Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26288 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?10.01.2007. u 12:25 - pre 210 meseci
Tim pre je taj instruktor malo blesav

A i ti, bukvalisto... samo kažem da u tom slučaju može da se krene a da se auto na ugasi

[Ovu poruku je menjao bakara dana 11.01.2007. u 01:55 GMT+1]
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?10.01.2007. u 13:38 - pre 210 meseci
Citat:
cicika: Ne vozi on Juga, ali opet...



Uf, pogubih se više ko šta vozi i za šta pita, ali svejedno, ni za Fiestu mu ne bih preporučivao da ubacuje u prvu iz pokreta. Ona je tu samo da se auto pokrene iz stanja mirovanja (najveće opterećenje) i ništa više... Posle par metara treba ubaciti u drugu i idemo dalje. Ako baš mora prvom, bolje je stati, ubaciti u brzinu i krenuti...
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.PPPoE-4780.sa.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?10.01.2007. u 17:41 - pre 210 meseci
Ok je to
samo ja sam poukusavao u drugoj i cuje se brujanje i onaj tupi zvuk ,pa mora u 1 kad ulazim u dvoriste.
Znaci na kapiju ulazim pod 90 stepeni i nebi moglo u 2 nikako jer je ulaz uzak pa moram polako.
Evo dans sam pokusavao idem 3 i kad dodjem 50 metara do kuce smanjivam brzinu i onda u 2 do kapije ,kad dodjem do kapije onda u 1 i ulazim,
a po gradu skrecem u 2 naravno,
jedino ako je kolona pa moram stati ,ili na stopu ,onda moram u 1.
a kod mene u gradu ne rade semafori pa je to uzas na raskrsnicama.
Neki dan sam 10 minuta cekao u redu dok se rascisti raskrsnica i na kraju me covjek pustio .
E, da napomenem da ja u 3 prebacujem poslije 35Km/h
oslonjam se na zvuk motora,pri saltanju.




[Ovu poruku je menjao bakara dana 11.01.2007. u 01:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?10.01.2007. u 21:48 - pre 210 meseci
Citat:
virtualx: znaci na kapiju ulazim pod 90 stepeni i ne bi moglo u 2 nikako jer je ulaz uzak pa moram polako.

To nema veze, moja ulica je na nizbrdici, a ulaz u dvoriste strma uzbrdica, pod uglom 90 stepeni; pa ulazim drugom. samo treba prakse.
Ipak, ako ti je suvise rizicno uspori, ukoci potpuno, i onda prvom udji. za tri sekunde + - niko nece stradati.

Evo, povodom komentara iznad, sledece tri stavke shvatite kao nuzdu kod juga, a toplu preporuku za ostale aute:

1. prva brzina ne sluzi za voznju, vec samo da se auto "odlepi" i pokrene.
2. da biste ubacili u prvu, a narocito u rikverc, auto treba da stoji u mestu.
3. motanje u mestu, moze biti lakse kod servo kontrolisanih volana, ali je i tu podjednako pogubno po zdravlje auta.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 11.01.2007. u 01:56 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

VRider
Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 00:44 - pre 210 meseci
1. za kola sa 4 brzine - ne bas tacno.
2. za rikverc stoji, ali, vracanje u prvu dok se kreces je normalna (na teskom usponu obavezna) stvar.
3. ovdje nisam ima' primjedbi.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.180.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 08:58 - pre 210 meseci
Gresim li sto viseg lezeceg pandura* prelazim u prvoj?
Ili sto po rupama "teram" uprvoj?


*visi lezeci pandur nije kvalifikacija skolske spreme.

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 11:10 - pre 210 meseci
Pozdrav,

ako Ti ne smeta sto Te iza ostali psuju, ne gresis. To nema pravila, vozis po osecaju, kada se negde budes zurio, precices preko istog i drugom, mozda i trecom, zavisno od brzine, ako ne zuris, prvom sasvim dobro cuvas gume i trapove (naravno, ako ga gazis malo nakoso).
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 11:19 - pre 210 meseci
Citat:
dalibord5: Gresim li sto viseg lezeceg pandura* prelazim u prvoj?
Ili sto po rupama "teram" uprvoj?


*visi lezeci pandur nije kvalifikacija skolske spreme.




Ma voziš kako voliš, ponekad je dobro malo "okrajcovati" zupčanike ne pritisnuvši dobro kvačilo.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 11:28 - pre 210 meseci
Ovo sa prelaskom preko "ležećeg policajca" zavisi dosta i od njegove visine. Negde ladno možeš u trećoj da pređeš preko njega jer će ga auto tek jedva osetiti, dok će ti na nekom drugom mestu ostati karter na njemu ako to isto pokušaš...

Naročito su po tom pitanju "dobri" oni improvizovani "ležeći policajci" koji se često mogu videti po nekim selima i varošicama u Vojvodini (napravljeni od betona, lima i kombinacija). Tu nikad nisi sto posto siguran koliko ga je neki baja podigao, pa je jako pametna ona ideja o zaustavljanju i prelasku u prvoj...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 11:48 - pre 210 meseci
Za te home-made u selima ne znam, ali u Novom Sadu sigurno ne postoji lezeci pandur kojeg je potrebno prelaziti u prvoj. Mene licno izludjuje kad vidim likove kako prelaze preko tih pandura...mislim izadji iz kola brate pa ih prenesi ili jos bolje i ne pali ga ujutro. Mislim da je voznja po vecini ulica mnogo stresnija za kola od prelaska u drugoj ili trecoj preko lezeceg pandura.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 11:49 - pre 210 meseci
@Virtualx

Naučićeš da ulaziš u dvorište verovatno i trećom posle nekog vremena, prema tome kako ti volja.

Što se tiče ležećih... dobro je da nema više onih ćoškastih, kao polovina šestougla, ti su bili gadni i morala je i prva i svaki točak posebno preko njih. Medjutim, sad ima ovih montažnih što se samo ušrafe u beton i oni su skroz okej, i dalje služe svrsi ali ne odvaljuju auto, pa što reče Lancia88 može i trećom ako idete sporije.

Inače jedva sam dočekala da položim i da prestanem da prebacujem u prvu na svakom ležećem :) a u kraju gde sam vozila časove ih je bilo milion :)
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 11:51 - pre 210 meseci
Offtopic:

Vozi djetic svog djeda sa Cetinje dole u Budvu, u Golfa. I sad, siba uzbrdo nizbrdo i drnda menjac - druga, treca, druga, treca... rke-koke, znate kako je na serpentinama.

Kad djed: sto radis jado to sa kola? Pa, kako sto djede? Mijenjam brzine!
djed: pa, jado, sto ih nisi promenio prije nego smo krenuli...
 
Odgovor na temu

mkvb
Marketing
Beograd

Član broj: 120575
Poruke: 180
212.62.39.*



Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 12:51 - pre 210 meseci
Vidi ovako, moj ulaz u dvoriste je zabava za svakog ko dolazi prvi put, dva uska kamena stuba i jak veoma kratak nagib a uska ulica, ulaz pod 90o mora da se stane i polako prvom da se nisani ali zato ja produzim malo pa u rikverc i ulazim bez greske, probaj i ti da udjes u rikverc u dvoriste, mnogo ti je lakse, barem u mom slucaju, kad se naviknes mozes i mrtav pijan u sred noci sa zamagljenim staklima da udjes bez problema!!! Sto se tice saltanja moje misljenje je da svaki vozac mora da poznaje svoj auto, zvuk motora, pa mu obrtaljka i ne treba a mozda sam se i ja navikao da vozim bez obrtaljke, tu je stvarno tesko postaviti neko pravilo kad se salta, zavisi od uslova, ali bolje ti je da pocnes da izbegavas iz 3. u 1. da ti ne bi preslo u naviku koju posle neces moci da korigujes, ne valja za auto. Preko lezeceg policajca ja nekad predjem i trecom polako a neki moram prvom dok drugar sa Golfom II GTI koji je dosta tvrd i nizak mora da stane pa polako prvom, sve zavisi od auta i vozaca
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 13:02 - pre 210 meseci
Citat:
cicika: Što se tiče ležećih... dobro je da nema više onih ćoškastih, kao polovina šestougla, ti su bili gadni i morala je i prva i svaki točak posebno preko njih.


Na te sam baš i mislio, a da vidiš tek kada ih negde još ne postave kako treba. Malo niži auto - ako ne stane pa polako prvom - ostaje bez kartera garantovano... Srećom, stvarno se sve ređe viđaju.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 13:38 - pre 210 meseci
Pre nekih 10 godina bila su jedno dva poveca lezeca policajca u Kosovskoj (tad sam radio tamo pa znam kakvi su bili). U medjuvremenu su ih promenili... ali se secam jednog slucaja od tad: Lik sa nekim Mercedesom SLK se zaleteo ko mamlaz kroz Kosovsku... i preleteo preko tih lezecih pandura... ukocio je nekako posle toga, odnosno auto se sam zakovao jer amortizeri su mu bili probijeni skroz i opruge (ne znam kakvo je vesanje na njemu, ali auto se zalepio za beton i nije bio u voznom stanju). Moja procena je bila da je vozio minimum 80km/h, to je tako puklo... katastrofa...

Ja sa Corollom preko onih blagih mogu malo brze, recimo 30km/h, ali uglavnom idem ispod 20km/h drugom preko svih lezecih. Naravno, oni stari, coskasti i oni zaobljeni ali dobrano istureni, zahtevaju prvu brzinu (maltene stajanje - takvi su bili u Kosovskoj u goreopisanom primeru) i tocak po tocak.

Sto se tice menjanja brzina, sve zavisi od tipa motora u atomobilu, samog menjaca i kvacila. Recimo Corolla ima visokoturaznu masinu (1.3 12v motor) pa zahteva malko gazenja ako hocete bolje ubrzanje. Recimo prva do 35-40, druga do 70-75, treca do 110, cetvrta do 165 - tako ta Corollica postize impresivne rezultate sto se tice ubrzanja. Drugom moze i 80km/h da ide bez problema u problematicnim situacijama.

Isto tako, pored obrtomera postoji kod nje i economy lampica i uz malo vezbe mozete da pogodite idealan odnos obrtaja i ekonomicnosti voznje a da dobijete lepo ubrzanje - kod mene recimo se postize to samo kratkim (mislim brzim pokretom rucice menjaca) saltanjem uz maltene ne pustanje papucice gasa do kraja. Obrtaji niski, economy je u zelenom polju a ubrzanje je sasvim dovoljno za gradsku voznju, pa cak i voznju na otvorenom, a uz to auto nekako "klizi" bez trzaja a ubrzanje je ravnomerno i iskoristi se 80% obrtnog momenta (izmedju 2500 i 4000 o/min). Izmedju 4000 i 7000 o/min (taj motor guta 7000 obrtaja bez ikakve stete) postize se obrtni momenat od skoro uvek 100% a i snaga na 6000 je na maksimumu i to je za agresivniju voznju. Moj neki idealan odnos kod nje je na 25 u drugu, na 40 u trecu na 60-65 u cetvrtu i na 80-85 u petu. Sa brzim saltanjem i vrlo malom dozom gasa na papucici. Isto tako taj motor je elastican i u trecoj mozete u svaku krivinu uz solidno ubrzanje a recimo od 70-110km/h ubrza u petoj za oko 12s, sto je 3 sekunde brze od punta 1.2 16v recimo. Medjutim taj motor je tako projektovan i to mu godi i ima tako sracunat prenos. Svaki auto drukcije. Kad sam seo u Fabiu 1.4 MPI mislio sam da vozim mrtvo puvalo, recimo... totalno neorganizovan motor i prenos snage. A taj motor u Seatu Ibiza potpuno drugacije reaguje - kraci menjac, brze mozes da saltas, ide mnoooogo bolje uz manje napora.
 
Odgovor na temu

mLAN
Novi Sad

Član broj: 85738
Poruke: 404



Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 13:39 - pre 210 meseci
Citat:
Fuzz: Za te home-made u selima ne znam, ali u Novom Sadu sigurno ne postoji lezeci pandur kojeg je potrebno prelaziti u prvoj.

Jesi li išao kroz Gundulićevu u nekom razdrndanom automobilu? :)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 13:51 - pre 210 meseci
Sta znaci razdrndanom ? :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.179.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 13:59 - pre 210 meseci
Eto...zakljucak je da se sve brzine ravnopravno koriste tokom voznje,u zavisnosti od situacije.
A sto se menjanja stepena prenosa tice,ja koristim zvuk motora kao orijentir.
Sve zavisi od vozila do vozila,pa je moje pitanje u cemu se menjanje brzina na Yugu(i to bas 55) razlikuje od ostalih?
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 13:59 - pre 210 meseci
Citat:
Lik sa nekim Mercedesom SLK se zaleteo ko mamlaz kroz Kosovsku... i preleteo preko tih lezecih pandura...



Hahhahhahh... :D Idiot.
Čak i sa prosečno niskim automobilom isključivo točak po točak, a kamo li sa ozbiljno niskim automobilom. Znam da mi je ćaletova Calibra često zadavala probleme sa nalaženjem parkinga koji nije na nekom visokom ivičnjaku, a za prelazak preko visokih ležećih - pa to je bila i jedina stvar na koju me je ćale posebno upozorio da pazim kad je vozim.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?11.01.2007. u 14:17 - pre 210 meseci
A ja se slazem sa Daliborovim zakljuckom...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rasprava sa prijateljem u vezi nacina voznje Yuga 55, za iskusne vozace ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26288 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.