Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom blokira portove

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom blokira portove
(Zaključana tema (lock), by djricky)

[ Pregleda: 6686 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.co.yu.



+60 Profil

icon Telekom blokira portove28.12.2006. u 07:48 - pre 210 meseci
Da li neko moze da mi potvrdi ovu informaciju? Znaci cuo sam da telekom blokira portove e-mula, shareaze, torrenta... Ne znam da li onda blokira i Dc++ (verovatno da), ali voleo bih ako neko mozda zna tacnu informaciju oko ovoga da mi kaze
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Telekom blokira portove28.12.2006. u 09:37 - pre 210 meseci
Koliko znam Telekom dosad nije blokirao portove.
anti-heroin spree
 
0

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Telekom blokira portove29.12.2006. u 09:17 - pre 209 meseci
Promenis port tvog klijenta? µtorrent ima opciju da koristi random port npr.
 
0

grozda_88

Član broj: 44785
Poruke: 136
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Telekom blokira portove29.12.2006. u 15:20 - pre 209 meseci
Koristim adsl kod ptt net-a i u ugovoru mi pise da je zabranjeno koriscenje VoIP i p2p protokola, naravno koristim i jedan i drugi i za sada nema nikakvih proble SkyPe i DC++ rade odlicno tako da za ova dva sigurno nije blokiran port. A u ostalom sta njih briga za sta cu ja da koristim net! Poz.
[img]http://www.speedtest.net/result/379655362.png[/img]
 
0

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.co.yu.



+60 Profil

icon Re: Telekom blokira portove31.12.2006. u 19:03 - pre 209 meseci
Naravski da ne treba da ih bude briga za cega se koristi net.Jednostavno nacuo sam tako nesto pa reko ajd da se raspitam,cisto me zanima.
 
0

Crazy shadow
Milos Milic
.Net Software Engineer
Beograd

Član broj: 74894
Poruke: 200
77.46.248.*



+2 Profil

icon Re: Telekom blokira portove23.09.2007. u 13:23 - pre 201 meseci
Ma i da su zatvoreni lagano se otvaraju..
idi na portforward imas cela uputstva.Ako nekom treba objasnjenje neka mi se javi na meil.Objasnicu mu kako da ih otvori
Crazy shadow
 
0

Reignman
NS

Član broj: 123597
Poruke: 38
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Telekom blokira portove23.09.2007. u 22:55 - pre 201 meseci
Hm....morate definisati taj termin "blokiranja portova".Ako pri tom mislite na to da dobijate opremu kojoj ne mozete nikako pristupiti da je konfigurisete (putem web interface-a ili neke aplikacije) to je jedno ... a ako mislite da provajder na nivou TCP portova vrsi filtriranje to je drugo....a ako mislite da provajder vrsi filtriranje na osnovu application signature-a to je trece ...a kao cetvrto verovatno se ne misli na lose podesavanje,klijent P2P aplikacije,mapiranja portova,podesavanja TCP stack-a i broja konekcija koe vas racunar prima i uspostavlja,podesavanje firewall-a,MTU size-a i ostalih stvari koje u sprezi jedno sa drugim znatno uticu na ceo dozivljaj koristenja internet konekcije.

Koliko znam prvi slucaj se desava samo kod 1-2 provajdera i to samo kod specificne opreme,resenje u tom slucaju je nabavka sopstvenog ADSL modema/rutera.
Drugi slucaj mislim da je tesko verovatno da zivi negde u praksi ....
Treci slucaj je realan i mislim da nije u pitanju filtriranje vec je na delu prioritetizacija (rezervisanje resursa) saobracaja,ali sa druge strane za tako nesto treba mnogo dobra oprema u core-u i mnogo dobri expert-i...sve zavisi od ISP-a do ISP-a
Cetvrti slucaj je najzastupljeniji i koliko citam ovaj i druge forume vecina ljudi koji se zale na neki problem....jedan ili vise parametara od nabrojanih u stavki pod 4 prave problem...tj. njihovo nepoznavanje i lose podesavanje.

Jednom podesen sistem koji lepo radi u pocetku nije garancija da ce tako raditi u nedogled,ne obratite li paznju na pocetku i na najsitniju kariku u lancu...nesto ce da pukne,a da vi naravno niste nista uradili...i naravno posto je sistem sasvim lepo radio do trenutka kada se desio problem,niko nece pomisliti da problem originira na racunaru.

Subjektivna brzina download-a zavisi i od klijenta koji koristite,izguglajte roundup torrent klijenata i videcete da se na istoj masini isti torrenti sasvim razlicito skidaju,razlike u brzinama su vece i od 20%.A da ne govorim da se isti torrent sa istim klijentom na istom racunaru ali preko razlicite adsl opreme isto tako razlicito brzo skida...:) ... vredi misliti i o tome.

Use your computer,don't let it use you.
 
0

El_Nino
Bečej/Novi Sad

Član broj: 46592
Poruke: 160
77.46.227.*

ICQ: 192742585
Sajt: www.valleyofwishes.net


+3 Profil

icon Re: Telekom blokira portove23.09.2007. u 23:30 - pre 201 meseci
Zasto pisete na temama koje su stare skoro godinu dana, pobogu???

Zatvorite ovo.
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom blokira portove
(Zaključana tema (lock), by djricky)

[ Pregleda: 6686 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.