Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35

[ Pregleda: 506032 | Odgovora: 694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?26.05.2018. u 08:04 - pre 71 meseci
Evo pogledaj kako izgleda.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
109.121.54.*



+27 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?26.05.2018. u 08:42 - pre 71 meseci
Kotlovi na cvrsto gorivo mogu biti tinjajuci i brzo goreci.Ovi tinjajuci imaju malo goriste i koriste visoko kalorican ugalj.Sto je kaloricniji ugalj to je manja zapremina uglja ali je skuplji sto vise kalorija ima.
 
Odgovor na temu

mnn
sm

Član broj: 85435
Poruke: 723
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?26.05.2018. u 09:23 - pre 71 meseci
Može li još fotografija kako si povezao prenos sa regulatora na klapnu?
Citat:
zeljezarapozitivni: Evo pogledaj kako izgleda.
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?26.05.2018. u 10:12 - pre 71 meseci
Mi smo nekad imali TAM stadler kotao sa velikim lozistem i goreli smo i po 15 t kovinca uglja ,a sad imamo viadrus kotao sa malim lozistem i ove zime smo izgoreli 3t banovic kocke sa 10m drva.
Tu klapnu je imao TAM a ima i viadruds i nisu automatske.
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?26.05.2018. u 20:42 - pre 71 meseci
nemam sliku jer nisam kuci a mogu ti samo usmeno objasniti,sa onim termometrom na daljinu izmjeris gdje je temperatura dimnjace ili cunka 70-100c tu pozicioniras regulator promaje .nikako nestavljati u dimnjacu jer on radi samo do 120 c stavis uteg na onaj sestkant gdje je zakacen lancic da preteze klapnu u dimnjaci .nastelujes kad da pritvara i koliko i to je to.ja sam ogranicio na jednu trecinu da maksimalno otvori onda kad se pocne da tali nedimi pritvori kolko hoces e tad ide u zatvaranje ali ne skroz.radi provereno smanji tem dima u podpali otvori ko i naprijed kad podigne tem i dobro uhvati sam pritvori

davno nekad ugalj se lozio dok nepodpali onda se zatvore cugovi izgori bez kisika sad se moze regulisat kako volis ima onaj italijanski proizvodjac 25 evra regulator promaje a samsung je 50 evra
 
Odgovor na temu

Loki83
studadudent
Sarajevo

Član broj: 233198
Poruke: 10
109.175.100.*



Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?01.11.2018. u 21:44 - pre 65 meseci
Pozz svima na ovoj temi. Naime, na brzinu sam se, iz zivotnih hheh razloga, morao prebaciti na Centrometal 25kw kombinovani kotao na cvrsto gorivo.
Ugalj je dosao ovoga avgusta, samo dvije tone, da isprobamo, a drva sam mislio da imam dovoljno suhih za potpalu, sve dok nisam poceo da lozim.
U medjuvremenu sam, naime danas citajuci temu, shvatio da nemam ni klapnu na dimovodu od peci do dimnjaka. Regulator imam, termostat isto, suhim drvima nije problem postici 70 / 80 C, ali samome lignitu, koji bih volio potpaliti sa par drva....jedva 50 C...Naravno onda mi ostaje dosta neizgorene sljake ujutro, kotao iznutra zacadzen, dimnjak /u blokovima/ se znoji, itd...

Veoma postujem strucna i iskustvena misljenja OG postera na ovoj temi jer cijenim da ste zaista, kako profesionalni, tako i ljubazni u svome strpljenju i istrajanju da olaksate pocetnicima "otkrivanje vatre u 21 vijeku# .
Ja bas takvu jednu pomoc trebam, naime, suocen sa realnoscu da nemam veliku sansu da vise u ovoj sezoni nabavim suva drva za potpalu, samo jos uglja u vrecama. Poceo sam da lutam po internetu u potrazi za EUREKA proizvodom koji bi mi omogucio da potpalim i/ili raspalim ovaj crni ugalj bez pomoci suhih drva.

Procesom eliminacije elektricnih i gasnih rjesenja, uglavnom citajuci preporuke drugih korisnika, kako na Amazonu, tako i na Youtube, sam dosao do ove poskupe igracke koja bi mogla biti rjesenje svih 30 i nesto stranica ove teme. Kao sto vidite, ugalj, vjerovatno bitumenski, se pali i rasplamsava bez pomoci bilo kakve druge potpale, u roku od 10 minuta... Sam uredjaj sluzi kao mjehur za uduvavanje zraka i dodatnog potpiravanja vatre...
Molim za misljenje svih kolega lozaca. Da li naruciti ovaj produkt iz UK, s obzirom da ce me doci duplo sa svim popratnim troskovima transporta i poreza koji drzava nametne na stvari uvezene iz EU?
Hvala velika u naprijed.
p.s. Akcija za ugalj pocinje u minuti 2.






[Ovu poruku je menjao Loki83 dana 01.11.2018. u 23:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Loki83 dana 01.11.2018. u 23:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?01.11.2018. u 23:22 - pre 65 meseci
Koji debil je pravio reklamu, oni na travnjaku drže tanjire sa roštiljom u jednoj ruci i čašu sa pićem u drugoj, nigde stočića da spuste te čaše, nazdravljaju... a gde da spuste čašu? Valjda popiju sadržaj i čašu bace pa navale na roštilj.

Al' dobro, nije to ništa gore od činjenice da u lidlu stanuje svežina i životna vedrina :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?02.11.2018. u 06:50 - pre 65 meseci
Ja palim vatru sa https://www.kupindo.com/Aparat...rivanje/10923170_Brener-ulozak
Košta oko 1000-1500din i jedan uložak od 100din meni traje celu zimu, ali ja ne ložim često, možda 20 dana za celu zimu.
Ima ih sa i bez piezo upaljača. Obavezno sa dugmencetom upaljačem kupiti. Time sam i celo grejanje uradio, meko lemljenje bakarnih cevi i fitinga.
Nekad bile novine, ko danas kupuje novine?
Nekad sam palio i Hepo kockama, imam ih još. Kutija je 60-100 din za (valjda) 30 kockica.

U obe varijante bi dobro došla neka duvalica, ali to može da bude i onaj mali ventilator na USB ili ručni za raspirivanje roštilja.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.static.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?02.11.2018. u 07:20 - pre 65 meseci
Da dodam moj doprinos vezano za paljenje cumura, sapurina. Ja za to koristim brener koji je nakačen na malu bocu od 3kg. za tu malu bocu prodaju i male brenere. uglavnom ja koristim veliki sa tockicem za podesavanje jacine. meso stavljam na zicu posle 15min. svi znamo koju temperaturu pravi brener tako da od mene toliko.
 
Odgovor na temu

1sloba1
novi sad

Član broj: 324893
Poruke: 15



+8 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?02.11.2018. u 16:08 - pre 65 meseci
Loki83 taj uredjaj mi lici na onaj pistolj za vreli vazduh za skidanje farbe i dr.Znam neke koji su tako potpaljivali pelet bez problema,taj pistolj duva 500-600c.A sigurno znas nekog ko to ima pa probaj...
 
Odgovor na temu

1sloba1
novi sad

Član broj: 324893
Poruke: 15



+8 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?02.11.2018. u 16:16 - pre 65 meseci
U brt zahebao sam se ovo baca vatru,probaj sa brenerom sto koriste ovi za grejanje sto vare bakarne cevi,to je isto nesto jeftino.Brener za mapp gas

https://www.kupujemprodajem.co...969&data%5Bgroup_id%5D=854
 
Odgovor na temu

Loki83
studadudent
Sarajevo

Član broj: 233198
Poruke: 10
109.175.100.*



Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?02.11.2018. u 19:28 - pre 65 meseci
Citat:
1sloba1:
Loki83 taj uredjaj mi lici na onaj pistolj za vreli vazduh za skidanje farbe i dr.Znam neke koji su tako potpaljivali pelet bez problema,taj pistolj duva 500-600c.A sigurno znas nekog ko to ima pa probaj...

To sam i mislio probati prvo, ali mislim da ovaj Grenadier puse jace i mozda razvija jacu temparaturu, plus mu je nos predvidjen za kontakt sa gorivom i balansiran je za samostalan rad. Jedina mana mu je cijena za sada, trebacu platiti oko 250 eura sve skupa da mi ga postar uruci.
Vrijedi ovo sve po mom misljenju, ako stvarno moze zapaliti i odrzavati kameni ugalj upaljenim bez upotrebe suhog drveta.....Volio bih naci tacnu temparaturu koju postize na izlazu iz cijevi, ako su je uopste obznanili.
 
Odgovor na temu

Loki83
studadudent
Sarajevo

Član broj: 233198
Poruke: 10
109.175.100.*



Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?02.11.2018. u 19:35 - pre 65 meseci
Citat:
1sloba1:
U brt zahebao sam se ovo baca vatru,probaj sa brenerom sto koriste ovi za grejanje sto vare bakarne cevi,to je isto nesto jeftino.Brener za mapp gas

https://www.kupujemprodajem.co...969&data%5Bgroup_id%5D=854

Mapp sam citao da postize najvecu temparaturu, ali iza sebe nema promaju, zapalis par ugalja, ali ih onda treba rasplamsati na ostale i nije bas prakticno i ekonomicno 5 minuta visiti iznad peci drzeci tu baklju///po meni barem
 
Odgovor na temu

Loki83
studadudent
Sarajevo

Član broj: 233198
Poruke: 10
109.175.100.*



Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?02.11.2018. u 19:43 - pre 65 meseci
Citat:
tihi2:
Ja palim vatru sa https://www.kupindo.com/Aparat...rivanje/10923170_Brener-ulozak
Košta oko 1000-1500din i jedan uložak od 100din meni traje celu zimu, ali ja ne ložim često, možda 20 dana za celu zimu.
Ima ih sa i bez piezo upaljača. Obavezno sa dugmencetom upaljačem kupiti. Time sam i celo grejanje uradio, meko lemljenje bakarnih cevi i fitinga.
Nekad bile novine, ko danas kupuje novine?
Nekad sam palio i Hepo kockama, imam ih još. Kutija je 60-100 din za (valjda) 30 kockica.

U obe varijante bi dobro došla neka duvalica, ali to može da bude i onaj mali ventilator na USB ili ručni za raspirivanje roštilja.

Hvala druze, mozda brener sa tom duvalicom uparen bi bio dobar kao i ovo....
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.211.*



+15 Profil

icon Re: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?24.03.2019. u 18:45 - pre 61 meseci
Grejanje na sitan ugalj grah.
Evo malo iskustva.Radi se o jednom od najjeftinijih vidova grejanja .Nisam ni ocekivao da to tako fukcionise .Naime ugalj grah valjda namienjen industriji se prepira i dodje mokar pa nema prasine ne drobi se ima pepela.Netreba drva za potpalu .Pali se samo jednom u sezoni svaki put samo raspiri zar sto ostane u gorioniku .Posle 8 sati sam se upali bez problema.Ako napravim usisivac za pepeo bice to cisto kao i pelet i jos cistije jer kod punjenja spremnika nema prasine .

Da se moze osusiti bio bi jaci ali ima vremena do pocetka sezone.Cena po toni je 50 evra zasad.Nije bas kalorican mislim i zbog velike kolicine vlage ali ugreje dobro.Razlika od peleta je ta da se brze upali nego pelet jer nema onog procesa podpale i duze sagoreva a pelet ima visu snagu i nekako je jaci .Brze podigne temperaturu.
Prasine i nema jer je prepran i mokar dodje a pepeo ako se mirno lopaticom pokupi nije toliko necist.Radi automatski kao i pelet .Prati temperaturu kotla i mislim da je jeftin vid grejanja.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kako najekonomičnije ložiti ugalj? Najmanje uglja , a najviša temperatura?

Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35

[ Pregleda: 506032 | Odgovora: 694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.