAZOVANJE POTROŠAČA
1. Pravo potrošača na informisanje
Član 46.
Informacije i podaci o svojstvima proizvoda i usluga ili uslovima prodaje moraju biti tačne, potpune, osnovane, nedvosmislene, jasne i blagovremene.

Šta se ovde prodaje?

Ulaznice za festival.

Molim te pronađi vezu s citiranim zakonima i nedvosmisleno - šta fali u ovom konkretnom slučaju?
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 14:12 - pre 211 meseci
ne kupujes ti ni vazduh ni provod ni obilazak ali isto tako ne kupujes ni slusanje muzike.... ti kupujes kartu za festival tako da si sasvim lepo informisan sta kupujes..

a sto se tice onog hleba ako bi mi pekar rekao da mu sad ostavi m200 kinti za leb svakog dana sledecih mesec dana a ja iz iskustva znam da mu je leb dobar prihvatio bih.... ali opet niko me ne tera da to prihvatim....

a i za stan isto, ako je to neki moj prijatelj koji je vec pet dobrih zgrada napravio a on mi nudi da kupim stan x kvadrature za 100 EUR po kvadratu prihvatio bih....
samo sto je razlika sto on nema opravdan razlog sto to trazi od mene a EXIT ima jer nisu sigurni da ce zvezde doci...

to sto pricate da svi veliki festivali znaju unapred nisam siguran
jel zna neko ko nastupa na Szigetu ili na Novarocku?????
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.119.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 14:15 - pre 211 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Kao kada bi investitor prodavao neizgradjene stanove cija se kvadratura, lokacija i opremljenost ne zna. Voleo bih da vidim ijedan festival koji prodaje karte bez da najavi bar jednog izvodjaca koji ce nastupati na istom... Ako ih vec ima toliko kao sto neki kazu nece biti tesko da se linkuje.

stella, ovo ti je klasicna demagogija. ali bas onako, iz udzbenika. Ovaj primer sa exitom nema blage veze. Jel ti kupujes kartu za bioskop pre nego sto si odgledao film? Znaci ne znas sta ce se desavati 2 sata, a ipak si platio 200 dinara jel tako? Znas samo da igra glumac X i Y, da je zanr triler (npr.) i video si trejler, koji naravno veze nikakve nema sa zivotom jer su svi trejleri fantasticni.

I jel kukas da je protivzakonito i obmana potrosaca prodavati karte za film, iako niko nema pojma kakav ce taj film zapravo biti? Dajte malo ozbiljnosti, ne mesajmo babe i zabe...

Tvoj primer bi EVENTUALNO imao smisla kad bi kupovao kartu za EXIT, a pritom da ne znas ni koliko dana ce da traje, pa nemas pojma da li si platio 50 evra za 1 dan ili za 5 dana, ni da li ce biti 2 ili 200 izvodjaca, ni nista drugo. A ovako je samo bespotrebna demagogija...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 15:16 - pre 211 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Kao kada bi investitor prodavao neizgradjene stanove cija se kvadratura, lokacija i opremljenost ne zna. Voleo bih da vidim ijedan festival koji prodaje karte bez da najavi bar jednog izvodjaca koji ce nastupati na istom... Ako ih vec ima toliko kao sto neki kazu nece biti tesko da se linkuje.


www.oxegen.ie

Redovna pojava svih vecih festivala.
Kad je neki festival poznat i na dobrom glasu naravno da mogu sebi da dozvole prodaju karata bez najave izvodjaca.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 15:19 - pre 211 meseci
Citat:
I jel kukas da je protivzakonito i obmana potrosaca prodavati karte za film, iako niko nema pojma kakav ce taj film zapravo biti? Dajte malo ozbiljnosti, ne mesajmo babe i zabe...


Samo malo, doslo je do zabune jer treba da razjasnimo neke stvari:

bioskop = festival
film = izvodjaci

Znaci ti ides u bioskop da bi gledao jedan odredjeni film isto tako na festival ides da bi gledao tj. slusao jednu odredjenu grupu.

To sto si ti rekao nema veze sa tim sto ja pricam.

Sto se tice ovog festivala u Irskoj:

Citat:
You'll have to wait until February to find out exactly who will be gracing the stage at Punchestown Racecourse, Naas, Co Kildare on Saturday 7th and Sunday 8th July but with the OXEGEN back catalogue featuring bands such as The Who, The Strokes, Franz Ferdinand and The Arctic Monkeys this is one you won't want to miss.


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 15:31 - pre 211 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Citat:
You'll have to wait until February to find out exactly who will be gracing the stage at Punchestown Racecourse, Naas, Co Kildare on Saturday 7th and Sunday 8th July but with the OXEGEN back catalogue featuring bands such as The Who, The Strokes, Franz Ferdinand and The Arctic Monkeys this is one you won't want to miss.


Jel znas engleski jezik dobro?

Dakle, karte su u prodaji, objava izvodjaca je u Februaru, ali kad vidis ko je sve svirao (back catalouge - proslost) -The Who, The Strokes, Franz Ferdinand and The Arctic Monkeys, nece niko hteti da propusti ovaj.

Znaci mozes da kupis kartu sad a da nemas pojma ko ce da svira.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 15:53 - pre 211 meseci
stella tupis ga bez razloga :)

exit nije neki tamo nepoznati festival koji tek pocinje prvu godinu. ako su oni uspeli godinama da dovode po 100000 ljudi i da imaju 25 bina za nastup sa velikim imenima svaki put, i svi su se uvek dobro proveli, onda kao i svaki drugi uhodani festival mogu da ponude ranije karte bez objave izvodjaca. problem je sto ce se ljudi grabiti za karte u nekom momentu, pa je ovo verovatno najvernijoj publici i najbolji nacin da dodju do karte, a i jeftinije je.

svi festivali to rade, osim onih kojima je prva godina, koji moraju da se reklamiraju.

evo ti primer glastonbury, to je najveci i najpoznatiji festival na svetu:
http://www.glastonburyfestivals.co.uk//index.asp

Citat:
Who’s playing?

Anything you read about confirmed performances at Glastonbury 2007 is speculation and rumour. Many, many exciting discussions are underway which should give Glastonbury 2007 the best line-up anywhere in the world. No announcement about the line up will be made by the Festival before tickets go on sale.


karte ce se rasprodati za ~2 sata, i to sestocifren broj (da, da, svake godine im prsne i server za prodaju zbog navale).
nemoj sad da kazes da glasto i exit ne mogu da se porede, zato sto mogu. nisu svi festivali toliko glomazni. exit festival je itekako poznat sirom evrope. upoznao sam puno ljudi koji kad kazem da sam iz srbije, jedino sto znaju je da je tamo exit.

evo ti i moj omiljeni festival.
http://www.gladefestival.com/home.html

sklonili su link sada, ali pre festivala je samo pisalo "glade is an electronic dance music festival, if this is not your cup of tea, please don't come."
a karte su se opet rasprodale extremno brzo. iako nije bilo popusta, a cena za vikend je bila x5 ovo sto exit naplacuje.
bilo je opasno dobro btw :)
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 16:24 - pre 211 meseci
Stellanova baš tupiš bez iole smislenog razloga. Festival obima i rejtinga EXIT-a ima određeni procenat ciljne grupacije kojima je Exit postao hodočašće i tamo odlaze svake godine prvenstveno radi samog Exita i svih popratnih čari istog, a lista izvođača im je nešto potpuno tercijalno i boli ih uvo ko će da nastupa, njima će ionako biti dobro.

Organizatori sada takvoj populaciji nude kartu u predpredaji za velikim popustom, što je odlično za takvu ekipu. Prestani da izigravaš nižeg sudskog činovnika i čitiraš raznolike zakone već promosli o jednoj ljudskoj stvari -- kredibilitetu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 17:18 - pre 211 meseci
Citat:
Jel znas engleski jezik dobro?


Da, upravo sam citirao i oznacio crvenim ono sto je bitno a to je da ce se izvodjaci znati u tacno odredjeno vreme. Organizatori EXIT-a niti su rekli kada ce biti objavljeni izvodjaci niti su objavili bilo kakvu najavu o mogucim izvodjacima.

Citat:
stella tupis ga bez razloga :)


Samo pokusavam da predstavim kako nikome nije bitno kako se rade stvari sve dok to nije protiv necijeg interesa ili sve dok nekome nisu ugrozena prava. Govorim o nepostovanju zakona i nevidjenoj navlakusi organizatora u pokusaju da unapred pokriju troskove festivala bez objavljivanja ucesnika.
To sto bec nekoliko godina postoje im ne daje za pravo da krase zakon. Jako je diskutabilna svest ljudi koji kada neko ukaze da se zakon ne postuje proglasavaju za "babaseru" jer ih to ne dotice a ovamo su svima puna usta kako smo drzava bez vladavine prava i uradjenog sistema.

To sto u nekim zemljama festivali to rade ne znaci da je u Srbiji po zakonu, jelde? :)
Takodje svuda je jasno naznaceno da nema objavljivanja izvodjaca pre prodaje karata cime je ispostovan zakon.


Citat:
Stellanova baš tupiš bez iole smislenog razloga. Festival obima i rejtinga EXIT-a ima određeni procenat ciljne grupacije kojima je Exit postao hodočašće i tamo odlaze svake godine prvenstveno radi samog Exita i svih popratnih čari istog, a lista izvođača im je nešto potpuno tercijalno i boli ih uvo ko će da nastupa, njima će ionako biti dobro.


Sve ovo mene kao potencijalnog kupca karte za EXIT uopste nije briga, moja prava kao potrosaca su ugrozena jer nemam dovoljno informacija koje bi mi pruzile odrednicu da li da kupim proizvod (kartu) ili ne. To sto postoje ljudi koji ce dati pare za nesto sto jos nije objavljeno je njihov problem. Takodje po tvojoj analogiji niko ne bi trebalo da se obazire na krsenje zakona prilikom prodaje kokaina jer zaboga postoje ljudi kojima to uopste nije bitno, boli ih uvo i potpuno im je tercijalno sto to nije po zakonu i koji ce sve dati da dodju do 1g, njima ce ionako biti dobro.

Citat:
Organizatori sada takvoj populaciji nude kartu u predpredaji za velikim popustom, što je odlično za takvu ekipu.


Organizatori krse zakon o zastiti potrosaca. Sve drugo uopste nije bitno jer sam na nedostatak informacije o ucesnicima reagovao upravo zbog toga i zbog diskriminacije kupaca koji nece da daju pare na nesto zasta nemaju informacije kakvog je sadrzaja.

Citat:
Prestani da izigravaš nižeg sudskog činovnika i čitiraš raznolike zakone već promosli o jednoj ljudskoj stvari -- kredibilitetu.


Nisam razumeo :) upravo je citiranje zakona stvar za koju uopste nije potreban kredibilitet, jednostavno tako pise i tacka. ;)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 17:30 - pre 211 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic:
Citat:
Jel znas engleski jezik dobro?

Da, upravo sam citirao i oznacio crvenim ono sto je bitno a to je da ce se izvodjaci znati u tacno odredjeno vreme. Organizatori EXIT-a niti su rekli kada ce biti objavljeni izvodjaci niti su objavili bilo kakvu najavu o mogucim izvodjacima.


Hm, a slucajno si boldovao imena izvodjaca koji su svirali prethodnih godina, zanimljivo. How yes no.

Osim toga, zar postoji opcija da organizatori Exit-a nece objaviti listu izvodjaca? Kakve to veze sad ima, naravno da ce postaviti listu izvodjaca, sta je to vazno onome ko je vec kupio kartu na slepo?

U svakom slucaju odgovor je: da, postoje festivali koji prodaju karte bez prethodne najave izvodjaca i to je normalna pojava.
To da li ces ti kupiti kartu ili ne i da li ti se to svidja je potpuno tvoja stvar.

Uostalom ako postoji zakon u Srbiji koji zabranjuje tako nesto svakako bi ga trebalo prepraviti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 17:31 - pre 211 meseci
@nK

Citat:
Molim te pronađi vezu s citiranim zakonima i nedvosmisleno - šta fali u ovom konkretnom slučaju?


Citat:

1. Obaveza davaoca usluga
Član 36.
Davalac usluge je dužan da svoju uslugu ponudi na način kojim potrošača jasno i nedvosmisleno obaveštava o vrsti i kvalitetu usluge prema utvrđenoj specifikaciji.


Ja zaista ne vidim nigde na sajtu EXIT festivala kako su oni mene kao korisnika usluga obavestili jasno i nedvosmisleno o vrsti i kvalitetu usluge .
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 17:37 - pre 211 meseci
Citat:
Uostalom ako postoji zakon u Srbiji koji zabranjuje tako nesto svakako bi ga trebalo prepraviti.


Ne bi ga trebalo prepraviti jer je taj zakon 100% ukladjen sa zakonima EU i kao takav usvojen prosle godine.
Ne bi ga trebalo prepraviti jer on kao takav predstavlja garant fer i postenoj borbi ucesnika na slobodnom trzistu.
Ne bi ga trebalo prepravljati je iskljucuje mogucnost manipulacija i stiti potrosace tj. korisnije usluga od prevare.

Kao sto si verovatno i sam video svaki sajt iz EU ili ostatka razvijenog sveta gde se postuju prava potrosaca sadrzi disclaimer ili obavestenje o uslovima koriscenja usluga koje taj sajt, firma ili organizacija pruza.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 17:40 - pre 211 meseci
Ok, kupi kartu i tuzi EXIT sta drugo da ti kazem.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: EXIT 07 - Novi Sad05.12.2006. u 18:00 - pre 211 meseci
Citat:
DaliborP: Ok, kupi kartu i tuzi EXIT sta drugo da ti kazem.


He,he...pa da posle bude:"Proganjaju nas iz politickih razloga..."Gledali smo taj film vec.Cela'demokratska i osvescena 'Srbija je ustala u zastitu organizatora...Verovatno su ove godine sklopljeni bolji dilovi,pa nece biti takvih problema.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EXIT 07 - Novi Sad

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37682 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.