Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gitara za 8. rodjendan

[es] :: Muzička produkcija :: Gitara za 8. rodjendan

[ Pregleda: 6309 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tolebp2
Ivan Tosic
Bela Palanka

Član broj: 58480
Poruke: 7
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Gitara za 8. rodjendan11.12.2006. u 22:25 - pre 210 meseci
Potrebna mi je pomoc oko izbora akusticne gitare za sina (8god).Lutao sam malo po internetu i nasao 2 modela koja bi mozda odgovarala (bar tako mislim s obzirom da o gitarama nemam blage veze): 1. Washburn Oscar Schmidt OG1 i 2. Yamaha JR1 FG-Series . Obe gitare su 3/4 size pa vas molim da mi pomognete i date savet koji od ova dva modela da kupim i da li je bolje za 8-godisnjaka uzeti neku 1/2 size. Ne mora bas ova dva modela ni proizvodjaca, svaka preporuka je dobrodosla.Hvala!
 
Odgovor na temu

tolebp2
Ivan Tosic
Bela Palanka

Član broj: 58480
Poruke: 7
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan11.12.2006. u 22:32 - pre 210 meseci
Evo upravo sam naisao na sajt http://www.zzounds.com/cat--Small-Acoustic-Guitars--2571 i sad sam definitivno zbunjen.Pomoc!!!
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan12.12.2006. u 00:11 - pre 210 meseci
Ma uzmi mu Ibanez GRG miKro pa nek cepa elektricnu od malih nogu .
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan12.12.2006. u 08:42 - pre 210 meseci
Imam ISTI problem ovih dana! Moj klinac (8 godina, isto) je upisao muzičku školu, izabrao je gitaru a ne bubnjeve ili trubu (ljubi ga tata!), pa sam "PRIMORAN" i da ga častim sa nekim lepim instrumentom, mada tu ima da se misli...

1. "Tročetvrtinka", ne 1/2 gitara! Tako mi rekoše drugari koji se time bave, prodavci i gitaristi.

2. Najlonka, naravno... tj. 3 metalne + 3 najlonske žice (lep grif, solidno drvo)

3. Mora da bude ispod 100 evra!

Zašto? Zato što mu je prva... zato što mu treba tek da stekne naviku i nauči kako se gitara drži i održava, i zato što ne treba da se "izuješ" sa 300 evra a onda gledaš kako mlati drugare sa njom, kada se pobiju oko "bidamona", "jugia" itd! Zašto da onda tučeš dete?

Ja sam nameračio isto neku takvu "Oscar Schmidt" gitaricu, jeste da se pravi u Kini, ali je lepa i naoko kvalitetno urađena. Jeftina je, solidno ispod 100 e. Za tačan model moram da se raspitam, ali ću ionako do NG da je pazarim.

Naravno, da su nam dečaci veći, uzeo bih ovo:



http://www.artistsystems.co.yu/srpski/artikal.php?art=1324

ali, dotada ćemo da se strpimo...

Inače, potraži ovde podatke i njih cimaj (traži Glavu, tako se zove lik): http://www.artistsystems.co.yu/srpski/pocetna_strana.php

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

felino
Bg

Član broj: 37042
Poruke: 71
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan12.12.2006. u 10:40 - pre 210 meseci
Nemoj metalne zice da stavljas na klasicnu gitaru. Tenzija je mnogo veca nego sa najlonskim pa moze svasta da bude-iskrivi se vrat i/ili otpadne kobilica

Ako mislis da su na klasicnim poslednje tri metalne, nisu. Samo su obmotane nekim laksim metalom (npr srebro) ili legurom a unutra su niti.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan12.12.2006. u 12:18 - pre 210 meseci
Da, taj polumetalni set ponekad zovu "Silk And Steel", po materijalima za najdeblje tri žice - svileno jezgro žice se obmota lakim metalom. Tenzija je ipak bitno manja nego što je stvara kompletno metalni set.

Za tročetvrtinsku gitaru se potpuno slažem - kod nas, ili Oscar Schmidt ili Yamaha. Pretpostavljam da Oscara ima u Artistu, ali ne znam ko kod nas ima tročetvrtinske Yamahe - LyraStyle?

Čestitke obojici klinaca! Ozbiljno vam kažem, da je mene mama dala u muzičku sa osam ili malo više, gde bi mi sad bio kraj... Neka tamo nauče šta god nauče, ocene nisu presudne, kontakt sa muzikom i (relativno) redovna vežba jesu. Mogu da izgledaju blago zainteresovani ili da se ne obaziru na ocene itd, ali SVE to što upiju u nižoj muzičkoj ItEkAkO ostaje. Već oko šesnaeste se primeti drastična razlika - dečko koji ima muzičko obrazovanje, ma koliko toga zaboravio, uvek "šije" za pet dužina sve članove svog prvog benda koji nemaju muzičko obrazovanje.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan12.12.2006. u 19:55 - pre 210 meseci
Citat:
ton_majstor: Imam ISTI problem ovih dana! Moj klinac (8 godina, isto) je upisao muzičku školu, izabrao je gitaru a ne bubnjeve ili trubu (ljubi ga tata!), pa sam "PRIMORAN" i da ga častim sa nekim lepim instrumentom, mada tu ima da se misli...


A tebi "tesko palo" ?
:)))
Nek su oni nama zivi i zdravi... i uzbrdo brzi..
poz
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan13.12.2006. u 07:37 - pre 210 meseci
Za desetak dana ću da razgovaram sa njegovim budućim učiteljem gitare, pa ću znati detalje. Do tada ću se uzdržati od kupovine. Izgleda da će mu Božić Bata doneti povelik poklon!

Iako je cele ove preve godine u planu samo solfeđo i učenje osnova muzike, ipak je učiteljica rekla da se kupi instrument što pre, jer se time pravi dodatna motivacija kod deteta.

Idemo mi sinoć sa časa, kad odjednom... "E' tata... a da sviram ja klavir?" Smrklo mi se pred očima, zamišljajući kredite za pijanino ili poteru za nekim digitalnim grandom, koji košta kao polovan automobil! Odmah sam mu kod kuće pustio par DVD-a gde gitaristi furaju bolje ribe od klavijaturista (a i bolji su frajeri), pa se očas vratismo na temu: Fender ili Gibson!

Ustvari, imamo problem, pošto moj sinak misli da mu više odgovara da svira gitaru kontra-rukom! Baš kao Džimi... šta TU da radim? Nije da je već formirao stav, ali mi naginje ka tome da može i jedno i drugo...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tolebp2
Ivan Tosic
Bela Palanka

Član broj: 58480
Poruke: 7
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan13.12.2006. u 11:08 - pre 210 meseci
Pozdrav svima.Naisao sam na jos jedan model 3/4 kod Marica Da Capo, mislim da je model C-401 (oko 80e), ali sam se ipak odlucio za Oscar Shmidta kog sam nasao u Artistu, model OC-1 oko 5000 din, uglavnom zahvaljujuci vama. Inace oscar stize za par dana (javio prijatelju u bg da kupi i donese) pa se za neki dan javljam sa utiscima, mojim i ucitelja gitare.btw ja sam svirao klavijature 10-ak godina pa bi mi legla ona recenica kod ton_majstora "E' tata... a da sviram ja klavir?" :). Salim se neka su oni nama zivi i zdravi... i uzbrdo brzi.. i nek cepaju gitare.Hvala svima i jos jednom pozdrav!
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan13.12.2006. u 18:12 - pre 210 meseci
Kontra-rukom? Nema toga u svetu gitara :)

Najbolje neka pedagozi iz muzičke škole kažu. Kakvo im je iskustvo, kako to utiče, recimo, na troškove, itd...

A onda može da se kupi standardna gitara i da se preradi za relativno male pare u "southpaw" gitaru, promenom nuta i kobilice (a kobilicu za klasičnu gitaru - onaj plastični pravougaonik - sam u Vajmaru platio pet evra, ne može da bude toliko skuplja ovde). Promena nuta - varira cena, ali definitivno neka je majstor zalepi i neka bude dobar majstor. Ako kost nije preskupa, bolje ona nego micarta (isto važi i za kobilicu).
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gitara za 8. rodjendan22.12.2006. u 19:24 - pre 210 meseci
Dopuna informacija. Razgovarao sam sa još par ljudi, a oni smatraju da mu se IPAK odmah kupi full-sized instrument.

Danas sam bio u Artistu, pa mi je Glava preporučio Yamaha C40:



http://www.yamaha-europe.com/y...20_c_guitars/20_C40/index.html

Jesam li ikada ovde pisao koliko volim Yamaha akustare? Cena je oko 7000 i kusur. Mislim da će ta da padne...

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Gitara za 8. rodjendan

[ Pregleda: 6309 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.