Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vistini nepotrebni procesi

[es] :: Windows desktop :: Vistini nepotrebni procesi

[ Pregleda: 3439 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Vistini nepotrebni procesi11.01.2007. u 09:04 - pre 210 meseci
Instalirah Vistu noćas, sve je super osim moje graficke koju cu promjeniti ovih dana i ne vraćam se na XP.

Nije mi jasno zasto Vista broji >50 procesa i servisa u Task Manageru? Koji se od tih proces smiju isključiti a da ne bude problema? Vista na mojoj masini radi glatko, al mislim da bi to bilo jos bolje kad bi pogasio masu ovih procesa. Na XP-u sam imao 25, 30 maximum. RAM memorije je zauzeto oko 500MB.

Zna li iko koji procesi su suvisni?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Vistini nepotrebni procesi11.01.2007. u 09:23 - pre 210 meseci
Ako ti već radi glatko, ostavi te procese tu gde jesu.
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Vistini nepotrebni procesi11.01.2007. u 10:58 - pre 210 meseci
Ma bilo bi bolje kad bi se oni pogasili, ako u mene već radi glatko u nekog drugog neće, pa bi bilo dobro da neko ko duže koristi Vistu pročačka malo i vidi šta je tu nepotrebno, što bi ti procesi zauzimali dragocjene MB RAM-a kad ničemu ne služe.



I jos nesto usput; koju grafičku za Vistu da moze da radi Aero a da nije pretjerano skupa?

[Ovu poruku je menjao dulesusic dana 11.01.2007. u 12:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
*.ptt.yu.



+5 Profil

icon Re: Vistini nepotrebni procesi11.01.2007. u 23:29 - pre 210 meseci
Zdravo Susicu vidim da si uporan sa vistom sigurno se secas one stare verzije mnogo se popravila , ne cackaj mnogo po visti ako ti radi dobro vec je koristi .Aero efekat ce ti se uljuciti sa svakom karticom koja ima shader2.0 recimo ATI 9600 pro ili pce ATI X550 i druge jace inace ako hoces da koristis DirektX10 spremi 500€ za najeftiniju GF8800 karticu koja jedina za sada ima tu mogucnost pa uzivaj .
 
Odgovor na temu

tomamon

Član broj: 129380
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vistini nepotrebni procesi12.01.2007. u 03:14 - pre 210 meseci
E ja sam instaliro vistu isto i zezo sam se sa procesima koji non stop rade i nisam nista dobio klot vista sa osnovnim drajverima mi je vukla 400 mg rama i cim sam to video vratio sam se na xp .Jeste jako zanimljiva i nasminkana ali cemu potreba za tim ja cu ipak sacekati da pametniji ljudi to istestiraju i kazu sta i kako jer nemam snage da se zezamsa njom vise
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Vistini nepotrebni procesi12.01.2007. u 08:32 - pre 210 meseci
Pa da, cim se pojavi druga, treca koja ce podržavati DirectX 10, cijena ove će opasti skoro pola cijene, tako da nema sanse za tako nesto. Ja se na XP ne vraćam, ovo ostaje na mom kompu jer se nisam vracao ni sam XP-a na njegove prethodnike. Sve sto mi je potrebno na racunaru, radim bez ikakvih problema, samo sto cu zamjeniti graficku (imao sam super grafičku koja je odlijepila iz nepoznatih razloga pa sada imam krs koji necu spominjati). Uskoro cu kupovati laptop, pa cu ga napuniti sa 2 GB rama i Dual Core-om i Vista ce da sljaka k'o na ledu....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Vistini nepotrebni procesi

[ Pregleda: 3439 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.