Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Relacije u Access_u, POMOC!

[es] :: Access :: Relacije u Access_u, POMOC!

[ Pregleda: 2381 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bre bre
Petar Petrovic

Član broj: 127282
Poruke: 4
213.244.208.*



Profil

icon Relacije u Access_u, POMOC!28.12.2006. u 19:02 - pre 210 meseci
Imam sledeci problem:
Imam tabelu DOBAVLJAC sa atributima Sif_dobavljaca, Ime dobavljaca itd...i tabelu PONUDA DOBAVLJACA sa atributima sif_ponude, vazi od, i vazo do. Zelim da povezem polje SIF_DOBAVLJACA i polje SIF_PONUDE tako da sif_ponude bude jednaka Sif_dobavljaca/autonumber! Znaci ako bi sif_dobavljaca bila "jabuka" da prva ponuda dobavljaca bude "jabuka/1" druga "jabuka/2" i tako dalje. Kako je to moguce izvesti? Hvala Unapred
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Relacije u Access_u, POMOC!28.12.2006. u 22:09 - pre 210 meseci
Ne može baš tako kako si ti opisao ali može ovako. DOBAVLJAC ti je roditeljska tabela. Postavi atribut Sif_dobavljaca za primarni ključ te tabele. Isti atribut sa istim nazivom i tipom dodaj u tabelu PONUDA DOBAVLJACA. To će ti biti spoljni ključ u toj drugoj tabeli, a u njoj polje Sif_Ponude proglasi za primarni ključ (može AutoNumber). Tako ćeš imati sve elemente za povezivanje jedan prema više. U Relationships prevuci polje sa DOBAVLJAC - Sif_dobavljaca na polje
PONUDA DOBAVLJACA - Sif_dobavljaca i ostvarićeš vezu jedan prema više, a da će tabela PONUDA DOBAVLJACA moći da egzistira sa svojim primarnim ključem Sif_Ponude koji će biti AutoNumber i automatski će se dodavati.
 
Odgovor na temu

Bre bre
Petar Petrovic

Član broj: 127282
Poruke: 4
213.244.209.*



Profil

icon Re: Relacije u Access_u, POMOC!29.12.2006. u 21:00 - pre 210 meseci
U redu, ali onda imam sledeci problem, sif_ponude ce se kao autonumber uvecavati bez obzira na Sif_dobavljaca. Tako da ako bih imao dobavljaca "jabuka" sa prvom ponudom imacu
1 jabuka
ako se pojavi dobavljac "zeleno" sa prvom ponudom imacu unos
2 zeleno
Znaci, meni se i Sif_dobavljaca i Sif_ponude moraju javljati u tabeli sa duplikatima a time ih iskljucujem da budu primarni kljucevi.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Relacije u Access_u, POMOC!31.12.2006. u 14:00 - pre 210 meseci
Izvinjavam se.U tom slučaju na tabelu PONUDA DOBAVLJACA napravi složeni ključ : Sif_dobavljaca + Sif_Ponude, a sve ostalo uradi kao prethodno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Relacije u Access_u, POMOC!

[ Pregleda: 2381 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.