Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bucno kuciste...

[es] :: Ostali hardver :: bucno kuciste...

[ Pregleda: 4620 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pecco77
Subotica

Član broj: 111656
Poruke: 13
82.131.178.*



Profil

icon bucno kuciste...21.12.2006. u 11:36 - pre 210 meseci
Zasto mi je kuciste bucno,radi kao agregat,ma ko'mlaznjak,menjao sam ventilatore,cistio,zatezao... Maticna je neka Epox a procesor AMD 2200+ sa nekim "tihim" kulerom.Da kupim drugo kuciste ili se moze resiti nekako ?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: bucno kuciste...21.12.2006. u 11:54 - pre 210 meseci
bilo koji ventilator moze biti u pitanju. ako si malo vestiji mozes da nakratko zaustavis ventilator na grafickoj, napajanju i chipsetu i tako odredis krivca. naravno, nemoj gurati prste u perca ventilatora, jer ces ostati bez njih.

takodje i hard disk moze biti krivac.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: bucno kuciste...21.12.2006. u 12:15 - pre 210 meseci
Citat:
pecco77: Zasto mi je kuciste bucno,radi kao agregat,ma ko'mlaznjak,menjao sam ventilatore,cistio,zatezao... Maticna je neka Epox a procesor AMD 2200+ sa nekim "tihim" kulerom.Da kupim drugo kuciste ili se moze resiti nekako ?
Kucista se prave od razlicitih materijala - gvozdenog ili aluminijumskog lima, plastike, drveta (ima i toga, da). Preovladjuje gvozdeni lim.

Koriste se u principu 2 vrste - tvrdji, tanji, laksi i vise sklon vibracijama i meksi, deblji, tezi i nesto manje sklon vibracijama.

Buku prave uredjaji kao ventilatori, koji uvek imaju neki zvuk ali koliko ces ti to cuti zavisi od matrijala kucista, koliko ce on rezonirati sa izvorom buke. Vece povrsine vise rezoniraju - bocni poklopci i slicno. Ovo mozes delimicno proveriti tako sto ces staviti dlan na tu povrsinu i slusaj ima li promene u buci. Ako postane tise, onda je to. Postoje neke ploce od nemetalnog materijala, koje se mogu zalepiti na te velike povrsine, da bi se kuciste utisalo. Nekad ima i kod nas da se kupe, nekad ne. Relativno su skupe.

Jos jedan izvor buke je labavo naleganje poklopaca na osnovu kucista, pa se zato tamo prave ona razna ispupcenja da bi to ublazila, jer se srafovi stavljaju na par mesta, ne moze se staviti recimo na svakih 3 cm da ne bi lupkalo. Mislim da bi se ovo culo nesto drugacije, kao skripa ili lupkanje, sto kod tebe nije slucaj.

Problem nije ni malo jednostavan, priznajem. Kupovina drugog kucista je opet lutrija - sta ako pogodis slicno ili identicno?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: bucno kuciste...21.12.2006. u 12:46 - pre 210 meseci
Za pocetak neces pogresiti ako uzmes dobro napajanje
Buku smanjujes sigurno a stabilan napon je uvek dobrodosao bilo kojoj konfiguraciji.
Uzmi neko napajanje ovog tipa
Ventilator je veliki ali se zato vrti na manjem broju obrtaja i izvlaci temperaturu direktno sa procesora.
Lancana reakcija dovodi i do manje brzine kod kulera na procesoru ... i sve je tise
pogledaj sta nudi Chieftek
Evo i slicica tog tipa napajanja
Sve ostalo je do tvojih finansijskih mogucnosti.

A mozes pogledati sta ova firma nudi u kompletu napajanje/kuciste ali minimalno je blizu 100 ojra za takvu kombinaciju
Tesko je kao kamen za kupus a ima efekta
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: bucno kuciste...21.12.2006. u 15:52 - pre 210 meseci
Najčešće su najveći izvori takve buke najmanji ventilatori (40mm×40mm) a oni se nalaze na grafičkoj kartici i chipsetu.Prekontroliraj i zamjeni najprije njih. Za chipset možeš staviti pasivni hladnjak, pogledaj što ti se nudi od zalmana za tu svrhu.

 
Odgovor na temu

banzaiii

Član broj: 78083
Poruke: 139



+1 Profil

icon Re: bucno kuciste...21.12.2006. u 23:53 - pre 210 meseci
Baš tako. Što je ventilator manji to je bučniji. Kad se venitilatorćič na čipsetu napuni prašine bez problema nadglasa nekoliko osmica (tj. 8cm ventilatora). Čak i ako se zameni novim pitanje je kada će taj novi da zakrči. Uz dobro provetreno kućište pasivni hladnjak podjednako efikasno odrađuje posao.
Kupovina novog napajanja zbog problema sa ventilatorom je malo ekstreman korak, pogotovo ako se problematični ventilator ne nalazi na napajanju .
 
Odgovor na temu

pecco77
Subotica

Član broj: 111656
Poruke: 13
85.222.164.*



Profil

icon Re: bucno kuciste...22.12.2006. u 00:28 - pre 210 meseci
Hvala !!
Provalio sam !
Graficka,naravno,malo zlo trese se kutija od njega,skidao sam ga stelovao,ostavio sam ga na jednom srafu,tako je najtishi (valjda nece poleteti).Ili cu ga zameniti ili cu graficku menjati
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: bucno kuciste...17.10.2008. u 10:34 - pre 188 meseci
Posto vidim da vec postoji tema, resio sam da pomoc trazim ovde.

Situacija je sledeca:

Imam Frontier Aurora Kuciste koje kada jebilo novo zvucalo kao borbeni helikopter. Da stvar bude gora, ventilator na grafickoj je poceo da tandrlja, ocistio sam ga podmazao uljem za shivacu mashinu. Stvar se smirila, ali sada opet polako pocinje. Svestan sam da je jedini lek zamena i jednog i drugog. Jer je buka neizdrziva, tolika da stalno drzim slusalice na glavi i slusam muziku. Ja sada ne znam da li mogu da iskoristim kuciste ili napajanje? Sta je vaznije, jer mi se na bacaju pare, na racunar koji ionako nije neka masina. Pa bih vas zamolio da mi preporucite neko fino kuciste. Dali da ga uzmem sa ili bez napajanja? Imam samo 2 kriterijuma: crno i da ima USB napred, nadam se da ne trazim puno. Naravno podrazumeva se sto tise, gornja granica je oko 40-50E

Pozdrav i hvala unapred !
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: bucno kuciste...18.10.2008. u 18:47 - pre 188 meseci
Cooler MAster ELITE

dobijas cak i napajanje od 350w, KAO bombonica je i kosta 4000din a verovatno i jeftinije
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: bucno kuciste...

[ Pregleda: 4620 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.