Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u

[es] :: Pretraživači i SEO :: automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u

[ Pregleda: 2555 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u05.01.2007. u 15:24 - pre 210 meseci
Znam da postoji Google Search API, ali me interesuje da li mogu da saljem automatske upite Google-u iz PHP skripte da bih pratio svoj SERP?

Ja se ne bih poigravao time odnosno znam da mogu da postavim vidljiv Google Search boks, pa da ga onda iskoristim odnosno skriptujem upite koje sam pomenuo. Mislim da bi momci u Googleplex-u to provalili?

Da li je neko ovo vec radio ili je neko mozda nasao u TOS da je to nelegalno? Pretpostavljam da nije protiv TOS ako se ne komercijalizuje...
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.vodatel.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u05.01.2007. u 15:43 - pre 210 meseci
Ne, imaš pravo na jedan Google API račun i 1000 upita dnevno preko njega i to je to, sve ostalo bez Google API-ija je protiv njihovih pravila.

Ali ima na stotine online SEO alata koji ne koriste Google API i Google se ne budi, puno njih je u top 10 za SEO tools i sve slično i nitko se ne buni. Ne vjerujem da ćeš imat problema ako ne koristiš google api za svoje alate, no to je samo moje mišljenje :).
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u05.01.2007. u 17:39 - pre 210 meseci
Citat:
bsaric: Ne, imaš pravo na jedan Google API račun i 1000 upita dnevno preko njega i to je to, sve ostalo bez Google API-ija je protiv njihovih pravila.


Mislis na 1000 upita iz skripte ili iniciranih iz Google search boksa vidljivo postavljenog na sajt?

Citat:
Ali ima na stotine online SEO alata koji ne koriste Google API i Google se ne budi, puno njih je u top 10 za SEO tools i sve slično i nitko se ne buni. Ne vjerujem da ćeš imat problema ako ne koristiš google api za svoje alate, no to je samo moje mišljenje :).


Hteo si da kazes da "ima na stotine online SEO alata koji koriste Google API i Google se ne buni"?

Btw, ti online SEO alati verovatno neopazeno mogu koristiti n x 1000 upita ako se nakon prebacivanja dnevne kvote upit salje sa ostalih sajtova jednog vlasnika registrovanih za Google Search API ili momcad u Googleplex-u moze da vidi i to?
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u05.01.2007. u 18:08 - pre 210 meseci
Btw, ako si mislio na Google SOAP Search API tu je od 5.12. obustavljeno primanje novih prijava?

Vidim i AjaxSearch API, ali TOS kaze: "You agree that you will not permit your end users or other third parties to incorporate Google Search Results as the primary content on your website or page"

Dakle, moje pitanje je koji Google API da uzmem da bi imao pravo na 1000 upita dnevno i da li to vazi za skriptovane upite?
 
Odgovor na temu

Korpus
Marko Petkovic

Član broj: 132003
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u29.01.2007. u 01:00 - pre 209 meseci
Toplo ti preporucujem da se klonis toga!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: automatski upiti Google-u, Yahoo-u. MSN-u

[ Pregleda: 2555 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.