Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ma ja ovo ne kontam

[es] :: Wireless :: Ma ja ovo ne kontam

[ Pregleda: 3621 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KILERLOOP_KG-85
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 127405
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Ma ja ovo ne kontam08.01.2007. u 01:34 - pre 209 meseci
Nema nikoga da mi se javi ko se razume da mi kaze sta da radim....sta bi moglo da bude..i pomogne u mom problemu...ja kad prebacujem nesto sa glavne antene prebacuje na oko 300 Kbit,drugi korisnik sa glavne antene oko 400,a ja od njega (sve ide preko AP ) na 50 Kbit...ko koga tu ......nemam pojam ....ajde i srecan vam bozic
 
Odgovor na temu

EazyDuzIt
B. Kosa (NBGD)

Član broj: 128175
Poruke: 81
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Ma ja ovo ne kontam08.01.2007. u 22:31 - pre 209 meseci
Koliko ja znam ima da se podesi opcija da se klijenti medjusobno vide ili ne.
Nisi rekao ni koji je AP ni klijenti.
Ali da je to u pitanju nebi mogao ni tih 50. Ipak proguglaj pa vidi.
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.co.yu.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Ma ja ovo ne kontam09.01.2007. u 16:51 - pre 209 meseci
Zavisi kakvi su pingovi ka tom glavnom ap-u,kakve se antene koriste na sve tri tacke,udaljenost oba korisnika od ap-a.Zatim odnos primljenih i ponovljenih paketa kao i broj ispustenih paketa.Sami odnosi signala kvalitet linka,jacina primljenog signala i nivo ometajuceg suma.Kakvo je stanje u etru ima li drugih uredjaja u blizini koji rade na slicnoj frekvenciji?Takodje zavisi i koliko dobro taj ap rutira saobracaj izmedju dva korisnika.Da bi neko eventualno mogao da ti pomogne moras da das sto vise informacija.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

KILERLOOP_KG-85
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 127405
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ma ja ovo ne kontam12.01.2007. u 15:04 - pre 209 meseci
Znas kako pazi sad....

- Ap je Linksys WRT54G sa sektor antenom ( sabackom )...a pre toga smo stavili omni i znatno manji nam je signal bio, a sektorka je poboljsala signal....
- 1 korisnik koristi wet11 sa grid 24 ( sabackom ) antenom razdaljina oko 70 metra od Ap
- 2 korisnik ili ja WET 11 sa grid 24 ( sabackom ) antenom razdaljina oko 1,5 km od AP

I kao sto sam malopre rekao kad ja prebacujem nesto od AP prebacuje oko 200 - 300 Kb,a drugi korisnik kad prebacuje sa AP njemu oko 400 Kb, a problem kad uzmem ja od njega preko AP prebacuje oko 50 Kb.Napominjem da nam se desavalo da recimo namestimo antenu profi mislim na AP-u i radi nam 5 dana ekstra prebacuje nam medjusobno oko 300 Kb ( a ne na 50 ) i onda 6 dan se samo nekako od sebe sjebe,bukvalno.Onda nam lik od koga smo sve uzeli iz sabca firma reinkjet rekao da nam je jedino resenje sektorka ,i da samo sa njom mozemo da namestimo..i gle cuda uzeli sektor i bolji nam signal stabilniji ne opada nam kao na omni,nema lazi i jednom smo namestili isto dobro prebacivalo ali sad eto....Neko kaze po ovim forumima da nam kao ne valja router kao bolji ovislink ali nesto mi ono...ne kazu za dzabe ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo,a linksys je 2 puta skuplji od ovislinka....ali sve je moguce..u tom nasem naselju ima jos wirelles mreza negde ajde sad da lupim nema preko 10 znaci samo manje...A kad pingujem AP evo rezultata..2,2,9,2 bytes 32...a antenu od tog lika ( znaci sto nam prebacuje sporo ) 51,3,4,3.....eto to je to ...ako neko moze da pomogne ili kaze nam posto sam uvideo sam kad promenim frekvenciju kao da bolje radi
...kako da znam koja mi je najbolja..i posto mi kroz taj ruter pustamo internet i tamo nam je namesten automatic configuratio DHCP...i on nam je nasao ip od kablovskog neta..i sad mi smo namestili isto DHCP da nam deli ip adrese ..pa sta je bolje da iskljucimo DHCP da sami stavimo fiksne ip ili ovako....inace firmware je DD_WRT v23 Sp1 Final...to nam je rekao kao taj vlatko iz sabca da je ona dobra ali pre nje smo imali onu staru satori i secam se da je malo brze prebacivalo preko nje...eto to je to...znam da sam vas smorio ali.jbg TREBA MI POMOC.....Hvala
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
217.24.27.*



+4 Profil

icon Re: Ma ja ovo ne kontam13.01.2007. u 20:11 - pre 209 meseci
Mislim da je zagusenje u vazduhu sa tim wireless signalima, probaj da uzmes antenu za AP ali suprotne polarizacije od one koju sad imas, znaci ako je tvoja sektorka vertikalne polarizacije ti izmi antenu horizintalne polarizacije, to ce ti najbolje broker objasniti pitaj njega, na forumu je
 
Odgovor na temu

KILERLOOP_KG-85
Aleksandar Jovic
Kragujevac

Član broj: 127405
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ma ja ovo ne kontam16.01.2007. u 01:34 - pre 209 meseci
pa strale de ce ti dusa...nema mesec dana kako sam kupio sektorku...nema se vise para a i iznervirao sam se sve cu da pobacam...hehe..

kazem imali smo omni i jedanput sa sektorkom prvo vece na prebacivalo svima na oko 300 kb i sad kad bi na 200 ja bi pevao ali ne ono kao 200 pa padne na 30 kb .....ja mislim da nismo antenu bas najbolje nacentrirali....ako mozes da mi kazes kako da odredim pravac antene i odgovarajucu frekvenciju posto sam provalio da nije isto sa svim frekvencijaama...bio bih ti zahvalan i vodim te na pivoo...pozz
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
217.24.27.*



+4 Profil

icon Re: Ma ja ovo ne kontam20.01.2007. u 01:56 - pre 209 meseci
Stavi stari firmware. Prekontrolisi za svaki kanal koliko prebacuje u KB. pa stavi na forum pa cemo videti za dalje
 
Odgovor na temu

Ivica Popovic

Član broj: 27506
Poruke: 121
195.252.78.*



Profil

icon Re: Ma ja ovo ne kontam20.01.2007. u 10:39 - pre 209 meseci
Ja ovde ne vidoh da je spomenuta jacina signala i decibelima i kako sad neko po tome: "imao sam bolji signal imao sam slabiji signal " da zna o cemu ce radi ovde
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ma ja ovo ne kontam

[ Pregleda: 3621 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.