Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

samogradnja recnog camca od aluminijuma - planovi, brodogradnja za amatere

elitemadzone.org :: TechZone :: samogradnja recnog camca od aluminijuma - planovi, brodogradnja za amatere

[ Pregleda: 21120 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

graja
Andreja Cvetanovic
Mambaby
Bec

Član broj: 59360
Poruke: 82
*.REV.ycn.com.



+1 Profil

icon samogradnja recnog camca od aluminijuma - planovi, brodogradnja za amatere05.12.2006. u 11:20 - pre 211 meseci
Koliko sam mogao da nadjem na Internetu, recni camci se uglavnom prave od drveta. Sticajem okolnosti, imam nesto aluminijuma koji bih zeleo da upotrebim za gradnju camca. Ima li negde planova za tako nesto, i ima li negde knjige "Brodogradnja za amatere" (Walter Turnsek, knjiga je napisana u drugoj polovini osamdesetih godina proslog veka) u elektronskom obliku (online ili na Cd-u).

Na sajtu www.svensons.com ima puno planova za camce ali su uglavnom svi za drvo.


Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.blueisp.co.yu.



+101 Profil

icon Re: samogradnja recnog camca od aluminijuma - planovi, brodogradnja za amatere05.12.2006. u 17:27 - pre 211 meseci
Ja imam metalni čamac na jezeru.Pa razmišljam nešto,ovako:
Plastični ne rđaju,ali kiša,sunce,minus temp. i pucaju.Vozio sam se u manjim i nestabilni su.
Za drvene sam čuo da su najbolji,imaju najbolje vozne osobine,ali:podložni su truljenju i rasušivanju,tako da moraju svake godine da se "mažu".Mnogo puta sam viđao ribolovce koji jednom rukom pecaju,a drugom vade vodu sa koficom.
Pojavilo se i nekoliko aluminijumskih iz uoza,svi smo ih gledali kako lepo klize i kako se sjaje.
Međutim,posle nekog vremena tako se izlupaju,kao kante i tu nema peglanja,što jako ružno izgleda estetski.
Za mene je dosta dobar Sartidov metalni čamac sa komorama,koji koliko se sećam uopšte nije mnogo skup,i ne zahteva nešto mnogo održavanja.

To su neka moja zapažanja,tek za početak,da krene debata.Pozdrav, i pošaljifotku ako ga napraviš.


Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: samogradnja recnog camca od aluminijuma - planovi, brodogradnja za amatere

[ Pregleda: 21120 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.