Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?

[ Pregleda: 10610 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?14.01.2007. u 18:22 - pre 210 meseci
juce u voznji mi se upalila zuta lampica ja stao i ugasio ponovo upalio auto i nije se vise palila sta to znaci

corsa 94


hvala

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.01.2007. u 20:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.01.2007. u 20:46 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?14.01.2007. u 19:45 - pre 210 meseci
Slika je jako nejasna, ali mi se cini da je u pitanju lampica sa slicicom motora, tzv. check engine lampica...
Na mojoj fabii gori godinu dana (ponekad se ugasi), lampica se pali usled nepravilnog sagorevanja, znaci moze biti bilo sta od svecica, benzina, kablova, filtera itd...
Najbolje je da odes u servis na dijagnostiku, jer je greska ostala zabelezena u ECU i ako se lampica ugasila...

Verovatno nista strasno, cim se ugasila
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
89.216.241.*



+80 Profil

icon Re: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?14.01.2007. u 20:18 - pre 210 meseci
Lampica signalizira da nesto nije u redu sa motorom. Obicno je u pitanju
elektronika i sistem ubrizgavanja.
Meni se obavezno pali pri konstantnoj brzini kad ne dodajem ili oduzimam gas.
Otpustim i pritisnem papucicu i lampica se ugasi.
Trebalo bi otici u neki dobar sevis da se ocisti brizgaljka i proveri elektronika.
Nije to nista strasno al` nervira.
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?14.01.2007. u 20:39 - pre 210 meseci
Mozda signalizira problem sa sagorevanjem.
Hoce da se pojavi kada,recimo,sipas super umesto bezolovnog...
Moze i da se dogodi da auto uredno pali,ali kada se dobro zagreje pa ga ugasis,da nece ponovo da upali neko vreme...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?14.01.2007. u 23:30 - pre 210 meseci
puno hvala momci na ovakvim savetima


e da ne znam neko da li se i gde moze naci neko upustvo za corsu B na engleskom posto imam ovo na nemackom pa uzas

pozdrav
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?15.01.2007. u 00:35 - pre 210 meseci
Citat:
e da ne znam neko da li se i gde moze naci neko upustvo za corsu B na engleskom posto imam ovo na nemackom pa uzas


Potrazi ovde ( ja sam trazio i nasao uputstva za Vektru i Omegu )
http://forum.ge/?f=74&showtopic=33647349&st=0
http://zona.ge/book.php?page=0&janr=cars
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?15.01.2007. u 01:00 - pre 210 meseci
moguce je da je lambda sonda pri kraju ili stvarno nesto nije u redu sa izduvnim gasovima a zna cesto biti slucaj ako je lose gorivo pa sagorevanje nije kako treba.
kod mog caleta na kadetu ta lampica svetli dok se motor ne zagreje a posle je sve ok a u voznji nema nikakve razlike osim sto kad je hladan naravno malo stuca ako se gazi.

dijagnostika bi trebala da resi to jest da utvrdi problem mada je moguce da bas tada kad odes da nece nista uspeti da otkriju.
najbolje da vozis dok ne pocne cesto da se pali ili da svetli stalno (ili ne daj boze auto stane),onda ce moci sigurno da utvrde sta je a ovako bi mogli da ti promene pola delova bezveze.

pozdrav
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?15.01.2007. u 21:32 - pre 210 meseci
ahahah ok je kako vi kazete

imam jos jedan problem kada sam odvio poklopac od ulja za kocnice. Kontakt je bio dat, lampica za ulje se ne pali?
Da li uopste ima lampica za ulje za kocioni sistem?


eeeee nema za corsu na ovoj adresi nema nista ;(


[Ovu poruku je menjao maric1 dana 16.01.2007. u 16:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: [auto-moto] zuta lampica na corsi se upalila sta znaci ?

[ Pregleda: 10610 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.