Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto pojacalo u kuci?!?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Auto pojacalo u kuci?!?

[ Pregleda: 11959 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Auto pojacalo u kuci?!?13.12.2006. u 09:02 - pre 210 meseci
Razmisljam da kupim jace auto pojacalo i auto subwoofer da postavim u kucu.
Interesuje me postojil dovoljno jak transformator za pojacalo sa 220V na 12V sa dovoljnom amperazom da pokrene autopojacalo i da radi kako treba?

hvala i pozdravi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?13.12.2006. u 18:49 - pre 210 meseci
jel ti to nas zezas il sta? to ti zavisi od snage pojacala, naravno da postoji
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?13.12.2006. u 20:23 - pre 210 meseci
Ako sam te dobro shvatio a nadam se da nisam, ti planiras da kupis i pojacalo i sabvufer pa da to turis u kucu?

Ako je to slucaj - koje bacanje para!!!

Ja mogu da uradim vufer za stan da ti pomera mali mozak za 10 puta manje pare nego ovo sto si ti zamislio.

A ako imas vufer i hoces da ga stavis u stan ne kapiram kako nemas pojacalo za njega u kolima??? Tako da ovo verovatno nije slucaj?

Za trafo - naravno da ima, ali sve su to sklj kombinacije. Napon prvo smanjujes sa trafoom na 12V pa ga dizes u samom pojacalu na potrebnu vrednost - blago receno glupa kombinacija.

Poz.
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?17.12.2006. u 22:41 - pre 210 meseci


Citat:
Guertch: Ako sam te dobro shvatio a nadam se da nisam, ti planiras da kupis i pojacalo i sabvufer pa da to turis u kucu?

Ako je to slucaj - koje bacanje para!!!

Ja mogu da uradim vufer za stan da ti pomera mali mozak za 10 puta manje pare nego ovo sto si ti zamislio.

A ako imas vufer i hoces da ga stavis u stan ne kapiram kako nemas pojacalo za njega u kolima??? Tako da ovo verovatno nije slucaj?

Za trafo - naravno da ima, ali sve su to sklj kombinacije. Napon prvo smanjujes sa trafoom na 12V pa ga dizes u samom pojacalu na potrebnu vrednost - blago receno glupa kombinacija.

Poz.


Ako je to slucaj - koje bacanje para!!! ?!?!

zadnjih dana sam bas trazio dobre aktivne sub woofere ali jedino sto me bas impresioniralo je bio harman&kardon SUB TS 11. ali on sa setom od 5 zvucnika kosta na snizenju 500 eura.
e pa sam kontao da uzmem auto pojacalo i auto subwoofer i da stavim u kucu ali opet mi ostaje pitanje transformatora odnosno ispravljaca na kojeg cu da ukljucim pojacalo.
mogu dobar auto subwoofer dobiti za 150 € i dobro auto pojacalo za isto tako 150€ a woofer udara jace nego gore navedeni harman&kardon.

ne razumijem sto kazes da je bacanje para.hajde predlozite mi nesto pametnije pa da odradim to kako treba :D

hvala i pozdravi
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
195.178.58.*



+7 Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?18.12.2006. u 11:55 - pre 210 meseci
Pridruzujem se mojim kolegama koji su strucniji od mene,ali ovo moje skromno znanje ukazuje da ti malo pojasnimo jer verovatno i mnogi drugi tako razmisljaju.
Prvo trazis savete od ljude koje vole HI-FI i teze High-endu,koji ti najbolje zele a ti bi da ucaris na mostu a platices na cupriji.Recimo trafo-torusni od 500W recimo 70-100 eura zavisno od kvaliteta mozda i vise, + ispravlajcki modul cca najprostije mozda oko 200 eura ako ne i vise pa ce ti biti skuplje nego sto ti mislis.
Uporedjujes kucni uredjaj HI-FI!!!! Kardona sa auto sub wooferom,izvini znas li nesto o akustici u prostoru,da mnogo zavisi gde se postavi subwoofer u prostoriji,a tebi je izgleda bitno da gruva a ne kvalitet, i sto spominjes 5.1 sistem, kad imas da kupis posebno subwoower i to aktivni,najevtiniji su ti Yamahini,mozes da prikacis i 2,3....ako ti je mala snaga ali to je posebna tema.
Zar nije bolje da kupis yamahin reciver RX347 mislim da je oznaka, i aktivan sub i to je to, ako zelis da drma mora da se izdrma i novcanik, ako zelis jevtinije da prodjes imas ljude koji to prave ,vec su ti se neki ponudili,tu je Bora, i gomila poznavalaca D.I.Y. tehnike tako da ti mogu napraviti dobar sistem.
Sve u svemu losa ideja auto sistem za kucnu upotrebu,koliko trpi akumulator u kolima zbog gubitaka u pretvaranju sa 12 na +-35 ili vise,pa disipacija.....
Promeni logiku nije Harman jedino resenje,trazis od mercedesa A klase da bude velik ko Audi 8 ili VW pasat,pa ima mercedes vece modele ali kostaju, tako i Harman K.ima jace bolje modele ali kostaju!
Pozdrav,nadam se da smo te ubedili da ne nacinis gresku i pravis rupu u siru kad vec postoji sir sa rupicama!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Guertch
Dupe Sveta/Beograd/Vracar

Član broj: 57903
Poruke: 269
212.62.51.*



Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?22.12.2006. u 17:19 - pre 210 meseci
Jedna, ali samo jedna od stvari - vufer za kola je predvidjen za prostor od 2 kvadratna metra, ako i toliko, kapiras.
Dont just die, die trying!
 
Odgovor na temu

Pro Sound service
Serviser zvucnika i rentiranje ozvucenja
Srbija

Član broj: 127985
Poruke: 97
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?05.01.2007. u 01:32 - pre 209 meseci
Prijatelju mislim da ti je to malo cudna ideja! Zasto? Pojacalo koje radi na 12v ,a da pri tom daje veliku snagu, vuce i zversku struju. Sam ispravljacki deo kosta puno i kada svemu tome dodas i cenu snagasa za kola,za te pare ces kupiti neko ozbiljnije polovno pojacalo,koje pritom sigurno radi dobro i verujem da je neuporedivo lepse drzati u sobi nego tu skalameriju. U principu pojacalo je pojacalo,ali ovo je suludo. To ti je isto kada bi uzeo coper sa 12v na 220v , kucni TVekran54 , DVD i sve to stavio u kola. To sve radi ali brateeee.............
Teško bogu sa nama ovakvima
 
Odgovor na temu

Alex1
Croatia

Član broj: 122599
Poruke: 45
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?06.01.2007. u 21:49 - pre 209 meseci
Evo ja sam ovo ljeto stavio u sobu svoje prvo autopojačalo. Prvo sam ga stavio na prodaju, i svi su ga htjeli ali džabe.
Nije nešto jako, 2 * 50W RMS ili 1*100W RMS, pa sam za napajanje preuredio računalno napajanje.
Koristim ga kao 2 kanalca, probao sam i 30 cm sub, ima snage pojačalo, ali nije to za sobu.
Napon mi uz pomoć 0.5F kondenzatora ne pada ispod 14V.
Istina malo je glupo kupovat autopojačalo pa ga instalirvat u sobu, ali ako baš hoćeš moraš imat jebono dobro napajanje, sve ovisi o snazi pojačala.
 
Odgovor na temu

Dejan_Ca
radim u kanalu
tu sam

Član broj: 67135
Poruke: 36
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.ludilo.org


Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?08.01.2007. u 01:24 - pre 209 meseci
Jednom mi je crklo kucno pojacalo,posto nisam imao pare za popravku odmah,jedino sto mi je ostalo je da prikljucim pojacalo za kola.Tako sam i uradio,inace imam SAL-ovo SAF 4050 pojacalo za kola,njega sam vezao preko trafoa iz kucista racunara i ako mi verujes radilo je extra.Inace napajanje za kuciste je bilo jako 550w,ne znam da li to ima kakve veze posto se bas i ne razumem u audio tehniku ponajbolje ali sve je radilo ok.Tako da ti preporucujem trafo za racunar od 550w on ti je mozda nekih 15-20 evra.Ovo sto sam rekao ce mnogima zvucati previse glupo ali nisam imao nikakvih problema.POZZZZZZZZZZZZZ
 
Odgovor na temu

dejansavic791
vozac
gsp
beograd

Član broj: 335448
Poruke: 1
85.159.233.*

Sajt: otkupautomobilabeograd.ne..


Profil

icon Re: Auto pojacalo u kuci?!?22.11.2016. u 13:07 - pre 89 meseci
greska sinovce imas kucna ozvucenja
ciao sta se radi u nevadi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Auto pojacalo u kuci?!?

[ Pregleda: 11959 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.