Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postaviti da Datum bude upisan automatski

[es] :: MySQL :: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski

[ Pregleda: 4452 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djovan01

Član broj: 75700
Poruke: 196
208.65.70.*



Profil

icon Kako postaviti da Datum bude upisan automatski22.12.2006. u 15:31 - pre 210 meseci
U jednoj od tabela u bazi imam polje 'Date Submitted' tipa DATE medjutim ne znam kako da napravim da to polje bude automatski popunjeno tako da kada korisnik ukuca odredjene informacije recimo ime prezime e mail i posalje u tabelu test1 polje 'Datum' automatski dobije vrednost recimo 12/21/2006.


Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski22.12.2006. u 15:44 - pre 210 meseci
npr.
Code:
INSERT INTO tabela ('Date Submitted') VALUES(CURDATE());

ex.mangel
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski22.12.2006. u 15:52 - pre 210 meseci
Napravi polje da bude tipa TIMESTAMP.
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.dsl.chcgil.sbcglobal.net.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski22.12.2006. u 18:08 - pre 210 meseci
Nemoj da koristis TIMESTAMP, jer je vrlo vrlo cudan, i krajnje nekompatibilan medju MySQL verzijama. Toliko sam problema sa njim imao na razlicitim sistemima, da sam odaaaavno odustao od njega. Rucni CURDATE() radi posao, uvek siguran, uvek isti.
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski22.12.2006. u 18:19 - pre 210 meseci
Ne znam kako si uspeo da imaš problema sa timestamp-om? To je vrlo standardizovana veličina i nema direktne veze sa mysql-om.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski22.12.2006. u 21:09 - pre 210 meseci
Pri kreiranju tabele, ili kasnije sa ALTER TABLE, mozes postaviti opciju DEFAULT sa predefinisanom vrijednoscu.

Npr.
Code:
CREATE TABLE test_tabela(id int auto_increment, 
ime varchar(32), 
prezime varchar(32), 
email varchar(100), 
datum timestamp DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP, 
PRIMARY KEY(email));


Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

_CaRtMan_

Član broj: 126731
Poruke: 305
*.PPPoE-2239.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski23.12.2006. u 13:56 - pre 210 meseci
Ja koristim date(); funkciju (PHP) Valja li ona šta?
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski24.12.2006. u 05:43 - pre 210 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic: Ne znam kako si uspeo da imaš problema sa timestamp-om? To je vrlo standardizovana veličina i nema direktne veze sa mysql-om.

Susretao sam se sa krajnje cudnim konfiguracijama/verzijama MySQL servera, i znam da sam odustao od koriscenja timestamp polja. Negde je pucao na "on update" delu, a negde na default. Nikad nisam dobio dozvolu klijenta da zavirim u MySQL server, uvek su bili na nekim skrnavim shared hosting-zima... :-(

Citat:
_CaRtMan_: Ja koristim date(); funkciju (PHP) Valja li ona šta?

Ja je ne bih preporucio, pre bih koristio CURDATE(), CURTIME(), NOW() kombinacije. Iz prostog razloga sto smestas vreme vezano za podatak, a on je u bazi. Dakle, treba ti vreme baze, da bi pri ispisu mogao da radis sa njim sta hoces. Nazalost, desavale su mi se i situacije da je klijentu razlicito vreme na serveru baze i na web serveru (php). I sta se desilo? Karambol... :-(
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Kako postaviti da Datum bude upisan automatski

[ Pregleda: 4452 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.