Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?

[es] :: E-Kupovina :: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19838 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 17:43 - pre 209 meseci
Interesuje me otvaranje dinarskog i deviznog racuna.
Napominjem da sam student, nezaposlen-nemam primanja.
Ne trebaju mi krediti, minusi i slicno... Da li mogu kao student
da dobijem kartice koje cu koristiti za uplate kod nas i u
inostranstvu i da uplacujem preko neta? Koje banke
obezbedjuju i zdravstveno osiguranje uz kartice za putovanje
po Evropi i koliko para mora stalno da stoji na racunu?
U kojima bankama su najmanje provizije i gde se najmanje
naplacuje vodjenje racuna, kartica...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 18:05 - pre 209 meseci
Isti slucaj kao i tvoj (samo nisam student) otvorio sam racun u banka intezi, imam sve sto si nabrojao...
Dobices visa elektron i maestro card...


[Ovu poruku je menjao bakara dana 06.01.2007. u 22:17 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 21:01 - pre 209 meseci
Predpostavjam maestro. Zar Intesa ne daje Master? (sa depozitom)
Da li si davao neki depozit za Visu electron, koliki?
Imas otvoren i dinarski i devizni racun? Koliko se mesecno placa i
da li ima zarobljenih para?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 21:22 - pre 209 meseci
U pravu si...ispustio sam slovo
Za Visu electron sam otvorio devizni racun i stavio pare na stednju po vidjenju, minimum da bi dobio visu je 250e, mozes sve potrositi, nema odrzavanja racuna...
Da bi dobio maestro moras otvoriti tekuci racun, troskovi odrzavanja su 100din mesecno...
Inteza ima e_banking, sto je jako zgodna opcija, mozes prebacivati novac sa deviznog (i obrnuto) i vrsiti transakcije on line...

Ni na jednom nema zarobljenih para...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 21:31 - pre 209 meseci
Zaboravio sam da pitam koliko uzima procenata
za uplate preko neta i u inostranstvu? I da li su
moguca online prebacivanja bez dinarskog racuna
(znam da za Raiffeisen postoji takav uslov)?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 22:15 - pre 209 meseci
Odgovor na prvo pitanje ne znam, posto nisam koristio tu mogucnost (skoro sam otvorio racun...)

Novcane transakcije mozes vrsiti i sa deviznog racuna, ali tu se javlja problem ako hoces da platis nesto u dinarima (a ti ih na taj nacin nemas), kao sto su recimo komunalije...
Ja sam otvorio devizni i tekuci (dinarski) racun, na tekucem nikad nemam para i on mi sluzi samo za placanja a to radim tako sto prebacim sa deviznog na dinarski (tacno koliko treba) i platim sta treba, naravno sve je bez provizije!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 22:22 - pre 209 meseci
Meni najvise treba za kupovinu avio karata i hotela u inostranstvu...
i ostale svakodnevne gluposti napolju. Necu uplacivati racune, komunalije i sl.
Zato me i interesuje procenat koji uzimaju u stranim bankomatima i
online kupovinama (najvise Dubai i Australija)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?06.01.2007. u 23:40 - pre 209 meseci
Nisam to probao (nisam izlazio napolje sa karticom, mada planiram), ali sam pitao prilikom potpisivanja ugovora:

Provizije nema prilikom placanja, ni kod nas ni u inostranstvu, ali ima provizije kad podizes gotovinu sa bankomata, to naravno zavisi s kog bankomata podizes...Ali to je normalno i provizija se uvek naplacuje za podizanje gotovine osim u maticnoj banci.

Naravno rekoh gore da za placanje u inostranstvu nisam proverio, pa bih bas voleo da cujem da li zaista nema provizije?

Po svemu sudeci tebi ce biti dovoljna samo visa electron kartica.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 14:31 - pre 209 meseci
Hvala na odgovorima, valjda je jos neko nesto da dopise...
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
212.200.181.*

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 17:05 - pre 209 meseci
Kada plaćaš na internetu ne uzima se nikakva provizija. Možeš da plaćaš jedino Master karticom. Nju imaš u Inteza hit računu (mesečno 198 din.) i tu imaš i nekakvo zdravstveno osiguranje (pretraži malo forum, bilo je reči o njemu).
I za ostala plaćanja u inostranstvu isto nemaš nikakvu proviziju, dok za podizanje na bankomatima pogledaj na njihovom sajtu, mrzim me sad da gledam.
Plaćanja napravljena u inostranstvu i na internetu se obračunavaju u evrima i njih možeš jedino tako da tako da platiš (dakle, ne skida se sa dinarskog računa, već moraš u devizama, bilo da ih kupiš sa dinarskog ili da ih uplatiš u kešu).
Da bi dobio Master ako nemaš primanja moraš da položiš neki depozit.
Mislim da ti je ovo najbolje rešenje ako ti treba račun za sve usluge, ako ti treba samo za plaćanje preko interneta onda uzmi neku specijalizovanu karticu.
Ako imaš još neko pitanje za Inteza hit, pitaj, pošto ja to koristim.
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 17:44 - pre 209 meseci
Citao sam za Intesa "hit" na ostalim temama, ali ja kao
student mislim da to ne mogu da dobijem? a i ne znam sta
bih konkretno dobio (ako bez pretplate mogu da imam
devizni racun na koji mogu da vezem karticu master ili visa el)?
(devizni mi treba da bih mogao da uzmem iz banke
potvrdu da imam para na racunu zbog dobijanja vize)
Da li sada Intesa daje Master ili VISA electron karticu nezaposlenima
(uz deposit) znam da je ranije mogao master?
"Možeš da plaćaš jedino Master karticom" znaci sa visa electron
ne moze (moze samo sa visa virtuon)?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 18:01 - pre 209 meseci
@gacesai
Ne mozes ti da otvoris intesa hit racun, niti da dobijes master kartcu, jer ti zato trebaju redovna primanja...
Ja sam gore opisao jedino sta mozes dobiti (u slicnoj smo situaciji)...
Nezaposleni mogu dobiti samo visa elektron, i sa njom mozes placati svugde! (bila tema o tome)

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 18:31 - pre 209 meseci
nadjoh ja tu temu...
http://www.elitesecurity.org/t...ctron-Delta-Banke-Banke-Intesa
ali tu pise da ta kartica ponekad prolazi... jer nije dozvoljeno placanje preko neta, telefona i sl.
da je to intesa iskljucila!
Sa Intesa Masterom koji su ranije mogli studenti da dobiju znam da to moze.
Znaci sve to ispada kao nesigurna varijanta kad sve saberem... dok ne probam konkretno
na sajtu necu znati.
Da li je mozda neko probao da mu npr. neko od roditelja (ko ima primanja) otvori racun pa da ga
ovlasti i na cije ime se onda dobija kartica?
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.beobug.com.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 20:38 - pre 209 meseci
Citat:
gacesai: Citao sam za Intesa "hit" na ostalim temama, ali ja kao
student mislim da to ne mogu da dobijem?

Na njihovom sajtu piše da možeš, sad ti ih kontaktiraj pa vidi
http://www.bancaintesabeograd.com/index.aspx?pageno=162
Citat:
Uslovi za otvaranje Intesa Hit tekućeg računa
Za otvaranje Intesa Hit tekućeg računa nije potrebno da prolazite kroz komplikovanu proceduru i nisu Vam potrebni žiranti.

Intesa Hit račun mogu da otvore osobe koje imaju redovan mesečni priliv novca, bilo da su zaposleni ili ne.

Od dokumenata potrebna Vam je lična karta, a u zavisnosti od Vašeg radnog statusa, potrebni su Vam:

Zaposleni i penzioneri

* Potvrda o prenosu redovne zarade ili penzije

Lica sa primanjima koja nisu u radnom odnosu

* Sigurnosni depozit

Citat:
gacesai:
Da li je mozda neko probao da mu npr. neko od roditelja (ko ima primanja) otvori racun pa da ga
ovlasti i na cije ime se onda dobija kartica?

Možeš tako (ja tako imam) kartica je na vlasnika računa, ja nju koristim i na internetu (ko će tu da gleda ko je vlasnik) a i pri normalnom plaćanju, prodavce baš briga da ti traže ličnu kartu (iako bi trebalo). Ako hoćeš legalno da radiš (ili da i vlasnik ima karticu za sebe), možeš uzeti dodatnu karticu na svoje ime uz godišnju naknadu od 600 dinara (ja je zbog toga nisam uzeo, ćaletu ona i ovako ne treba, mislih da je uzmem ali neću za džabe da plaćam). Ukoliko imaš ovlašćenje od vlasnika računa, možeš da pokrivaš troškove na kartici na šalteru (mada za to nemaš potrebe jer imaš e-bank; ako uzimaš na roditelja, odmah uzmi i mini cd jer to izdaju samo vlasniku računa i to na licu mesta).
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 22:06 - pre 209 meseci
Da, ali pise ako imam primanja... videcu sutra direktno sa njima
Ako uzmem "hit" onda mogu i da uzmem master karticu
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?07.01.2007. u 23:01 - pre 209 meseci
A ja opet kazem, da je za sve to sto tebi treba dovoljna visa elektron, zovi pa pitaj!

PS: nisam mislio na tu temu...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?08.01.2007. u 22:24 - pre 209 meseci
Pitao sam danas u Intesi, VISA electron je debitna i ne dozvoljava nikakve online transakcije!
Nisu znali da mi tacno objasne sa kojim depozitom i kolikim ukupnim placanjem mesecno
mogu da uzmem Master kreditnu karticu sa kojom mogu sve da uplatim (mada kada sam
pitao da li vazi i za Australiju, Dubai i ebay nije znala da mi kaze)
Vodjenje deviznog racuna se ne placa, izdavanje kartice je 1500 dinara i "PO NOVOJ POLITICI
BANKE MOZE SAMO POLOVINA DEPOZITA DA SE KORISTI NA KREDITNOJ KARTICI"(ako si nezaposlen)
i minimalni depozit je koliko sam razumeo 200 ili 250 eur.
 
Odgovor na temu

proka
jovan milicevic
beograd,vracar

Član broj: 1363
Poruke: 77
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 50644013


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?09.01.2007. u 03:48 - pre 209 meseci
Ja sam otvorio račun u meridijan banci pre nekih mesec dana. Ako se izuzme to što mi kartice nisu isporučili na kuću vrlo sam zadovoljan uslugom. Imaju poseban studentski paket, tako da ti praktično plate da uzmeš račun kod njih. Jedina je fora što moraš da uplatiš 1000 dinara kada otvaraš račun i odma možeš da ih podigneš. Oni ti plate jednkoratno 500 dinara jer si kod njih otvorio račun. Dobijaš tri računa (dinarski i dva devizna). Tri kartice: dinacard, visu elektron i maestro. Online plaćanje preko ove poslednje je proteklo bez problema (uplatio jelte hattrick drugaru). Problem je što im je i e banking sistem previše spor za moj ukus ali je zato mnogo sigurniji od npr. sistema raiffeisena gde takođe imam račun i gde je potrebno samo znati user i pass i da možeš da radiš šta hoćeš sa računom. Ovde postoji i sigurnosni cd koji mora biti ubačen kako bi se logovao na sistem (pravna lica imaju smart kartice).
Ukoliko imaš još neko pitanje vezano za meridian tu sam :)
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
212.200.181.*

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?09.01.2007. u 11:20 - pre 209 meseci
Citat:
gacesai: Pitao sam danas u Intesi, VISA electron je debitna i ne dozvoljava nikakve online transakcije!
Nisu znali da mi tacno objasne sa kojim depozitom i kolikim ukupnim placanjem mesecno
mogu da uzmem Master kreditnu karticu sa kojom mogu sve da uplatim (mada kada sam
pitao da li vazi i za Australiju, Dubai i ebay nije znala da mi kaze)
Vodjenje deviznog racuna se ne placa, izdavanje kartice je 1500 dinara i "PO NOVOJ POLITICI
BANKE MOZE SAMO POLOVINA DEPOZITA DA SE KORISTI NA KREDITNOJ KARTICI"(ako si nezaposlen)
i minimalni depozit je koliko sam razumeo 200 ili 250 eur.

Pazi, trebalo bi da prolazi u svima zemljama na svetu - jedini uslov je da primaju Master kartice (a u svim normalnim zemljama ih primaju pošto su one, uz Vizu, najrasprostranjenije kartice). Znači to nije kao roming za mobilni pa da mogu samo određene zemlje.
Što se tiče ebay-a, to je već druga stvar. Ebay ne prima direktno uplate, već se kupac i prodavac dogovaraju oko toga kako će ići naplata. U zavisnosti od toga koji se servis odabere, onda može da se gleda da li će proći kartica iz naše zemlje (bilo koja).
Master karticu Intesa banke primaju na Internetu, ja lično plaćam njome, to je 100% provereno. Jedini problem može da bude to što su neki sajtovi blokirali posetiocima iz Srbije da uopšte plaćaju bilo kojom karticom.
Pošto vidim da si iz Beograda, najbolje je da ideš od filijale do filijale dok ne naletiš na nekog ko tačno zna uslove i ostale stvari vezane za uslugu. Ja sam tako radio, jer neki radnici to ne znaju, znaju samo da rade proste šablonske stvari koje koristi 90% klijenata; čim postaviš neko komlikovanije pitanje, odmah nastaju problemi. Možeš isto da ih zoveš i na telefon pa će ti tu možda dati odgovor. Evo ti broja vezanog samo za kartice: 30-10-160.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?09.01.2007. u 17:49 - pre 209 meseci
Citat:
proka: Ja sam otvorio račun u meridijan banci pre nekih mesec dana. Ako se izuzme to što mi kartice nisu isporučili na kuću vrlo sam zadovoljan uslugom. Imaju poseban studentski paket, tako da ti praktično plate da uzmeš račun kod njih. Jedina je fora što moraš da uplatiš 1000 dinara kada otvaraš račun i odma možeš da ih podigneš. Oni ti plate jednkoratno 500 dinara jer si kod njih otvorio račun. Dobijaš tri računa (dinarski i dva devizna). Tri kartice: dinacard, visu elektron i maestro. Online plaćanje preko ove poslednje je proteklo bez problema (uplatio jelte hattrick drugaru). Problem je što im je i e banking sistem previše spor za moj ukus ali je zato mnogo sigurniji od npr. sistema raiffeisena gde takođe imam račun i gde je potrebno samo znati user i pass i da možeš da radiš šta hoćeš sa računom. Ovde postoji i sigurnosni cd koji mora biti ubačen kako bi se logovao na sistem (pravna lica imaju smart kartice).
Ukoliko imaš još neko pitanje vezano za meridian tu sam :)


Koliko sam razumeo prosla uplata preko Maestro kartice, ali maestro kartica je vezana za dinarski racun i svaki put prilikom uplate ide konverzija iz dinara u euro i stalno se gubi na kursu...

Citat:
D.i M.e: Pazi, trebalo bi da prolazi u svima zemljama na svetu - jedini uslov je da primaju Master kartice (a u svim normalnim zemljama ih primaju pošto su one, uz Vizu, najrasprostranjenije kartice). Znači to nije kao roming za mobilni pa da mogu samo određene zemlje.
Što se tiče ebay-a, to je već druga stvar. Ebay ne prima direktno uplate, već se kupac i prodavac dogovaraju oko toga kako će ići naplata. U zavisnosti od toga koji se servis odabere, onda može da se gleda da li će proći kartica iz naše zemlje (bilo koja).
Master karticu Intesa banke primaju na Internetu, ja lično plaćam njome, to je 100% provereno. Jedini problem može da bude to što su neki sajtovi blokirali posetiocima iz Srbije da uopšte plaćaju bilo kojom karticom.
Pošto vidim da si iz Beograda, najbolje je da ideš od filijale do filijale dok ne naletiš na nekog ko tačno zna uslove i ostale stvari vezane za uslugu. Ja sam tako radio, jer neki radnici to ne znaju, znaju samo da rade proste šablonske stvari koje koristi 90% klijenata; čim postaviš neko komlikovanije pitanje, odmah nastaju problemi. Možeš isto da ih zoveš i na telefon pa će ti tu možda dati odgovor. Evo ti broja vezanog samo za kartice: 30-10-160.
Pozdrav!


Konacno neko resenje! Svao sam call centar koji mi je jedini dao potpunu informaciju. Isao sam i u Intesa i u Raiffeisen banku i Intesi nisu znali detalje u Raiffeisen su mi rekli da kao nezaposlen mogu da ostavim 1000 eur!!! depozit da bih dobio VISA karticu i 50 eur za devizni racun i stalno na racunu mora da
stoji 20 eur!
E ovako, u Intesi nezaposleni mogu da otvore devizni racun i ostave depozit od 200 eur za karticu, 100 eur se prebacuje u dinare i prelazi na tekuci racun i
ta sredstva mogu da se odmah iskoriste ili koriste putem Maestro - dinarske kartice, a drugih 100 eur ide na devizni racun i to je ono sto moze da se koristi
karticom + sve sto se uplati samo sto nema kreditiranja! Znaci ako dodatno uplatim 500 eur na Master mogu da koristim 500+100 depozit=600 eur ( nije kao
sto su mi juce u banci rekli da se stalo pola ostavlja za depozit)
Sutra idem najverovatnije u banku da otvorim racun, nadam se da cu proci ok...
I da, sa tom Master karticom moze sve da se radi bez ogranicenja

Ako neko ima neko bolje resenje neka javi
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: U kojoj banci je najpovoljnije otvoriti racun i koristiti kartice za studente?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19838 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.