Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7907 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!31.12.2006. u 19:28 - pre 210 meseci
Ti si mnogo "besan" za grad. Slazem se sa tobom da pravis stetu posto neko svojim bahatim ponasanjem narusava tvoju zelju da setas bebce kolicima, o kome kao "brines", samo te molim, ako je moguce, da, ako ti neko razlupa glavu, da se ne zalis "nadleznima", posto "njih nigde nema".
Teraj "svoje" do kraja, e sad ako naidje neko sa "vecom motkom"..takav je zivot. moze beba da poraste i bez jednog roditelja..

Poz.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!01.01.2007. u 21:06 - pre 210 meseci
Da si procitao sta sam pisao, bilo bi ti jasno da ja to niti sam uradio niti cu uraditi.

Samo sam coveku dao primer da na svaki dogadjaj moze da se gleda iz vise uglova. Svakom je njegova muka najteza. Pristup svakom problemu sa negativnom energijom moze samo negativan razultat da vrati. On je zapoceo temu sa "lomite ljudi kad ja moje vec ne mogu da naplatim". Niti treba da se lomi, niti drugom da se pravi steta, niti da se samozivo parkira tako da niko ne moze da prodje ili da ne moze da se isparkira kad ga neko zagradi.

Mogao bi da naucis da procitas nesto pre nego sto komentarises. Ali mogu deca da porastu i od nepismenih a lajavih roditelja.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
81.18.62.*

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!02.01.2007. u 15:39 - pre 210 meseci
@Vladd:
Oteo si mi komentar...Hvala, bar nisam ja to morao da napisem...

@Spartak:
ignorisacu tvoje uvrede jer vidim da si "puk`o" a i Nova Godina je pa eto, srecna ti praznik....
...totalno si promasio temu i otvori sebi novi topic pa preti i vredjaj koliko ti je volja...
Ocigledno jedino ti nisi video SARKAZAM u naslovu ove teme jer si zaslepljen
sopstvenim besom i nezadovoljstvom...i da, ja nikad nisam, cak ni traktor, poprecio na
salasu mada i dalje mislim da bi ti prijalo malo odmora van grada, kao sto rece Vladd, navucices
sebi neku bedu na glavu sa tim stavom...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!02.01.2007. u 15:47 - pre 210 meseci
Ako ti nisi primetio moj sarkazam, onda smo ili obatrojica pukli ili nije niko.

Sto se tice pretnji, ne znam gde si ih procitao stvarno. Mislim da je meni neko pisao da mogu da zavrsim razbijene glave ili deca bez roditelja da mi odrastu.

Citate li vi ljudi ko sta pise pre odgovaranja?
 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!02.01.2007. u 20:31 - pre 210 meseci
Citat:
Majstor Duja: drustvo, potpuno ste promasili topic, poceo sam temu da bi ukazao na to da drzava tolerise nanosenje stete drugom licu
u iznosu od 2500 evra a tek nakon te sume goni pocinioca!! To znaci, za one koji ne razumeju, da mozes da uletis u radnju,
ukrades robu za 100 evra (na primer) i odsetas i da se sazna da si ti pocinilac, drzava te ne goni nego to prepusta ostecenom
da uradi a sudeci po taksama i azurnosti sudova to se retko dogadja tj, prolazis nekaznjeno!
Takvo nesto je uvela i Argentina pod nazivom "sitna kradja" - koja ne podleze sudskom gonjenju jer se smatra da si
to uradio da bi preziveo - ukrao hranu...tako da je paralela srbija = Argentina adekvatna...
...ova tema nema NIKAKVE veze sa SAOBRACAJEM!!!


Ovo jednostavno nije tacno, jer kad uletis u radnju i od prodavacice otmes 0,1 dinara, ti si pocinio kriv. delo RAZBOJNISTVA.U slucaju da prodavacica nije bila tamo a ti dignes lovu iz kase, pocinio bi kriv. delo KRADJE. A UNISTENJE I OSTECENJE TUDJE STVARI je sasvim drugo delo, a ono se sastoji u tome da "Ko uništi, ošteti ili učini neupotrebljivom tuđu stvar,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci". Znaci nema elementa protivpravne koristi! Cilj ucinioca ovog dela nije da stekne za sebe neku korist, vec da unisti tudju stvar! I cenzus do kojeg se goni po privatnoj tuzbi je 450.000, a ne 250.000.


 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!03.01.2007. u 03:25 - pre 210 meseci
Problem je u tome sto su ljudi neverovatno netolerantni.

Meni su gadjali auto jajima, busili sve 4 gume, otvarali vrata i sipali ulje od rucka mesano sa tucanom paprikom sva sedista... Uslo crveno ulje u mebl, vrata, plafon, presvlake sedista da i ne pominjem, sve je baceno, oprano sa 5 razlicitih specija, i smrdelo je 4 meseca... Prvih nedelju dana sam morao da vozim sa glavom napolje, od mirisa sam imao glavobolje, zamislite uzeglo ulje sa crvenom paprikom leti na 40 stepeni...
E to je stoka. Sta god da sam uradio, mogli su mi ostaviti poruku. Ovo je mali grad, svi se znaju, ja pretpostavljam ko je... I sta, da odem da mu izbijem zube i ja da najebem. Stoka, nemam reci.

A kontam da je to zbog klupe ispred zgrade koju sam overio kolima jednom prilikom... Prso mi kocioni cilindar i proklizao na mokroj travi. Sasvim slucajno, naravno da je nisam ostetio namerno. Desilo se, ***i ga. I sta?
Neko zove muriju, ja auto odatle nisam pomerao, oni slikaju, dodju kod mene gore, zvone, ja otvaram, dobar dan, dobar dan, da li ste vi vlasnik bla, bla... Jesam... Da li sta udarili klupu? Naravno da jesam. Jeste? Jesam. mozemo da udjemo, izvolite, popili kafu napravili zapisnik.

Posle dva meseca sam dobio poziv za sud, ne znam ko me tuzio, da sam ostetio klupu i traze da se pokrene prekrsajni postupak protiv mene. Steta na klupi- -pukla jedna od dve gornje daske za naslon. Nije cak ni odvaljena samo je puka. Sud za to. Neka me obese. Za jaja. I povuku za k****.

A sto su meni 3 puta obijali auto, odnosili komplet muziku, to nista, sto su mi busili gume, nista, sto su mi bacali ulje, ej obili auto i isprskali, to nista.
pandur mi udari auto ispred supa, i nista. Neko me odvali na parkingu, nikom nista.

CEKAJTE TRENUTAK!!! KO JE OVDE BUDALA?
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!03.01.2007. u 08:56 - pre 210 meseci
Nemam sta da kazem osim da ti ne bih bio u kozi. Bad luck.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
81.18.62.*

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!03.01.2007. u 09:35 - pre 210 meseci
Citat:
spartak: ....
Sto se tice pretnji, ne znam gde si ih procitao stvarno. Mislim da je meni neko pisao da mogu da zavrsim razbijene glave ili deca bez roditelja da mi odrastu.
Citate li vi ljudi ko sta pise pre odgovaranja?


Citat:
.... Ako ti je ta gospodja kisobranom oshtemovala haubu zbog slicnog parkiranja, i neka je. Kad budes dobio i bocnu liniju kao riba, to sam mozda bio i ja. Samo pogledaj napred od branika do zida zgrade da li ima mesta za kolica. Ako nema, javi se na privatnu poruku a ti platim... zube koje cu da ti izbijem ako te uhvatim uzivo.
Stoko jedna, jos se zalis. .... Stoka se bije motkom, ili kisobranom po haubi.


Izvini ako sam pogresno zakljucio ali ovo si ti sam napisao...citam ja tudje postove, citam...

@Vrhovna_Truba:
Meni je policajac u oba slucaja rekao drugacije, znaci do 200.000 dinsa nanosenja stete nema gonjenja po sluzbenoj duznosti.
To mi je i advokat saopstio, a ranije, pre 2000. god, je bilo 800 maraka...Kradju sam poredio da bi "nekom" bilo jasnije o cemu se radi
u temi, jasno mi je da je drugaciji prestup...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!03.01.2007. u 12:10 - pre 210 meseci
Miko, vidis da ta recenica pocinje sa "Ako...". Isto tako pre nje ima jos neka druga recenica.. i tako dalje.

U pitanju je HIPOTETICKA SITUACIJA.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!03.01.2007. u 14:29 - pre 210 meseci
Mozda, ali i u filmovima pise "svaka slicnost....", a to nisi definisao. S obzirom da sam ziveo u Bulevaru, sa bebcetom, blizu Orasca, pocetkom '90-tih, sa sve tezgama, parkiranim automobilom, u jednom od vecih gradskih "buvljaka", bio sam u situaciji da ne mogu jelku do vrata da donesem, ili kolica u ruke i bebce, pa iznad glave. To za mene nije hipoteticka situacija. I nikome nisam lomio tezgu ili razbijao auto. A mogao sam, i jos da "budem u pravu".

Kada sam se preselio na NBG, gde sam rodjen i odrastao, poceli su da mi "zabranjuju" parkiranje, i "upozoravaju" da buse gume. Lepo sam im objasnio da se vrate u zavicaj, ali nije pomoglo. Nakon sto su izbusili dve gume (sto ne smatram "upozorenjem", ajde jedna, ovako sam "nepokretan"), veseli komsija je na kraju kupio cetiri, i bog zna kakva izvinjenja, nakon tuzbe, i zaprecenom kaznom od mesec dana padine, plus nadoknade stete...

Nekima samo realna pretnja privodi razum u glavu...

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Unistavajte tudju imovinu za novaka!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7907 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.