Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa panasonic centralom 308

[es] :: Fiksna telefonija :: Problem sa panasonic centralom 308

[ Pregleda: 2938 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igor Kostic
finansijski direktor

Član broj: 62163
Poruke: 13
*.ptt.yu.



Profil

icon Problem sa panasonic centralom 30807.12.2006. u 16:42 - pre 210 meseci
Hybrid koji je zakacen za 308-icu pokazuje stalno upaljene sijalice CO1 (zelena) i CO5 (crvena).
Pre par meseci mi se isto desilo i uspeo sam da resetujem (kod 99) centralu i ponovo je programiram i sve je radilo par meseci.
Sad se ponovo desava i ne mogu da uspem.Iskljucim je iz struje i radi dvadeset sekundi i opet se aktiviraju ove sijalice i pokazuje protok vremena kao da je linija otvorena i ne mogu da je iskljucim niti da pogasim sijalice.

Kako da sredim ovo i kako da eventualno resetujem hybridni telefon. Uzgred, hybrid je ispravan, proveravao sam ga na drugoj centrali u drugojh firmi.
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

ananija
Vladimir
Beograd

Član broj: 102335
Poruke: 72
*.adsl-1.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Problem sa panasonic centralom 30807.12.2006. u 18:49 - pre 210 meseci
ako si siguran da nije aparat proveri da li nije instalacija za te dve linije,ili da nije kojim slucajem kvar na centrali. Postavi ih kao npr. drugu i trecu CO i vidi da li ce se ponasati isto,ako nastavi s' istim kvarom proveri svoju sekundarnu instalaciju ili kontaktiraj telekom.Pozdrav
.... je.. se Mitru kad' popije litru ....
 
Odgovor na temu

Igor Kostic
finansijski direktor

Član broj: 62163
Poruke: 13
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Problem sa panasonic centralom 30807.12.2006. u 21:14 - pre 210 meseci
Imam samo jednu liniju zakacenu na CO1, a ostale dve su slobodne. Kad je zakacim na CO2 upale se CO2 i CO6, a kad je zakacim na CO3 upale se CO3 i CO7.
Bukvalno se ponasa kao da je veza stalno u kontaktu i mozes da pozoves, mozes i da prekines vezu na flash, ali se i posle spustanja slusalice ili iskljucivanja speakerphone na hybridu ne gase vec ostaju upaljene ove sijalice.
Moguce li je da ovo ima veze sa NiCd baterijom koja nikada nije menjana, a centrala ima vise od sedam godina.

Kada iskljucim centralu iz struje i posle par minuta je upalim sijalice se ne pale jedno par minuta ili sve dok ne aktiviram liniju.
Kada se upale vise ih je nemoguce pogasiti, iako flash reaguje.

Mislim da sam prvi put kada sam resio problem resetovao i hybrid,ali sam zaboravio kako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Problem sa panasonic centralom 308

[ Pregleda: 2938 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.